Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Nie zrozumiałeś chyba tej tabeli.

Materiał D przy wilgotności powietrza 44%(tyle mieli jak badali) miał 0,04628 przy wilg.powietrza 90% osiągnął 0,07430 W/mK. Mowa jest o wilgotności powietrza. Badania nie przeprowadzano przy kondensacji pary wodnej.Z racji temp.pod izolacją posadzki masz 90% wilgotności i nie musi występować kondensacja.Co nie oznacza że izolacja nie traci swoich właściwości izolacyjnych. W EPS 100 o wadze 18kg/m3 masz ledwo 7g pary wodnej i nic skroplonej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jakoś mi tu dobrze - biurowiec i sekretariat, to też wyższe ceny.

 

A u mnie w tym roku 100m2 dom zestaw z najlepszą centralą i kanałami PE 8000 z VAT 23% - Mam takiego hobby, że dbam o inwestora nie własną du.. . Przeszkadza to Panu?

 

A można wiedzieć jaka to centrala i jakie kanały ? Bo moj dom się prawie mieści w podanej powierzchni, a jestem "na kupnie" materiałów do WM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt jeszcze nie wymyślił metody liczenia do takich domów (20kWh/m2 rocznie)

 

Podaj zatem parametry domu izolowanego - jakiegoś istniejącego. Asolt przeliczy zapotrzebowanie na ciepło a ty później podasz wartość z liczników. Jeśli różnica będzie poniżej 10-15% to twoje wywody na temat niemożności policzenia będzie można pominąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np:

 

 

 

I ma Pan poniżej 15kWh/m2 - jak zrobimy reku i kable.

 

Sz.P. Tomaszu,

 

A jak ten sam dom zamiast kabli wyposaże w PCI i podlogowke wodna to ile bedzie tych kWh?

Tylko błagam prosze nie pisać, ze sie nie da. Ze wg. Pana nie powinno to ok. Ale ile bedzie jak Ja dam PCI ?

Edytowane przez karolek75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak te kilka tysięcy wybudowanych domów dało imponujące rezultaty i dziś biurowiec Pana Brzęczkowskiego wygląda tak:

[ATTACH=CONFIG]231741[/ATTACH]

 

Widać tutaj dynamiczny rozwój firmy. Okna celowo są małe bo klienci walą drzwiami i oknami. A wszystkich nie sposób obsłużyć.

 

Dużo zdrowia życzę! W końcu wigilia.

 

Myślałem, że tam Ksawery "zawitał" ;)

A tu tylko 15 lat zajmowania się (znajdź różnice): http://www.klimat-klimatyzacje.pl/galeria.html#8

 

Pojęcie "zajmowanie się domami izolowanymi", podobnie jak "domy izolowane" zostały wymyślone przez TB i reszta przyjmuje to prawie bezkrytycznie. Ja zajmuję się (hobby) m.in. fotografią i jakieś jej efekty można zobaczyć, natomiast TB "zajmuje się" czymś, co nie istnieje.

 

Zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sz.P. Tomaszu,

 

A jak ten sam dom zamiast kabli wyposaże w PCI i podlogowke wodna to ile bedzie tych kWh?

Tylko błagam prosze nie pisać, ze sie nie da. Ze wg. Pana nie powinno to ok. Ale ile bedzie jak Ja dam PCI ?

 

Oj, już przerabialiśmy ten temat ;). Tutaj opisałem co się stanie

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?217864-Tanie-i-komfortowe-domy-zu%C5%BCywajace-od-0-do-20kWh-m2-rocznie&p=6104049#post6104049

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz to nie wiesz ani co ani jak ani tym bardziej za ile chcesz wybudować. Nie masz więc szans na wybudowanie taniej. Budynek jest świeży i bardzo wilgotny a z GWC jeszcze nie korzystam. Co na to odpowiesz znafco?

Odpowiedz jak chcesz w 105m2 domku osiągnąć 10kWh/m2*rok jak straty przez same ściany i sufit to już ta liczba a gdzie reszta? Obyś się w 30kWh/m2*rok zmieścił z tymi fantazjami. Oczywiście nie za 1500zł/m2 a za 2 razy tyle:D

Przeczytałem "historię Twojej budowy" w której widać jak na dłoni, że diabeł tkwi w szczegółach. Tego diabła postawiłeś na głowie i wyszło po polsku. Wszędzie dałeś grubo ocieplenia zgodnie z TB, a w szczegółach wepchnąłeś stali ile się dało: w ocieplony strop i osadzenie okien. Te kątowniki mocujące okna są chyba z demobilu podkładów kolejowych, bo tam takie coś widziałem, i dlaczego takie potężne i tak dużo? Tutaj tkwi Twoje "zawilgocenie" budynku bo ono nigdy nie zaniknie. Prostszy strop (bez łączników stalowych) i dach, prostsze osadzenie okien na elementach z tworzywa, rezygnacja z wylanej płyty podłogowej z kablami i ścian działowych wylewanych z kablami, pozwolą mi się zmieścić w 1500 zł/m2. Wprawdzie grzana podłoga to największy komfort użytkowania domu, ale dotyczy on tylko 3 miesięcy i to przy dużych mrozach, a w pozostałych chodzę po zimnej podłodze, bo w domu pasywnym moc ogrzewania to średnio 3W/m2 rocznie. Po co grzać grunt pod podłogą, jak mogę o wiele taniej grzać dom grzejnikami elektrycznymi. GWC pod podłogą i nie używany, to tylko dodatkowo utopione pieniądze. Ale nie martw się drugi dom będzie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie..... Spokojnie.... Utwierdzajmy go w przekonaniu że ma rację... Czekam z niecierpliwością na dziennik budowy i pierwszą zimę. Jak ma żonę to chciałbym zobaczyć jak dostaje od niej wpi....ol przy pierwszych - 15 stC na zewnątrz:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo ! Kolego Nydar ! właśnie oto chodzi, aby szukać w opracowaniach naukowych ! anie latrynie hipotez TB !

 

ale zapominasz o jednym - opracowania naukowe są sponsorowane przez "lobby ciepłowników" więc jako takie nie mają zastosowania do "domów izolowanych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w domu przy 22oC mam 50%wilgotności przy takiej jak dzisiaj temp. zewnętrznej to i le mam pod posadzką w obrębie styropianu ? Jak zauważyliście,lambda zmienia się drastycznie po przekroczeniu 70% wilgotności. A tyle właśnie mamy pod posadzkami. Nie wilgoć w postaci wody ale gaz-parę wodną. 1/4,1/3 izolacji jest o zupełnie innej lambdzie niż pozostała część. Chyba,że na styropian zwiększone stężenie pary wodnej nie działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat czy ktoś będzie sobie ten grunt podgrzewał czy nie ,to mi lata.

Uważasz że 8g pary wodnej w mieszkaniu/m3 powietrza nie przekłada się na takie samo 8g w m3 powietrza pod szlichtą? Jeżeli tak uważasz to jesteś w błędzie . A 8g przy 22oC i pod izolacją posadzki to różnica 30-40% w wilgotności względnej.Dlatego pod posadzką masz zawsze znacznie wyższą wilgotność

względną niż w domu bo pod izolacją posadzki masz zawsze niższą temp. niż w domu.

Co do sezonowania .Trudno sobie wyobrazić doskonalsze sezonowanie niż w przestrzeni pod posadzką.

Na dzień dzisiejszy temp. gruntu na głębokości 100cm to 5,5oC Pod domem jest znacznie wyższa. Niby z czego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę nie chodzi o grzanie tego gruntu czy nie. Interesujące jest jaka jest faktycznie lambda styropianu EPS w tak niekorzystnych warunkach jak pod posadzką.I czy styropian 20 czy 30cm daje taki opór cieplny jaki wynika z nalepki,czy jest mniej korzystny w podwyższonej wilgotności względnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...