Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

- Pan Duda - zastosował rozwiązana jakie Pan proponuje ( tylko więcej izolacji od gruntu ) dlatego temat nie wypali!

Błędem Pana Dudy był brak znajomości realiów budowy. Do tego doszedł system zamówień publicznych, preferujący najniższą cenę (a więc i niższą jakość) i mamy tego efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mało kto chce się przyznać, że zamienił kotłownie na paliwo stałe na ogrzewanie elektryczne głównie z lenistwa,
Może Pan poszukać wśród moich klientów? Dom 280m2 ogrzewany gazem za 1000zł miesięcznie - już ma kurek zakręcony . I opłaty spadną 3 razy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie krajem !!! Dlaczego Pan uogólnia?

Źle wykształceni w temacie izolowania są absolwenci polskich politechnik. Rolą izolacji termicznej jest marginalizacja ( najlepiej do zera) roli ogrzewania.

Dlatego ktoś kto kończy budownictwo na uczelni gdzie jest jeszcze w XXI wieku wydział ogrzewania, czy ITC - nie ma nawet prawa znać się na izolowaniu.

Uważam, że izolacja jest ważniejsza od ogrzewania - może Pan wyliczyć ile jest w Polsce wydziałów, instytutów izolowania a ile ogrzewania czy techniki cieplnej?

Inne trudno byłoby zliczyć, ale Instytut Izolowania jest tylko jeden - ten w Pana wyobraźni.

Polska wcale tak źle nie wypada na tle innych krajów. Znacznie wyższe jest zużycie energii do ogrzewania domów, np. w Niemczech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Pan poszukać wśród moich klientów? Dom 280m2 ogrzewany gazem za 1000zł miesięcznie - już ma kurek zakręcony . I opłaty spadną 3 razy.
Wcisnął mu Pan pompę ciepła powietrze - powietrze. Wystarczyło ten dom uszczelnić i zainstalować w nim wentylację z odzyskiem ciepła, a efekt byłby taki sam, za znacznie niższe pieniądze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu, to że ktoś punktuje Pańskie wymysły ! to nie oznacza że jest wrogiem izolacji !

Nich Pan zacznie myśleć naprawdę jak ogrzewać ciepłą wodę do łapek ! ale nie

prądem i przełowowymi ponieważ masę kW potrzebują i nie da się tego alternatywnym źródłem prądu grzać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając ogrzewanie chcąc nie chcąc stałeś się Pan ciepłownikiem.

Nie zakładam ogrzewania jakiego uczą na politechnice - tam z elektrycznego - tylko akumulacyjne.

W domach zużywających do 20kWh/m2 to bardziej system utrzymania komfortowej temperatury podłogi.

W ilu realizacjach udało się poprawić izolację i jak Pan to osiągnął?
Nie wiem w ilu, cały czas pracujemy.

A jak... Największe straty domu są do gruntu, skoro w istniejącym domu nie można tam dołożyć izolacji ( ruszyć podłogi) - to robimy:

- wentylację z odzyskiem ciepła

- uszczelnienie domu

- elektryczne grzejniki

- (i... od 4 lat) ) równoległą do wentylacji instalację kanałów pod kanałowe ogrzewanie i chłodzenie z ppci)

 

Jeżeli można, skuwa się podłogi izoluje i podłogowe.

 

Co do ścian - najpopularniejsze jest użycie folii z pianką - typu Alufox - fila na ścianach listewki do umocowania GK, fermacellu, czy sprowadzanych z Norwegii już pomalowanych paneli ściennych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu, to że ktoś punktuje Pańskie wymysły ! to nie oznacza że jest wrogiem izolacji !

Nich Pan zacznie myśleć naprawdę jak ogrzewać ciepłą wodę do łapek ! ale nie

prądem i przełowowymi ponieważ masę kW potrzebują i nie da się tego alternatywnym źródłem prądu grzać .

Nie spotkałem się punktowaniem ( punktowanie - uważam za działanie merytoryczne) , tylko z bełkotem, zamulaniem i kretyńską grafiką.

 

Co do cwu - Płacę 170 zł rocznie na osobę za grzanie prądem - Nie toleruję strat na rurkach, czy zasobniku. Jeżeli ktoś ma pragnienie dużo zużywać to np w domu 700m2 zamontowaliśmy małe (10l zasobniki tam gdzie krany a nad pokojem kąpielowym zasobnik z PPCi )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcisnął mu Pan pompę ciepła powietrze - powietrze. Wystarczyło ten dom uszczelnić i zainstalować w nim wentylację z odzyskiem ciepła, a efekt byłby taki sam, za znacznie niższe pieniądze.

Nie! Pompa ciepła będzie chłodzić dom latem z COP powyżej 5 i odgrzewać zimą z COP między 3-4

I nie wcisnąłem - bo nie sprzedaję pomp ciepła. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Non stop mieszasz pojęcia. Henok piszę o Dudzie, że nie przewidział realiów budowy, a ty piszesz że montujesz, a nie wykładasz. Jaki związek z poruszanym tematem ma twoja odpowiedź ?

Taki, że dr Duda, zderzył się z rzeczywistością ( faktyczną budową) w 2013 roku a ja w 1990.

Dodam jeszcze Szanownemu Panu czy Panu Henrykowi w sprawie wykształcenia

- Gdy studiowałem nikt nie słyszał o styropianie.

- Gdy zaczynałem działalność na Bartyckiej jeszcze się nic nie izolowało, dlatego nie miałem się od kogo uczyć. A dziś uważam, że jak ktoś buduje dom zużywający ponad 30kWh/m2 rocznie to nie umie izolować.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki, że dr Duda, zderzył się z rzeczywistością ( faktyczną budową) w 2013 roku a ja w 1990.

Dodam jeszcze Szanownemu Panu czy Panu Henrykowi w sprawie wykształcenia

- Gdy studiowałem nikt nie słyszał o styropianie.

- Gdy zaczynałem działalność na Bartyckiej jeszcze się nic nie izolowało, dlatego nie miałem się od kogo uczyć. A dziś uważam, że jak ktoś buduje dom zużywający ponad 30kWh/m2 rocznie to nie umie izolować.

 

Przecież ty nie budujesz, nigdy nie budowałeś i nigdy nie będziesz budował. Wykształcenia też w tym zakresie Ci brak, więc jak Ty możesz cokolwiek i komukolwiek podpowiadać w zakresie budownictwa 0-20. To są bzdury wyssane z palca, bo jak sam przyznajesz nie miałeś od kogo się uczyć (nawet w szkole).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ty nie budujesz, nigdy nie budowałeś i nigdy nie będziesz budował. Wykształcenia też w tym zakresie Ci brak, więc jak Ty możesz cokolwiek i komukolwiek podpowiadać w zakresie budownictwa 0-20. To są bzdury wyssane z palca, bo jak sam przyznajesz nie miałeś od kogo się uczyć (nawet w szkole).

Nie pisałem, że buduje, tylko że robię instalacje w domach izolowanych, a inwestorów przysyłają mi architekci którzy domy izolują, których do izolowania przekonałem.

Zresztą jak Pan dziś otworzy katalog rockwoola czy isovera z rozszerzeniem dk. no. se. cz.... To zobaczy Pan, przekroje o których piszę i mówię od 1990 roku. Co do wentylacji to już nie muszę chyba pisać.

Gdyby Pan chciał dom 0-20kWh/m2 rocznie - to się Pan przekona, że mam rację z centralnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem, że buduje, tylko że robię instalacje w domach izolowanych, a inwestorów przysyłają mi architekci którzy domy izolują, których do izolowania przekonałem.

Zresztą jak Pan dziś otworzy katalog rockwoola czy isovera z rozszerzeniem dk. no. se. cz.... To zobaczy Pan, przekroje o których piszę i mówię od 1990 roku. Co do wentylacji to już nie muszę chyba pisać.

Gdyby Pan chciał dom 0-20kWh/m2 rocznie - to się Pan przekona, że mam rację z centralnym.

Co za rozczulający tekst. Misiu nie dostrzegł, że w tych katalogach zaprzeczają temu co wypisuje. Brawo misiu, trzymam kciuki. Nie daj się tym wszystkim niedowiarkom. Naperd..laj dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie! Pompa ciepła będzie chłodzić dom latem z COP powyżej 5 i odgrzewać zimą z COP między 3-4

Czyli kolejna rewelacja. Była już pompa ciepła, które nie grzeje, tylko pozwala oszczędzać rachunki zimą, a teraz mamy pompę ciepła do odgrzewania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy pompę ciepła do odgrzewania[/b].

 

HenoK bez złośliwości, chodziło o dogrzewanie, literówki się każdemu zdarzają, przecież ludzie mają znacznie droższe kominki i też nimi dogrzewają( robiąc sobie kotłownię z salonu) by zaoszczędzić np na gazie jak mróz i rachunki rosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszce w nawrócenie Pana nie zwątpiłem.

ale jak to do mnie :mad:

Mam z TB trochę dłużej do czynienia :

http://forum.budujemydom.pl/index.php?showtopic=6728&view=findpost&p=54017

http://www.forumbudowlane.pl/vt/10645/0/ile-za-certyfikat

Do paru rzeczy udało mi się go przekonać (np. do tego, że pompy ciepła nie są tylko do zabytków), ale w pozostałych sprawach jest niereformowalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawach jest niereformowalny.
no właśnie widzę, pewnie mu wstyd przyznać się do błądzenia.

Ja w sumie też jeszcze na forum budowanym się z nim ścierałem.

Na szczęście już nie głosi 400 kWh na mb do gruntu przez ławę .

Puki co jak by miał "chęci" to z oparciem w nauce mógł by wyrwać się z baraku niczym budka z kebabem.

Jak by się nauczył dobrać rozwiązania różnie i sypać nimi jak z rękawa ok .. puki co trzyma się kurczowo ...

swoich przypuszczeń i hipotez.

Tak jak z grzaniem kablami betonu ! jasne jest, że jak taki beton nie będzie miał sporej izolacji to

jeszcze więcej energii się rozproszy niczym zaczniemy grzać powietrze !

stąd taki wniosek ! ale spowodowany brakami elementarnymi w nauce.

Sorry ale jak się wino z kartonu sączy i zagryza halucynkaimi to tak jest .. innego na tą krynicę głupoty nie znam wytłumaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...