Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Tyle masz wpisać do programu. Piasek ma opór cieplny tyle, że bardzo mały. Przy takiej jednak warstwie zaczyna się liczyć. Daj go jako ostatnią warstwę przed ziemią. Możesz dać mniej, np 50 cm albo 1m. To odpowiada rzeczywistym warunkom. Nikt nie kładzie styro bezpośrednio na gruncie.

 

Hmmm ... Czy tak się liczy w OZC ? Uwzględnia się podbudowę z piasku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czujny jestem .

A zatem. Podałeś temperaturę podłogi i temp.wewnątrz domu.Temperaturę pod izolacją przyjąłem jako 10oC. 2oC w lewo czy prawo to bez różnicy.

Opór wynika z grubości .

Radzę ci . Podszkol się z cyferek .Bo klienci na GWC pod chałupą uciekną .Choć to biznes perfidny,żerujący na ludzkiej niewiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powiesz które jest złe i dlaczego to nie ma sprawy, zrobię nawet i 100. Które więc?

 

Pokazałeś stan faktyczny,którego się można było spodziewać z 30cm izolacji na ścianach.

Przy podłodze pokazujesz 4oC różnicy ,co jest absurdem.

Skup się na podłodze i pokaż prawidłowo a nie jakieś dureństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyfuzja pary wodnej - jest to przemieszczanie się cząstek pary wodnej (będącej gazową składową powietrza) przez pory materiału budowlanego z miejsc o ciśnieniu cząstkowym pary wyższym do miejsc o ciśnieniu cząstkowym pary niższym - aż do chwili zrównania tych ciśnień. - źródło ABC fizyki budowli

 

Przykład:

W domu 22oC i 55% wilgotności.

Na zewnątrz 17 i 75% wilgotności.

 

W którą stronę nastąpi dyfuzja pary wodnej ?

Jeszcze raz. Pan odróżnia różnicę między ciśnieniem cząsteczkowym a ciśnieniem powietrza?

- Ciśnienie cząsteczkowe ( obrazowo pisząc) - to jak Pan oddycha ( CO2 i para) czy gotuje (para) będą się starały wyrównać stężenie .

Natomiast ciśnienie gazu podgrzewanego w naczyniu to zupełnie co innego!!!

Może Pan napisać wzór dla "cząsteczki powietrza" tak jak dla pary H2O czy dwutlenku węgla CO2. - jak Pan poda wzór cząsteczki powietrza pogadamy dalej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu 22oC i 55% wilgotności.

Na zewnątrz 17 i 75% wilgotności.

Tak z ciekawości, czy Pan rozumie zagadnienie - zna Pan odpowiedź na to pytanie;

W którą stronę nastąpi dyfuzja pary wodnej ?

Bo ja bym odpowiedział - nie wiem. To zależy od kilku czynników nie wymienionych z pytaniu. A te czynniki mogą sprawić, że :

dyfuzja będzie początkowo z obu stron do wewnątrz przegrody

Dyfuzja będzie z jednej strony do przegrody

dyfuzja będzie z drugiej strony do przegrody

dyfuzji nie będzie.

 

Skoro Pan zadał takie pytanie to Pan nie rozumie tych zjawisk!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TB, podważyłem to co napisałeś, że dyfuzja zależy od temperatury, co nie jest prawdą. Teraz próbujesz wybrnąć z sytuacji zadając coraz to inne pytania. Nie chcę się bawić w twoje gierki.
Pan coś miesza/ Nie napisałem, że dyfuzja tylko ciśnienie w domu jet wyższe po właczeniu ogrzewania - ruch powietrza spowodowany różnicą ciśnień nie jest dyfuzją!!! W ogóle nie ma pojęcia dyfuzja powietrza!

To Pan zadał pytanie - ja odpowiedziałem - czekam na ocenę~~~~

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan coś miesza/ Nie napisałem, że dyfuzja tylko ciśnienie w domu jet wyższe po właczeniu ogrzewania - ruch powietrza spowodowany różnicą ciśnień nie jest dyfuzją!!! W ogóle nie ma pojęcia dyfuzja powietrza!

To Pan zadał pytanie - ja odpowiedziałem - czekam na ocenę~~~~

 

Odp.:

 

Dyfuzja pary wodnej nie ma nic wspólnego z różnicą ciśnień. Dyfuzja to ruch jak najzupełniej nieregularny. Różnica ciśnień to ruch - regularny.

 

Zapętlamy się. Na tego posta też odpowiedziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, czy Pan rozumie zagadnienie - zna Pan odpowiedź na to pytanie;

Bo ja bym odpowiedział - nie wiem. To zależy od kilku czynników nie wymienionych z pytaniu. A te czynniki mogą sprawić, że :

dyfuzja będzie początkowo z obu stron do wewnątrz przegrody

Dyfuzja będzie z jednej strony do przegrody

dyfuzja będzie z drugiej strony do przegrody

dyfuzji nie będzie.

 

Skoro Pan zadał takie pytanie to Pan nie rozumie tych zjawisk!!!!

 

Zastanów o czym my tutaj rozmawiamy od kilku stron. Będziesz wiedział o jaką dyfuzję chodzi.

Skup się na problemie i pomóż, skoro jesteś taki "fachowiec" a nie wyrywasz zdania z kontekstu.

Nie chodzi nam w tym przypadku o dyfuzję przez przegrodę jaką jest dach, stropodach, ściana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nalegam na ocenę - to co Pan podał to definicja - pytanie dotyczyło DOMU!!! Nie idealnie cienkiej przepuszczalnej membrany

Co Pan sadzi o mojej odpowiedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, czy Pan rozumie zagadnienie - zna Pan odpowiedź na to pytanie;

W domu 22oC i 55% wilgotności.

Na zewnątrz 17 i 75% wilgotności.

W którą stronę nastąpi dyfuzja pary wodnej ?

 

Bo ja bym odpowiedział - nie wiem. To zależy od kilku czynników nie wymienionych z pytaniu. A te czynniki mogą sprawić, że :

dyfuzja będzie początkowo z obu stron do wewnątrz przegrody

Dyfuzja będzie z jednej strony do przegrody

dyfuzja będzie z drugiej strony do przegrody

dyfuzji nie będzie.

 

Skoro Pan zadał takie pytanie to Pan nie rozumie tych zjawisk!!!!

Proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...