Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Dobrze zaprojektowana podłogówka powinna pracować w maksymalnej temperaturze +22*C.

 

Nie zainstaluje Pan hydraulicznej podłogówki w domu izolowanym, a co dopiero w dobrze izolowanym . Przykro mi, ale taka jest rzeczywistość. Stąd sprzedawcy wodnej podłogówki (asolt i HenoK ) tak zwalczają wszelkie przejawy izolowania domów.

 

no i sobie pogadali...

 

sunrise podpadłeś szefowi, leć po wazelinę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie zainstaluje Pan hydraulicznej podłogówki w domu izolowanym, a co dopiero w dobrze izolowanym . Przykro mi, ale taka jest rzeczywistość. Stąd sprzedawcy wodnej podłogówki (asolt i HenoK ) tak zwalczają wszelkie przejawy izolowania domów.

brzeczkowski wy jesteście ostro nawiedzeni! nawiedził was duch gąbczastego ..

a wy co qrfa wciskacie ? zamiast rurek kable ! które żrą 3x tego co podłogówka zasilana PC... chodzi mi o koszty.

Bo liczbowo jest tożsame ! ale nie użytkowo ! ponieważ wytworzenie 1kWh z PC kosztuje dużo mniej niż czystego prądu !

już to wam wytłumaczyłem tomaszu tomaszewiczu bęczyskowski ! jesteś jak czerwona zaraza !

w wątku wam to tłumaczyłem tawariszcz .. o ogrzewaniu gazem !

grzanie prądem to 3% sprawności teoretycznej pompy ciepła o tym napisałem cały wywód !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sunrise, z rzeczywistością nie wygrasz. Niestety 40 cm izolacji od gruntu wytwarza potężne pole siłowe, które odpycha plastikowe rurki z siłą 1472 kN/mb. Nawet jeśli uda się je jakoś zamontować, dochodzi w nich do hydrolizy wody, a co dalej to wiadomo - ulatnia się wodór. Można co prawda zredukować izolację do 25 cm, wtedy pola siłowego nie ma, ale wtedy dom będzie niezaizolowany.

 

I co Horher, mamy tak sobie dyskutować i prostować do końca świata? Przecież to jest jakiś absurd. Ponawiam do wszystkich pytanie: co robimy z trollami?

 

No cóż, ręce opadają. Myślę że 212 stron tego wątku wystarczy żeby dość do wniosku, że TB jest niereformowalny. Nie da się tego zmienić. Trzeba to przyjąć za fakt. Myślę, że każdy kto wejdzie na to forum natknie się na TB, a jeśli potrafi myśleć sam wyłapie babole. Nie ma się o co martwić o ludzi którzy tu zaglądają.

 

Swoją drogą dobrym pomysłem byłby system rekomendacji - użytkownicy dawali by punkty innym i na tej podstawie określane byłyby rangi. Ale do tego trzeba dorobić nową funkcjonalność forum. Bez nowej funkcjonalność można umieścić w stopce np. TB - doradca kontrowersyjny. Będzie to czerwona lampka dla chcących postępować zgodnie z poradami TB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmiem wątpić

na innym forum takie coś funkcjonuje (pomocna rada) i wręcz było jeszcze gorzej moim zdaniem - bo TB dostawał dużo + (niektóre rady faktycznie daje dobre, tego nikt nie kwestionuje) co mogło sprawiać wrażenie ze jest naprawdę dobrym doradcą. To by miało sens, jeśli by jednocześnie były - (minusy)

Ma Pan kogoś komu źle doradziłem? Zna Pan kogoś... napisał ktoś, że zużycie kWh przekroczyło górną granicę dla ekonomicznego budownictwa - 30kWh/m2 rocznie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to jest to ekonomiczne budownictwo? znowu jakaś nowa definicja? ekonomiczne to znaczy niskie koszty użytkowe bez względu na nakłady?

Zdefiniowano to w 1990 roku - prof Krzysztof Żmijewski ( w 93' powołał KAPE)

Ekonomiczna izolacja termiczna to taka przy której nieekonomiczny jest centralny system ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy temat założony przez Brzęczkowskiego na forum budowlanym:

[h=1]Jak prosto iwybudować do zużywający poniżej 10kWg/m2 rocznie[/h]http://www.forumbudowlane.pl/vt/41233/0/jak-prosto-iwybudowac-do-zuzywajacy-ponizej-10kwg-m2-rocznie#261662

Nikt mi nie powie, że był trzeźwy jak to pisał, choć kto go tam wie. Jest coraz gorzej, mózg mu przestaje funkcjonować najwyraźniej. Strach pomyśleć co będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy temat założony przez Brzęczkowskiego na forum budowlanym:

 

Nikt mi nie powie, że był trzeźwy jak to pisał, choć kto go tam wie. Jest coraz gorzej, mózg mu przestaje funkcjonować najwyraźniej. Strach pomyśleć co będzie dalej.

 

Jest juz 40 cm styropianu od gruntu, w takim tempie niedługo dojdziemy do 1 m, co ze scianami zewnetrznymi, oknami, drzwiami, stropem i dachem nie wiadomo, sądzic jednak nalezy ze ich rola nie jest zbyt istotna. Eksperyment o staniu nago na mrozie na styropianie to potwierdził, stopy od spodu nie zmarzły. Najwazniejsze są wymogi TB do takiego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest juz 40 cm styropianu od gruntu, w takim tempie niedługo dojdziemy do 1 m, co ze scianami zewnetrznymi, oknami, drzwiami, stropem i dachem nie wiadomo, sądzic jednak nalezy ze ich rola nie jest zbyt istotna.

Jak to nie wiadomo ?

Straty ciepła kabli do gruntu pomijalne - powietrze również niewiele odbiera.

Mamy pełen komfort latem i zimą - a zużycie nawet przy normatywnych ścianach i dachu nie przekroczy 10kWh /m2 rocznie

A wszystko w cenie centralnego na paliwa stałe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:rotfl:Ja to się dziwię, że taki spec posiada jedno jedyne zdjęcie skrzynki rozdzielczej z całej swojej 20-letniej działalności i jedno zdjęcie klimatyzatora z katalogu ( http://www.marax.pl/images/klimatyzacja/kanalowe/samsung/zdjecia/klimatyzator-kanalowy-samsung-dh052eav1uh052eav1-marax.jpg ). Ze swojej budowy mam kilka tysięcy zdjęć, które dokumentują poszczególne etapy- jakość różna, ale są. A tu guru budownictwa z takim "dorobkiem"? Pozazdrościć :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmiem wątpić

na innym forum takie coś funkcjonuje (pomocna rada) i wręcz było jeszcze gorzej moim zdaniem - bo TB dostawał dużo + (niektóre rady faktycznie daje dobre, tego nikt nie kwestionuje) co mogło sprawiać wrażenie ze jest naprawdę dobrym doradcą. To by miało sens, jeśli by jednocześnie były - (minusy)

Panowie o co ta jatka. Zgodnie z tematem domy "o zużyciu energii 0-20 kWh/m2 rocznie" według TB instalacja hydraulicznej podłogówki w takich domach jest błędem. To jest prawda, bo dobra hydrauliczna podłogówka jest droga i wymaga dodatkowo drogiej pompy PC i drogiego dolnego źródła ciepła razem za ok. 30 000 zł tanio licząc. Do czego jest ten wydatek? do domu który grzany bezpośrednio prądem zużyje go w ilości 2000 kWh za 1200 zł (100 m2 pow. użytkowej). Z jednej strony jest koszt pracy pompy 300 zł przy COP 4, z drugiej 1200 zł. zarobek to 900 zł które się zwróci po 33,3 latach nienagannego chodzenia. Nie ma takiej gwarancji na pompę aby chodziła dłużej niż 20 lat. Wniosek jest jeden: w domach izolowanych o tak małym zużyciu energii, podłogówka hydrauliczna to błąd i wyrzucone pieniądze. To czym grzać? Tym co radzi TB, albo kablami w podłodze wylewanej lub bezpośrednio pod panelami. Nie jest ważne jaką moc się zainstaluje, jeżeli będzie to 10 W/m2 to będzie chodzić 10x krócej niż 100 W/m2. Po osiągnięciu nastawionej temperatury układ się wyłącza, pierwszy póżniej drugi szybciej. Przewody w podłodze to jest najprostsze rozwiązanie do domu o tak małym zużyciu energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest prawda, bo dobra hydrauliczna podłogówka jest droga i wymaga dodatkowo drogiej pompy PC i drogiego dolnego źródła ciepła razem
- Oczywiście cena jest jakimś argumentem - bo wyrywa kasę z izolacji. Ale to nie tylko to. Ogrzewanie hydrauliczne na straty na "pośrednictwie", nie maja one większego znaczenia gdy dom nie jest izolowany, ale przy sezonowym zapotrzebowaniu poniżej 3000 kWh już czynią taki system mało ekonomicznym energetycznie ( nawet przy pompie ciepła ). Poza tym komfort. Przy tak małych potrzebach ważna jest precyzyjna automatyka .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie o co ta jatka.

 

Żadna jatka, po prostu wyśmiewamy się z Ciebie jako z ignoranta. Jesteś kolejnym przypadkiem, który zamiast czytać, czytać, czytać i zdobywać wiedzę, postanowił bez tego być najmądrzejszym i zakomunikować to na forum. Takich dyskusji o tym co jest bardziej atrakcyjne finansowo, pompa czy izolacja, było od groma i ciut ciut, wypowiadali się dużo mądrzejsi i dużo bardziej doświadczeni, mając dużo lepsze liczy, w setkach postów. Więc te liczby co tam sobie założyłeś to mogą mi posłużyć do podtarcia się jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...