Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Zadziwia mnie Kszhu twój sposób dyskusji. Odpowiadasz jednym postem na kilka tematów do różnych osób.Przedstawiasz się w ten sposób jako osoba o niespotykanej wiedzy i doświadczeniu. Dyskwalifikujesz z góry rozwiązania nie komercyjne. Czym ty chłopie się zajmujesz że jesteś taki butny.Opisz wyniki,skoro zainstalowałeś tyle czujników.Ile twój dom zżera energii jak zamieszkasz oczywiście.Napisz. Puki co jawisz się jako wszechwiedza.Wzór niedościgniony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jakby nie było to sam pakiet w przypadku zbicia musisz "wydzierać". Jak to jest zrobione z głową to od zewnątrz wyciąć EPS, wstawić w uchwyty nowy i obrobić zawsze prościej. No chyba, że będzie to naste piętro to może być z podnośnikiem kłopot:)

 

Zdecydowanie taniej i łatwiej będzie jeśli zrobisz to od wewnątrz.

Od zewnątrz musiałbyś uzupełnić tynk, siatke, klej ...

 

Wracając jeszcze na chwilkę do mentora tego wątku to mam dwa fajne jego porównania:

"Niesłyszalność i jakość montażu (wentylacji) sprawdza się porównując.

Telewizor stojący samotnie ma dobry obraz - jak stoi między innymi - dopiero widać różnice."

 

"A termos jak to termos - trudno być trochę izolowanym, tak jak trudno być trochę w ciąży!"

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziwia mnie Kszhu twój sposób dyskusji. Odpowiadasz jednym postem na kilka tematów do różnych osób.Przedstawiasz się w ten sposób jako osoba o niespotykanej wiedzy i doświadczeniu. Dyskwalifikujesz z góry rozwiązania nie komercyjne. Czym ty chłopie się zajmujesz że jesteś taki butny.Opisz wyniki,skoro zainstalowałeś tyle czujników.Ile twój dom zżera energii jak zamieszkasz oczywiście.Napisz. Puki co jawisz się jako wszechwiedza.Wzór niedościgniony.

 

Dokładnie , a jak sam coś przedstawia to ,,jakieś podkładki z korka'' itp. No to może kolego na plastelinę sobie przyklej ten pakiet do XPS,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie taniej i łatwiej będzie jeśli zrobisz to od wewnątrz.

Od zewnątrz musiałbyś uzupełnić tynk, siatke, klej ...

 

Przecież piszecie o oknach , ktoś będzie takie widział z wewnątrz i zewnątrz, to musi jakoś wyglądać, wyobraż sobie jak bedzie wyglądał widziany od wewnątrz na zewnętrznej szybie styropian i tynk, i to samo od zewnątrz bedzie widać od środka część muru piaskę tynk itp, , w oknie z ramą tego nie widać bo rama jest nieprzeżroczysta z pcv a w pakiecie samych szyb wszystko będzie widać i nie będzie to estetyczne.

 

 

"A termos jak to termos - trudno być trochę izolowanym, tak jak trudno być trochę w ciąży!"

 

mnie najbardziej się podobały ,, ocielone domy'' :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz szklany pakiet stawiać na kotwę metalową bezpośrednio a możesz też bawić się konstruowanie ram z XPS i klejenie ich do muru. Ja okna montowałem i podaję tylko jak bym/będę to robił z samymi pakietami aby było dobrze a przy tym prosto i tanio.

 

Osadzać pakiet szybowy na samych kotwach, nawet z podkładkami korkowymi jest ryzykowne ze względu na naprężenia miejscowe. Już lepiej zastosować belkę drewnianą, tak jak zrobiłeś to u siebie. Wtedy pakiet ładnie rozłoży obciążenie. Pomiędzy pakietem a belką można dać cienki pasek XPS'a ( taki jak pod panele podłogowe).

 

Wtedy od wewnątrz musisz jakoś zrobić połączenie pakietu i wnęki okiennej. Jak nie rozdrapiesz od zewnątrz to od wewnątrz - zależy gdzie chcesz mieć syf:)

 

Połączenie robisz samym węgarkiem z XPS'a. Kleisz go do ściany dociskając jedoczesnie do pakietu szybowego.

Syf syfem, ale obróbka zewnętrzna znacznie droższa i trudniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie:

W standardowym projekcie mam 10 cm styro na ścianach i wówczas okap od dachu ma szerokość 85 cm. Ja chcę dać 30 cm styro i czy okap 65 cm nie będzie za wąski? Ile szerokości mają przeciętnie okapy? Ten 65 nie będzie szpecił budynku, bo jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić?

 

Mój domek taki jak ten tylko bez podcienia na tarasie

http://z500.pl/projekt/10/Z10,parterowy-dom-z-dachem-kopertowym-wykuszem-oraz-kominkiem-na-tarasie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież piszecie o oknach , ktoś będzie takie widział z wewnątrz i zewnątrz, to musi jakoś wyglądać, wyobraż sobie jak bedzie wyglądał widziany od wewnątrz na zewnętrznej szybie styropian i tynk, i to samo od zewnątrz bedzie widać od środka część muru piaskę tynk itp, , w oknie z ramą tego nie widać bo rama jest nieprzeżroczysta z pcv a w pakiecie samych szyb wszystko będzie widać i nie będzie to estetyczne.

 

To najmniejszy problem, bo nie będzie aż tak tego widać. Można pomalować czarną folią w płynie pasek okna na który będzie zachodził XPS. Warto powalczyć z samym pakietem, bo nie dość, że zrobisz to sam - taniej, będzie cieplej to sam pakiet jest ok 2,5 raza tańszy od okna fix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pijesz do mnie to jesteś nienormalny:)

Ja nie piszę, że jest zły, nie wytykam, nie czepiam się. Piszę, że można inaczej, lepiej i taniej:)

 

Znamienne.,,Ja nie piszę,że jest zły...piszę że można inaczej,lepiej i taniej".Czyli zły.:D

Mylisz się jak zwykle. Nie idzie taniej i lepiej,chyba że inny materiał konstrukcyjno-izolacyjny ktoś wymyśli.Na dzień dzisiejszy nie ma wg.mojej wiedzy tańszego sposobu dla handmadowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jak są osadzone pakiety w ramie okiennej. One też spoczywają na małych tworzywowych podkładkach. W takiej samej odległości kotwy i po temacie. To nie mój wymysł - warto rozmawiać z producentami okien i popatrzeć np. na to jak są (w większości od zewnątrz) montowane szklenia stałe (vel SkyTower).

 

Byłem święcie przekonany, że pakiety szybowe nie są osadzone na podkładkach, tylko na pełnych listwach izolacyjnych. Masz gdzie fotki z takich montaży, bo na google nic nie znajduje. Nie mniej jednak uważam, że lepiej podeprzeć pakiet szybowy na całej długości - liniowo, niż punktowo co ileś cm, że względu na mniejsze naprężenia punktowe, które mogą spowodować pęknięcie pakietu.

Edytowane przez Barth3z
stylistyka ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jak są osadzone pakiety w ramie okiennej. One też spoczywają na małych tworzywowych podkładkach. W takiej samej odległości kotwy i po temacie. To nie mój wymysł - warto rozmawiać z producentami okien i popatrzeć np. na to jak są (w większości od zewnątrz) montowane szklenia stałe (vel SkyTower).

 

Fajnie, że ludziska myślą, ale trzeba brać pod uwagę jeszcze bezpieczeństwo. Sprawdzone rozwiązania są o tyle lepsze, że wiadomo czego się po nich spodziewać. A gdyby taki pakiet jakimś cudem wypadł i spadł na dzieciaka? Oczywiście że wszystko można zrobić, ale w razie porażki ponosi się większe lub mniejsze konsekwencje. I druga rzecz, że trzeba mieć czas na taką zabawę. Jak ktoś już ma ciągoty do indywidualnych, nieklasycznych rozwiązań to pewnie na oknach się nie skończy, a dom trzeba wybudować i zamieszkać a nie rzeźbić 5 lat czy więcej ;).

 

To tak ode mnie jako kontrargument dla przekombinowanych (nie mówię, że zawsze złych) rozwiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli może to, że obróbka zewn. będzie w innym miejscu niż wewn.? Jeśli tak to będzie to fatalnie wyglądać ale chyba nikt takiego układu nie dopuszcza?

A jeśli nie to czy dziś widzisz w ramie krawędź pakietu a w przyszłości będziesz widział ją trochę głębiej to chyba nie stanowi problemu?

 

Nie wiem czy mnie rozumiesz, po zamontowaniu tak jak piszesz jak podejdę do takiego okna i spojrzę na nie z boku to zobaczę wewnątrz cofnięte w głąb srebne aluminium , czarną ramke ( jeżeli się pomaluje tak jak radził Barth ) i zaraz za szkłem otynkowane ościeże . jeszcze gorzej wypadnie parapet który bywa zazwyczaj w ciemnym kolorze ,stworzy optycznie wrażenie że w środku między pakietami jest czarna dziura ze srebnymi paskami. Pytanie jak przykleić trwale na lata od czoła do szyby ciepły parapet, a jak się rozszczelni i w xps poleci woda z deszczu? pomysł fajny lecz szczegóły techniczne i estetyczne trzeba dopracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google Cię kiedyś zgubi a na pewno wyprowadzi na manowce:) Poza netem jest jeszcze prawdziwe życie, przejść się do jakiego lepszego sprzedawcy okien i pogadać, popatrzeć, listwę przyszybową u siebie wyjąć... http://www.jdg.olsztyn.pl/jak-powstaja-okna

Aluplast ma patent na wklejanie po całości na silikon ale nie chcą tak robić bo w razie stłuczenia jest dopiero tragedia - wyrywać trzeba całe okno i je wymieniać bo tak będzie zniszczone.

 

OK, ale dlaczego tak ? bo lepiej ? a może taniej ?

Czemu nie pasek na całej długości pakietu ? Jakieś zagrożenia ?

 

Ja nie chcę kopiować rozwiązań producentów, bo mi zaraz każesz ramę z PVC robić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mnie rozumiesz, po zamontowaniu tak jak piszesz jak podejdę do takiego okna i spojrzę na nie z boku to zobaczę wewnątrz cofnięte w głąb srebne aluminium , czarną ramke ( jeżeli się pomaluje tak jak radził Barth ) i zaraz za szkłem otynkowane ościeże . jeszcze gorzej wypadnie parapet który bywa zazwyczaj w ciemnym kolorze ,stworzy optycznie wrażenie że w środku między pakietami jest czarna dziura ze srebnymi paskami. Pytanie jak przykleić trwale na lata od czoła do szyby ciepły parapet, a jak się rozszczelni i w xps poleci woda z deszczu? pomysł fajny lecz szczegóły techniczne i estetyczne trzeba dopracować.

 

Przyłóż sobie do okna w pokoju czarną ramkę z obu stron i sprawdź czy to będzie wogóle widoczne. Czy wogóle to zwraca uwagę.

Swisspacery są również w czarnym kolorze ;)

Co do rozszczelnienia to są zewnętrzne listwy dylatacyjne. Można w kontrolowany sposób odprowadzić wodę na zewnątrz, np. tak:

http://www.modrastrecha.sk/blog/mio23/album/nulovy-dom-bez-komina-som-ufo/10943852/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama pracuje, pakiet też a to wszystko w murze, wiatr itd. Lepiej mieć zawsze podparcie w znanych miejscach.

 

Nikt nie każe kopiować ale też nie ma co wyważać otwartych drzwi.

 

A nie ma ryzyka, że tam może wytrącać się wilgoć ?

Ja zastanawiałem się, czy by nie dać na taką belkę pasek z EPDM'u na całej długości ...

 

tomraider, dla tych co jdnak obstają przy oknach fix, to tu masz zdjęcie, że można je całkowicie schować pod izolacją i ładnie obrobić:

http://www.modrastrecha.sk/blog/mio23/album/nulovy-dom-bez-komina-som-ufo/16945348/

 

A ja buszowałem w DB Kszhu :) i znalazłem coś wedle mnie cudnego ! GWC z pustaków ceramicznych.

 

Eee, starocie wygrzebujesz ... :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, starocie wygrzebujesz
ale dla mnie to nowość :) gdzieś kiedyś słyszałem.

A nie ma ryzyka, że tam może wytrącać się wilgoć ?

Ja zastanawiałem się, czy by nie dać na taką belkę pasek z EPDM'u na całej długości ...

Każde zabezpieczenie jest dobre.

Ceownik z XPS'a w to szyba i zaparcie tego drugim klocem, zgodnie z Twoim szkicem mojego szkicu.

Szybę z 5cm zasłonić XPS'em i po sprawie.

Ja nie wiem skąd ten strach, jeździcie samochodami ? widział ktoś z was jak przed nim tirem zamiata i ledwo

gościu tira wyprostował :mad: Przełęcz Dukielska oferuje bardzo bardzo silne wiatry ..

a trasa Sanok - Krosno w szczególności w paru miejscach łeb z pucami urywa.

Nie jeden w fosie leżał zdmuchnięty przez wiatr.

 

A Brzęczyburg to na weekndzik dostał przepustkę ?

czy już out stały ? szkoda był moim ulubionym trollem :D

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...