Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Mnie Pan nie musi przekonywać, ze nazywanie kogoś idiotą w necie świadczy o kulturze.

zapewniam, że moim celem nie jest przekonywanie Ciebie o czymkolwiek - Ty i tak wszystko wiesz lepiej więc szkoda talentu ;)

akurat ten przykład ma się nijak do mojego zdania na temat sunrisa - ja nie piszę o nim tak jak piszę ze zwykłej ludzkiej zawiści a stwierdzam fakt a zdanie na temat jego sprawności umysłowej wyrobiłem sobie na podstawie ok trzyletnich jego wypowiedzi w różnych wątkach i pod różnymi wcieleniami (potrafił nawet rozmawiać sam ze sobą w jednym wątku z dwu różnych wcieleń ;) )

Moja rada:

Niech Pan się zachowuje w necie jak on live - Tak jakby Pan rozmawiał twarzą w twarz. Dodam Panu, że wielu mnie obrażających, było u mnie w sklepie i używali zupełnie innego języka niż na forum. To zwykły brak godności osobistej! O kulturze już nie wspominając.

dziękuję za cenną radę - jeżeli sunrisa kiedykolwiek spotkam to powiem mu prosto w twarz, że dla mnie za to co wypisuje na forum muratora zasłużył na miano idioty - zapewniam że nie będę miał z tym problemu i nie uważam tego za brak godności czy kultury...

może lepiej zamiast mnie uświadamiać i wychowywać zajmij siętym co podobno robisz najlepiej czyli "domami izolowanymi" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Grzejniki olejowe - jak wszystkie tego typu grzejniki ( bierne ) mają termostat, ale mierzący temperaturę grzejnika, nie pokoju - i to nie z taka dokładnoscią.

W domu izolowanym stosować lepiej grzejniki z precyzyjnym pomiarem temperatury w pomieszczeniu ( aktywne) . Np grzejnik konwekcyjny z czujnikiem pod grzejnikiem. Czyli termostat elektroniczny.

Jeszcze kwestia komfortu... Grzejnik w domu izolowanym, po podniesieniu temperatury do żądanej włącza się na pojedyncze sekundy -nieregularne in częste klikanie mechanicznego termostatu może w nocy naprawdę przeszkadzać.

Zgadzam się, że jest to pomiar temperatury grzejnika, podobnie jak czujnik w podłodze daje pomiar temperatury podłogi a nie temperatury w pokoju. Dzisiejsze panelowe grzejniki olejowe mają regulatory elektroniczne i ustawione we wnękach pod oknami na niską temperaturę pracy, powinny się sprawdzić przynajmniej dobrze. W pokoju 12,5 m2, 800 W grzejnik panelowy załącza się na 1,5 minuty pracy przy 4,5 minuty przerwy i robi tak od 1983 roku dając 18*C teraz. W domu pasywnym przy małym zużyciu energii, taki grzejnik powinien spokojnie wystarczyć. Przy dużej akumulacji ścian i dobrej izolacji zewnętrznej, wahania temperatury są nie do odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, podobnie jak czujnik w podłodze daje pomiar temperatury podłogi a nie temperatury w pokoju.
Podobnie, robi wielką różnicę. Róznica temperatury miedzy powierzchnią podłogi a powietrzem jest do 1 st. wiec nie ma problemu czujnikiem w podłodze ustawić precyzyjnie temperaturę w pokoju.

A co do grzejników biernych... sam się Pan przekona, ze się w domach izolowanych nie sprawdzą. Poza tym są droższe.

Co do akumulacji ścian... Akumulacja podłogi jest i tak nadmierna dla domów izolowanych.

Co do ściany... przy precyzyjnej regulacji, nie występuje zimą nadprodukcja ciepła, wiec ściana nigdy nie będzie cieplejsza od temperatury pokojowej. Przyjmując z dużym prawdopodobieństwem, że ciepło w ciele stałym idzie w kierunku niższych temperatur, więc skorzystanie z "akumulacji" ściany nie jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste, że delta T dla nasłonecznionej ściany zewnętrznej będzie większa niż tej nie nasłonecznionej.

Ale ja o czymś innym - słońce wpadające przez okna potrafi podnieść wyraźnie temp. masywnych ścian.

 

Dlatego też, dla swojego kolejnego domu, koncepcja przewiduje izolację ścian zewnętrznych od wewnątrz oraz relatywnie masywne ściany działowe.

To może tak:

Płyta fundamentowa jest obwodowo grubsza - można w nie po obwodzie zatopić w betonie - 1 czy 2 pętle kanału PE zasilane z powietrznych kolektorów na ścianie południowej - to bardzo tanie kolektory do zrobienia we własnym zakresie . wentylatorki mogą być zasilane z PV będą więc chodziły tylko jak poświeci i im bardziej będzie świeciło tym większe obroty.

Ładuje Pan podłogę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może tak:

Płyta fundamentowa jest obwodowo grubsza - można w nie po obwodzie zatopić w betonie - 1 czy 2 pętle kanału PE zasilane z powietrznych kolektorów na ścianie południowej - to bardzo tanie kolektory do zrobienia we własnym zakresie . wentylatorki mogą być zasilane z PV będą więc chodziły tylko jak poświeci i im bardziej będzie świeciło tym większe obroty.

Ładuje Pan podłogę!

 

A kol. liczył ile tej energii przeniesie zimą do płyty? Czy to taki pomysł przedsylwestrowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieustannie kol. zadziwia.

Tak sobie myślę,że ewentualna kondensacja w normalnie izolowanym domu może wystąpić na styku izolacja-powietrze zewnętrzne.

Przy izolacji wewnątrz ewentualna kondensacja może nastąpić na styku izolacja- mur.

Rozumiem ,że dysponujesz jakimś super systemem paroizolacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ściany izoluje się od wewnątrz. Nagrzane ściany znacznie mniej odbierają ciepło z domu.. Styropian nie zakumuluje ciepła.
weź przestań z tymi kretyńskimi hipotezami ! bo mącisz ! uprawiasz szkodnictwo budowlane !

Odbieranie ciepła itp ! nie znasz się kompletnie ! nic a nic ! ale pierdaszyć już od 258 stron ! nic ! tępota !

:mad: weź się za naukę !

 

Nieustannie kol. zadziwia.

Tak sobie myślę,że ewentualna kondensacja w normalnie izolowanym domu może wystąpić na styku izolacja-powietrze zewnętrzne.

Przy izolacji wewnątrz ewentualna kondensacja może nastąpić na styku izolacja- mur.

Rozumiem ,że dysponujesz jakimś super systemem paroizolacji .

dla tego dla imbecylów budowanych kretynów izolacja od środka jest nie potrzebna i szkodliwa ! uśmiecha ci się izolować każdą ściankę ? i tak tego nie zrobisz dobrze ! ale kretyńskie hipotezki koszeszki TB cały czas są przetwarzane ! mostki termiczne ! masa ich cała masa ! styk stropu z ścianami, ściany działowe, wsio!

 

Na te kretynizmy tb trzeba z całą mocą odpowiadać ! niech zacznie się uczyć !

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź przestań z tymi kretyńskimi hipotezami ! bo mącisz ! uprawiasz szkodnictwo budowlane !

Odbieranie ciepła itp ! nie znasz się kompletnie ! nic a nic ! ale pierdaszyć już od 258 stron ! nic ! tępota !

:mad: weź się za naukę !

 

dla tego dla imbecylów budowanych kretynów izolacja od środka jest nie potrzebna i szkodliwa ! uśmiecha ci się izolować każdą ściankę ? i tak tego nie zrobisz dobrze ! ale kretyńskie hipotezki koszeszki TB cały czas są przetwarzane ! mostki termiczne ! masa ich cała masa ! styk stropu z ścianami, ściany działowe, wsio!

 

Na te kretynizmy tb trzeba z całą mocą odpowiadać ! niech zacznie się uczyć !

Ja się tylko dziwię, że ten wątek razem ze wszystkimi kretyństwami Brzęczkowskiego nie wylądował jeszcze w Hyde cegła parku. To jest niewątpliwie tylko wątek rozrywkowy więc co robi w dziale o domach energooszczędnych?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj bo nie zaskoczyłem .To izolować termicznie jak poleca TB i kszhu od środka, czy jednak od zewnątrz.

 

 

Izoluje się ściany od wewnątrz.

- By nie było mostków termicznych, by nie było wilgoci i ruchu powietrza w przegrodzie i by wykorzystać akumulację zysków słonecznych.

Ocieplenie ścian od zewnątrz jest dość trudne. Polecają takie coś tylko złe szkoły, gdzie jest jeszcze "ciepłownictwo"

Fizyka nie jest jaką skomplikowaną nauką, choć faktem jest, że naprawdę niewiele osób ją umie!

 

Panie nydar - zarzucił mi Pan, ze nie umiem liczyć - a to Pan chce robić np GMC - gdyby Pan liczył wiedziałby Pan, ze ( z innego wątku ) 100m2 kolektora 600W/m2 nie zagrzeje 40m3 piachu pod domem nawet o 2 stopnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto chce się czegoś dowiedzieć do biblioteki i czytanie ! tb manipuluje i gra na subiektywnych uczuciach.

Takich samych odczuciach co każą mówić iż zimno wchodzi ! itp !

Można izolować od środka, jednak trzeba powiedzieć że to jest zadanie dla projektanta ! który zrobi to tak iż izolacja będzie ciągła !!

Po za tym traci się pojemność cieplną !

Weź tb zagotuj wodę ! i postaw na parapet ! zobaczysz jak długo woda trzyma energię w sobie ! oto właśnie chodzi ! o potencjał energii..

Weź sobie cegłę i nagrzej do 40 st i wsadź pod ubranie ! zobaczysz jak długo będziesz czuł jeszcze to ciepło z tej cegły ! z powietrzem tego nie zrobisz !

dopiero ustaje proces ten przy zerze bezwzględnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izoluje się ściany od wewnątrz.

- By nie było mostków termicznych, by nie było wilgoci i ruchu powietrza w przegrodzie i by wykorzystać akumulację zysków słonecznych.

cymbalisto ! jakie zyski od słońca ! zobacz pierwsze to co już jest stwierdzone ! trzeba aby to działało stworzyć izolację transparentą !

Ocieplenie ścian od zewnątrz jest dość trudne. Polecają takie coś tylko złe szkoły, gdzie jest jeszcze "ciepłownictwo
ty jesteś po prostu uparty jak cały legion osłów ! dość trudne ? idź się lecz !

Fizyka nie jest jaką skomplikowaną nauką, choć faktem jest, że naprawdę niewiele osób ją umie!
oczywiście na czele z tobą wirtuozie ! co nawet nie dodasz 2 +2 !

Jak byś znał podstawy przenoszenia ciepła, przez przewodzenie to byś nie pisał takich bzdur !

 

Praca > Oferty lokalne i krajowe

Praca Magisterska

 

Zlecę pomoc w napisaniu pracy magisterskiej na temat "Czynniki Ograniczające Rozwój Turystyki"

 

Zainteresowanych proszę o kontakt

ale akt desperacji :D Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja poprosze o obliczenia dla fundamentów 60 m2, piachu głęboko na 1 metr, od spodu zaizolowane 5 cm style, boki 5 cm od wewnątrz i 5 cm od zewnątrz, chciałbym wiedzieć ile w sezonie grzewczym ucieknie spod domu energii jeśli przepływ będzie równy 100 m3/h non stop.

 

Niech ktoś pokaże coś wobec wyliczeń TB bo samymi inwektywami niczego nie dowodzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja poprosze o obliczenia dla fundamentów 60 m2, piachu głęboko na 1 metr, od spodu zaizolowane 5 cm style, boki 5 cm od wewnątrz i 5 cm od zewnątrz, chciałbym wiedzieć ile w sezonie grzewczym ucieknie spod domu energii jeśli przepływ będzie równy 100 m3/h non stop.

 

Niech ktoś pokaże coś wobec wyliczeń TB bo samymi inwektywami niczego nie dowodzicie.

 

Pan przejdzie do tego tematu w "wentylacji..." będzie łatwiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest problem, vel:

 

 

 

W szkieleciorze pojemności cieplnej też nie za wiele. Stąd w koncepcji masywna posadzka i ściany działowe.

 

Takie budowanie jest dość powszechne u Czechów i Słowaków - Konstrukcyjna masywna ściana wewnątrz i od niej odchodzące pokoje a od zewnątrz izolacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...