Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dlaczego Perm jest oznaczony jako Banned?
tego nie wiemy ..

Jeszcze raz

Ja zrobiłem badania a o wyliczenia poprosiłem największy w tym temacie autorytet . Na pw przesłałem Panu maila - dlaczego Pan nie napisze ?

gdzie ja to mam ?

Jednego juz Pan na tym forum wykonczył (perm)
jak to? Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu taniego i komfortowego domu 0-20kWh/m2 rocznie.

Po omówieniu najważniejszej izolacji - tam gdzie największe są straty, przejdę do nr 2 - czyli strat przez wentylację.

Przeciętny niewielki nawet dom, ma minimum dwie łazienki i kuchnię, czyli najmniejsza "przepisowa" wentylacja to 130m3/h - I to potwierdzałoby się w praktyce. Utrzymanie stałego i komfortowego strumienia wentylacji, przez okrągły rok wymaga wentylacji mechanicznej - i użytkownicy takowej wentylacji ustawiają sobie właśnie taki strumień jako zdrowy i komfortowy.

Ponieważ średnia temperatura w Polsce w okresie grzewczym oscyluje woków 0 st.C a w domu około 20st.C - to ogrzanie takiej ilości powietrza wentylacyjnego to 4000kWh . Dla ograniczenia strat, dla zdrowia i podniesienia komfortu - od 1990 roku stosuje się coraz powszechniej - odzysk ciepła z powietrza wentylacyjnego - Obecnie najpopularniejsze wymienniki RS 160 holenderskiej firmy RECAIR odzyskują ponad 90% ciepła zimą - czyli 3600kWh Onyx One.jpg

Wentylatory pobierają od 0.5 W/l/sek. czyli 80kWh w sezonie grzewczym - co przy odzysku 3600kWh jest pomijalnym kosztem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

irmy RECAIR odzyskują ponad 90% ciepła zimą - czyli 3600kWh Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

 

Nazwa: Onyx One.jpg

Wyświetleń: 0

Rozmiar: 72,6 KB

ID: 205612

tak jak sobie namalujesz te 90% to będziesz miał ...

policz ile jeszcze jest energii w powietrzu wywiewanym, a o ile podnosi się nawiew.. te 90% to będzie faktycznie 50% ...

Wentylatory pobierają od 0.5 W/l/sek. czyli 80kWh w sezonie grzewczym - co przy odzysku 3600kWh jest pomijalnym kosztem.

cuda na patyku :p 130 m^3 w jedną i 130 m^3 w drugą to lekko ponad 800 kWh prądu ... aby to ruszyć potrzeba po 60 wat na wentylator ...

Będziesz bredził o stratach przez fundament ...

jak sam przyznałeś nie wiesz skąd one są .... i jak mantrę powtarzasz że to wina gruntu ...

To jak byś pisał że to winna sedesu że się mi tak lać chce .. no jaki pojemny jak dobrze obiera siki ...

Tylko nie patrzysz ile się wydostaje się z ... no ... :p

 

Ponieważ średnia temperatura w Polsce w okresie grzewczym oscyluje woków 0 st.C a w domu około 20st.C - to ogrzanie takiej ilości powietrza wentylacyjnego to 4000kWh
fakt tyle będzie tego powietrza :)

jak się chce to się potrafi :) no nie :)

 

http://www.rekuperatory.pl/ widzisz jak działa reku ?

z niego wychodzi sprawność 50 %

 

jakim cudem powietrze wywiewane ma 5,1 st ?

widać że manipulatorzy się łączą w pary :p no różnica w wywiewie jest

22 do 20,9 na na nawiewie to ...to wywiew na zewnątrz powinien być 1,1 st nie 5,1 st .. naciąganie .. czyli nawiew powietrza nie jest 20,9 tylko 16,9 co zmienia postać rzeczy ...

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się okaże, że Redakcja będzie usuwała z forum ludzi negujących idiotyzmy TB tylko po to, by mógł sobie zrobić darmową platformę reklamową dla najpopularniejszych w swoim sklepie rekuperatorów, to to nawet nie będzie skandal, to będzie oznaczało kompletny brak odpowiedzialności i kompletny brak szacunku dla osób, które bezinteresowanie próbują pomagać innym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się okaże, że Redakcja będzie usuwała z forum ludzi negujących idiotyzmy TB tylko po to, by mógł sobie zrobić darmową platformę reklamową dla najpopularniejszych w swoim sklepie rekuperatorów, to to nawet nie będzie skandal, to będzie oznaczało kompletny brak odpowiedzialności i kompletny brak szacunku dla osób, które bezinteresowanie próbują pomagać innym.

Tak ... ponieważ to jest list z tego TB... cóż :( czekam na wyjaśnienie sprawy ... czego tego trolla nie zbanują ? co róż promuje swoje rozwiązania ...

a gdzie płatny profil ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tylko to. To forum jest jak przychodnia - ludzie spodziewają się lekarzy. Jeśli przychodnia zatrudnia znachorów i szarlatanów, którzy leczą raka wywarem z ziółek, ponosi za to odpowiedzialność co najmniej cywilną. Jeśli przypuszczenia okażą się prawdą, ja też wystaram się o bana, innym się też odechce, a nowi bez wiedzy na największym forum.muratordom.pl będą się dowiadywali, że najważniejszą rzeczą na świecie jest dać 30-40 cm od gruntu, bo w przeciwnym razie przegrają życie. Taki ma zamysł Redakcja?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny panie TB zadam jeszcze takie pytanie. Jakiego rzędu przewiduje pan roczne straty do gruntu w moim domu przez to że pod płytą 11*12m (25cm betonu) mam 20 zamiast 30 cm styropianu.

To będzie moja mantra - będę powtarzał do skutku co jakiś czas. Chyba że dostanę bana albo TB udzieli wyczerpującej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.rekuperatory.pl/ widzisz jak działa reku ?
Montuje 10 lat dłużej od rekuperatory.pl i wiem jak działa -

A Pan myśli, że Paul skąd bierze wymienniki?

http://paul-lueftung.de/produkte/waermetauscher.html przecież, że RECAIR - http://www.recair.pl/pl/product_range.php

 

Pan przyjrzy się tym zielonym i niebieskim w centrali - a entalpicznym . Są zupełnie inne - i przy hurtowym zakupie

te Standard-und-Enthalpie_01.jpg kosztują po 130 euro netto a entalpiczny http://www.recair.pl/pl/recair_enthalpy.php 400euro netto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie moja mantra - będę powtarzał do skutku co jakiś czas. Chyba że dostanę bana albo TB udzieli wyczerpującej odpowiedzi.

Pisałem, że nie wiem - Nie robiłem badań porównawczych - W 1990 roku firma Gulfiber teraz isover zalecała minimum 30cm więc się tego trzymałem izolacja od gruntu.gif

Ci co się nie trzymali - znacznie przekraczali 30kWh/m2 rocznie - czyli mieli nieekonomiczną izolację.

 

Jeżeli ten temat Pan interesuje ( bo mnie nieizolowane domy nie interesują) to wysyłam Pan na pw maila do wykładowcy audytu - dr Dudy i On Panu zapewne dokładne wyliczenie prześle.

Zadowala to Pana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie TB. Chyba poprawniej bedzie jak pan napisze to swojego Guru i przyjaciela i poprosi ladnie o ilosc kWh anizeli ja.... Ktos zupelnie mu nieznany.

A potem bedzię że przekłamałem coś. Szanowny HenoK napisał i dostało odpowiedzi z upoważnienie opublikowania na forum - to dlaczego Pan nie może.

I nie mój guru, bo jak jestem sceptyczny do OZC!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 1990 roku ktoś kto tak chciał izolować był partyjnym ! bo skąd nastarczyć w tedy na 30 cm izolacji ... ?

jak teraz nie jest to oczywiste !! jest to bardzo naciągane ! zdjęcia z realizacji proszę ... :) takich domów

Pan na pw maila do wykładowcy audytu - dr Dudy i On Panu zapewne dokładne wyliczenie prześle.

Zadowala to Pana?

jak chemik może się brać za audyt ?

 

Piszę raz jeszcze skąd 30cm izolacji z czego to wynika ? czemu nie 20 cm czy 10cm ...

dla czego grunt działa jak odkurzać ... i jak by niszcz efekt izolacji ...

ja o takich efektach nie słyszałem !!

Piszę raz jeszcze 12,5 cm EPS'a lambda 0,04 puszcza 0,32 wata na stopień na m^2 energii cieplnej !!

to jak grunt ma zwiększyć ten proces ? cud ?

no widać tak ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra a dla czego z "papieru" wymienniki Kolega o tym wspominał przecież ... przecież to izolator
Gdzie wspomniałem? W jakim kontekście ?

jest większy niż nawiew ? tak też może być

inaczej brakuje 4 st ...

Nie bardzo wiem o który wymiennik chodzi - na rekuperatory.pl?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...