Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzisiaj prawda jest bardziej bolesna niż wczoraj. Drut podwieszenia ma średnicę 4mm a nie 3,7mm i na sufit 100m2 przypada 450 szt. Przewodzona moc jednej podwieszki to 0,182W co przy 450 szt. i 5000 godzin daje sumę 410 kWh strat. Do tego wszystkiego trzeba doliczyć powierzchnię blaszanych dłużyc do mocowania płyt G-K o szerokości 6cm co przy łącznej długości 220 mb daje powierzchnię czynną 13,2 m2 !!!!!!!!! litej stali wchodzącej na 2,8 cm w ocieplenie. W dłużycach są stalowe wieszaki (450 szt.) o wysokości 12 cm, które dodatkowo wchodzą w ocieplenie, więc 20 cm wełna przykrywa je ledwo grubością 8 cm. Co z efektywnego ocieplenia 20 cm zostaje? Jak wielkie są korzyści z takiego sufitu? To jest izolowanie, czy uspokajanie inwestora. Ta strata ciepła to jest przynajmniej 1000 kWh/100m2 sufitu rocznie.

 

Już kiedyś o tym pisałem. Dlaczego nie słuchałem TB i sunrise.:bash: Gdybym ich posłuchał to mój dom potrzebował by tylko pierdnięcia do ogrzania.

30cm pod spodem, sufit na nitkach z wełny i okna na plastikach. Tak mało potrzeba do szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko wpadłem trochę się pośmiać przy piątku po robocie, dzięki chłopaki :). W weekend poszukam w necie wzorów na moc przewodzoną, bo jeszcze jej nie liczyłem.

 

@Dezet - z tą wełną sprawa jest prosta - ta sama ilość droższej ma o 33% lepszy opór, więc jeśli jest dokładnie dwa razy droższa, jest o 50% droższa od tańszej. Skrót myślowy, ale chyba zrozumiały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowa o ociepleniu stropu welna, to mam pytanie - w ktorym miejscu polozyc paroizolacje przy ocieplaniu stropu terriva w parterowce? Na stropie i na to izolacja czy pomiedzy strop a sufit podwieszany? Czytalem juz tez opinie, ze stropu masywnego wcale nie trzeba dodatkowo izolowac paroizolacja jak przy stropach drewnianych, bo sam w sobie slabo przepuszcza pare. Prawda to?

 

a po grzyba robiłeś ciężki strop w parterówce?

 

na strop, pod watę połóż - dla bezpieczeństwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko wpadłem trochę się pośmiać przy piątku po robocie, dzięki chłopaki :). W weekend poszukam w necie wzorów na moc przewodzoną, bo jeszcze jej nie liczyłem.

 

@Dezet - z tą wełną sprawa jest prosta - ta sama ilość droższej ma o 33% lepszy opór, więc jeśli jest dokładnie dwa razy droższa, jest o 50% droższa od tańszej. Skrót myślowy, ale chyba zrozumiały?

 

No, zamieszałeś tym skrótem ;) Poddasze mam do wykorzystania, ale ok.30cm wełny wejdzie między wiązary, więc lepiej tą tańszą- 8-9k w kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj prawda jest bardziej bolesna niż wczoraj. Ta strata ciepła to jest przynajmniej 1000 kWh/100m2 sufitu rocznie[/color][/b].

 

uff, ciężka sprawa. Ostatnie takie wpisy, takie GRUBE kWh i ile tracisz NIE stosując isomura czy ciepłego montażu okien u handlowców czytałem.

 

- ja mam z 120m2 dachu czyli proporcjonalnie do tego co piszesz to mam1200kWh strat przez same wieszaki i profile (mostki) pod k-g.

- przez brak isomurów (u mnie to jest 2x12,5 mb + 4x9mb, o szer 0,25 czyli 15,25 m2) podobno tracę kolejne 1500 kWh

- przez zły montaż okien - ok 30m2 (zły: czyli normalny z tasmami Illbrucka) tracę uff chyba mi policzyli z te ramy z 1000kWh

- przez komin 400kwh

- przez elewację z drewna i 100 grubaśnych stalowych łączników KP6 tracę ponad 1500 kWh,

Razem same mostki u mnie to 5600 kWh.

 

Nie piszę Ci ile tracę przez brak piany w sufitach ..... strach to wspomnieć. Bryyy, aż zimno się robi.

 

Na całe szczęście przez 80m2 posadzek (piętrówka), ok 200m2 ścian i 120m2 reszty dachu gdzie jest ta lipna wełna, przez 34m2 stolarki okiennej (szyby) i drzwiowej, przez brak zysków ze słońca i sam cień (no bo jak to drzewa Panie w lesie?) tracę tracę tylko 1800kWh.

 

Kur... nie wiedziałem że jakby wypieprzył te mostki to miałbym dom o zużyciu 10kWh/m2/rok/. Jakże prosta jest budowa domu pasywnego. Wystarczy dać 4-5 trików handlowych i dom jest pasywny.

 

Jak ktoś nie złapał to jest ironia, żebyście mi potem cytatów z tego nie robili i trolowali. Papier jest cierpliwy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta strata ciepła to jest przynajmniej 1000 kWh/100m2 sufitu rocznie.

 

no cóż... powstrzymywałem się, powstrzymywałem, ale wreszcie mnie skutecznie sprowokowałeś...

jesteś idiotą, nawet wydaje mi się, że poziom twojego idiotyzmu cały czas wzrasta... ciekawe kiedy oprzytomniejesz i zaczniesz zastanawiać się nad tym co tu wypisujesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, zamieszałeś tym skrótem ;) Poddasze mam do wykorzystania, ale ok.30cm wełny wejdzie między wiązary, więc lepiej tą tańszą- 8-9k w kieszeni.

 

Wyobraź sobie jednostkę oporu cieplnego (1/lambda). Przy tej samej grubości kupujesz:

- 100 jednostek za 100 pieniążków,

- 133 jednostki za 200 pieniążków.

 

Przepraszam za infantylizm, chodzi bardziej o wyrobienie sobie mechanizmu szybkiego liczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty widziałeś kiedykolwiek jak wygląda sufit podwieszany? Jak zbudowana jest zawieszka? Jaka jest jej powierzchnia styku z profilem itd.? Sądzę, że NIE MASZ POJĘCIA O CZYM PISZESZ! Zamiast tracić prąd i czas na pisanie tych bzdur polecam przyglądnąć się kamerą termowizyjną jakiemukolwiek ocieplonemu sufitowi podwieszanemu.

 

dom czarny.jpg

 

Tutaj masz zdjęcie termowizyjne domu "energooszczędnego" z dobrze ocieplonym stropem oraz oknami osadzonymi w murze nośnym. Przyjrzyj się dobrze, zamiast tracić czas na opisie swoich wydumanych racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]230120[/ATTACH]

 

Tutaj masz zdjęcie termowizyjne domu "energooszczędnego" z dobrze ocieplonym stropem oraz oknami osadzonymi w murze nośnym. Przyjrzyj się dobrze, zamiast tracić czas na opisie swoich wydumanych racji.

Oj, znowu zdjęcie którego nie rozumiesz. A nie lepiej byś zamieszczał takie?

motylek.jpg

Motylek. Skrzydełka, kropeczki, urocze antenki i nawet oczki widać. Prawda, że łatwiejsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie jednostkę oporu cieplnego (1/lambda). Przy tej samej grubości kupujesz:

- 100 jednostek za 100 pieniążków,

- 133 jednostki za 200 pieniążków.

Przepraszam za infantylizm, chodzi bardziej o wyrobienie sobie mechanizmu szybkiego liczenia.

 

Ja skumałem, ale takie ww proste liczenie na pewno się komuś przyda.

 

Co do karmienia trolla, radzę wprowadzić głodówkę... dla niego, choć z drugiej strony dawno nie czytałem takich tekstów, a fantastykę uwielbiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz proszę kolege sunrise121 o przedstawienie toku obliczeń

 

Musi być że się wstydzi. To może ja spróbuję.Zakładam podwieszkę 12cm,fi 4mm i 450szt/100m2

5 x 100/12 x 50WmK x 0,00001256 x 450 x 24h x 180dni =50,6 kWh/sezon grzewczy .

Oznacz to,że przy różnicy temperatury na końcach zawieszki w wysokości 1oC ucieka 50,6kWh w sezonie grzewczym .Jeżeli różnica temp. będzie wyższa,to straty będą proporcjonalnie wyższe.Dla 10oC będzie już 506kWh.

Chyba że się piskłem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być że się wstydzi. To może ja spróbuję.Zakładam podwieszkę 12cm,fi 4mm i 450szt/100m2

5 x 100/12 x 50WmK x 0,00001256 x 450 x 24h x 180dni =50,6 kWh/sezon grzewczy .

Oznacz to,że przy różnicy temperatury na końcach zawieszki w wysokości 1oC ucieka 50,6kWh w sezonie grzewczym .Jeżeli różnica temp. będzie wyższa,to straty będą proporcjonalnie wyższe.Dla 10oC będzie już 506kWh.

Chyba że się piskłem .

Dodaj jeszcze 13,2 m2 dłużyc blaszanych z 440 mb żeber wnikających w warstwę wełny mineralnej na głębokość ok. 3 cm. To wszystko przypada na 100 m2 sufitu "blaszanej generacji". Jak zrobić aby uzyskać stratę ciepła w wysokości 0-20 kWh/m2 rocznie i spełnić ten warunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj jeszcze 13,2 m2 dłużyc blaszanych z 440 mb żeber wnikających w warstwę wełny mineralnej na głębokość ok. 3 cm. To wszystko przypada na 100 m2 sufitu "blaszanej generacji". Jak zrobić aby uzyskać stratę ciepła w wysokości 0-20 kWh/m2 rocznie i spełnić ten warunek.

"Dłużyce blaszane"? No, no! A okorowane aby? Dlaczego używasz określeń których nie rozumiesz? Poczytaj sobie na wikipedii: "dłużyca", "blacha', "żebra", "sufit". O stratach ciepła nie czytaj, bo nie zrozumiesz.

Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...