Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dodaj jeszcze 13,2 m2 dłużyc blaszanych z 440 mb żeber wnikających w warstwę wełny mineralnej na głębokość ok. 3 cm. To wszystko przypada na 100 m2 sufitu "blaszanej generacji". Jak zrobić aby uzyskać stratę ciepła w wysokości 0-20 kWh/m2 rocznie i spełnić ten warunek.

 

Też to idzie policzyć.Trzeba znać temperaturę na 3-im cm. w izolacji i całkowity przekrój tego żelastwa.

Takich kwiatków jest znacznie więcej .Od setek czy tysięcy gwoździ bitych do więźby przy pełnym deskowaniu ,po tysiące gwoździ do mocowania OSB w szkieletowcu.

Stosunkowo prosto jest uzyskać 30kWh/m2. Wszystko co niżej sprawia problem bo szczelność,bo gwóźdź, blaszka czy woda w spłuczce.

 

ps. Wożą mi czasami elementy stalowe dł. 6m. Mówią,że przyjadą dłużycą.Musi być nie przeglądają FM .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

ps. Wożą mi czasami elementy stalowe dł. 6m. Mówią,że przyjadą dłużycą.Musi być nie przeglądają FM .

Dłużyca to również popularne określenie przyczepy do przewozu dłużycy, lub samochodu do tego samego. Pewnie nada się również do kształtowników większej długości. Trzeba być jednak kompletnym ignorantem by tak mówić na wyroby z metalu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie czepiamy się przypadkiem dupereli? A pomijamy fakt że przez te nieszczęsne fi 4mm przy izolacji ok.24cm. ucieka 500kWh/sezon?Nazwał dłużycą.No i co z tego skoro wszyscy wiedzą o co chodzi.Sęk w tym że popularne. Jak zamawiam to miła pani dzwoni przy mnie do dyspozytora i mówi ,,mam dłużycę do przewiezienia na.... podstaw mi auto o dziewiątej. A jest szatynką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie czepiamy się przypadkiem dupereli? A pomijamy fakt że przez te nieszczęsne fi 4mm przy izolacji ok.24cm. ucieka 500kWh/sezon?Nazwał dłużycą.No i co z tego skoro wszyscy wiedzą o co chodzi.Sęk w tym że popularne. Jak zamawiam to miła pani dzwoni przy mnie do dyspozytora i mówi ,,mam dłużycę do przewiezienia na.... podstaw mi auto o dziewiątej. A jest szatynką.
Mówisz szatynka? To już wiemy jak wygląda Sunrise. Kto by się spodziewał. :)

Poza tym to nie są duperele. To bardzo poważne sprawy omawiane przez bardzo poważnych ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie czepiamy się przypadkiem dupereli? A pomijamy fakt że przez te nieszczęsne fi 4mm przy izolacji ok.24cm. ucieka 500kWh/sezon?.

 

nydar jak rozumiem w domu pasywnym przy suficie podwieszanym z GK straty tylko samymi wieszakami to 500 kWh/sezon? jesteś tego pewien?

jeżeli do tego dodamy straty przez system JBD "obliczone" przez tego kogo bronisz to już wyjdzie, ilość strat większa niż w rzeczywistości są w całym domu czyli reszta przegród przynosi zyski...ciekawe...

czyli wystarczy nie mieć sufitu GK oraz obsadzić okna na plastiku żeby sprzedawać nadwyżki energii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodu dwóch rzeczy - większa bezwładność i większa szczelność.

Nie wiem, czy znasz to opracowanie nt. wpływy pojemności cieplnej na bilans cieplny budynku dla modelu ze stropem żelbetowym dla parterówki posadowionej na płycie fundamentowej 15cm dla ścian z siedmiu, diametralnie różnych materiałów? I liczone ręcznie, bez żadnych programów numerycznych.

http://suw.biblos.pk.edu.pl/resources/i1/i4/i4/i9/i5/r14495/IckiewiczI_WplywPojemnosci.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie bronię.O ile wzorek jest słuszny to tyle wychodzi. No i musi być spełniony warunek ,że na 12cm.jest 10oC przy izolacji 24cm.No i że w tym miejscu ktoś takie fi 4mm zamontuje.

 

ps. Po tym jak gnoicie gościa to z powagą nic nie ma wspólnego. Skoro pieprzy głupoty to napiszcie -wyliczcie w czym się myli .Póki co to tylko słowa i siła wielu na jednego .ŻENADA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie bronię.O ile wzorek jest słuszny to tyle wychodzi. No i musi być spełniony warunek ,że na 12cm.jest 10oC przy izolacji 24cm.No i że w tym miejscu ktoś takie fi 4mm zamontuje.

 

ps. Po tym jak gnoicie gościa to z powagą nic nie ma wspólnego. Skoro pieprzy głupoty to napiszcie -wyliczcie w czym się myli .Póki co to tylko słowa i siła wielu na jednego .ŻENADA.

Niestety sunrise na argumenty nie reaguje. Podobnie jak Brzęczkowski należy do grupy matołów niereformowalnych. Nie dostrzegłeś tego drobnego faktu, że on argumentów podważających jego tezy nie zauważa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie argumenty oprócz błota na tym forum są. Coś tam policzyłem że 500kWh. Ktoś podważył tok rozumowania? Nie..A dom 0-20 kWh/m2 wymaga podejścia aptekarskiego do strat ciepła.Zastanowił bym się raczej nad dążeniem do 15 czy 20kWh/m2.Czy to ma sens ekonomiczny?.Na dzisiaj.Na jutro ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie argumenty oprócz błota na tym forum są. Coś tam policzyłem że 500kWh. Ktoś podważył tok rozumowania? Nie..A dom 0-20 kWh/m2 wymaga podejścia aptekarskiego do strat ciepła.Zastanowił bym się raczej nad dążeniem do 15 czy 20kWh/m2.Czy to ma sens ekonomiczny?.Na dzisiaj.Na jutro ?

 

Jak widac policzyc wcale nie jest łatwo, ale zawsze mozna zrobic bilans strat i wtedy wychodzi ze te straty są jednak przeszacowane i to znacznie.

Zeby daleko nie szukac, gdy kol. sunrise aktywnie działał w watku okiennym "wyliczył" ze straty na montazu okien domu j-j powinny wyniesc ok 970 kWh co stanowiło ok

45% wszystkich strat, po zwróceniu uwagi raczył obnizyc te straty do ok 25% czyli ok 500 kWh (straty na montazu nie na samych oknach). Teraz dodamy Twoje wyliczone straty na wieszakach czyli 470 kWh, w sumie straty na wieszakach i montazu okien to ok 48% wszystkich strat. Bronisz sunrisa ale tak na zdrowy rozum czy to jest mozliwe, przeciez mamy jeszcze straty na wentylacji (sam j-j stwierdził ze jego reku jest do ...niczego), straty na sciany, okna, do gruntu, przez strop i one mają stanowic jedynie 52% całosci. Oprócz wzorów obliczen istnieje jeszcze cos takiego jak zdrowy rozsądek i konkretny przykład domu < 20 kWh, ktory jest wprost idealny do sprawdzania poprawnosci takich obliczen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie argumenty oprócz błota na tym forum są. Coś tam policzyłem że 500kWh. Ktoś podważył tok rozumowania? Nie..A dom 0-20 kWh/m2 wymaga podejścia aptekarskiego do strat ciepła.Zastanowił bym się raczej nad dążeniem do 15 czy 20kWh/m2.Czy to ma sens ekonomiczny?.Na dzisiaj.Na jutro ?
Oprócz tego co napisał Asolt dodałbym jeszcze to, że charakterystyczne dla podobnych ludzi jest omijanie szczegółowych rozwiązań i podawanie danych dla jakiejś niesprecyzowanej bliżej sytuacji. Wieszaki i sufit. Ile tu możliwości. Każda z nich zmieni obliczenia w sposób znaczący. Dla takiego sunrise to jest nieistotne. On rzuca ideę. To sprawia, że jedyne co można zrobić to wytykać mu brak wiedzy czy wręcz zidiocenie. Dajesz się w to wciągać ale on twoje wyliczenia zignoruje bo ich nie rozumie. Gadał dziad do obrazu... Znasz to przysłowie? Po którym poście stwierdzisz, że rozmawiasz z idiotą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dłużyc
to się odpięła od ciężarówki jak kloce wiozła i poturbowała, najbardziej główkę, stąd mamy taką krynicę, czy może bystrzycę ? pomysłów. Byś w tym czasie jak masz zwarcie w głowie, przeliczył w jakimś programie ile to będzie faktycznie.

Myślę że na SAT'ana cie stać.

 

Takich kwiatków jest znacznie więcej .Od setek czy tysięcy gwoździ bitych do więźby przy pełnym deskowaniu ,po tysiące gwoździ do mocowania OSB w szkieletowcu.
ale żeby to był mostek termiczny musi przechodzić na skroś przez warstwę izolacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież pisałem już rano, że to nie stado prętów przebitych przez sufit i dachówki. Nie sterczą one nad głową ani dachem. To jest profil o odp. wymiarach, grubości, to jest hak czy zawieszka, dopiero pręt, który nie styka się z tym hakiem całym swym przekrojem itd. itp.

Takie proste nydarowe liczenie jest do niczego bo strasznie niedokładne. To tak jakby każdy dom sprowadzić do kształtu sześcianu z jednorodnymi przegrodami i liczyć OZC:-)

Zdaje sie jeszcze bardziej niedokładne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale żeby to był mostek termiczny musi przechodzić na skroś przez warstwę izolacji.

Nie musi przechodzić na wskroś przez warstwę izolacji. Ramy okienne osadzone bezpośrednio w murze nośnym na 2cm pianie PUR pozyskują ciepło bezpośrednio z dobrze ogrzanego muru z jego powierzchni do powierzchni ramy. Mostek termiczny jest wszędzie tam, gdzie założyliśmy ocieplenie np. 20cm, a dajemy tylko osłonowo np. 2cm. Chcemy budować dom o zużyciu ciepła 0-20 kWh/m2 rocznie wiec dajemy na ścianach oraz dachu i podłogi 30cm izolacji, podpierając się wszędzie stalowymi mostkami termicznymi, bo taka technologia jest łatwo dostępna, a potem dziwimy się zużyciem energii cieplnej na poziomie 60 kWh/m2 rocznie. Ściany ocieplić jest łatwo, zrobić dobry, prosty i ciepły strop pod nieogrzewanym poddaszem trudniej. To samo dotyczy okien, które powinny być osadzone w warstwie ocieplenia. Te trzy rzeczy: ściany sufit i okna są najważniejsze. Jeżeli dobrze zrobimy ściany i okna, a spieprzymy sufit to jego udział w stratach, będzie dużo większy niż 50%, bo ciepło idzie do góry i wisi pod sufitem wykorzystując każdy mostek termiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sie jeszcze bardziej niedokładne

 

Założenie było : izolacji 24cm,pręty fi 4mm dł.12cm.,temp.wewnątrz 20oC ,na nieogrzewanym strychu 0oC. Znajdziesz chwilę to skoryguj moje liczenie.Tylko proszę bez komentarzy czy to jest prawidłowa (w sensie grubości) przegroda,bo ludzie tak budują a nawet cieniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założenie było : izolacji 24cm,pręty fi 4mm dł.12cm.,temp.wewnątrz 20oC ,na nieogrzewanym strychu 0oC. Znajdziesz chwilę to skoryguj moje liczenie.Tylko proszę bez komentarzy czy to jest prawidłowa (w sensie grubości) przegroda,bo ludzie tak budują a nawet cieniej.
Może zacznijmy od czegoś innego. Możesz pokazać konstrukcję do której się odnosisz? Rysunek jakiś lub zdjęcie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...