Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

od środka pustka, można nie robić.

Ale dodanie pustki i foli alu daje te gratis 2,5 cm "EPS'a" źle ? za free:)

Wiem że wymyślił, tylko trzeba rozwinąć po co, właśnie po ten gratis, można takich pustek zrobić 2 to już będzie 5cm izolacji.

źle ? jeśli by zrobić takich 8 pustek masz około 20cm izolacji .

Tyko już trudniej.

Gdybyś włożył w tą szczelinę styropian, nie poprawiłoby to izolacyjności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie... ja tego nie sprzedaję ( przynajmniej na razie ) - byli forumowicze ciekawi, to poprosiłem inwestora, by dał mi ceny ( jeżeli to możliwe ). Przedstawiłem więc, to wszystko. Autor projektu i nadzoru nie zgadza się być w necie - więc nic poza tym o inwestora - podać nie mogę.

Kiedyś podałem dane projektanta izolującego od wewnątrz bez jego zgody - i już z tej firmy nie ma zleceń. Chodziło o ten dom 700m2 z ytonga [ATTACH=CONFIG]232344[/ATTACH]

U nas jest tak dużo nie znających się na izolowaniu budowlańców, że Ci co izolują, nie chcą się z nimi kopać.

 

Jezeli dobrze widze to przy oknach bedzie mostek gigant bez izolacji na zewnatrz ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nie ma czegoś takiego - jak absorpcja wody.

Nie wątpię, ale pytał Pan o znaczące różnice pomiędzy XPS a EPS (jakby Pan nie wiedział), więc kilka wymieniłem, może dla termoizolacji płyty fundamentowej nieistotne. Teraz wiem, że Pan dopuszcza(zaleca?) stosowanie EPSa, nawet tego 100, pod płyty fundamentowe.

Natomiast tam gdzie jest - ściana ocieplona od zewnątrz - nie widziałem Pana protestów!

Czytam to forum, aby poszerzyć swą wiedzę, nie protestować i przeciwstawiać się czemukolwiek, tym bardziej komukolwiek. Jak mam wątpliwości (najczęściej z powodu braku wiedzy i doświadczenia), to pytam. Nie przesądziłem jeszcze, czy ocieplać od zewnątrz, jak mam w projekcie. Więc uważnie wczytuję się także w Pańskie uwagi, bo, np. taka Pańska wypowiedź sprzed wielu tygodni:

„.. a przecież--- 5 cm wełny z folią w ścianie- izoluje skuteczniej niż 20 cm bez folii, styropiany podobnie..”
brzmi dla inwestorów atrakcyjnie, nieprawdaż?

 

Co do Pana HenoKa - to ciepłownik, więc na izolacjach z natury rzeczy się nie zna. Nawet sam sobie dał 10 cm styropianu od gruntu.

Tak jak Pan, Pan Henok lubi eksperymenty, wrzucił do wody próbki styropianów i je po czasie zważył, więc czemu z góry przekreślać te wyniki? Musi Pan jednak przyznać, że Jego wywody mają spójność, logiczność i sens, dalekie są od chaotycznych „wrzutek” na licznik forum. Nie wszyscy tak potrafią.

Pełzanie? Obciążenie ? przy 40cm i płycie betonowej?

Wątek o płycie fundamentowej ma już kilkaset stron. Rozumiem, nie każdy ma czas na jego śledzenie. Ale proszę wybrać tylko posty Tmann’a i z nim podyskutować. Ja nie mam wiedzy,tak jak on, konstruktora i praktyka płyt fundamentowych, więc czuję się zwolniony z podważania Pańskiej opinii w tej sprawie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izoluje się ściany od wewnątrz.

- By nie było mostków termicznych, by nie było wilgoci i ruchu powietrza w przegrodzie i by wykorzystać akumulację zysków słonecznych.

Ocieplenie ścian od zewnątrz jest dość trudne. Polecają takie coś tylko złe szkoły, gdzie jest jeszcze "ciepłownictwo"

Fizyka nie jest jaką skomplikowaną nauką, choć faktem jest, że naprawdę niewiele osób ją umie!

A w której warstwie osadza się okna, by nie było mostków termicznych? A co z akumulacją ciepła z zysków słonecznych zimą? Sam Pan tłumaczył, że korzyść z akumulacji jest wtedy, kiedy ciepło jest odizolowane i upuszczane stopniowo do pomieszczenia (piec akumulacyjny). Jak te wymierne korzyści wyglądają latem, kiedy mury są nagrzane maksymalnie? Schłodzenie pomieszczeń jest o wiele droższe niż ich ogrzanie. Więcej pytań niż odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w której warstwie osadza się okna, by nie było mostków termicznych? A co z akumulacją ciepła z zysków słonecznych zimą? Sam Pan tłumaczył, że korzyść z akumulacji jest wtedy, kiedy ciepło jest odizolowane i upuszczane stopniowo do pomieszczenia (piec akumulacyjny). Jak te wymierne korzyści wyglądają latem, kiedy mury są nagrzane maksymalnie? Schłodzenie pomieszczeń jest o wiele droższe niż ich ogrzanie. Więcej pytań niż odpowiedzi.

Jeżeli chce Pan zimą nagrzać mur słońcem, nie należy osłaniać go przed tym styropianem!

- zima - mur się nagrzewa - wiec i nie ma strat przez izolację.

-lato mur się nagrzewa - jest jeszcze izolacja !

okno.jpgokno w izolacji.jpg

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś włożył w tą szczelinę styropian, nie poprawiłoby to izolacyjności?
jeśli z jednej strony była by powłoka alu na foli to pustka lepiej izoluje bo przy 1,5 cm daje to co 2,5 cm styropianu, bez powłoki alu jest to 1,25 cm czyli gorzej .

 

Jeżeli chce Pan zimą nagrzać mur słońcem, nie należy osłaniać go przed tym styropianem!

- zima - mur się nagrzewa - wiec i nie ma strat przez izolację.

-lato mur się nagrzewa - jest jeszcze izolacja !

tak ? nic z tych rzeczy, mam dom z izolacją i bez i w du pe sobie pan wadź bez izolacji !

po prostu naginasz pan jak możesz !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii taniego domu więc i taniego posadowienia, po analizie z "naukowymi" głowami, płyta raczej odpada.

W zamian za to cała chałupka w wielkim skrócie:

- maksymalnie płytkie i maksymalnie tanie, nie izolowane fundamenty,

- na tym ściana z taniego materiału nie wymagającego elewacji więc kolejna oszczędność (np. http://www.kb-blok.cz/pl/realizacja/domy-rodzinne.shtml),

- izolacja ścian od środka (np. 30cm EPS) bez żadnych siatek, zaciągania tynkiem itd.,

- paroizolacja i nieprzebijająca jej ścianka z płyt GK na stelażu,

- izolacja na gruncie (niech będzie te 30-40cm styro),

- wylewka, raczej z kablami bo nic tańszego i wygodniejszego nie ma,

- lekkie ściany stawiane bezpośrednio na wylewce,

- stropodach.

 

 

dorzuciłbym jeszcze:

- okna montowane w ścianie - tańszy montaż niż w warstwie izolacji.

 

I ma to tak wygladac jak na zdjeciach TB ? Te okna w murze ?

 

Szanowny Panie... ja tego nie sprzedaję ( przynajmniej na razie ) - byli forumowicze ciekawi, to poprosiłem inwestora, by dał mi ceny ( jeżeli to możliwe ). Przedstawiłem więc, to wszystko. Autor projektu i nadzoru nie zgadza się być w necie - więc nic poza tym o inwestora - podać nie mogę.

Kiedyś podałem dane projektanta izolującego od wewnątrz bez jego zgody - i już z tej firmy nie ma zleceń. Chodziło o ten dom 700m2 z ytonga [ATTACH=CONFIG]232344[/ATTACH]

U nas jest tak dużo nie znających się na izolowaniu budowlańców, że Ci co izolują, nie chcą się z nimi kopać.

Edytowane przez karolek75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli z jednej strony była by powłoka alu na foli to pustka lepiej izoluje bo przy 1,5 cm daje to co 2,5 cm styropianu, bez powłoki alu jest to 1,25 cm czyli gorzej .

 

Pytałem czy gdy włożyłbyś w tą szczelinę styropian, czy poprawiłoby to izolacyjność przegrody.

a Ty odpisałeś że folia alu poprawia, a styropian w tej szczelinie poprawi? czy szczelina np 2cm ma lepsze parametry izolacyjne co 2cm styropianu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://abc-izolacje.pl/index2.php?site=art&id=114 tak będzie działać...

 

a Ty odpisałeś że folia alu poprawia, a styropian w tej szczelinie poprawi? czy szczelina np 2cm ma lepsze parametry izolacyjne co 2cm styropianu?

Napisałem iż szczelina 1,5 cm z folią alu daje to co danie 2,5 cm izolacji.

Danie tam styropianu będzie tylko daniem styropianu, folia w tedy nic da.

natomiast folia bez alu będzie gorsza niż ekwiwalent tej izolacji

1,5cm pustka daje tyle co 1,25 cm

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ma to tak wygladac jak na zdjeciach TB ? Te okna w murze ?

 

Nie. Izolacja powinna zachodzić na ramę tak głęboko jak to tylko możliwe. Inaczej będzie paskudny mostek. Wełną tego nie da się dobrze zrobić. Do tego potrzebny jest styro.

A najlepiej w otwór okienny wstawić same pakiety szybowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieprzycie regułki,pstrykacie wzorami, strasznie mądre to wszystko.

 

merkavie chodzi o to, że folia alu odbija promieniowanie do wewnątrz. Styro nie. Żeby to dobrze działało musi być zachowana przetrzeń powietrzna i nic nie powinno dotykać folii na całej powierzchni na której została rozciągnięta.

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

producenci folii tak zalecają?

 

Tak.

 

a styropian z aluminium do czego służy?

 

Pewnie do ograniczenia dyfuzji pary wodnej. Folia alu jest najlepszym materiałem paroszczelnym. Bardzo ważnym jest szczelne połączenie takich płyt taśmą metalizowaną.

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...