Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Sęk w tym, że 98% treści tego forum to jedno wielkie gówno. Np. ostatnie 20 postów nie wniosło kompletnie niczego do tematu domów 0-20 kwh. Rzecz raczej niemożliwa na forach silnie moderowanych. Pytanie więc: czy jest jakaś nadzieja na wyciągnięcie tego forum z bagna, czy trzeba sobie szukać nowego. Czy ktoś zna jakieś dobre i dobrze osadzone forum o budownictwie pasywnym / energooszczędnym, gdzie panuje dyscyplina i argumenty i obliczenia są obowiązkowe w dyskusji?

 

Wolanie o forum silnie moderowane to wolanie o jedyna sluszna teorie. Sluszna wg moderatora. Juz takie podejscie przerabialsimy.

Posty TB wbrew pozorom wnosza wiele dobrego. Bo generuja reakcje i wiele waznych, wartosciowych merytorycznie postow mogloby sie po prostu nie pojawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sęk w tym, że 98% treści tego forum to jedno wielkie gówno.

 

Jacy moderatorzy - takie forum...

 

Np. ostatnie 20 postów nie wniosło kompletnie niczego do tematu domów 0-20 kwh. Rzecz raczej niemożliwa na forach silnie moderowanych. Pytanie więc: czy jest jakaś nadzieja na wyciągnięcie tego forum z bagna,

 

To nie nasze (forumowiczów) zadanie, chyba, że w domyśle kierujesz te pytanie do administratorów/moderatorów FM.

 

czy trzeba sobie szukać nowego. Czy ktoś zna jakieś dobre i dobrze osadzone forum o budownictwie pasywnym / energooszczędnym, gdzie panuje dyscyplina i argumenty i obliczenia są obowiązkowe w dyskusji?

 

Obowiązkowe obliczenia nie są wyznacznikiem dobrego forum budowlanego (ja wiem, ty ekonomista jesteś, więc pewnie takie zboczenie zawodowe ;) ). Nie wszystkie aspekty fachu budowlanego można przelać na liczby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To nie nasze (forumowiczów) zadanie, chyba, że w domyśle kierujesz te pytanie do administratorów/moderatorów FM.

 

 

Przestałem liczyć na jakikolwiek wkład merytoryczny FM. Pytanie w kontekście co robić z trollami. Jak piętnować "osobiste poglądy" pt. jak nie dam 30 cm od gruntu, to stracę 4000 kwh rocznie (tak zapamiętałem) albo że dzięki bateriom na fotokom. będę płacił 8 razy mniej za wodę, albo że CO ma 50% sprawności kabli, albo że pasywny jest tańszy od normalnego albo że jakiś wymiennik odzyska mi 85% energii włożonej w cwu. Jak widać liczba postów na forum o niczym nie świadczy, więc może wymusić / poprosić FM o jakąś formę oceniania forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie można spotkać na wątkach nowo wchodzące osoby zamierzające budować, wypisujące to ,co zostało wcześniej wielokrotnie opisane, ale... one oczywiście nie czytały od początku. Gdy wpadną w poszukiwaniu odpowiedzi na swoje pytania na post w stylu TB (ugruntowany odpowiednią nazwą za ilość postów), to potraktują go, jako guru budowlanego i bez sprawdzenia jego teorii wykończą się na budowie tego wymarzonego, taniego domu.

Łatwiej, myślę takie ludzkie "wynalazki", typu TB umieścić w dziale: "Bajki muratora". Przynajmniej wiadomo będzie, że to bujdy na resorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TB to nieszkodliwy prócz finansów trollek ..

Gorzej jak ktoś wyskoczy przy konstrukcji z hasłem co tam CW(stosunek woda cement ) my przecież dajemy 52,5 cement ... i CW 0,7 Pogratulować znajomości projektowania mieszanek betonowych, fajnie jak się komu na łeb zwali strop.

Takie rzeczy trzeba piętnować z całą surowością.

Natomiast brzęczykologię trzeba punktować iż jest to niczym nie potwierdzona hipoteza.

 

Jestem za przypięciem łatki w stylu kontrowersyjny doradca, lub Tolkien, Anderesen budownictwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tu przychodzę dowiedzieć się jak wybudować tanio dom 0-20 kWh/m2, ale jak na razie to zasypujesz mnie rewelacjami w stylu: musi być parterowy bo piętrowy ma więcej łazienek itp...

ochłoń chłopie, weź trzy wdechy zanim coś bez sensu klepniesz, to może ludzie zaczną cię traktować inaczej niż do tej pory i nie właź TB po palcu w d... jako "gospodarzowi" bo chyba też nie o to tutaj chodzi

 

Założenia budowy taniego domu 0-20 kWh/m2 wyłożyłem w 10 punktach. Różnią się one od TB tym, że ja widzę w posadowieniu domu ocieplony fundament a TB płytę na 30 cm styropianie. Ściany mojego domu są ocieplone z zewnątrz 30 cm styropianem a TB ociepla je od wewnątrz. Zgodność jest w grubości ocieplenia stropu ok. 40 cm, wykonania reku (jego rozwiązanie) oraz ogrzania takiego domu przewodami w płycie podłogowej. Jeżeli z czymś się nie zgadzasz to napisz żebym wiedział o co Tobie chodzi. Jak duży dom Cię interesuje, bo piętrowy z użytkowym poddaszem nie będzie tani i nie spełni warunków stawianych przez TB 0-20 kWh/m2 strat ciepła rocznie. Poszczególne punkty mojego założenia takiego domu są otwarte do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założenia budowy taniego domu 0-20 kWh/m2 wyłożyłem w 10 punktach. Różnią się one od TB tym, że ja widzę w posadowieniu domu ocieplony fundament a TB płytę na 30 cm styropianie. Ściany mojego domu są ocieplone z zewnątrz 30 cm styropianem a TB ociepla je od wewnątrz. Zgodność jest w grubości ocieplenia stropu ok. 40 cm, wykonania reku (jego rozwiązanie) oraz ogrzania takiego domu przewodami w płycie podłogowej. Jeżeli z czymś się nie zgadzasz to napisz żebym wiedział o co Tobie chodzi. Jak duży dom Cię interesuje, bo piętrowy z użytkowym poddaszem nie będzie tani i nie spełni warunków stawianych przez TB 0-20 kWh/m2 strat ciepła rocznie. Poszczególne punkty mojego założenia takiego domu są otwarte do dyskusji.
Problem w tym, że te twoje "założenia" to, niczym nie poparte pobożne życzenia. Dlaczego takie a nie inne rozwiązania? Bo ty wiesz. :D Przedstaw obliczenia to będzie o czym rozmawiać a tak to się tylko ośmieszasz podobnie jak Brzęczkowski..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnią się one od TB tym, że ja widzę w posadowieniu domu ocieplony fundament a TB płytę na 30 cm styropianie

I rozwiązanie z płytą jest ok ! twoje nie ... ponieważ yocto mostek termiczny w postaci jakieś tam blaszki gdzieś to jest pikuś ...yocto pikuś - 10^24.

 

. Ściany mojego domu są ocieplone z zewnątrz 30 cm styropianem a TB ociepla je od wewnątrz.
bo TB jest głupi!!

nie izoluje się od wewnątrz ! to są jego chore hipotezy ! z odbiornikami ciepła itp ..

nie zna kompletnie pojęcia pojemność cieplna.

 

. Poszczególne punkty mojego założenia takiego domu są otwarte do dyskusji.
chyba jedyny jestem tu który Cię nie beszta tylko próbuje

wyciągnąć Cię z błędów ... fundament zamiast płyt i wybrzuszanie . yocto mostków termicznych ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź jeszcze pod uwagę mały drobny szczegół:

sunrise swoimi wypowiedziami sugeruje ludziom, że da się wybudować dom 0-20 kWh/m2 niskim kosztem i bezproblemowo

mało tego on sugeruje, że taka budowa będzie tańsza niż "zwykłego" domu

czy to nie jest żerowanie na ludzkiej naiwności? on wzbudza u ludzi odczucia, że wszyscy do tej pory się mylili albo ich świadomie oszukiwali bo chcieli kupę kasy za gorszy dom...

jak myślisz ile ludzi już zapytało go na prv czy im taki dom wybuduje?

 

Jak dotąd, to jeszcze nikt nie pytał mnie na prv o budowę takiego domu. Dom "zwykły" wcale nie jest gorszy, tylko droższy w utrzymaniu. Aby się dowiedzieć co, jak i ile, to przystąpię do budowy domu 0-20 kWh/m2 w przyszłym roku. Będzie to mój drugi dom, ale dopiero trzeci podobno jest najlepszy. Materiały do niego będą przynajmniej z półki średniej i dobrej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już Ci odpowiadam:

nie dalej jak wczoraj rozmawiam z człowiekiem, który buduje siedzibę swojej firmy (magazyn na dole, obsługa klienta, biura)

pytam go o sposób ogrzewania budynku, wybrał gaz, pytam czy podłogówka czy grzejniki, odpowiada:

cyt.: "...podłogówka będzie w korytarzach i w łazienkach, w biurach damy grzejniki bo kto wytrzyma 8 godz na gorącej podłodze? nogi by dziewczynom popuchły, nie dam się wpuścić w maliny, hehe..."

jak myślisz czy ten człowiek będzie w stanie oddzielić ziarno od plew czytając wypowiedzi TB i sunrisa?

Dobrze zaprojektowana podłogówka powinna pracować w maksymalnej temperaturze +22*C. Jeżeli dom jest słabo ocieplony, to podkręcona podłogówka musi pracować w temperaturze nawet +28*C. Jeżeli będzie dobre ocieplenie budynku (min 20 cm styropianu) to i podłogówka nie będzie musiała pracować, tak aby nogi puchły. Wszystko trzeba robić z głową. P.S. Przeważnie magazyny są słabo ocieplone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zaprojektowana podłogówka powinna pracować w maksymalnej temperaturze +22*C. Jeżeli dom jest słabo ocieplony, to podkręcona podłogówka musi pracować w temperaturze nawet +28*C. Jeżeli będzie dobre ocieplenie budynku (min 20 cm styropianu) to i podłogówka nie będzie musiała pracować, tak aby nogi puchły. Wszystko trzeba robić z głową. P.S. Przeważnie magazyny są słabo ocieplone.

Nie zainstaluje Pan hydraulicznej podłogówki w domu izolowanym, a co dopiero w dobrze izolowanym . Przykro mi, ale taka jest rzeczywistość. Stąd sprzedawcy wodnej podłogówki (asolt i HenoK ) tak zwalczają wszelkie przejawy izolowania domów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zaprojektowana podłogówka powinna pracować w maksymalnej temperaturze +22*C. Jeżeli dom jest słabo ocieplony, to podkręcona podłogówka musi pracować w temperaturze nawet +28*C. Jeżeli będzie dobre ocieplenie budynku (min 20 cm styropianu) to i podłogówka nie będzie musiała pracować, tak aby nogi puchły. Wszystko trzeba robić z głową. P.S. Przeważnie magazyny są słabo ocieplone.

 

Twój mistrz i guru sie wypowiedział:

 

"Nie zainstaluje Pan hydraulicznej podłogówki w domu izolowanym, a co dopiero w dobrze izolowanym . Przykro mi, ale taka jest rzeczywistość. Stąd sprzedawcy wodnej podłogówki (asolt i HenoK ) tak zwalczają wszelkie przejawy izolowania domów."

 

Niestety musisz wybrac izolowanie czy wodna podłogówka, od słow mistrza nie ma odwołania albo, albo.

 

Ten dom "dobrze izolowany" to ma jakie parametry?, chyba nie uważałem na wykładzie TB o klasyfikacjach energetycznych budynków

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zainstaluje Pan hydraulicznej podłogówki w domu izolowanym, a co dopiero w dobrze izolowanym . Przykro mi, ale taka jest rzeczywistość.

 

Sunrise, z rzeczywistością nie wygrasz. Niestety 40 cm izolacji od gruntu wytwarza potężne pole siłowe, które odpycha plastikowe rurki z siłą 1472 kN/mb. Nawet jeśli uda się je jakoś zamontować, dochodzi w nich do hydrolizy wody, a co dalej to wiadomo - ulatnia się wodór. Można co prawda zredukować izolację do 25 cm, wtedy pola siłowego nie ma, ale wtedy dom będzie niezaizolowany.

 

I co Horher, mamy tak sobie dyskutować i prostować do końca świata? Przecież to jest jakiś absurd. Ponawiam do wszystkich pytanie: co robimy z trollami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...