Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ta kwestia grzejników i tak tyczy się starych dziurawych domów.

 

W energooszczędnym domu z WM takiego problemu z dyskomfortem przy oknie nie ma, nie ważne gdzie taki grzejnik wyląduje.

 

W prawdziwym ,energooszczędnym , to na ogół w ogóle grzejnik nie występuje , z stąd zapewne wynika brak problemu z dyskomfortem :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co energooszczędne z grzejnikami ogrzewany śmieciuchem ? czy może PC lub prądem ?

Ale energooszczędny można ogrzewać praktycznie każdym źródłem , swoją drogą sam w energooszczędnym mam grzejniki na poddaszu , tutaj muszę stwierdzić, że zarówno grzejniki , jak i śmieciuch pasują do energooszczędnego jak świni sidło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że nie .Tylko ja miałem taka koncepcje , że góra domu to pasywna będzie i w ogóle ogrzewania nie będzie ( prawie ) trzeba . Zrobiłem na parterze podłogówkę , strop JS , ściany kolankowe 50 cm izolacji skosy 40cm , strop na poddaszu teraz 45 cm , i bryndza wyszła . Zimą np na górze 22*C , i chłodkiem zalatuje , na dole 21* i przyjemnie ciepło jednak jakoś tak się to robi ,że przy aktywnym źródle ciepła można mieć niższą temperaturę i jest ok , a przy braku źródła ciepła aktywnego można mieć wyższą temperaturę i nie jest komfortowo .

Całe szczęście w przyszłym roku, będzie wymiana paneli w pokojach i przy okazji szarpnę się na płogówke na poddaszu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z obliczeń. :) Wiesz, że on ma z liczeniem problem, więc na wszelki wypadek neguje sens jakichkolwiek obliczeń. On to wziął "na czuja".

 

Ja to rozumiem tak: sytuacja gdy grzejnik jest pod oknem a okno nie jest szczelne powoduje zużycie ale zapewnia równa temperaturę w całym pokoju. Jeśli np. grzejnik będzie na przeciwnej ścianie to średnia temperatura tego pomieszczenia na pewno będzie niższa. Komfort zresztą też. Więc różnica w zużyciu energii będzie ale głównie dlatego, iż grzejnik pracuje dla większej bądź mniejszej części pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumiem tak: sytuacja gdy grzejnik jest pod oknem a okno nie jest szczelne powoduje zużycie ale zapewnia równa temperaturę w całym pokoju. Jeśli np. grzejnik będzie na przeciwnej ścianie to średnia temperatura tego pomieszczenia na pewno będzie niższa. Komfort zresztą też. Więc różnica w zużyciu energii będzie ale głównie dlatego, iż grzejnik pracuje dla większej bądź mniejszej części pomieszczenia.
Dokładnie taki to mechanizm ale nie chodzi tu o szczelność okna a współczynnik przenikania, który dla okien jest dużo wyższy niż dla ścian.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być tak że temperatura powietrza danego pomieszczenia będzie taka sama , ale odczucie ciepła może być niekomfortowe , ponieważ ściana zewnętrzna ( ta z oknem ) będzie chłodniejsza .
Tak to i jest. Próba odsunięcia grzejnika od okna daje oszczędności ale zmniejsza komfort. Brzęczkowski wymyślił, o komforcie nie pomyślał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to i jest. Próba odsunięcia grzejnika od okna daje oszczędności ale zmniejsza komfort. Brzęczkowski wymyślił, o komforcie nie pomyślał.

W wiekszosci daje sie membrany,aluminiowe za grzejnik, grzejnik na przeciwko okna daje oszczednosci a przy izolacji wewnetrznej takze i komfort, przy izolacji wewnetrznej gdzie jest niby ta zimna sciana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...