Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Skoro nie można liczyć, to w jaki sposób wg Pana cokolwiek można zaprojektować?
To może Pan podać jak liczyli w 1990 roku?

Otworzyłem wtedy pierwszy w Polsce sklep z izolacjami.

 

A Pan policzy nie znając współczynnika przenikania ciepła przegród?

Katalogowe dane są dla stanów ustalonych, brak różnicy ciśnień, zawilgocenia 0 % i prostopadłym przepływie ciepła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta posadowiona na gruncie nasypowym (pospółka zagęszczona) izolowana termicznie od gruntu EPS 100gr 40 cm, obwodowo płyta izolowana styropianem EPS 100 grubości 12 cm. 300zł/m2

 

Czy ja dobrze widzę czy mi się w oczach pieprzy. Szanowny Pan chce płytę na 100 zrobić? Toż to nie daj boże jakby ktoś go posłuchał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie wychodzi 160m2 x 300złm2= 48k :rotfl:

wolę zostać przy izolowanym fundamencie i dać 20cm XPS za resztę kupie pompkę z górnej półki:)

 

Ależ oczywiście - http://www.ogrzewnictwo.pl/artykuly/ile-kosztuje-oszczedzanie-energii tu jest opisany dom na fundamencie z 99'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja taki chcę zbudować. Jak mam się do tego zabrać skoro policzyć się nie da?

Kupić projekt takiego domu i wykonać go dokładnie! Założyć ogrzewanie podłogowe dobrą wentylacje z odzyskiem ciepła i PODLICZNIK.

 

A czy ma znaczenia jak Panu wyliczenia przedstawi ktoś kto się na tym nie zna ? Np. wstawia do OZC współczynniki przenikania ciepła z katalogu czyli z warunków ustalonych, nie wykonuje testu szczelności itp! To nie ma znaczenie z domu zużywającym 1000 czy 2000m3 gazu ale w domu mającym zużyć 2000kWh ma ogromne znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo projektowanie nie polega na liczeniu a wymyslaniu, im wieksza wyobraznia tym lepszy projekt.

Od kiedy się liczy Szanowny Panie! To raz a dwa - by liczyć, trzeba mieć do dyspozycji U przegród!!! A Pan ma dane katalogowe a nie rzeczywiste! Pan jest dyletantem jak Pan nie rozumie czym jest U w stanie ustalonym od rzeczywistego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić projekt takiego domu i wykonać go dokładnie! Założyć ogrzewanie podłogowe dobrą wentylacje z odzyskiem ciepła i PODLICZNIK.

 

A skąd sie bierze taki projekt skoro go nie mozna obliczyć, czy projektant projektuje z wyobrazni czy tez cokolwiek wylicza? A ten podlicznik to o ile zmniejsza zapotrzebowanie na ciepło, skoro byc musi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja taki chcę zbudować. Jak mam się do tego zabrać skoro policzyć się nie da?

 

np:

Dom zaprojektowano w technologii szkieletu drewnianego systemu panelowego (istotą jest nasze krajowe rozwiązanie formatyzownego styropianu w panelach drewnianych . Posadowienie na płycie fundamentowej w g projektu konstrukcyjnego :płyta betonowa grubości 20 cm (beton B 20) zbrojona prętami żebrowanymi fi 12 mm oraz siatka stalową fi 6mm oczko 15cm

Płyta posadowiona na gruncie nasypowym (pospółka zagęszczona) izolowana termicznie od gruntu EPS 100gr 40 cm, obwodowo płyta izolowana styropianem EPS 100 grubości 12 cm.

Ściana zewnętrzna grubości 33,2 cm izolacja termiczna styropian 27 cm + paroizolacja + 5 cm wełna mineralna

Na zewnątrz tynk mineralny grubości 6mm od wewnątrz płyta gk

Ściany wewnętrzne konstrukcja drewniana wełna mineralna akustyczna i obustronnie płyta gk

Strop między parterem a poddaszem użytkowym – obwodowo ocielenie 1 m o grubości 20 cm Reszta przestrzeni wełna mineralna akustyczna .

Połać dachowa – konstrukcja dachu – krokwiowo jętkowa panelowa o stałym rozstawie krokwi i jętek 53cm. Drewno klasy C30 o wymiarach 4.8x 20 cm

Przestrzeń między krokwiami – wypełnia styropian EPS 70 grubości 20cm . Zewnętrznie połać oklejona styropianem EPS 70 grubości 10 cm. Zewnętrznie przyklejona jest płyta OSB grubości 1.2cm następnie łaty, kontrłaty – i dachówka bitumiczna

Od wewnątrz Paroizolacja wełna mineralna 5cm + płyta GK

Stolarka otworowa fiksy i otwierane okna niezbędne – 1.1 lub 0.8 W/m2 ( cena zależy od ilości fiksów po uzgodnieniach z inwestorem )

Instalacja wod- kan bez przyłączy wewnętrznych

 

 

I ma Pan poniżej 15kWh/m2 - jak zrobimy reku i kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy się liczy Szanowny Panie! To raz a dwa - by liczyć, trzeba mieć do dyspozycji U przegród!!! A Pan ma dane katalogowe a nie rzeczywiste! Pan jest dyletantem jak Pan nie rozumie czym jest U w stanie ustalonym od rzeczywistego!

 

 

Czy to naprawdę tak trudno pojąć czym się różni U z katalogu od takiego w domu? Gdzie jest:

- wyższe zawilgocenie

- różnica ciśnień

- przegroda nie jest izotropowa

- są zmienne odbiorniki ciepła

 

Czyli trzeba Umieć odróżnić teorię od praktyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba Umieć odróżnić teorię od praktyki.

 

Dokładnie TAK Szanowny Panie. Jeżeli BK wraz ze wzrostem zawilgocenia może przewodzić ciepło 6.06 raza lepiej od suchego, to można podawać U BK bez paroizolacji?

 

Jeżeli wełna przy 40Pa różnicy ciśnienia - przewodzi znacznie znacznie lepiej ciepło ( a nikt tego nie chce zbadać ) to można liczyć wełnę jak w katalogu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...