Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wydaje się Panu, ze brak kultury to mądrość, inteligencja i jakaś wiedza? Nie widzi Pan, że udało się tu wypracować jako taki poziom kultury?

 

moje wypowiedzi nie świadczą o braku kultury

za Wikipedią:

"Idiota – osoba upośledzona umysłowo według dawnych klasyfikacji[b/]. Idiotyzm to termin obecnie nieużywany w medycynie ze względu na pejoratywne znaczenie potoczne"

 

skoro Ty wprowadzasz do swoich wypowiedzi jakieś wymyślone przez siebie klasyfikacje ("dom izolowany" , "dom nieizolowany") to czemu ja nie mogę użyć takiego słowa?

ja sunrisa nie obrażam tylko nazywam wg dawnej klasyfikacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja isomax za 100000zł podgrzała grunt pod domem przez lato do 16 stC. - obok domu na 1,5mgł było 12-15 st.C ( 12 tam gdzie trawnik.

 

To już było wiiiieeeele razy przerabiane.

 

Wg Pana temp. pod domem "izolowanym" to 3o C. ISOMAX podgrzal to do 16. Bingo. Cena kosmiczna ale podgrzal. I o to przeciez chodzilo.

 

EDIT. ile bylo zima ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg Pana temp. pod domem "izolowanym" to 3o C. ISOMAX podgrzal to do 16. Bingo. Cena kosmiczna ale podgrzal. I o to przeciez chodzilo.

 

 

EDIT. ile bylo zima ?

 

3 st.C - to temperatura zimą.

GWC zimą odbiera ciepło a nie zostawia. W isomax-ie ciepło jest zbierane z całego dachu i ścian . Temperatura gruntu obok domu ( przez działanie Słońca jest praktycznie taka sama - jak ta pod domem - ogrzewana pośrednio słońcem -

Sprawność kolektorów nie jest 100% więc ciepła pod dom z kolektorów trafi mniej niż bezpośrednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje wypowiedzi nie świadczą o braku kultury

za Wikipedią:

"Idiota – osoba upośledzona umysłowo według dawnych klasyfikacji[b/]. Idiotyzm to termin obecnie nieużywany w medycynie ze względu na pejoratywne znaczenie potoczne"

 

skoro Ty wprowadzasz do swoich wypowiedzi jakieś wymyślone przez siebie klasyfikacje ("dom izolowany" , "dom nieizolowany") to czemu ja nie mogę użyć takiego słowa?

ja sunrisa nie obrażam tylko nazywam wg dawnej klasyfikacji ;)

To jest wątek o "domach izolowanych". Jest to - "dom izolowany" - zdefiniowane i bardzo ściśle określone.

Mnie Pan nie musi przekonywać, ze nazywanie kogoś idiotą w necie świadczy o kulturze.

- Pan Sobie wygoogluje zamiast "idiota" - "brak kultury w internecie"

http://natemat.pl/63823,polish-cham-czyli-brak-kultury-po-polsku

 

Moja rada:

Niech Pan się zachowuje w necie jak on live - Tak jakby Pan rozmawiał twarzą w twarz. Dodam Panu, że wielu mnie obrażających, było u mnie w sklepie i używali zupełnie innego języka niż na forum. To zwykły brak godności osobistej! O kulturze już nie wspominając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ISOMAX - Rozwiazanie nydarowe za 1k pln duzo sprawniejsze i prostsze.

Może Panu otworzę oczy!

Gdyby udało się w gruncie zgromadzić ciepło słoneczne w naszej strefie klimatycznej - nie byłoby zim. Zapewniam Pana, że nie istnieje kolektor, który dawałby więcej ciepła niż bezpośrednio Słońce!

Wniosek:

Skoro grzanie bezpośrednio gruntu Słońcem nie zachowa nic do zimy, to kolektorek wielkości dachu ciepa pod dom dostarczy jeszcze mniej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Panu otworzę oczy!

Gdyby udało się w gruncie zgromadzić ciepło słoneczne w naszej strefie klimatycznej - nie byłoby zim. Zapewniam Pana, że nie istnieje kolektor, który dawałby więcej ciepła niż bezpośrednio Słońce!

Wniosek:

Skoro grzanie bezpośrednio gruntu Słońcem nie zachowa nic do zimy, to kolektorek wielkości dachu ciepa pod dom dostarczy jeszcze mniej!

 

Szczegolnie ze slonce bezposrednio nie grzeje gruntu pod domem ..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolektor produkowany seryjnie to ok. 700zł/m2. Ręcznie nie da się zrobić taniej o takiej samej wydajności. A kolektor to nie wszystko i do całej instalacji jeszcze daleko. Szybko taniejące pow. PC jeszcze bardziej negują sensowność inwestycji w solary.

 

No widzisz, ekonomia to nie wszystko - ja nie che miec zadnej sprezarki na zewnatrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, ekonomia to nie wszystko - ja nie che miec zadnej sprezarki na zewnatrz.

I to jest argument! Po co pytania o czujniki, temperaturę itp.

Co do cwu --- najoszczędniejsze ( suma woda i kWh) są baterie bezdotykowe i małe termy niecentralnie. Przy większym zużyciu - (zwracamy uwagę tylko na kWh ) bezkonkurencyjna jest ppci zintegrowana z zasobnikiem - w przyszłości dołożone do tego PV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie rzucić okiem na ten rysunek i się wypowiedzieć co sądzicie.

Więc tak, budynek na płycie Xcm izolacji,ściany też Xcm izolacji ( izolacja na czerwono jakby ktoś się nie domyślił :) )

Na płycie rozłożony jeszcze 5cm styropian, na to podłogówka i posadzka > nie do samej ściany, zrobione miejsce na przedściankę aby połączyć izolację i paroizolację na ruszcie stalowym lub drewnianym, na to płyta g-k (w ruszcie też 5cm ocieplenia) aby nie marnować miejsca.

Głównie chodzi mi o ciągłość paroizolacji taka alternatywa dla szkieleta.

coś tam.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie rzucić okiem na ten rysunek i się wypowiedzieć co sądzicie.

Więc tak, budynek na płycie Xcm izolacji,ściany też Xcm izolacji ( izolacja na czerwono jakby ktoś się nie domyślił :) )

Na płycie rozłożony jeszcze 5cm styropian, na to podłogówka i posadzka > nie do samej ściany, zrobione miejsce na przedściankę aby połączyć izolację i paroizolację na ruszcie stalowym lub drewnianym, na to płyta g-k (w ruszcie też 5cm ocieplenia) aby nie marnować miejsca.

Głównie chodzi mi o ciągłość paroizolacji taka alternatywa dla szkieleta.

[ATTACH=CONFIG]232229[/ATTACH]

 

Alternatywą dla szkieletowca jest celulozowa izolacja ( jak ma być komercyjnie) lub słoma,siano,trociny,torf itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...