Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

i właśnie o to chodzi, żebyś podał, albo odpisał, że nie wiesz albo cokolwiek innego...

wydaje mi się, że kultura wymaga aby na zadanie pytanie, nie odpowiadać pytaniem, zostałeś wywołany to tablicy i zwyczajnie tchórzysz z odpowiedzią

zatem nie odpowiadaj, dla mnie temat zamknięty wyrobiłem sobie zdanie na temat Twoich teorii :] edytowałem sygnaturę aby nie raziła po oczach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i właśnie o to chodzi, żebyś podał, albo odpisał, że nie wiesz albo cokolwiek innego...

wydaje mi się, że kultura wymaga aby na zadanie pytanie, nie odpowiadać pytaniem, zostałeś wywołany to tablicy i zwyczajnie tchórzysz z odpowiedzią

zatem nie odpowiadaj, dla mnie temat zamknięty wyrobiłem sobie zdanie na temat Twoich teorii :] edytowałem sygnaturę aby nie raziła po oczach

Nie rozumiem o co ci chodzi. Koszty jakiego systemu mam podać? Zacytuj może moją wypowiedź tego dotyczącą, bo nie rozumiem do czego mam się odnieść. Zapytałem o reku ze sprawnością 90% jaki miałeś w stopce, bo wiadomo, że jest to wynik delikatnie mówiąc naciągany, no ale może masz jakiś wynalazek z taką rzeczywistą sprawnością, stąd pytanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recair sprzedaje za 1200 zł bez łaski. Ponoć najlepsze wymienniki na świecie. Opatentowane.

Tanirj nożna kupić chyba Klingrnburga. Niecałe 600 zł wołają, a sprawność niewiele niższa. Kilka blach za kilkadziesiąt złotych sprzedam za kilka słówek i wyjdzie 999 zł. Gdzie wysłać te dwie sztuki?

 

nie sądzicie, że patrząc na taką inwestycję do ceny materiału, trzeba uwzględnić cenę robocizny i czas?

Ty Przemek masz możliwości, sam sobie utniesz blachę, pospawasz itd. ale już dla innego inwestora budowanie centrali z odzyskiem może być droższe niż kupno nowej

 

ja to widzę tak, na przemyślenia stracę kilkadziesiąt godzin, szukanie/kupowanie materiałów kolejne godziny, podzlecanie części prac jeśli nie mam się narzędzi/możliwości technicznych, zakup niezbędnych narzędzi, później składanie paczki, izolowanie, malowanie, testy funkcjonale itp. hmmm trochę się tego uzbiera, no ale OK zawsze można powiedzieć, że to forma hobby i nic nie kosztuje :)

 

pracuję w firmie produkcyjnej i wiem, że urządzenia jednostkowe kosztują x 2 czasem 3 i więcej niż te produkowane seryjnie

ja mam inne podejście - proste czas to pieniądz i odwrotnie, a jak się ma pieniądze, to można sobie kupić trochę czasu, zlecając robotę innym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o co ci chodzi. Koszty jakiego systemu mam podać? Zacytuj może moją wypowiedź tego dotyczącą, bo nie rozumiem do czego mam się odnieść. Zapytałem o reku ze sprawnością 90% jaki miałeś w stopce, bo wiadomo, że jest to wynik delikatnie mówiąc naciągany, no ale może masz jakiś wynalazek z taką rzeczywistą sprawnością, stąd pytanie.

 

ok, przepraszam pogubiłem się :)

zamieszanie wynika z tego, że ja pytanie zadałem koledze nydar w poście #34501, a Ty zacytowałeś moje pytanie do niego, tylko nie wiem po co ? przecież ani nie odpowiadałeś na to pytanie i pisałeś bezpośrednio - więc jesteś trochę współwinny :)

od tego czasu wziąłem Cię, za tego, któremu zadałem pierwotnie pytanie

 

a na Twoje pytanie odpowiedziałem w poście #34504 przyznając Ci rację, ale Ty w poście #34514 znów mi zadajesz to pytanie ?

 

W takim razie proszę jeszcze raz kolegę nydar o zajęcie stanowiska w sprawie :

" kilkadziesiąt metrów rury w ziemi i wypór zużytego powietrza siłami natury." ile to coś + robocizna + komin może kosztować ?

żeby było jasne pomysł ciekawy, nie neguję tego, ale pytam z czystej ciekawości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo mało, a materiały na to kupowałeś czy miałeś/załatwiałeś? bo same materiały mnie kosztowały x 2, ile roboczogodzin ?

albo inaczej, ile byś chciał kasy od gościa z ulicy, który by poprosił Cię, abyś zrboił mu od zera całą instalację z reku ? chodzi mi o określenie przeciętnego kosztu dla kogoś kto musi wszystko kupić

 

rozumiesz, ja mam np. bojler 30l nierdzewny za 300zł, wymiennik wody szarek z nierdzewki (typu rura w rurze) - koszt 0,5 litra, malownie łóżka i olejowanie stołu 0,5l i parę jeszcze innych wynalazków zrobione za frajer :cool:

 

PS

mam kumpla - taki trochę zbieracz/fantasta, który już ma z 1/3 materiałów na dom prawie za free, np. podłogę drewnianą, komplet okien do domu za 700zł !

Edytowane przez chemical
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

PS

mam kumpla - taki trochę zbieracz/fantasta, który już ma z 1/3 materiałów na dom prawie za free, np. podłogę drewnianą, komplet okien do domu za 700zł !

z podlogi sie nie smieje, bo ktos ma na forum podloge zrobiona z desek ktore byly podloga w knajpie. elegancko wyszczotkowana, zaolejowana na bialo wyglada mega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mayek, nie wiem jaki dom budujesz, ale zauważ jeszcze jeden fakt :

u mnie wg kosztorysu koszt kominów, których nie robiłem (do c.o. i wentylacji) netto to 8861,23zł czyli brutto więcej niż wydałem na WM+reku,

 

Też nie będę miał kominów, też planuję dużo fix'ów (nawet na piętrze).

 

mam za to większe okna, i wszystko montowane w warstwie ocieplenia + taśmy. 20500 brutto z montażem.

 

 

Okna z montażem w ociepleniu za 20000? Znowu zapomniałeś czegoś doliczyć ? ;)

U mnie okna bez montażu prawie 30K :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie będę miał kominów, też planuję dużo fix'ów (nawet na piętrze).

 

 

 

 

Okna z montażem w ociepleniu za 20000? Znowu zapomniałeś czegoś doliczyć ? ;)

U mnie okna bez montażu prawie 30K :(

 

to chyba zależy od powierzchni okien i rodzaju. np. moje okno do salonu z montażem w izolacji kosztowało coś ponad 5 tys. zł (w sumie 3,6 m szerokości, w tym 90 cm drzwi otwierane, reszta sama szyba). taki sam rozmiar o podobnych parametrach, ale przesuwne miało kosztować 11 tys. zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recair sprzedaje za 1200 zł bez łaski. Ponoć najlepsze wymienniki na świecie. Opatentowane.

Tanirj nożna kupić chyba Klingrnburga. Niecałe 600 zł wołają, a sprawność niewiele niższa. Kilka blach za kilkadziesiąt złotych sprzedam za kilka słówek i wyjdzie 999 zł. Gdzie wysłać te dwie sztuki?

 

Zrobisz mi taką centralę jak na zdjęciu ( górna część...) za tysiąca ...?

IMG_20160218_135951.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie będę miał kominów, też planuję dużo fix'ów (nawet na piętrze).

 

 

 

 

Okna z montażem w ociepleniu za 20000? Znowu zapomniałeś czegoś doliczyć ? ;)

U mnie okna bez montażu prawie 30K :(

No to bogato bo u mnie 30 to wszystkie okna w domu razem z bramą garażową i dwoma okienkami w garażu oraz oknem dachowym, świetlikiem i to wszystko z montażem.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bogato bo u mnie 30 to wszystkie okna w domu razem z bramą garażową i dwoma okienkami w garażu oraz oknem dachowym, świetlikiem i to wszystko z montażem.:)

 

No bogato :( A najgorsze że nie mam żadnych wypasów typu HS, same zwykłe okna i pytałem w kilku firmach więc mam porównanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja okna z montażem w warstwie ocieplenia za 12 tyś, ale coś tam jeszcze sam podłubałem przy taśmach zewnętrznych. Powierzchnia otw. 22m2, 9 sztuk, U=0,8-0,9, ale bez żadnych rarytasów. Montaż na kotwach JBD.

 

Zrobisz mi taką centralę jak na zdjęciu ( górna część...) za tysiąca ...?

[ATTACH=CONFIG]361256[/ATTACH]

 

Nie pisałem że centrala za tysiąca, tylko odzysk. W sensie wymiennik z obudową, bo wentylatory to już element wentylacji, a nie rekuperacji. Zresztą dwa dobre wentylatory to już grubo ponad 1000 zł.

Niedługo będę robił swój rekuperator, to zobaczysz co z tego wyjdzie i się zastanowisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie będę miał kominów, też planuję dużo fix'ów (nawet na piętrze).

Okna z montażem w ociepleniu za 20000? Znowu zapomniałeś czegoś doliczyć ? ;)

U mnie okna bez montażu prawie 30K :(

 

A kiedy zapomniałem doliczyć ? przecież pisałem instalacja a nie instalacja + centrala?

potwierdzam, nic nie zapomniałem - zależy przecież ile masz okien i jak dobrym negocjatorem jesteś, czyż nie ? ale poza tym, brałem drzwi x 2, bramę garażową, później drzwi wewnętrzne więc w pakiecie wychodzi pewnie korzystniej

z czystym sumieniem polecam kolegę cinek z forum ! dom przeszedł test szczelności n=0,44 bez jakichś specjalnych zabiegów...

mam vetrex V90+ , kolor z jednej strony, wszystko na kotwach renomowanych Knelsen, tasma illbrucka EW70, (w garażu montaż w murze + taśmy rozpręzne, na strychu 1 okno w murze, drugie na kotwach)

- 3x Szer. 1840, Wys. 1465 Współczynnik Uw: 0.68 (W/m2K) fix

- 1x Szer. 2940, Wys. 530 Współczynnik Uw: 0.89 (W/m2K) fix

- 1x Szer. 940, Wys. 1475 Współczynnik Uw: 0.75 (W/m2K) fix

- 1x Szer. 940, Wys. 1475 Współczynnik Uw: 0.79 (W/m2K) rozwierno-uchylne

- 1xSzer. 2740, Wys. 2420 Współczynnik Uw: 0.74 (W/m2K) 1xozwierno-uchylne, 1xrozwierne, 1xfix

 

garaż:

1x Szer. 2025, Wys. 445 Współczynnik Uw: 0.91 (W/m2K) fix

1x Szer. 1025, Wys. 445 Współczynnik Uw: 0.99 (W/m2K) uchylne

 

strych:

2x trójkąty na zamówienie, Szer. 1570, Wys. 715 Współczynnik Uw: 1.42 (W/m2K)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Pytanie z innej beczki:

 

Czy styropian na ścianach i suficie w garażu (od strony wewnętrznej) trzeba zabezpieczyć tynkiem/siatką/klejem itp. ze względów na przykład pożarowych?

 

Czy też można zostawić w formie białej i nierysującej karoserii - na wypadek ewentualnych kontaktów z samochodem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...