Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co do definicji to prosze o dokładne aktualne wyliczenia ze to jest 30 kWh/m2 a nie np. 28,5 kWh/m2 lub jakakolwiek inna wartosc
Spotykamy się na forach od dłuższego czasu i nigdy nie widziałem, by Pan komukolwiek kto klasyfikuje domu zadał takie głupkowate pytanie.

 

Zobaczyłem wątki o domach pasywnych - nie pytał Pan się czy 15.5kWh/m2 to jeszcze pasywny czy nie

Zobaczyłem wątki o dofinansowani 15 i 40... to samo.

Wydaje mi się, że Pan z braku argumentów wynikających z braku wiedzy, próbuje ośmieszyć poważne zagadnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nieco większe od powyższych obliczeń bo budynek jest jeszcze bardzo wilgotny.

co piszesz to koszmarne bzdury i podtrzymuję to co napisałem w poście który podkablowałeś do administracji celem usunięcia.

Ja nie podważam Twoich obliczeń. Masz dobry ciepły dom, a sprawdzenie go kamerą termowizyjną tylko powinno potwierdzić Twoje założenia.

Kablowaniem nie zajmuję się, bo mnie interesuje każda konkretna wiedza zużycia energii przy danej grubości ocieplenia, a nie domysły i przypuszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotykamy się na forach od dłuższego czasu i nigdy nie widziałem, by Pan komukolwiek kto klasyfikuje domu zadał takie głupkowate pytanie.

 

Zobaczyłem wątki o domach pasywnych - nie pytał Pan się czy 15.5kWh/m2 to jeszcze pasywny czy nie

Zobaczyłem wątki o dofinansowani 15 i 40... to samo.

Wydaje mi się, że Pan z braku argumentów wynikających z braku wiedzy, próbuje ośmieszyć poważne zagadnienie.

Bo tez nikt oprócz Pana nie wprawadza własnych prywatnych klasyfikacji, skoro Pan stosuje z upodobaniem pojecie domu izolowanego (notabene prze nikogo innego nie stosowane) to chcę wiedziec jakie jest uzasadnienie tego pojęcia wraz z tymi 30 kWh/m2 które jakoby wynikają z obliczeń, chce poznac te obliczenia.

Inne powszechnie uznane klasyfikacje nie są oprte na dokładnych obliczeniach a tylko na umowie i dlatego nie pytałem o obliczania, Pana zas jest i dlatego pytam, znając odpowiedz a w zasadzie jej brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domy izolowane charakteryzują się między innymi tym, ze nie sprawdza się w nich opis rozłożonego na części domu 150W/m2 z ogrzewaniem gazowym -

Bo tak właśnie powstał OZC! - Pan neguje wykładowców Dariusza Koc Ludomira Dudę!!!

 

Klasyfikację może Pan mieć Swoją - ja tylko informuje inwestorów ( to co powinien robić uczciwy audytor), że dom zużywający 30 czy więcej kWh/m2 jest domem źle zaprojektowanym, będzie drogi zarówno w budowie jak i eksploatacji.

 

Ja piszę to co Pan z racji zawodu, powinien pisać! Inwestorze!!! Wymagaj podstawowej wiedzy od projektanta i wykonawcy Twojego domu! Z durszlakiem zużywającym ponad 30kWh/m2 będą kłopoty! Inwestorze - audytor powinien Cię przed partaczami ostrzec! Po to został powołany i za to ma brać kasę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domy izolowane charakteryzują się między innymi tym, ze nie sprawdza się w nich opis rozłożonego na części domu 150W/m2 z ogrzewaniem gazowym -

Bo tak właśnie powstał OZC! - Pan neguje wykładowców Dariusza Koc Ludomira Dudę!!!

 

Klasyfikację może Pan mieć Swoją - ja tylko informuje inwestorów ( to co powinien robić uczciwy audytor), że dom zużywający 30 czy więcej kWh/m2 jest domem źle zaprojektowanym, będzie drogi zarówno w budowie jak i eksploatacji.

 

Ja piszę to co Pan z racji zawodu, powinien pisać! Inwestorze!!! Wymagaj podstawowej wiedzy od projektanta i wykonawcy Twojego domu! Z durszlakiem zużywającym ponad 30kWh/m2 będą kłopoty! Inwestorze - audytor powinien Cię przed partaczami ostrzec! Po to został powołany i za to ma brać kasę!

A skąd wiadomo ze sie nie sprawdza, bo Pan tak twierdzi, to za mało, a panskie słowa nie znaczą nic

Dr Duda i p.Koc posługują sie audytorem ozc firmy Sankom, jezeli mieli choc troche uczciwosci i honoru to nie powinni sie takim programem posługiwać, a stosować Pana zalecenia i zaczać tak liczyc (to co jest rzekomo nie do policzenia) Jaka jest ich wiarygodnosc, w rozmowach (lub w Pana wyobrazni) twierdzą co innego a w praktyce robią co innego. To jest hipokryzja w najczystszej postaci i Pan ich stawia za wzór.

Ja nie mam swojej klasyfikacji, na ją Pan. Co do tanich domów izolowanych to nie przdstawił Pan zadnego, ani kosztorysu, ani projektu, po prostu nic. Ja wiem jak mam informowac inwestorów i dodatkowo ma tez ostrzegać ich przed Panem i Pana poplecznikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdza się... bo to jest opisany dom rozłożony na części i założenie, że straty ciepła są proporcjonalne a przegrody zbliżone od ideału czyli mają takie U jak U katalogowe materiałów - w warunkach stabilnych.

 

Różnice wynikające z nieproporcjonalności i warunków niestabilnych - mogą mieścić się w granicy błędu w domu 100-150kWh/m2 ogrzewanego gazem ( system taki produkuje więcej ciepła niż potrzeba) ale w domu zaizolowanym na poziomie 10-20kWh - to już kosmos! Nie wynik.

Może na szczególe wyjaśnię - Drzwi z dwoma mosiężnymi wkładkami - grzanie takiej wkładki to 3W czyli za dwie to 15kWh w sezonie. Dla domu 100-150kWh/m2 ogrzewanego gazem jest to pomijalna wartość ale nie przy zapotrzebowaniu 1000 czy nawet 2000kWh

 

Kolejna sprawa... proporcjonalność. Mamy zawieszony w chłodni sześcian ze styropianu 5 cm - wewnątrz ogrzewany, czy po doklejeniu do trzech ścian 5 cm styropianu - zużycie kWh na utrzymanie tej samej delta spadnie o połowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdza się... bo to jest opisany dom rozłożony na części i założenie, że straty ciepła są proporcjonalne a przegrody zbliżone od ideału czyli mają takie U jak U katalogowe materiałów - w warunkach stabilnych.

 

Różnice wynikające z nieproporcjonalności i warunków niestabilnych - mogą mieścić się w granicy błędu w domu 100-150kWh/m2 ogrzewanego gazem ( system taki produkuje więcej ciepła niż potrzeba) ale w domu zaizolowanym na poziomie 10-20kWh - to już kosmos! Nie wynik.

Może na szczególe wyjaśnię - Drzwi z dwoma mosiężnymi wkładkami - grzanie takiej wkładki to 3W czyli za dwie to 15kWh w sezonie. Dla domu 100-150kWh/m2 ogrzewanego gazem jest to pomijalna wartość ale nie przy zapotrzebowaniu 1000 czy nawet 2000kWh

 

Kolejna sprawa... proporcjonalność. Mamy zawieszony w chłodni sześcian ze styropianu 5 cm - wewnątrz ogrzewany, czy po doklejeniu do trzech ścian 5 cm styropianu - zużycie kWh na utrzymanie tej samej delta spadnie o połowę?

 

Co znowu z tym gazem?, wkładki mosieżne są w kazdych drzwiach i solidny producent uzwględni je we wsp U dla całych drzwi, ta strata nie będzie pominięta.

Kolejny eksperyment?, co jeden to lepszy, od stania z golą d..ą na styropianie w mrozie, poprzez kable we wiaderkach z piaskiem do szescianu w chłodni. Proszę poprosic pp. Dudę i Koca o naukowe opracowanie tych eksperymentów i wydanie je jako podrecznika dla wydziału izolowania w panskiej uczelni, jezeli ją Pan kiedykolwiek załozy (po wczesniejszej likwidacji wydziałow ogrzewnictwa i fizyki budowli na politechnikach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja u siebie nie bede mial wkladek. Zaloże sobie skoble ktore zdemontowalem z domu sp. dziadkow. Tylko co ja zrobie ze stalowym mostkiem wbitym w drzwi ???

 

Chyba ze wkladka grzana kablami nie generuje straty ?

 

Chyba Pan nie zrozumiał... Chodzi o liczenie nie wkładki. Program pomija małe mostki termiczne, czy różnice w strumieniu ciepła przy ruchu powietrza w przegrodzie - bo stanowią niewielki procent - mieszczący się w granicy błędu - np w sumie 10% - tyle, że te 10 % - to 2000kWh przy domu zużywającym 20000 kWh - mało tego te same wkładki i ten sam ruch powietrza w przegrodzie w domu który ma zużyć do 2000kWh - to już nie 10% ( jak przyjmuje program ) a dalej 2000kWh - co już nie jest "granicą błędu.

 

Tak spytam z ciekawości:

I stron w watku przybywa ...
Pana interesuje temat wątku: Tanie i komfortowe domy 0-20kWh/m2?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ekonomiczna izolacja termiczna jest taka przy której nieekonomiczny jest centralny system ogrzewania. "

I TO MA BYĆ DEFINICJA DOMU IZOLOWANEGO lub JAKIEGOŚ W OGÓLE?

Jako praktyk w wentylacji nie zbudowałeś żadnego domu, tym bardziej wg swojej teorii tzw. "izolowanego". Gdzie są zadowoleni klienci, jeśli nie indywidualni to firmy ? Nie chcą się pochwalić cudownymi efektami "izolacji"? Może jakieś rekomendacje? Nic?

Liczysz... ale tylko na naiwność inwestora, który kupi te bajki. 30cm styro do gruntu, ponieważ TB tak "uznał". Żenada.

Z tym gazem, to też strzał... w kolano.

 

Sunrise121- ile m2 ma mieć Twój dom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest konsekwencja zdjecia bana z TB, inne fora (moderatorzy) są bardziej konskwentne, ale cóz polityka i ekonomia tego forum jednak wymaga obecnosci na nim TB. Bo nie ma takiej definicji i nie bedzie, tak samo jak granicy 30 kWh/m2 dla takiego wymyslonego domu.

Dlaczego granicą ma być 30 kWh/m2? Dla mnie taką granicą jest 10 kWh/m2, bo grzeję dom zwykłymi grzejnikami na prąd i nawet przez myśl mi nie przejdzie pomysł z PC nawet 6 generacji. Nie ma prądu zakładam sweter i rozmnażam się, jest to cieszę się komfortem i oglądam telewizję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego granicą ma być 30 kWh/m2? Dla mnie taką granicą jest 10 kWh/m2, bo grzeję dom zwykłymi grzejnikami na prąd i nawet przez myśl mi nie przejdzie pomysł z PC nawet 6 generacji. Nie ma prądu zakładam sweter i rozmnażam się, jest to cieszę się komfortem i oglądam telewizję.

 

Powiedz to swojemi mistrzowi bo on zatrzymał sie na 1990 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...