Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

u mnie akurat ostatnio prąd delikatnie potaniał (pomijam już fakt że u mnie prąd jest dużo tańszy niż na tym wykresie!), i do końca 2014r na 90% nie podrożeje, prędzej potanieje (wystarczy poczytać trochę o cenach węgla i prognozach dotyczących tych cen) - ale pewnie w skali "statystycznej" podrożał.

 

PC którą kupiłem 3,5 roku temu dzisiaj dokładnie ten sam model kosztuje więcej 2000-2500 netto. Sprawność się raczej nie zmieniła.

Koledzy którzy w podobnym okresie kupowali PC - potwierdzą.

 

EDYTA:cena dla taryfy całodobowej to u mnie niecałe 0,49zł - wiem,wiem, za pomocą statystyki da się wszystko udowodnić :p

 

Ja w domyśle ciągle o powietrznych pompach ciepła :)

A Ekopol rzeczywiście podrożał... Dorobili się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Koszt grzania kablami domu 20 kWh/m2 o powierzchni 100m2 to 1200 zł rocznie i średnio 170 zł miesięcznie czyli 17 paczek papierosów.

a ile trzeba zainwestować żeby uzyskać te 20 kWh/m2?

 

wydanie na początku 30 000 zł na PC jest inwestycją w bagno, bo za 15 lat pompę PC musisz wymienić na nową.

skąd kretynie masz informacje, że PC po 15 latach jest do wymiany? podaj dane statystyczne, które to potwierdzają a jeżeli nie ma takich danych to nie rób z forumowiczów idiotów i kłaptaj bez namysłu wszystkiego co ci ślina na język przyniesie

 

Grzanie izolowanego domu kablami to najwyższy komfort, bo reakcja na prąd jest natychmiastowa podczas gdy masz PC efekt grzania jest po 30 min.

tak, tak, a świnie latają...

rozumiem, że posadzka wie, że jest grzana kablami i inaczej reaguje na dostarczane ciepło niż jakby była grzana wodną podłogówką...

no cóż, po raz kolejny udowodniłeś że jesteś idiotą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest nieprawdopodobne, żeby człowiek nawet o IQ z tych najniższych wypisywał tak koszmarne bzdury...

ten pajac już kilka lat wypisuje idiotyzmy co chwila z innego wcielenia...

coś mi się wydaje, że on nie jest nasłany, po prostu ten typ tak ma, należałoby tutaj zaprosić psychiatrów i niech się wypowiedzą czy to się w ogóle da leczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz dom o zużyciu energii 20 kWh/m2 rocznie, to zapotrzebowanie jego wynosi średnio 20000Wh/5000hm2= 4 W/m2. Średnia temperatura całego okresu zimowego w Polsce to +2*C. Przy przyjętej i ustawionej temperaturze wewnętrznej powietrza +20*C, oraz temperaturze podłogi +22*C zużycie energii nie powinno przekroczyć mocy 4W/m2 i 20kWh/m2 rocznie.
No... niezupełnie ma Pan rację. Termostaty są na tyle dokładne, że dawanie małej mocy na m2 jest błędem . Podczas dużych mrozów - są też duże zyski słoneczne. potem słońce szybko zachodzi, system grzewczy powinien zadbać, by w pomieszczeniu nie było wahań temperatury wyższych niż amplituda nie wpływająca na komfort. Dlatego maty grzewcze kable czy folie - mają narzuconą przez producenta moc na m2 - niezależnie od izolacji domu.

2.- Jeżeli w wylewce są przewody grzejne sterowane termostatem dobowym to działanie takiego układu jest jak piec akumulacyjny
Niestety, jest dokładnie odwrotnie. Akumulacja nie idzie w parzy z precyzyjną automatyka (ASIC) - wkład w piecu akumulacyjnym jest od nas odizolowany i nagrzewa się do 600st.C - podłoga, by zakumulować więcej ciepła - podniesie temperaturę w pomieszczeniu, dokładnie wtedy, kiedy to nie jest potrzebne, kiedy można by obniżyć temperaturę. Ogrzewanie akumulacyjne może być stosowane wyłącznie w ogrzewaniu pośrednim . Ponieważ w domu izolowanym i komfortowym można zastosować tylko ogrzewanie bezpośrednie - to akumulacyjne ogrzewanie nie bardzo ma sens

Regulatory dwu czujnikowe gwarantują temperaturę indywidualną dla każdego pokoju
Nie ma takich regulatorów. Nawet jeżeli producent wkłada do termostatu dwa czujniki ( np. powietrzny i podłogowy ) to, gdy Pan taki termostat pierwszy raz uruchomi - wyświetli się "wybierz jaki czujnik chcesz używać" Gdyby działały oba, nie działałby termostat.

Są termostaty, gdzie oba czujniki pełnią swoją rolę - lecz jeden działa jak "zawór bezpieczeństwa" Przykład: Dom szkieletowy, Mamy podłogę "dechy na legarach" a pod dechami na wełnie w 5-6 cm przestrzeni między izolacją a dechami leżą kable. Termostat steruje kablami mierząc temperaturę powietrza w pomieszczeniu, a drugi czujnik jest pod dechami, wyłączy układ na krótko, gdy temperatura pod podłogą osiągnie 50 stC niezależnie od temperatury w pomieszczeniu

5.- PPC w domu energooszczędnym to 2-3 jednostki? po 8000 zł? To gdzie jest sens i logika?
Jak dotąd spotkałem zawsze jedną i to tańszą! Nawet na dom 200 czy więcej m2

6.- Kanały w których jest automatyka sterowana powietrzem, to komfort u fryzjera z czupryną pod nagrzewnicą. Nie jedna klientka wyszła z tamtąd bez włosów z przegrzania. To jest cała prawda.
Kanały nie mają automatyki, a nawiew nie jest wyczuwalny. Wynika to z faktu, że jest mniejszy niż przy wentylacji - jest poniżej 20m3/h na dyszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie sanrise121 - Zdaje się, że Pan ma dużo ambicji a zero praktyki z domami 0-20kWh/m2 - 23 lata temu, było znacznie łatwiej - Nie było forów i audytorów zwalczających izolację. Nie było takiego prania mózgu.

Ale Pan się stara - zawsze można liczyć na pomoc i wyjaśnienia tych co się takimi domami zajmują.

 

A tym:

ten pajac już kilka lat wypisuje idiotyzmy co chwila z innego wcielenia...

coś mi się wydaje, że on nie jest nasłany, po prostu ten typ tak ma, należałoby tutaj zaprosić psychiatrów i niech się wypowiedzą czy to się w ogóle da leczyć...

się Pan nie przejmuje, to świadczy o autorze, mało inteligentny z dużym mniemaniem o sobie, chcący sam sobie podreperować własne ego.

Pozdrawiam i mimo, że nas tu obu obrażają, proszę z mojej strony nie liczyć na taryfę ulgową. Co Pan napisze nie tak - będę prostował i wyjaśniał.

Po to jest takie forum.

- Pisanie o autorze, nie o problemie jest słabością adwersarza nie autora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz jaśniej napiszę: Jeśli autor jest ułomny intelektualnie ?

Ja Szanowny Panie takich autorów po prostu omijam. Nie ma sensu tłumaczyć coś komuś, czy się sprzeczać z kimś ułomnym intelektualnie.

Taki ktoś, tylko będzie obrażał, wnosił o bana, bo zagadnienia może nie zrozumieć, więc i nic do tematu nie wniesie. Przykładowo - taki temat jak ten, może być dla takiego ułomnego abstrakcją, wiec nic poza głupkowatymi uwagami nie doda.

Powtórzę raz jeszcze bardziej obrazowo - dla tych nieco ułomniejszych:

To jakbym chciał grać z gołębiem w szachy:

Wejdzie taki na szachownicę poprzewraca pionki, nasra i nosi wysoko podniesioną głowę, pewny że wygrał.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie sanrise121 - Zdaje się, że Pan ma dużo ambicji a zero praktyki z domami 0-20kWh/m2 - 23 lata temu, było znacznie łatwiej - Nie było forów i audytorów zwalczających izolację
przygarniał kocioł garnkowi ! wy jesteście siebie warci w swoim dyletanctwie !

zajmij się pan pisaniem wierzysz bo to panu wychodzi !

 

To jakbym chciał grać z gołębiem w szachy:

Wejdzie taki na szachownicę poprzewraca pionki, nasra i nosi wysoko podniesioną głowę, pewny że wygrał.

Pozdrawiam.

dziękujemy że pan się przyznał ! do bycia gołębiem .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz dom o zużyciu energii 20 kWh/m2 rocznie, to zapotrzebowanie jego wynosi średnio 20000Wh/5000hm2= 4 W/m2.

 

Co to jest te 5000h ? Ilość godzin grzewczych z mocą 4W/m2 ?

Z tego wynika, że liczysz 208 dni grzewczych (?).

Dla domów 0-20 powinno być to zdecydowanie poniżej 160 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie sanrise121 - Zdaje się, że Pan ma dużo ambicji a zero praktyki z domami 0-20kWh/m2 - 23 lata temu, było znacznie łatwiej - Nie było forów i audytorów zwalczających izolację. Nie było takiego prania mózgu.

Ale Pan się stara - zawsze można liczyć na pomoc i wyjaśnienia tych co się takimi domami zajmują.

Dziękuję za wyjaśnienia. Praktyki z domami 0-20kWh/m2 nie mam, dlatego chcę się podjąć jego zbudowania. Jeżeli wylewka podłogowa nie pracuje tak jak piec akumulacyjny, to prostszym rozwiązaniem będą zwykłe elektryczne grzejniki konwektorowe lub promiennikowe. Mają termostaty bardzo proste, ale działanie ich jest pewne, bezawaryjne i w miarę dokładne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie sanrise121 - Zdaje się, że Pan ma dużo ambicji a zero praktyki z domami 0-20kWh/m2

trzeba przyznać rację, jakbyś jeszcze dodał, że zero wiedzy to byłby komplet

 

A tym się Pan nie przejmuje, to świadczy o autorze, mało inteligentny z dużym mniemaniem o sobie, chcący sam sobie podreperować własne ego.

ja się tym nie przejmuję co pisze sunrise, bardzo ładnie go wypunktowałeś i w pełni się z tym zgadzam, reperuje już to swoje ego kilka lat i zreperować nie może ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz rację do tych 160 dni, to wychodzi, że moc grzewcza powinna być 5,2W/m2

 

no i jak to skomentować?

nasz nadworny błazen właśnie wyliczył, że moc grzewcza systemu grzewczego w jego domu to ma być 5,2 W/m2 (dla domu 100m - 520 W) ;)

w pisaniu idiotyzmów długo nikt ci nie dorówna, kiedy ty wreszcie odpuścisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jak to skomentować?

nasz nadworny błazen właśnie wyliczył, że moc grzewcza systemu grzewczego w jego domu to ma być 5,2 W/m2 (dla domu 100m - 520 W)

w pisaniu idiotyzmów długo nikt ci nie dorówna, kiedy ty wreszcie odpuścisz?

Sławku, wtrącasz się w poważną rozmowę dwóch zupełnie niepoważnych ludzi. Daj im się wygadać. Pocieszą się nawzajem, przytulą. Są tacy podobni w tym swoim tępym uporze. Takie dwa misie puchate.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jak to skomentować?

nasz nadworny błazen właśnie wyliczył, że moc grzewcza systemu grzewczego w jego domu to ma być 5,2 W/m2 (dla domu 100m - 520 W) ;)

w pisaniu idiotyzmów długo nikt ci nie dorówna, kiedy ty wreszcie odpuścisz?

 

Poniekąd całkiem sensownie to wymyślił. Jeśli od października do kwietnia będzie grzał z mocą 520 W, to będzie super :) Kompletna żenada, Perm dobrze mówi, powinniśmy konsekwentnie pozostawić wątek TB i Sunrise. Równocześnie powinniśmy wymusić na FM, aby to był jedyny wątek, w którym mogą się wypowiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równocześnie powinniśmy wymusić na FM, aby to był jedyny wątek, w którym mogą się wypowiadać.
Nic nie trzeba wymuszać!!!, nie zajmuję się historia budownictwa, czy złym budownictwem - interesują mnie od 23 lat domy izolowane.

A od niedawna ( ze względu na program BOŚ budowy 100 000 domów smospłacajacych się ) domy sprzedające kWh .

Jeżeli Pan buduje dom nie izolowany - to na nie przeszkadzam i mnie tam nie ma!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...