Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Teraz przez jakiś czas już nic nie napisze bo zbanowany, szkoda , ja nie widzę powodu do zbanowania.
Ja myślę, że w końcu ktoś dostrzegł, że jego notoryczne wklejanie tych samych bzdur, gdzie się da powoduje, że forum staje się niezdatne do użytku. On naprawdę nie zasługuje na to by móc wypowiadać się w tematach wymagających jakiejś tam fachowej wiedzy. Gdyby ograniczył się do tego tematu, takich bardzo luźnych wariacji na temat energooszczędzania to ok. On jednak sieje te swoje chore teorie gdzie popadnie. Pyta się ktoś o problem z zawilgoceniem po remoncie a Brzęczkowski sadzi mu, że ciepło ucieka do gruntu. Ja zamieniłbym mu bana na opis pod nickiem: "forumowicz kontrowersyjny", co już kiedyś proponowałem. Jest taki, czemu nikt chyba nie zaprzeczy, on również.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nawet normalne racjonalne myslenie pozwala stwierdzic ze bajtloczy zupelnie bez chamulcow. :)

 

Ale też trzeba przyznać że uczestniczący w tym wątku odpisując na posty TB wnieśli dużo wiedzy i powyjaśniali wiele spraw więc wątek nie jest aż tak całkiem jałowy . TB szybko wróci bo FM nie stać na zarzynanie tak postotwórczego tematu, więc to jeszcze nie koniec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie zapędzajcie się tak z tą radością i pomyślcie. Może się mylę (mam nadzieję że tak jest), ale w tym wątku TB nie napisał nic takiego żeby go banować. Może gdzie indziej nabroił, ale jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności dostał bana po tym jak pojechał po redaktor Muratora. Jeśli jednak się nie mylę... sami oceńcie, ale dla mnie to "więzień polityczny" i "wróg jedynego słusznego (totalitarnego) systemu". Kojarzy mi się z poprzednią epoką i Wujkiem Stalinem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale też trzeba przyznać że uczestniczący w tym wątku odpisując na posty TB wnieśli dużo wiedzy i powyjaśniali wiele spraw więc wątek nie jest aż tak całkiem jałowy . TB szybko wróci bo FM nie stać na zarzynanie tak postotwórczego tematu, więc to jeszcze nie koniec :)

 

W pełni Cię popieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale też trzeba przyznać że uczestniczący w tym wątku odpisując na posty TB wnieśli dużo wiedzy i powyjaśniali wiele spraw więc wątek nie jest aż tak całkiem jałowy ...
Poczytaj jak te "rozmowy" wyglądają. Po raz dziesiąty to samo. Brzęczkowski swoje jak zepsuty automat i reszta po raz setny udowadniająca mu, że pisze bzdury. To juz nie jest wątek merytoryczny tylko zabawa w to kto kogo przeczeka. Można to zrozumieć tu w jednym temacie, o czymś co nie istnieje ale w innych odrzuca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj jak te "rozmowy" wyglądają. Po raz dziesiąty to samo. Brzęczkowski swoje jak zepsuty automat i reszta po raz setny udowadniająca mu, że pisze bzdury. To juz nie jest wątek merytoryczny tylko zabawa w to kto kogo przeczeka. Można to zrozumieć tu w jednym temacie, o czymś co nie istnieje ale w innych odrzuca.

czy ktoś wybudował chałupę tak jak on sugeruje i mu "nie działa..."?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale też trzeba przyznać że uczestniczący w tym wątku odpisując na posty TB wnieśli dużo wiedzy i powyjaśniali wiele spraw więc wątek nie jest aż tak całkiem jałowy . TB szybko wróci bo FM nie stać na zarzynanie tak postotwórczego tematu, więc to jeszcze nie koniec :)

 

To prawda, m. in. zaczęliśmy się zastanawiać co to jest dom pasywny :)

Jego bzdurne teorie powodowały, że ludzie szukali zaprzeczenia jego bzdurności w artykułach, opisach i innych źródłach które tu wklejali. To napewno było na plus. Tylko żeby teraz wyszukać te pozytywne info w gąszczu bzdurności TB to nie lada wyczyn :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wie nikt. Brzęczkowski pytany o te domy wybudowane wg jego koncepcji nabiera wody w usta. Nie ma takich najwyraźniej więc nie ma się komu skarżyć.

ale tym sposobem nikt tak do końca nie jest w stanie stwierdzić czy ma racje czy nie ...

od jakiegoś czasu obserwuję każde pomieszczenie z osobna pod katem zużycia energii itp. i z obserwacji wynika że w tych jego wywodach jest dużo racji a nawet więcej niż się większości wydaje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tym sposobem nikt tak do końca nie jest w stanie stwierdzić czy ma racje czy nie ...

od jakiegoś czasu obserwuję każde pomieszczenie z osobna pod katem zużycia energii itp. i z obserwacji wynika że w tych jego wywodach jest dużo racji a nawet więcej niż się większości wydaje ...

 

Podam prosty przyklad: ta klima z inverterem o ktorej wspominal to nie jest jego wymysl.

 

Ma ktos w domu klime, taka 2,5 KW? Moglby ja ustwic w tryb LOW i podac pobor mocy?

 

Albo wpiac miernik ktory u mnie srednie zuzycie policzyc?

 

Jak klima ma moc maksymalna 900W to jaka bedzie miec srednia: 300-400? Taka inverterowa oczywiscie...

 

Co do mostka od gruntu to wiekszosc rozterek rozwiazuje wykonanie zarowno lawy fund. jak i sciany z thermomuru/izodomu.

 

Szczelnosc totalna i i lekko chlodniejszy "rdzen" sciany zaizolowany do samej gory z obu stron.

 

Any comments?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tym sposobem nikt tak do końca nie jest w stanie stwierdzić czy ma racje czy nie ...

od jakiegoś czasu obserwuję każde pomieszczenie z osobna pod katem zużycia energii itp. i z obserwacji wynika że w tych jego wywodach jest dużo racji a nawet więcej niż się większości wydaje ...

Mylisz się. Nie ma racji w większości tego co twierdzi. Udowodniono to wiele razy, tyle, że on tego nie przyjmuje do wiadomości.

Problem z Brzęczkowskim jest taki, że on usiłuje zmienić hierarchię dogmatów zasad budownictwa energo-oszczędnego i pasywnego. Jego twierdzenia nie są niczym poparte. To takie prymitywne upieranie się na zasadzie "ja wiem". Jeżeli masz jakieś wątpliwości odnośnie izolacji w twoim domu to napisz o tym. Da się to wyjaśnić bez uciekania w fantazję a'la Brzęczkowski. On nie ma, jak niektórzy uważają "tajemnej" wiedzy. Powtarza wymyślone pod to co sprzedaje niestworzone teorie, które mają mu napędzić klientów. Jest szkodnikiem i niczym więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilu w tym kraju jest użytkowników domów pasywnych? Ilu dzieli się doświadczeniem na tym forum?Ilu jest teoretyków wiedzy internetowej? Kto z adwersarzy TB ma dom o zużyciu 15kWh? I w końcu kto mierzy temp.gruntu pod chudziakiem czy płytą.

Nie zgadzam się z wieloma rzeczami które głosił. Ale ten ban to k.....jego mać granda. Chyba,że redakcja uznała jego wypowiedzi jako niezapłaconą reklamę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilu w tym kraju jest użytkowników domów pasywnych? Ilu dzieli się doświadczeniem na tym forum?Ilu jest teoretyków wiedzy internetowej? Kto z adwersarzy TB ma dom o zużyciu 15kWh? I w końcu kto mierzy temp.gruntu pod chudziakiem czy płytą.

 

Co chcesz przez to powiedzieć ? Że tylko Ci co mają wybudowany dom pasywny mają prawo się wypowiadać ? Że tylko oni mają rację ?

 

Nie zgadzam się z wieloma rzeczami które głosił. Ale ten ban to k.....jego mać granda.

 

Zależy za co dostał. Jeśli za to, że podważył wypowiedź Pani redaktor, to sądzę że to przesada.

Jedno robił źle, mianowicie robił rozpierduchę we wszystkich wątkach w których się pojawiał. Nie trzymał merytorycznie dyskusji na dany temat, tylko wyjeżdżał np. z kotłem gazowym w wątku o kanałach wentylacyjnych... Mam nadzieję, że redakcja/moderatorzy upominali go nie raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilu w tym kraju jest użytkowników domów pasywnych? Ilu dzieli się doświadczeniem na tym forum?Ilu jest teoretyków wiedzy internetowej? Kto z adwersarzy TB ma dom o zużyciu 15kWh? I w końcu kto mierzy temp.gruntu pod chudziakiem czy płytą.

Nie zgadzam się z wieloma rzeczami które głosił. Ale ten ban to k.....jego mać granda. Chyba,że redakcja uznała jego wypowiedzi jako niezapłaconą reklamę.

Masz rację, że niewielu jest forumowiczów z podobnymi doświadczeniami. Tylko Brzęczkowski jest jednak takim który twierdzi, że ma taką wiedzę. Wszyscy wiemy jednak, że to oszustwo. O ile można, dla zabawy tolerować jego kłamstwa w wątku takim jak ten, to jednak jego nadaktywność w innych wątkach uniemożliwia forumowiczom uzyskanie wartościowej pomocy. On nie ma hamulców. Nie ma też skrupułów co jest dodatkowym argumentem za jego ogólną bezmyślnością. To prymitywny człowiek wykorzystujący wątpliwej jakości sławę. Niewiele straci forum muratora jak go tu nie będzie. Jako rozrywka tak ale on tylko takiej możliwości zdaje się nie zaakceptuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co wymyślać koło!?:) Zrobiłem fix-y w ramie a teraz zrobiłbym pakiety w małych stalowych uchwytach izolowanych termicznie i mechanicznie od szkła jakimiś korkowymi podkładkami. Pakiet większy od otworu okiennego więc nic go do środka nie wepchnie ani nie zruszy no i nie wyrwie bo uchwyty.

 

Pakiet większy od otworu ... Nie wyobrażam sobie wymiany szyby w przypadku je zbicia ...

Już lepiej robić w wymiarze otworu okiennego i zblokować od wewnątrz węgarkami z XPS'a.

Coś takiego:

pakiet w XPS.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka przypowieść o kamieniu.Ale na każdym wątku jest osoba kontrowersyjna,czy osoby.Kiedyś jak zacząłem budowę i opisywałem co zamierzam,to TB pisał na priwa,że nie warto,że źle.Pisał o radonie,że to niebezpieczne dla GWC.Jak pisałem o RSŚ to byłem wyśmiewany przez tuzów tego forum. Tak na wszelki wypadek mam w fundamencie dziurę fi 110 i mam RSŚ .Co by ten radon,gdyby co z pod fundamentu uleciał a RSŚ ciepło odbierał.Głosił też teorię,że styropian na elewacji cięższy po latach.Że nabiera wilgoci.A co z tą co pod posadzkę się dostaje?No bo różnica ciśnień pary wodnej jest między domem a tym co pod posadzką.Sam promując 30 czy więcej cm. pod. Niby absurd. Ale może warto to przeanalizować?No bo temp.pod chudziakiem powinna być taka jak kalkulator pokazuje.Jeżeli nie jest,to znaczy że styropian nie ma tej deklarowanej lambdy tylko inna.Mniej korzystną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...