Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przecież dom z fabryki nigdy nie będzie tak drogi jak własna dłubanina - fabryka ma inne ceny na styropian, beton, zbrojenie itp! Przecież jak się podpisuje umowę na dostawę np 10000m3 miesięcznie - to i negocjuje się cenę nawet 50 % taniej niż na allegrach.!

Domy izolowane muszą być bardzo szczelne - dopasowane - Jak ktoś bogatszy to może sobie składać.

 

To jak z samochodem - nigdy składak nie wyjdzie tak dobrze jak fabryczny i tak tanio - co nie znaczy, że nie doceniam hobbystów składających np. stare modele samochodów.

 

Witam, w europie jest kilka znaczących fabryk drewna konstrukcyjnego m.in. Niemcy, Czechy, Litwa, Austria.

Jako bezpośredni przedstawiciel nie mam wpływu na cenę, ale takich rzeczy nie słyszałem o tych 50% .... :)

Firmy, które biorą ładunki pełnosamochodowe, paczkowane długości handlowe bez cięcia tj. 13mb, czy KVH, czy BSH dostają max. 2% upustu.

Każdemu się wydaje, że jak w tartaku jest drzewo za 850zł - to super cena ... ale za co?

Zapytajcie o certyfikat pochodzenia?

Zapytajcie o klasę wytrzymałości?

Zapytajcie o normę przeciwpożarową?

I do tego nich Wam to wpiszą na Fakturę, albo dadzą Deklarację zgodności .... dobry żart!

Wystarczy wejść na aukcję Lasów Państwowych i zobaczyć w jakiej cenie Potentaci kupują drzewo w lesie (tartaczne wg norm i z certyfikatem pochodzenia i wycinki wrzesień-marzec),

Wtedy stanie się jasne, że jeżeli płaci się 550zł/m3 (super cena) w lesie to dochodzą koszty:

- wyciągnięcia z lasu - firma z uprawnieniami,

- transport do m. obróbki - dłużyca,

- obróbka tartaczna,

- suszenie komorowe,

- obróbka drewna,

- klejenie i obróbka w przypadku drewna klejonego ...

Takie są fakty i tak to wygląda.

Dom buduje się na lata, i pasowało by i drewno konstrukcyjne Certyfikowane z Deklaracją Zgodności zastosować, a nie drzewo z lasu ....

,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są zapewne różne. Tak naprawdę projektanci domów izolowanych - załatwiają sprawy kompleksowo - projekt + dostawa + nadzór budowlany . Nikt potem nie będzie zwalał na innego.

 

Jezeli mozna, co zawiera taki projekt domu izolowanego, nie chodzi mi obliczenia konstrukcyjne bo takie byc muszą, ale o obliczenia cieplne bo takie tez byc muszą.

Od pazdziernika br nie tylko charakterystyka energetyczna (opracowana na podstawie obliczen ozc) ale i musi byc analiza opłacalnosci zastosowania poszczegolnych nosników energii wraz z uwzględnieniem efektów ekologicznych. Zarówno charakterystyka jak i analiza powinna sie opierac na obliczeniu zapotrzebowania na ciepło (ozc). W jaki sposób ow projektant to wylicza skoro obliczyc sie tego nie da, czy projektant domu izolowanego o tym wie ze wylicza niepoliczalne?Jezeli wie to znaczy ze podaje wartosci niewiarygodne a tym samym oszukuje i jeszcze sie pod tym podpisuje. Z drugiej jednak strony wie ze tego nikt nie zweryfikuje bo obliczyc sie nie da i kółko sie zamyka. Na samym koncu jest inwestor który nie wie za co płaci.

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote=andstach1;6290417

Jako bezpośredni przedstawiciel nie mam wpływu na cenę, ale takich rzeczy nie słyszałem o tych 50% .... :)

 

Jak poczytasz wiecej postów TB to zobaczysz ze jego stosunek do liczb, wartosci, opisów jest nader swobodny. Podaje tylko takie które uwiarygadniają jego twierdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan lite drewno w klasie C30 z dokumentacją (tzn., że ktoś się pod tym podpisze) - proszę zapytać projektanta ...
no tak :yes: jak znajdziesz las a w nim 100-120 jodły rosnące od północy gdzie słój idzie w słój to ok:)

 

Witam, w europie jest kilka znaczących fabryk drewna konstrukcyjnego m.in. Niemcy, Czechy, Litwa, Austria.
ale co rozumiesz pod pojęciem drewno konstrukcyjne ? ciężko nazwać tarcicę iż jest ona produktem, chyba matki natury.

Pewnie miałeś na myśli drewno klejone

 

Każdemu się wydaje, że jak w tartaku jest drzewo za 850zł - to super cena ... ale za co?
oj jak drogo :D da się u mnie kupić i za 500 przetarte, miałem ofertę ale w tedy huretem za 350 zł m^3 :) przetarte.

 

Dom buduje się na lata, i pasowało by i drewno konstrukcyjne Certyfikowane z Deklaracją Zgodności zastosować, a nie drzewo z lasu ....

,pozdrawiam

to jest porada dla 99% budujących.

Jak nie wie ktoś na co uważać to lepiej niech szuka z papierami drewna.

Mnie na poszycie nie trzeba desek za ponad 1000 zł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Dostałem zgodę na publikacje, to je podałem..

 

Jak zwykle, diabeł tkwi w szczegółach:

 

Płyta posadowiona na gruncie nasypowym (pospółka zagęszczona) izolowana termicznie od gruntu EPS 100gr 40 cm, obwodowo płyta izolowana styropianem EPS 100 grubości 12 cm. 300zł/m2

 

XPS contra EPS to w wątku o płycie fundamentowej. Różnica znacząca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce jest jedna fabryka drewna konstrukcyjnego, która bierze drewno od nas ... nie rozumiem tego ale tak jest ... Może ponadgabaryty robią sami ...

ale jak coś zapraszam na priva podeślę adres strony, jesteśmy też na allegro.

pozdrawiam,

Wybacz, ja na temat ceny płyty żelbetowej, a nie drewna. "Od nas", to od kogo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Tomasz Brzęczkowski, mam pytanko do Pana jeśli można:

cyt:"... Ścianki konstrukcyjne 130zł /m2 nie konstrukcyjne 110złm2, Strop nad parterem 253 zł/m2, Strop nad piętrem 233zł/m2..."

skąd te ceny i co zawierają?

cyt:"... Drewno klasy C30 o wymiarach 4.8x 20 cm..." skąd lub gdzie znajdzie Pan lite drewno w klasie C30 z dokumentacją (tzn., że ktoś się pod tym podpisze) - proszę zapytać projektanta ...

Nie twierdzę, że to nie jest możliwe, ale może być droższe od drewna klejonego i to znacznie ...

, pozdrawiam

Szanowny Panie... ja tego nie sprzedaję ( przynajmniej na razie ) - byli forumowicze ciekawi, to poprosiłem inwestora, by dał mi ceny ( jeżeli to możliwe ). Przedstawiłem więc, to wszystko. Autor projektu i nadzoru nie zgadza się być w necie - więc nic poza tym o inwestora - podać nie mogę.

Kiedyś podałem dane projektanta izolującego od wewnątrz bez jego zgody - i już z tej firmy nie ma zleceń. Chodziło o ten dom 700m2 z ytonga Kubowicz.jpg

U nas jest tak dużo nie znających się na izolowaniu budowlańców, że Ci co izolują, nie chcą się z nimi kopać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle, diabeł tkwi w szczegółach:

 

Płyta posadowiona na gruncie nasypowym (pospółka zagęszczona) izolowana termicznie od gruntu EPS 100gr 40 cm, obwodowo płyta izolowana styropianem EPS 100 grubości 12 cm. 300zł/m2

 

XPS contra EPS to w wątku o płycie fundamentowej. Różnica znacząca.

Co znaczy "znacząca" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie... ja tego nie sprzedaję ( przynajmniej na razie ) - byli forumowicze ciekawi, to poprosiłem inwestora, by dał mi ceny ( jeżeli to możliwe ). Przedstawiłem więc, to wszystko. Autor projektu i nadzoru nie zgadza się być w necie - więc nic poza tym o inwestora - podać nie mogę.

Kiedyś podałem dane projektanta izolującego od wewnątrz bez jego zgody - i już z tej firmy nie ma zleceń. Chodziło o ten dom 700m2 z ytonga [ATTACH=CONFIG]232344[/ATTACH]

U nas jest tak dużo nie znających się na izolowaniu budowlańców, że Ci co izolują, nie chcą się z nimi kopać.

 

Taka inwestycja i najgorsza folia, dobrze że nie używają od opakowania po wełnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że żółta najlepsza nie jest.

Kupiłem ostatnio taką przeźroczystą 0,5mm grubości igła.

Dobrze było by jeśli miała by dodatek alu, lepsza paroizolacyjność i dodatkowy gratis w postaci większej izolacyjności.

Pod warunkiem zrobienia pustki 1,5-2cm pod GK .

 

Ta pustka po co ? przecież zawsze pustka jest za izolacją termiczną , już to ktoś wymyślił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy "znacząca" ?

 

XPS vs EPS cena in minus (stąd te 300zł za 1m2 fundamentu dla EPS 100),absorpcja wody in plus, pełzanie in plus,obciążalność in plus. Patrz posty:Tmann, HenoK w wątku o płycie fundamentowej, np.:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?15342-p%C5%82yta-fundamentowa&p=6158430&viewfull=1#post6158430

#6520

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pustka po co ? przecież zawsze pustka jest za izolacją termiczną , już to ktoś wymyślił.
od środka pustka, można nie robić.

Ale dodanie pustki i foli alu daje te gratis 2,5 cm "EPS'a" źle ? za free:)

Wiem że wymyślił, tylko trzeba rozwinąć po co, właśnie po ten gratis, można takich pustek zrobić 2 to już będzie 5cm izolacji.

źle ? jeśli by zrobić takich 8 pustek masz około 20cm izolacji .

Tyko już trudniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XPS vs EPS cena in minus (stąd te 300zł za 1m2 fundamentu dla EPS 100),absorpcja wody in plus, pełzanie in plus,obciążalność in plus. Patrz posty:Tmann, HenoK w wątku o płycie fundamentowej, np.:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?15342-p%C5%82yta-fundamentowa&p=6158430&viewfull=1#post6158430

#6520

Tam nie ma czegoś takiego - jak absorpcja wody. Natomiast tam gdzie jest - ściana ocieplona od zewnątrz - nie widziałem Pana protestów!

Co do Pana HenoKa - to ciepłownik, więc na izolacjach z natury rzeczy się nie zna. Nawet sam sobie dał 10 cm styropianu od gruntu.

Rolą izolacji termicznej jest marginalizacja roli ogrzewania - najlepiej do zera, więc lepiej w temacie "Izolowanie" - rozmawiać z kimś po "izolacji" nie ogrzewaniu!

Pełzanie? Obciążenie ? przy 40cm i płycie betonowej?

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od środka pustka, można nie robić.

Ale dodanie pustki i foli alu daje te gratis 2,5 cm "EPS'a" źle ? za free:)

Wiem że wymyślił, tylko trzeba rozwinąć po co, właśnie po ten gratis, można takich pustek zrobić 2 to już będzie 5cm izolacji.

źle ? jeśli by zrobić takich 8 pustek masz około 20cm izolacji .

Tyko już trudniej.

Czy izolacje termiczne nie są wymyślone na podstawie takich pustek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...