Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

no ?

100 ton ... pojemność na stopień = 80 00 kJ/3600 = 22,2 kWh na stopień.. czyli przy stratach 1 kWh, starczy na dzień od 20 do 19 st .. 10 dni będzie stygł taki dom co najmniej dolicz płytę itp . zakładając że jest cały czas -30 .

Witam. Poprzedniej zimy najzimniejszy był styczeń 2013 ze średnią temperaturą -3.3*C, co by wydłużyło studzenie do 91 dni. To są obliczenia dla Sławka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam. Poprzedniej zimy najzimniejszy był styczeń 2013 ze średnią temperaturą -3.3*C, co by wydłużyło studzenie do 91 dni. To są obliczenia dla Sławka.

 

jak już wiesz uważam cię za kogoś niespełna rozumu i właśnie raczyłeś mi dać tego dowód...

zbuduj sobie taki dom i niech ci w nim spada temp zimą o 1* przez 91 dni - tylko żebyś w międzyczasie nie próbował się niczym dogrzewać !!!

jak już zrobisz to doświadczenie to wszyscy odetchniemy z ulgą bo jak zamarzniesz to przestaniesz wypisywać bzdury (a nic innego pisać nie potrafisz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poprzedniej zimy najzimniejszy był styczeń 2013 ze średnią temperaturą -3.3*C, co by wydłużyło studzenie do 91 dni. To są obliczenia dla Sławka.
pod warunkiem że będzie to koło podbiegunowe i noc polarna przez 91 dni .

A żeby dom mógł być samogrzejny nie wystarczy powiedzieć że taki będzie bo ... to bo ... jest w twoim wydaniu na torfowisku położone a nie na skale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już wiesz uważam cię za kogoś niespełna rozumu i właśnie raczyłeś mi dać tego dowód...zbuduj sobie taki dom i niech ci w nim spada temp zimą o 1* przez 91 dni - tylko żebyś w międzyczasie nie próbował się niczym dogrzewać !!! jak już zrobisz to doświadczenie to wszyscy odetchniemy z ulgą bo jak zamarzniesz to przestaniesz wypisywać bzdury (a nic innego pisać nie potrafisz)

Witam. Puszczasz bajki, że przyjdzie mróz -30*C, będzie trzymać dwa tygodnie i karzesz mi budować dom na te Twoje wydumane warunki klimatyczne. Z tym mrozem to są Twoje "pomysła" ,więc Ty powinieneś zająć się taką budową domu na biegunie, zmarznąć i doświadczyć swojego dyletanctwa budowlanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Puszczasz bajki, że przyjdzie mróz -30*C, będzie trzymać dwa tygodnie i karzesz mi budować dom na te Twoje wydumane warunki klimatyczne. Z tym mrozem to są Twoje "pomysła" ,więc Ty powinieneś zająć się taką budową domu na biegunie, zmarznąć i doświadczyć swojego dyletanctwa budowlanego.
No kolego sunrise o -30 pisałem ja .

Pisałem dla -30 jako podkreślenie pojemności cieplnej i możliwości takiego budynku.

A potem nadmieniłem że w Arktyce miał byś ciągłe -3 ... przez 91 dni .

bez słońca. Inaczej też pudło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Puszczasz bajki, że przyjdzie mróz -30*C, będzie trzymać dwa tygodnie i karzesz mi budować dom na te Twoje wydumane warunki klimatyczne.
Pozwól, że przeredaguję twojego posta bo jest mało zrozumiały:

Witam. Puszczasz bajki, że przyjdzie mróz -30*C, będzie trzymać dwa tygodnie i karzesz mnie budową domu w tych Twoich wydumanych warunkach klimatycznych.
Tak miało być?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wątku tanie domy 0-20 kWh... :jawdrop: dobrze .

Jak zaczniemy bawić się w ekonomię to jedzenie przestanie się opłacać.

 

O co chodzi w tej zabawie ? a no oto żeby raz a dobrze wybudować, komfort i stabilizacja to dla mnie podstawa.

A czy wydam ciut więcej, na dom który będzie mnie cieszył to źle ? czy liczenie i kalkulowanie ma sens ?

Widać jak to wychodzi ... ciągłe zmiany ciągłe ulepszanie ... jedni rodzice i drudzy (żony) można by powiedzieć ...

mają stan surowy otwarty ... drudzy stan deweloperski ... tak można określić .

I budowa się jeszcze nie skończyła tak naprawdę ciągle jakieś buble wychodzą ! właśnie przez głupie liczenie !

Powtarzałem sobie że gdzie zaczyna się liczenie kończy się budowanie ... tylko pier kotka za pomocą młotka ...

 

I wiele błędów spowodowali "fachowcy " qrfa ich mać ...

I stąd dom projektuję raz a dobrze ... wiem że nie będzie cud miód i coś w układzie bym zmienił czy coś ...

stąd nie wiem czy nie zrobić stropów bez podpór ... tylko na obrzeżu da mi to dowolną aranżację ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Puszczasz bajki,

puszczać to można bąki a nie bajki

 

karzesz mi budować dom na te Twoje wydumane warunki klimatyczne.

możesz wyjaśnić o co ci chodzi? widzę, że tak samo biegły jesteś w polskiej mowie jak i w budownictwie pasywnym

 

poza tym kretynie dla mnie to możesz sobie przyjąć obliczeniową temp -3, możesz i 0 jak masz ochotę, wylicz w takim razie jakie ocieplenie jest potrzebne do takiej temp i zbuduj ten dom, rozgrzej go do temp 20 wewnątrz i przestań grzać w listopadzie, jeżeli do lutego w środku spadnie temp do 19 to postawię ci flaszkę, ale jeżeli spadnie do niższej temp to będziesz miał dowód na to jakim jesteś imbecylem a uwierz mi, że jesteś w imbecylstwie mistrzem świata i okolic...

musisz do tego być ślepy skoro tego nie widzisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wątku tanie domy 0-20 kWh... :jawdrop: dobrze . I wiele błędów spowodowali "fachowcy " qrfa ich mać ...

I stąd dom projektuję raz a dobrze ... wiem że nie będzie cud miód i coś w układzie bym zmienił czy coś ...

stąd nie wiem czy nie zrobić stropów bez podpór ... tylko na obrzeżu da mi to dowolną aranżację ...

Witam. Dom prosty i tani 0-20 kWh/m2 to:

1.- parterowy na planie prostokąta o szerokości wewnątrz max 8 m (ze względu na długość belek stropowych)

2.- poddasze nie zamieszkałe, dach skośny z odpowietrzeniem w szczycie

3.- belki stropowe co 120 cm, drewniane powiązane z murłatą łącznikami blaszanymi leżącymi w płaszczyźnie izotermy

4.- sufit podwieszony deskami co 60 cm powiązanymi z belkami stropowymi łącznikami blaszanymi w płaszczyźnie izotermy

5.- ocieplenie wełną mineralną tych dwóch warstw wynika z wysokości belek i desek i powinno wynosić ok. 40 cm

6.- okna nieprzewymiarowane, trzy szybowe osadzone w warstwie ocieplenia na elementach z tworzywa (kotwy i podpory)

7.- ocieplenie ścian 30 cm styropianem

8.- reku z "prawdziwym" GWC i wyrzutem 0,5 m ponad kalenicę

9.- ocieplenie fundamentu 25 cm XPS zewnątrz i 10 cm XPS wewnątrz oraz podłoga 20 cm XPS

10. odzysk ciepła z zużytej CWU.

Jest to dziesięć podstawowych przykazań, gwarantujących zużycie ciepła takiego domu na poziomie 0-20 kWh/m2 rocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dom prosty i tani 0-20 kWh/m2 to:

1.- parterowy na planie prostokąta o szerokości wewnątrz max 8 m (ze względu na długość belek stropowych)

2.- poddasze nie zamieszkałe, dach skośny z odpowietrzeniem w szczycie

3.- belki stropowe co 120 cm, drewniane powiązane z murłatą łącznikami blaszanymi leżącymi w płaszczyźnie izotermy

4.- sufit podwieszony deskami co 60 cm powiązanymi z belkami stropowymi łącznikami blaszanymi w płaszczyźnie izotermy

5.- ocieplenie wełną mineralną tych dwóch warstw wynika z wysokości belek i desek i powinno wynosić ok. 40 cm

6.- okna nieprzewymiarowane, trzy szybowe osadzone w warstwie ocieplenia na elementach z tworzywa (kotwy i podpory)

7.- ocieplenie ścian 30 cm styropianem

8.- reku z "prawdziwym" GWC i wyrzutem 0,5 m ponad kalenicę

9.- ocieplenie fundamentu 25 cm XPS zewnątrz i 10 cm XPS wewnątrz oraz podłoga 20 cm XPS

10. odzysk ciepła z zużytej CWU.

Jest to dziesięć podstawowych przykazań, gwarantujących zużycie ciepła takiego domu na poziomie 0-20 kWh/m2 rocznie

Sławek... ma rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...