Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Ale po co Ci ta średnia ? Co ona daje ?

To jest jak średnie zużycie paliwa przez samochód podane przez firmę. Główna wiedza o zużyciu energii grzewczej rocznie świadczy o stanie technicznym budynku. Jeżeli będzie spisana umowa uwzględniająca ten parametr, to będzie podstawa do określenia jego faktycznej wartości w sposób jawny i prosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Poniekąd całkiem sensownie to wymyślił. Jeśli od października do kwietnia będzie grzał z mocą 520 W, to będzie super Kompletna żenada, Perm dobrze mówi, powinniśmy konsekwentnie pozostawić wątek TB i Sunrise. Równocześnie powinniśmy wymusić na FM, aby to był jedyny wątek, w którym mogą się wypowiadać.
Niestety kusi by przerwać tę wymianę pseudofachowych debilizmów. Ja bym obydwa wątki Brzęczkowskiego dał do Hyde cegła parku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co Ci ta średnia ? Co ona daje ?

Ten parametr jest bardzo przydatny w domach "zero" czy "zarabiających"

Im mniejsza jest ta wartość tym mniejsze może być ogniwo PV i akumulatory ( to w domach "zero" ) lub przy określonych parametrach minielektrowni słonecznej - więcej zarabiamy ( to w domach "zarabiających") -

W domach izolowanych - schodzi się do 200W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od niedawna ( ze względu na program BOŚ budowy 100 000 domów smospłacajacych się ) domy sprzedające kWh .

 

To jest wprost fenomenalne. BOŚ ponad rok temu wymyśla kredyt w oparciu o pawlakowy projekt ustawy o OZE z feed-in-tariffs w wysokości >1,10 PLN / kwh. W międzyczasie PO udupia jakiekolwiek wsparcie dla prosumentów, na dzień dzisiejszy cena odsprzedaży wynosi 16 groszy, w kolejnych latach będzie niższa. Dla wszystkich posiadających szare komórki jest oczywiste, że na chwilę obecną produkt BOŚ jest martwy, że tylko kompletny analfabeta matematyczny mógłby z powodów ekonomicznych zdecydować się na fotowoltaikę. Co w tym fenomenalnego? Że w momencie, w którym zawaliły się jakiekolwiek podstawy ekonomiczne tego produktu (projekt ustawy OZE z 13 listopada br.), pozostało im tylko jedno - zwrócić się do tych analfabetów i użytecznych idiotów. I od razu wiedzieli gdzie zadzwonić - do ich guru - TB. Że np. ja byłem takim kredytem zainteresowany rok temu, ale kiedy ze względu na takie a nie inne decyzje polityczne przestał on mieć jakiekolwiek podstawy i sens, od razu zainteresował się nim TB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten parametr jest bardzo przydatny w domach "zero" czy "zarabiających"

Im mniejsza jest ta wartość tym mniejsze może być ogniwo PV i akumulatory ( to w domach "zero" ) lub przy określonych parametrach minielektrowni słonecznej - więcej zarabiamy ( to w domach "zarabiających") -

W domach izolowanych - schodzi się do 200W

 

Ale ten parametr jest zależny od tego co ja napiszę ;) więc co to za parametr? Napisałem, że powinno być poniżej 160dni grzewczych, więc sunrise z 4W/m2 zrobił 5,2W/m2. Ja zaraz napiszę, że dla domów 20kWh (nie piszę od 0 - 20, bo ten parametr też będzie od zera) powinno liczyć się tylko dla 120 dni okresu grzewczego i znów ta wartość u Sunrise wzrośnie. Napiszę wówczas, że z tych 120 dni godziny grzewcze są tylko liczone te w drugiej taryfie i parametr "hyc" znów podskoczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jak to skomentować?

nasz nadworny błazen właśnie wyliczył, że moc grzewcza systemu grzewczego w jego domu to ma być 5,2 W/m2 (dla domu 100m - 520 W) ;)

w pisaniu idiotyzmów długo nikt ci nie dorówna, kiedy ty wreszcie odpuścisz?

No i jak to skomentować? jak Ty nie wiesz co to jest: moc maksymalna, moc nominalna, moc średnia, z czym te wielkości się łączy i jak liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten parametr jest zależny od tego co ja napiszę ;) więc co to za parametr? Napisałem, że powinno być poniżej 160dni grzewczych, więc sunrise z 4W/m2 zrobił 5,2W/m2. Ja zaraz napiszę, że dla domów 20kWh (nie piszę od 0 - 20, bo ten parametr też będzie od zera) powinno liczyć się tylko dla 120 dni okresu grzewczego i znów ta wartość u Sunrise wzrośnie. Napiszę wówczas, że z tych 120 dni godziny grzewcze są tylko liczone te w drugiej taryfie i parametr "hyc" znów podskoczy :)

Dlatego wprowadzono ASIC do budownictwa i precyzyjne niecentralne systemy. Nie musi Pan sobie głowy łamać - ustawia Pan Sobie dokładnie ( do 0.1st. ) gdzie kiedy ile! ... nie ma mowy o ogrzewaniu dwutaryfowym w domach izolowanych - co nie przeszkadza, że II taryfa może sobie być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten parametr jest zależny od tego co ja napiszę ;) więc co to za parametr? Napisałem, że powinno być poniżej 160dni grzewczych, więc sunrise z 4W/m2 zrobił 5,2W/m2. Ja zaraz napiszę, że dla domów 20kWh (nie piszę od 0 - 20, bo ten parametr też będzie od zera) powinno liczyć się tylko dla 120 dni okresu grzewczego i znów ta wartość u Sunrise wzrośnie. Napiszę wówczas, że z tych 120 dni godziny grzewcze są tylko liczone te w drugiej taryfie i parametr "hyc" znów podskoczy :)

Myślałeś logicznie. Jeżeli ma się dom o zużyciu energii 0-20 kWh/m2 to od razu nasuwa się skojarzenie, że sezon zimowy dla takich domów powinien być krótszy. Miesiące jak październik i kwiecień ze średnią temperaturą +8*C, dla takich domów nie wymaga ogrzewania. Tylko Ty ogłaszając taką wiadomość miałeś na myśli wpuszczenie mnie w kanał. Widać z tego, że jedni się angażują w problem a drudzy naśmiewają. Te dwie wielkości się nie wykluczają, dla każdej z nich roczne straty energii będą wynosić zawsze 20 kWh/m2, bo ta wielkość jest bazą wyjściową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałeś logicznie. Jeżeli ma się dom o zużyciu energii 0-20 kWh/m2 to od razu nasuwa się skojarzenie, że sezon zimowy dla takich domów powinien być krótszy. Miesiące jak październik i kwiecień ze średnią temperaturą +8*C, dla takich domów nie wymaga ogrzewania. Tylko Ty ogłaszając taką wiadomość miałeś na myśli wpuszczenie mnie w kanał. Widać z tego, że jedni się angażują w problem a drudzy naśmiewają. Te dwie wielkości się nie wykluczają, dla każdej z nich roczne straty energii będą wynosić zawsze 20 kWh/m2, bo ta wielkość jest bazą wyjściową.

 

Nie miałem na myśli wpuszczać Cię w kanał, tylko doprowadzić do punktu, w którym sam załapiesz, że sprowadzasz te liczenie do liczenia OZC ;), którego tak bardzo nienawidzi TB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem na myśli wpuszczać Cię w kanał, tylko doprowadzić do punktu, w którym sam załapiesz, że sprowadzasz te liczenie do liczenia OZC ;), którego tak bardzo nienawidzi TB.

Uważam tylko, ze by liczyć w OZC trzeba stosować współczynnik przenikania ciepła !!!! i mieć pewność, że dom jest szczelny.

Poza tym OZC jest napisane, przez ciepłowników - to tak jakby monopol na dopracowanie napędu elektrycznego zlecić Orlenowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym OZC jest napisane, przez ciepłowników - to tak jakby monopol na dopracowanie napędu elektrycznego zlecić Orlenowi.

 

cóż za błyskotliwe porównanie...

tylko co ma piernik do wiatraka? liczenie wymyślił kto wymyślił i zamysł był taki żeby dało się oszacować parametry cieplne budynku zanim on powstanie. Żadne lobby ani inny układ nie zlecał prac nad OZC a korzystają z tego wszyscy: i Ci którzy projektują domy "energożerne" i Ci którzy projektują plus energetyczne (zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że gdyby nie było obliczeń i narzędzi typu "Audytor OZC" to domy energooszczędne, pasywne czy plus energetyczne jeszcze długo istniałyby w świecie fantazji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak to skomentować? jak Ty nie wiesz co to jest: moc maksymalna, moc nominalna, moc średnia, z czym te wielkości się łączy i jak liczy.

 

a gdzie użyłeś określenia o jaką moc ci chodzi?

wymyśliłeś sobie jakiś bezsensowny parametr, który sam z siebie nic nie mówi bo myślałeś, że zabłyśniesz i trzeba przyznać że ci się udało zabłysnąć z tym że tak jak zawsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obliczeń i narzędzi typu "Audytor OZC" to domy energooszczędne, pasywne czy plus energetyczne jeszcze długo istniałyby w świecie fantazji)
troszkę galopem poleciałem... nie potrzeba programu, a arkusz kalk ..

Aby widzieć co i jak się przelicza i żeby wiedzieć i mieć świadomość pewnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem ceny, które podałeś, to ceny materiałów, a piszesz mi, że jak zrobię sam to oszczędzę połowę tej kwoty ... Chyba nie miałeś na myśli, że PC zrobię sam ? :)

Podając COP=3 masz na myśli średnią dla 0oC. OK, ale to wartość spokojnie osiągnę na PC P-W, która napędzi mi wszystko. Zobacz na tą PC:

http://www.jula.pl/all-in-one-pompa-ciepa-powietrze-woda-13-7kw-416108, można ją kupić już w cenie 9tys. zł netto wraz z zasobnikiem CWU 250L.

 

A teraz sterowanie. Jak połączyć i ustawić komfortowe działania systemu PPCi i kabli grzejnych ? Przecież przy takiej realizacji muszę sam pilnować, który system kiedy ma być włączany. Ani to sparować z pogodówką, ani z jakimkolwiek systemem, który zapewni mi komfort mieszkania, bez zastanawiania się co kiedy włączyć.

 

PS. Powyższy zestaw kanałowej pompy ciepła, który przedstawiłeś jest tylko dla dwóch pokoi. Do takiego na 3-4 pokoje - sama jedn. zewn. kosztuje 10tys. zł brutto + po 2,8tys. jedn. wewn. za sztukę i już masz cenę prawie 20tys. zł brutto...

 

 

Sorry, że przerzucam temat z wątku Hyde Cegła Park ;) ale próbuję coś wyłuskać z tego co głosi TB. To, że nie trafia nie oznacza że nie warto pewnych rzeczy przemyśleć po swojemu ;)

 

TB głosi, że PC z bezpośrednim parowaniem mogą osiągać bardzo dobre SCOPy i tutaj ma rację. Problem w tym, że wszystkie rozwiązania jakie proponuje są drogie lub bardzo drogie. Dziś natknąłem się klimatyzatory inwerterowe z funkcją grzania A+++, gdzie SCOP przekracza 5

http://www.aleklima.pl/files/2100251711/img/specyfikacja-prestige.jpg

Cena takiego urządzenia z VAT 8% to ok. 3200zł brutto za komplet.

 

Są też wersje pracujące do -25oC.

 

Czy to może się udać ? - ogrzać dom pasywny bez podłogówki takimi klimatyzatorami ?

 

PS. Niczego i nikogo nie reklamuję! Szukam tylko taniego i efektywnego systemu do ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że przerzucam temat z wątku Hyde Cegła Park ale próbuję coś wyłuskać z tego co głosi TB. To, że nie trafia nie oznacza że nie warto pewnych rzeczy przemyśleć po swojemu

 

TB głosi, że PC z bezpośrednim parowaniem mogą osiągać bardzo dobre SCOPy i tutaj ma rację. Problem w tym, że wszystkie rozwiązania jakie proponuje są drogie lub bardzo drogie. Dziś natknąłem się klimatyzatory inwerterowe z funkcją grzania A+++, gdzie SCOP przekracza 5

http://www.aleklima.pl/files/2100251711/img/specyfikacja-prestige.jpg

Cena takiego urządzenia z VAT 8% to ok. 3200zł brutto za komplet.

 

Są też wersje pracujące do -25oC.

 

Czy to może się udać ? - ogrzać dom pasywny bez podłogówki takimi klimatyzatorami ?

 

PS. Niczego i nikogo nie reklamuję! Szukam tylko taniego i efektywnego systemu do ogrzewania.

czemu nie zapytasz o to w dziale "Pompy ciepła"? Tam to wałkują do bólu. Brzęczkowski jest tak niewiarygodny, że i tak nie będziesz wiedział czy to co odpisze będzie miało cokolwiek wspólnego z prawdą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu nie zapytasz o to w dziale "Pompy ciepła"? Tam to wałkują do bólu. Brzęczkowski jest tak niewiarygodny, że i tak nie będziesz wiedział czy to co odpisze będzie miało cokolwiek wspólnego z prawdą.

 

bo 95% rozmów w dziale Pompy ciepła dotyczy pomp powietrze - woda lub gruntówki. Mało też tam ludzi zorientowanych na takie rozwiązania, jakie przewijają się w tym dziale - Dom energooszczędny. Poza tym to jest taka zaczepka na TB ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...