Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Niestety ale to nie prawda. Mam czujniki leżące na styropianie i zalane wylewką z kablami w niej. Temp. na czujnikach nie odbiega od temp. na powierzchni posadzki. Kable ok w połowie wylewki. Mam też czujniki i kable w ścianach i również nie występują anomalie. Nie ma szans zagrzać lichymi kablami takiej masy, która na dodatek wypromieniowuje wszystko.

Maty Woodtech są położone pod panelami na piance - Podczerwone ogrzewanie podłogi, stosujemy do parkietów i desek . Wylewka jest wtedy znacznie chłodniejsza. pomiar.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chłodniejsza bo nic nie akumuluje. Brak możliwości wykorzystania taniej taryfy - coś za coś.

W domach izolowanych - II taryfa nie jest oszczędnością a dyskomfortem. By zakumulować, należy podnieść temperaturę powyżej ustawionej - na to nie pozwoli termostat, nawet przy kablach w wylewce.

W domach ( jak w temacie ) nie występuje się o dwie taryfy.

Często większy zysk jest z bardzo szybkiej reakcji ogrzewania na temperaturę w pomieszczeniu, niż z akumulacji. W ogóle - przy ogrzewaniu bezpośrednim ( piece akumulacyjne są ogrzewaniem akumulacyjnym pośrednim) widzę więcej wad niż zalet II taryfy.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekonomiczna izolacja termiczna to taka przy której nieekonomiczny jest centralny system ogrzewania

 

Bzdura.

 

Przy matach WoodTech

 

- cena tej maty to 309zł brutto za 2m2. Przy 200m2 powierzchni grzewczej na same maty musiałbym wydać 30tys.zł ...

 

Często większy zysk jest z bardzo szybkiej reakcji ogrzewania na temperaturę w pomieszczeniu, niż z akumulacji.

 

Różnica w cenie to ponad 2x. Nie ma szans uzyskać większej efektywności na grzaniu prądem tylko ze względu na szybką reakcję ...

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..

- cena tej maty to 309zł brutto za 2m2. Przy 200m2 powierzchni grzewczej na same maty musiałbym wydać 30tys.zł ...

To taniocha. :)

 

 

 

Różnica w cenie to ponad 2x. Nie ma szans uzyskać większej efektywności na grzaniu prądem tylko ze względu na szybką reakcję ...

Szybka reakcja systemu grzewczego to największy kit jaki sprzedają klientom sklepikarze w rodzaju Brzęczkowskiego. Do niczego to nie jest potrzebne ale jak to brzmi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tezę to ją potwierdź. Jak twierdzisz, że wystarczy oskarżenie bez dowodu to znaczy, że nie potrafisz logicznie myśleć.

 

Nie widze zwiazku logicznego myslenia z "oskarzeniami" rzucanymi przez... no wlasnie kogo? Oskarzenie to bardzo pejoratywne okreslenie i nie ma co sie tak pienic.

Zgadzam sie ze teze nalezy potwierdzic badaniami lub np. dowodem matematycznym. Nie zgadzam sie z twierdzeniem ze skoro nie ma badan to nie ma problemu. Ze wzgledu na ich brak co najwyzej mozemy byc nieswiadomi jego istnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w cenie to ponad 2x. Nie ma szans uzyskać większej efektywności na grzaniu prądem tylko ze względu na szybką reakcję ...
Nie piszę o "zwrocie" bo jest to najtańsze a o domu 0-20kWh/m2 z pełnym komfortem.

 

Wynajduje Pan jakieś karkołomne ceny rekuperacji, ogrzewania... Ja siedzę na Bartyckiej i trochę się w cenach orientuję.

2050 W cienki kabelek jaki jest w macie - może Pan sobie klejem na gorąco "z pistoletu" przykleić do wylewki - i wyjdzie Panu 25 m2 1200 zł brutto 23%

Podobnie reku - na dom 120 m2 kanały PE skrzynki anemostaty i np ONYX derem 200 - to 8000zł z VAT 23%

Folia pod panele na 25m2 wyjdzie 2200zł - ale to też nie 300zł/m2!

Pan chyba lubi zakupy przez internet! No cóż - bogatemu więcej wolno!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto Panu każe kłaść 200m2 metrowymi matami? Może Pan 25m2 pokój zrobić za 1200zł !

 

A po co od razu pokój !? Zrób Pan jedynie wiatrołap, będzie jeszcze taniej ! :)

 

Wynajduje Pan jakieś karkołomne ceny rekuperacji, ogrzewania...

 

Podaję ceny jakie znalazłem w Intenecie na produkt który przed chwilą podałeś.

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki więc teza nie jest udowodniona to nic nie znaczy a próby jej udowadniania bezsensownymi porównaniami tylko ośmieszają autora.

 

Jak na razie nikt problemu w styro nie widzi a jest on już w każdej przegrodzie spotykany. Nikt też nie ma z nim problemów pod posadzką a taki forumowy j-j już któryś sezon na nim tanio mieszka i jakoś bez zmian. Po cholerę więc w kółko memlać o tym czego nie ma?

 

I dalej gonisz w piętke. Nie ma bo ty nie widzisz. A jak nie ma to po co badać. J-j mieszka a tanio, a moze mógłby taniej.

Nydar istnienie problemu dopuszcza, Adam-mk widzi. Henok zaleca niestosownie folii pod styro. Wiec memlaja...

Styro jest używany w rożnych przegródkach, ale nie watpię ze dostrzegasz różnice pomiędzy przekrojem ściany i posadzki na gruncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpierw zdefiniuj problem jednoznacznie, potem znajdź rozwiązanie i je wyceń a na koniec zrób bilans zamiast w kółko gdybać, że ktoś ewentualnie może mógłby coś taniej!

Dla mnie to nie warte prądu traconego na to bzdurne pisanie.

 

Drogi kolego, moje odniesienie do j-j było ze tak powiem retoryczne. Na tym samym poziomie abstrakcji co twój argument ze mieszka tanio.

 

Za prąd nie płace. Za ogrzewanie rowniez ....wiec jak na razie mi nie żal i z powodu braku wentylacji, zeby mnie ppm-y nie zacmily to i grzeje i trzymam otwarte okno :p. I dostosowując sie do poziomu niektórych twoich wypowiedzi uprawiam cyt. "Bzdurne pisanie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taniocha. :)

 

Szybka reakcja systemu grzewczego to największy kit jaki sprzedają klientom sklepikarze w rodzaju Brzęczkowskiego. Do niczego to nie jest potrzebne ale jak to brzmi...

 

Nieprawda- szybka reakcja w połączeniu... z czujnikiem ruchu sprzężonym z matą, daje natychmiastowy efekt i wymierne oszczędności... bo grzeje tylko kiedy jesteś w pokoju ;)

 

Ciekawe to liczenie dla pokoju 25m2: kabelek za 1200zł, folia za 2200=3400zł x 4(bo 25x4=100m2) i wychodzi "drobna kwotka" 13600zł :p

 

To chyba lepsze takie grzejniczki: http://pl-pl.forum.ibood.com/43116-energooszczedny_elektryczny_panel_grzewczy_econo-heat_400_w_eheater/, szczególnie dla sunrise polecam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat nie abstrakcja - poczytaj, zapytaj, odwiedź, sprawdź - nie bój się FAKTÓW i DANYCH.

 

Kszhu, :)

"Poziom abstrakcji " nie oznacza negowania... Czyli Ty uogólniasz ze mieszka tanio, to i mnie wolno ze można taniej.

Bo ze j-j mieszka tanio niw wyklucza istnienia problemu styro-wilgotność itp., i dalej ewentualnie jaka jest skala problemu, zależność od grubości izolacji, przekroju przegrody, ile razy skuteczniej grunt odbiera ciepło.... :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razy 2 bo o 200m2 wspominałeś to już 27.200zł. O ile to lepsze od kabli, które na taki metraż koło 5.000zł się zamkną?

 

Lepiej powiedzcie co do takiego "taniego i komfortowego" zastosować do przygotowywania korytka... właśnie podsumowałem kolejny miesiąc i szok! Najtańsze ogrzewanie (można olać), nieco droższa CWU (można olać lub rozważyć PC) ale najdroższe gotowanie na indukcji:/

 

Moge ci podesłać troche posiłków typu MRE z zasobów US Army. Bedzie tanio, tylko za przesyłkę bo za rok uchodzi termin, a maja tego dziesiątki tysięcy porcji. Cczy bedzie smacznie... Takiego wymogu nie stawiałes :)

 

Brrrrrrry ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda- szybka reakcja w połączeniu... z czujnikiem ruchu sprzężonym z matą, daje natychmiastowy efekt i wymierne oszczędności... bo grzeje tylko kiedy jesteś w pokoju ;)

 

A jeśli Cię nie ma w tym pokoju, to mata nie grzeje. Pokój się wychładza. Wracasz, i musisz dogrzać to co uleciało.

Jaka to oszczędność ? - pozorna ;)

No chyba, że masz zamiar bywać w pokoju raz na 3 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale druga tańsza od płaskiej i to jest jej zaleta.

Wolę bilans - a ten nie jest korzystny dla II taryfy. Przyznam, ze nie spotkałem II taryfy od 20 lat u nikogo w domu izolowanym . Mało tego sam z takiej taryfy zrezygnowałem - choć ją miałem w kupionym mieszkaniu w89'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...