Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dokładnie tak, ale mimo tego, sprawność nie będzie wyższa. Ja liczę na 50%, co przy małych nakładach na instalację (do 500zł) może być i tak opłacalne. Tak to mniej więcej będzie wyglądać:

[ATTACH=CONFIG]226916[/ATTACH]

 

Ta beczka, to może być np. beczka na kapustę 120L za 50zł a w środku rura PE fi 25.

 

Pomysł dobry Można ulepszy : Górny wlot zanurzyć pod poziom wody i skierować na ściankę by nie zaburzał ułożenia warstwowego , wejście i wyjscie wężownicy od góry , mniejszy kłopot z uszczelnianiem, być może dodatkowa pompka (sterowana czasowo) opróżniająca część wystudzonej wody nocą do syfonu. wadą jest wysokość beczki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dobry Można ulepszy : Górny wlot zanurzyć pod poziom wody i skierować na ściankę by nie zaburzał ułożenia warstwowego , wejście i wyjscie wężownicy od góry , mniejszy kłopot z uszczelnianiem, być może dodatkowa pompka (sterowana czasowo) opróżniająca część wystudzonej wody nocą do syfonu. wadą jest wysokość beczki .

 

Jak najbardziej można polepszyć, ale nie pompką ... To już zaburza koncepcję prostoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stajesz się odpychający Kolego. Zmień już sposób wypowiedzi.

 

Kolego idiotyzmy tego "specjalisty" pojawiają się na tym forum już od kilku lat a głosi je on teraz pod kolejnym (chyba już czwartym) wcieleniem i za każdym razem prędzej czy później dostaje dożywotniego bana za swoją radosną twórczość...

w tym wątku już rozmawiał sam ze sobą z kolejnego wcielenia (piątego) jakie stworzył więc jego wyobraźnia nie zna granic

 

to, że jest on idiotą piszę z pełną świadomością i przekonaniem które zrodziło się czytając od kilku lat jego wywody, jestem przekonany że nie tylko ja tak myślę, ale ja nazywam rzeczy po imieniu - inni nie muszą...

na pewno nie pisałbym tak gdyby ten szarlatan przejawił jakieś symptomy logicznego myślenia lub po prostu douczył się trochę na temat zjawisk o których się wypowiada, ale niestety on jest twardy jak granit i nadal broni tezy, że Ziemia jest płaska...

jak go w takim razie nazwać? zaproponuj coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego idiotyzmy tego "specjalisty" pojawiają się na tym forum już od kilku lat a głosi je on teraz pod kolejnym (chyba już czwartym) wcieleniem i za każdym razem prędzej czy później dostaje dożywotniego bana za swoją radosną twórczość...

w tym wątku już rozmawiał sam ze sobą z kolejnego wcielenia (piątego) jakie stworzył więc jego wyobraźnia nie zna granic

 

to, że jest on idiotą piszę z pełną świadomością i przekonaniem które zrodziło się czytając od kilku lat jego wywody, jestem przekonany że nie tylko ja tak myślę, ale ja nazywam rzeczy po imieniu - inni nie muszą...

na pewno nie pisałbym tak gdyby ten szarlatan przejawił jakieś symptomy logicznego myślenia lub po prostu douczył się trochę na temat zjawisk o których się wypowiada, ale niestety on jest twardy jak granit i nadal broni tezy, że Ziemia jest płaska...

jak go w takim razie nazwać? zaproponuj coś...

Trzeba być nowoczesnym i iść z duchem czasu:

[h=4]Tradycyjna klasyfikacja wyróżniała trzy stopnie upośledzenia umysłowego:

1.debilizm – najlżejszy stopień upośledzenia – I.I. 50–69

2.imbecylizm – średni stopień upośledzenia – I.I. 20–49

3.idiotyzm – najcięższa postać upośledzenia – I.I. 0–19

 

Podział na trzy stopnie upośledzenia umysłowego spotkał się z ogromną krytyką – pedagogów szczególnie. Podział tradycyjny zastąpiła czterostopniowa klasyfikacja, zaproponowana przez Amerykańskie Towarzystwo do Spraw Upośledzeń Umysłowych w 1959 roku. Światowa Organizacja Zdrowia wprowadziła od 01.01.1968 roku tę klasyfikację jako obowiązującą. Została ona również przyjęta przez Polskę. Są to:

 

1.łagodny niedorozwój umysłowy – I.I. 52–67

2.umiarkowany niedorozwój umysłowy – I.I. 36–51

3.znaczny niedorozwój umysłowy – I.I. 20–35

4.głęboki niedorozwój umysłowy – I.I. 0–19[/h]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle go nie nazywaj i ignoruj jego wpisy, tak robią dorośli jeśli się nie specjalnie lubią - udają że się nie widzą. Spróbuj skorzystać z tej techniki ;)

 

Dokładnie, jak już nie ma argumentów, przekonać się nie da i ręce opadły to można ignorować. Czytam ten wątek od początku, głównie dla celów rozrywkowych, i nie chciał bym żeby zrobił się tu rynsztok. Sunrise często się myli w swoich przekonaniach, ale czy to jest powód żeby go mieszać z błotem???. Zaszkodził on Tobie Sławku głosząc swoje poglądy? Poza tym widzę że mimo iż nie podzielam jego poglądów, to wypowiada się on na temat i merytorycznie (na tyle ile potrafi). Ty natomiast oprócz bluzgów zbyt wiele do tematu nie wniosłeś. Luzik Sławku, chyba że kręci Cię kopanie leżącego, tylko wiedz, że od tego nie będziesz silniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie co dostałem od kolegi Tomasza:

 

Nikomu nie groziłem... nawet na innych forach. Piszę od tak wielu lat, że wiadomo co się można w tej sferze po mnie spodziewać.

Z banem to też gruba przesada, jak widać. Zostałem zaproszony - a teraz dostałem PW

Witam,

otrzymujemy bardzo dużo listów, że Pana poglądy są niezgodne z powszechnie akceptowaną wiedzą. Bierzmy pod uwagę głos społeczności. Co innego też dyskusja, polemika, a co innego forsowanie własnego punktu widzenia, które kończy się wykuluczeniem z forum jako miejsca gdzie głos ma społeczność. Z tego względu bardzo prosimy o nieforsowanie swoich poglądów na forum Muratora.

Nie wiem, czy było specjalne zaproszenie, na pewno teraz sytuacja stała się krytyczna - forum traci na tej awanturze wokół Pana osoby. Powoływanie się na autorytety nic w tej kwestii nie wnosi.

 

Pozdrawiamy

Andrzej Papliński

-----------------------------------------------

MURATOR Spółka Akcyjna

ul. Dęblińska 6, 04-187 Warszawa

Społeczność sobie nie życzy.

Co do domów... nie buduję ich a robię instalacje. Nie podaje adresów - bo nie mam zgody, a jak mam zgodę ( podałem adres domu 700m2 na Białołęce projekt Fabryki Projektów) opis i zdjęcia - to i tak nikt tego nie sprawdził - tylko dalej piszą, że nic poza pisaniem nie robię.

Ponieważ nie będę namawiał na nie izolowanie domów a Redakcja poprosiła mnie o: "bardzo prosimy o nieforsowanie swoich poglądów na forum Muratora"

dlatego przestałem pisać w założonym przez siebie wątku.

Pozdrawiam - życzę dobrego humoru.

Ps. O oszustwach rządu i politechnik (ITC ) była ciekawa audycja w niedzielę o 18-tej w radiu TOK FM

 

Nie sądzę, żeby ten ban był zasadny, argumentacja Pana Andrzeja Paplińskiego jest poniżej krytyki, a powoływanie się na "powszechnie akceptowaną wiedzę" jest absurdalne. Historia zna już przypadki, że często powszechnie akceptowana wiedza okazała się guzik warta, a słowa "heretyka" okazywały się prawdą. Czy Redakcja Muratora i Moderatorzy Forum chcą na nowo zapalić stosy??? Karać za przekonania?

 

Z reguły fora są ogólnie dostępne i różni ludzie wyrażają swoje poglądy. Myślę, że w dyskusji ważniejsza od argumentu siły jest siła argumentu. To na podstawie argumentów powinno się oceniać rozmówcę, a jak argumenty są oderwane od rzeczywistości, niezgodne z nauką itp. ... no cóż, nie ma co się zniżać i dalej dyskutować, ale wyrażanie własnego zdania jest naszą wielką wspólną wartością, którą należy chronić.

 

Powtarzając za Voltaire'm: "Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sunrise często się myli w swoich przekonaniach,

często czy zawsze? to mała różnca ;)

 

Zaszkodził on Tobie Sławku głosząc swoje poglądy?

uważam, że jego pisanina może stwarzać zagrożenie dla mniej świadomych czytelników forum, mi to na pewno nie zaszkodzi. Skoro takie zagrożenie istnieje to należy ludzi ostrzec z kim mają do czynienia bo w przeciwnym razie mogą mu uwierzyć i w konsekwencji być może ponieść szkodę

 

Poza tym widzę że mimo iż nie podzielam jego poglądów, to wypowiada się on na temat i merytorycznie (na tyle ile potrafi). Ty natomiast oprócz bluzgów zbyt wiele do tematu nie wniosłeś.

pokaż mi gdzie on się wypowiedział merytorycznie na jakikolwiek temat? Tutaj nie chodzi też o jego poglądy, szanuję poglądy innych i jeżeli ktoś bardziej woli dom zielony niż żółty to jestem w stanie to zrozumieć, ale nie rozumiem tego, że ktoś porusza się w strefie domniemań i chciejstwa niepopartego niczym a traktuje to jak prawdy objawione.

Co do moich postów to bluzgów nigdzie nie używam (chyba słowo idiota nie jest bluźnierstwem) a w dyskusji merytorycznej biorę udział jak mam coś do powiedzenia, jak piszą mądrzejsi ode mnie to czytam z uwagą i się nie odzywam, jak ktoś już napisał wcześniej to co uważam to też się nie odzywam bo i po co, na pytania zadawane po raz tysięczny nie odpowiadam bo już mi się to znudziło a z głupotą walczę bo uważam, że warto...

 

byłem to już krytykowany za "nagonkę" na nietykalne postaci tego forum o których głośno pisać nie można, ale to akurat niejednemu forumowiczowi wyszło na zdrowie bo dowiedział się z kim ma do czynienia i być może nie stracił swoich pieniędzy, chcesz to krytykuj mnie za obnażanie idiotyzmów - Twoja sprawa, ale wiedz, że ten kogo bronisz używał swoich debilnych argumentów po to żeby sprzedawać swoje wynalazki i dyskredytować konkurencyjne rozwiązania i tutaj też w wielu wypowiedziach "przemyca" swoją misję (takie małe lokowanie produktu ;) )

a tak na marginesie, skoro mi zarzuciłeś "nie wnoszenie niczego do tematu" to co ten którego bronisz wnosi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żeby ten ban był zasadny, argumentacja Pana Andrzeja Paplińskiego jest poniżej krytyki, a powoływanie się na "powszechnie akceptowaną wiedzę" jest absurdalne. Historia zna już przypadki, że często powszechnie akceptowana wiedza okazała się guzik warta, a słowa "heretyka" okazywały się prawdą. Czy Redakcja Muratora i Moderatorzy Forum chcą na nowo zapalić stosy??? Karać za przekonania?

 

Z reguły fora są ogólnie dostępne i różni ludzie wyrażają swoje poglądy. Myślę, że w dyskusji ważniejsza od argumentu siły jest siła argumentu. To na podstawie argumentów powinno się oceniać rozmówcę, a jak argumenty są oderwane od rzeczywistości, niezgodne z nauką itp. ... no cóż, nie ma co się zniżać i dalej dyskutować, ale wyrażanie własnego zdania jest naszą wielką wspólną wartością, którą należy chronić.

 

Powtarzając za Voltaire'm: "Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć."

 

A ja sądze ze był zasadny, co innego swoje poglądy co innego zwyczajne oszukiwanie inwestorów, mozna poczytać:

 

http://www.forumbudowlane.pl/vt/43004/0/ogrzewanie-podczerwienia?postdays=0&postorder=asc

i

http://www.forumbudowlane.pl/vt/40474/150/dom-ogrzewany-wlasnym-cieplem?postdays=0&postorder=asc

 

Mozna byc nawiedzonym i fantazjowac bez ograniczeń ale gdy to sie przekłada na wymiar finansowy to wolnosc wypowiedzi powinna byc ograniczona.

Siła argumentów TB to chyba jakis zart i oksymoron

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkadziesiąt procent populacji każdego kraju wierzy w zamachy smoleńskie, w to że Elvis żyje czy w to, że jak dziecko choruje, najlepiej jest się pomodlić, albo że na raka najlepszy jest wywar z ziół, a nie jakiś tam onkolog. Musimy mieć jakieś możliwości odróżnienia tego co powszechnie przyjęte za prawdę od alternatywnych i sprzecznych poglądów będących skutkiem, delikatnie mówiąc, przemyśleń i wiary. Jest pewna subtelna różnica pomiędzy stwierdzeniem:

 

"Nie jestem lekarzem, ale dużo myślałem i wydaje mi się, że na sepsę dużo skuteczniejszy od antybiotyku jest koper włoski"

 

a

 

"Skutecznie leczę ludzi od 23 lat, mam tysiące wyleczonych na koncie, człowieku, lekarze chcą cię zabić, wyrzuć te antybiotyki i zacznij brać koper".

 

Muszą istnieć jakieś mechanizmy, które ochronią forum jako instytucję zaufania publicznego. Inaczej jest to bez sensu - po cholerę będziesz szukał rady gdzieś, gdzie zakładasz, że ktoś może ci wcisnąć kompletną bzdurę i nieprawdę? Jeśli forum nie jest moderowane, za mordę musi się trzymać społeczność. Po to, żeby ktoś nie założył, że teorie TB czy Sunrise wynikają z obliczeń i zostały empirycznie sprawdzone. Bo nie są, to jedynie pewne założenia, które ci panowie sobie wymyślili, licząc, że jakimś cudem fizyka się nagnie do ich widzimisię. A się nie nagnie. Inną metodą jest po prostu jakieś demokratyczne oznaczanie forumowiczów, ale wciąż, jakaś forma kontroli musi być, jeśli to forum ma mieć jakikolwiek sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszkałe poddasze to jest komplikacja budowy (okna dachowe, lukarna, załamania dachu, setki mostków termicznych na łącznikach stalowych), nie wykorzystana przestrzeń klatki schodowej (góra i dół), pracochłonny strop (dodatkowa łazienka). Wszędzie tam jest problem wykonania, uszczelnienia, ocieplenia. To mnie nie interesuje. Dom parterowy ma prosty strop drewniany bez mostków stalowych, łatwy w ociepleniu a dodatkowo dach stanowi zamknięcie przestrzeni nad ocieplonym stropem przez co chroni dodatkowo przed wywiewaniem ciepła przy złej pogodzie. To jest bardzo ważne przy wietrze i mrozie. Taki parterowy dom zawsze będzie cieplejszy i dużo tańszy w budowie, mimo że jego bryła jest mniej korzystna pod względem izolacji.

 

Dla niektórych to odkrywcze, ale podpowiem, że są różne domy. Taka parterówka to żaden ideał do ocieplenia i energooszczędności. Jeszcze łatwiej będzie zrobić klocek piętrowy z płaskim dachem. Poza tym, nie wiem czemu sądzisz chyba na swoim przykładzie, że coś trzeba mieć lub nie trzeba w domu a to generuje lub nie jakieś koszty, np:

 

Zamieszkałe poddasze to jest komplikacja budowy (okna dachowe, lukarna, załamania dachu, setki mostków termicznych na łącznikach stalowych)

 

jak nie wiesz to Ci podpowiem, że częściej domy parterowe mają połamane dachy niż piętrówki gdzie inwestorowi bardziej zależny na wykorzystaniu m2. Można też budować piętrówki bez okien dachowych i bez lukarn co jest coraz bardziej popularne (tzw stodoły) jak dobrze rozmieścimy okna poziome w ścianach szczytowych.

 

 

pracochłonny strop (dodatkowa łazienka)

 

nic nie ma za darmo. Jakby tak było jak piszesz to 90% domów było by parterówkami z prostymi i tanimi w izolacji pracami ziemnymi. Piętrówka to pracochłonny strop a parterówka to więcej pracochłonnego fundamentu. Od stropu pracochłonnego łatwiej uciec niż od prac ziemnych bo można zrobić drewniany. Otóż są inwestorzy, którzy na piętrze mają sypialnie i wolny pokój. Im nie przeszkadza, że strop jest drewniany no bo z logiki wynika że jak oni chodzą po stropie to równocześnie ich nie ma pod stropem.

 

Nie wspominając że warunki gruntowe też mogą być rożne i część aż się prosi o budowę piętrówki bo ...taniej!!

 

Kompletnie nie rozumiem co ma do rzeczy np 2ga łazienka jak jest piętro?? otóż 90% domów nawet parterowych ok 120m2 ma i tak 2 łazienki (mała, gościnna), większa (prywatna). tak samo jest z piętrówką z tym, że prywatna łazienka najczęściej jest u góry, no ale zapewniam Ci iż jest to ta sama łazienka a nie 3-cia.

 

a dodatkowo dach stanowi zamknięcie przestrzeni nad ocieplonym stropem

 

podpowiem, że przeciętna stodoła ok 50% dachu ma takie samo zamknięcie stryszkiem i można uzyskać taki sam bufor cieplny. Także nie chodzi o cały dach ale tylko o połowę.

 

stropem przez co chroni dodatkowo przed wywiewaniem ciepła przy złej pogodzie. To jest bardzo ważne przy wietrze i mrozie

 

są rożne techniki ocieplania i wykonania dachu. Nie w każdym przypadku to jest tak ważne i istotne.

 

i kończąc to świat nie jest taki czarno biały jak byś chciał i opisujesz. Są domy ponad 150m2, baaa sporo jest ok 180m2 i tam już piętrówka może być lepszą alternatywą niż parterówka. Do tego dochodzi słowo klucz: działka, jej wielkość, cena. I tu już na dzień dobry pies w połowie przypadków jest pogrzebany! Także parterówki z powodzeniem mogą być energooszczędne przez to, że mają te wielkie kotwy stalowe od rusztu .... ba nawet podobno komuś udało się wybudować pasywny dom piętrowy :)

Edytowane przez lukasza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze można tak samo wybudować dom z poddaszem użytkowym.

Po pierwsze zmierz sobie temperaturę wody wydalaną ze zmywarki. Po drugie nie odzyskasz ciepła z pralki i zmywarki "prostym wymiennikiem przepływowym" ponieważ pobór i zrzut wody nie występuje w tym samym czasie.

Widocznie nie budowałeś domu. Użytkowe poddasze jest w tej samej cenie co parter z fundamentem o tej samej powierzchni. Wymiennik przepływowy musi mieć pojemność (przynajmniej 120 litrów) i być prosty w wykonaniu. Wówczas zrzut wody z pralki 40l i zmywarki 10l oraz natrysku 30l nie zakłóci pracy odzysku ciepła z poprzedniego prania. Itd. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten z wątku

 

http://www.forumbudowlane.pl/vt/43004/120/ogrzewanie-podczerwienia

 

czy trzeba wiecej, akurat o tym sie Pan przyznał a ilu jest anonimowych?

Możesz przedstawić kogoś oszukanego przez 23 lata - lub wystąpię do moderatora.

Tego już za wiele!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, ale mimo tego, sprawność nie będzie wyższa. Ja liczę na 50%, co przy małych nakładach na instalację (do 500zł) może być i tak opłacalne. Tak to mniej więcej będzie wyglądać:

[ATTACH=CONFIG]226916[/ATTACH]

Ta beczka, to może być np. beczka na kapustę 120L za 50zł a w środku rura PE fi 25.

Pomysł jest dobry, ale nakład kosztów musi być większy (3000 zł). W takim wykonaniu to nie może być, bo cały układ wody brudnej musi być monolityczny, czyli nie może się składać z elementów z uszczelkami. Jeżeli tam by nastąpił przeciek, a wymiennik byłby pod podłogą, to ukrytym smrodem rozwaliłbyś cały dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz przedstawić kogoś oszukanego przez 23 lata - lub wystąpię do moderatora.

Tego już za wiele!!!

Nie ma problemu, jestem w stanie udowodnic swoje obliczenia z podanego linku i potwierdzi je kazdy rzetelny audytor.

Ja nie wystepowałem do moderatora gdy byłem pomawiany o szkodnictwo i oszukiwanie moich klientów i to niewybrednymi epitetami.

Na dobre imie trzeba sobie zasłuzyc

Jaka szkoda ze ten ban tak krótko trwał, było troche normalnosci, ale szczescie nie trwa wiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie nie budowałeś domu.

 

Czy trzeba skoczyć z 4 piętra, żeby wiedzieć, że połamiemy sobie nogi ?

 

Użytkowe poddasze jest w tej samej cenie co parter z fundamentem o tej samej powierzchni.

 

Przy takiej izolacji XPS'em jakie zaproponowałeś ? Nigdy !

 

Wymiennik przepływowy musi mieć pojemność (przynajmniej 120 litrów) i być prosty w wykonaniu. Wówczas zrzut wody z pralki 40l i zmywarki 10l oraz natrysku 30l nie zakłóci pracy odzysku ciepła z poprzedniego prania. Itd. itd.

 

No i jak chcesz taki wymiennik przepływowy wykonać ? Bo chyba nie podebrałeś pomysłu z mojego rysunku ?

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł jest dobry, ale nakład kosztów musi być większy (3000 zł).

 

To teraz wyjaśnij, który wymiennik jest lepszy. Twój za 3tys. ze sprawnością 85% (które i tak nie wiemy jakim cudem osiągasz), czy mój 50% za 500zł ?

 

W takim wykonaniu to nie może być, bo cały układ wody brudnej musi być monolityczny, czyli nie może się składać z elementów z uszczelkami. Jeżeli tam by nastąpił przeciek, a wymiennik byłby pod podłogą, to ukrytym smrodem rozwaliłbyś cały dom.

 

tomraider podał już rozwiązanie. Niestety, nie kosztuje ono 3000zł ...

 

Dalej nie wiemy jak będzie wyglądał twój super sprawny wymiennik ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...