Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

można od wewnątrz wykończyć tak, coby nie było syfu wewnątrz przy ewentualnym demontażu, a co najwyżej mały nieład, ważne żeby pakiet był mniejszy jak otwór, a glif wykończamy taką płytą odpowiednio dociętą po grubości - http://www.recticelinsulation.be/pl/product/eurothane-g/technical-data-sheet

 

uszczelnienie takie - http://www.uszczelki-market.pl/sklep/uszczelki-samoprzylepne/prostokatne/uszczelka-samoprzylepna-epdm-15x10mm-czarna-50m,,rid,157.html

lub co kto wymyśli, są i lepsze rozwiązania

 

jeśli mamy możliwość wykończenia narożnika glif-lico ściany wewnątrz inaczej jak siatka w tynk (zawsze się znajdzie taka możliwość - wystarczy ruszyć makówką), to wewnętrzne XPS-y w glifie mocujemy mechanicznie, bez klejenia, można nawet wymyślić sposób połączenia tych w glifie i tych w ramie zewnętrznej tak żeby nie trzeba kołkować-kleić przy pakiecie - ja na razie naskrobałem sobie dwa

 

 

sposobów kilka

Edytowane przez gentoonx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie:

W standardowym projekcie mam 10 cm styro na ścianach i wówczas okap od dachu ma szerokość 85 cm. Ja chcę dać 30 cm styro i czy okap 65 cm nie będzie za wąski? Ile szerokości mają przeciętnie okapy? Ten 65 nie będzie szpecił budynku, bo jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić?

Witam. 85 cm to jest bardzo dużo, więc 65 cm to nawet nie zauważysz różnicy. Ja będę robił 30 cm + rynna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama pracuje, pakiet też a to wszystko w murze, wiatr itd. Lepiej mieć zawsze podparcie w znanych miejscach.

Nikt nie każe kopiować ale też nie ma co wyważać otwartych drzwi. Do jutra!;)

Witam. Ale macie problem, fix bezpośrednio oprawiony XPS'a. Gospodyni ze ścierą do mycia okien zahaczy o białe glify i trzeba będzie je malować od nowa, chyba że będą w kolorze czarnym. Podobno Ferdek ma tak zrobione okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja będę miał 120cm okap i nie uważam, że to kolos, a latem za to ładnie zacienia

Witam. Ja już to przeżyłem, to nie Hiszpania. Czas korzyści z cienia to 1 miesiąc, a przy dniach pochmurnych to jest nora, tak jak wiosną i jesienią. O zimie lepiej nie pisać bo jest przygnębiająca z takim dachem. Z takich dachów są tylko zadowoleni Ci co je robią, bo są droższe w wykonaniu o 20% z racji powierzchni i robocizny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uznaje papierków do domów pasywnych - to wyrywanie kasy. Napisałem, że dom 0-20kWh/m2 jest równy/tańszy od domu 150kWh/m2 bez dopłat.

Certyfikaty się kupuje nie dostaje!!! Czyli dla inwestora są bez znaczenia.

Witam. Najtańszy certyfikat w internecie to 49 zł. Wychodzi taniej niż przekręcenie licznika w samochodzie a wartość transakcji dużo większa. To jest Polska, która po grudzie ale się zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaudiuszowe GWC jest chyba wszem i wobec znane. Niestety z nie najlepszej strony. Zakomarzony, zgnojony - nie wyszła mu kompletnie ta inwestycja.

Ale znam też domy zapleśnione, zagrzybione, z robalami, gryzoniami i nienormalnymi domownikami. Czy to znaczy, że nie powinno się budować domów?:)

 

Powiedziałeś że są tam kiepskie warunki do rozwoju pleśni, a ja pokazałem Ci spleśniałe GWC :).

 

Powinno się budować, ale dobrze budować. Jak wybudujesz źle, to np spleśnieje :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałeś że są tam kiepskie warunki do rozwoju pleśni, a ja pokazałem Ci spleśniałe GWC :).

 

Powinno się budować, ale dobrze budować. Jak wybudujesz źle, to np spleśnieje :).

 

Ale jak by nie patrzył ,to zawsze może coś się przydarzyć. Sąsiad wyleje coś za płotem, jaki kataklizm.W rurowym GWC jakby coś,to tampon ze środkiem dezynfekującym i po problemie. W żwirowym,z pustaków,czy Tichelmanie jakby gorzej.No ale można.Klaudiusz był puki co pierwszym który się przyznał.Zostało mu wykorzystanie do PC powietrznej.Dobre i to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sun Rise! Zmień nick!

Słońce wstaje i zachodzi, przemieszcza się po nieboskłonie każdego dnia pod innym kątem. W pierwszy dzień lata jest najwyżej i okap chroni przed jego gorącymi promieniami dom. W święta Bożego Narodzenia jest najniżej i żaden standardowy okap jemu nie przeszkodzi przed penetracją pomieszczeń - i o to chodzi. Przy dniach pochmurnych okap niczemu nie szkodzi!

Popatrz na zdjęcia z 19 października. Poprawne wykorzystanie słońca to ważna rzecz i nie trzeba się zbytnio wysilać aby zrozumieć jak to działa:)

Witam. Ja przez to przeszedłem. Miało być 120 cm + rynna - skróciłem do 100 cm + rynna a i to jest za dużo, dlatego będzie 30 cm + rynna. Masz wyjątkowe okna o dużym świetle, ale z tego widać, że jesteś nastawiony na ciągłą pracę reku, tak jakbyś nie liczył się z brakiem prądu. W roku są dwa miesiące w których okna mogą być otwarte by cieszyć się przyrodą i mieć z nią łączność. Nie wszyscy mogą dom ustawiać swobodnie według słońca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w lecie będzie się tam skraplać woda i nie wiadomo ile taki maks mokry postoi jak go pleśń zacznie zjadać.

 

Witam. Tych wszystkich wad nie ma GWC oparty o żwir, czyli prawdziwy gruntowy, a nie jego namiastki, które trzeba odkurzać, myć, odkażać i filtrować. GWC "prawdziwy "chodzi bezawaryjnie przez lat... i jeszcze dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...