Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

TB od ponad 10 lat równocześnie sabotuje fora, ale także robi z siebie pośmiewisko i stymuluje jałowe dyskusje. Najwyższy czas się z tym pogodzić i uznać ten stan za dożywotni.

Śmieją się głupcy... i dobrze. Jakoś do pełni szczęścia głupców - brakuje niezadowolonych inwestorów. Pan zapewne dał się wpuścić w dom nieizolowany i teraz próbuje sobie wmówić, że tak jest dobrze i z głową.

Prawdziwie się śmieje - ten co się na końcu śmieje.

A tu wiedza się kończy na 20kWh/m2 rocznie - powyżej to, fakt - głupota - może być nawet śmiejąca się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to, z całym szacunkiem dla entuzjasty Czołgisty, jest jedna wielka utopia. Praw fizyki nie oszukasz. Bez względu na ciepłochronność przegród będziesz potrzebował energii na wentylację i CWU.
Koledzy, bo zaraz wyjdzie z tego, że nawiedził mnie duch gąbczastego.

Mnie chodzi tylko - maszyny stop ogrzewaniu C.O .

Przy około -5 potrzeba mocy grzejnej wynosi koło 2-3 waty (wsio).

Zyski wewnętrzne przyjmuje się też koło 3 wat i ta sprawa ma się zerować.( nie liczę zysków od jakieś RSŚ'a itp)

Z CWU - hmmm nie da się tego obejść, oświetlenie.

Cała sztuka polega na maksymalnym - racjonalnym wykorzystaniu tego co można.

cdn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://kurtz.zut.edu.pl/fileadmin/BE/Tablice_materialowe.pdf poz.76

Suchy piasek pod posadzką to lambda 0,4W/m2K a nie 1,5-2W/m2K.. To tak gwoli informacji .W gruncie,gdzie na 100cm jest 5,1oC a na poziomie zero 16oC piasek jest suchy.A więc stał się izolatorem .Dając 18cm izolacji i mając pod nią 16oC,nie oznacza,że dom traci olbrzymie ilości ciepła,a oznacza,że grunt wysechł i stał się izolacją.

Tak właśnie powstała teoria TB,że przez grunt tracimy x6 więcej ciepła jak przez ściany. Jak ktoś dociekliwy,to sprawdzi,że przy temp. pod chudziakiem 16oC, a teoretycznej 8oC ,U takiej przegrody jest x6 gorsze. W tej teorii brakuje jedynie jednej rzeczy.Mianowicie faktu,że piasek przejął funkcję izolatora a nie przewodnika. Tego faktu nie uwzględnia się w obliczeniach,przyjmując obligatoryjnie jakąś średnią 8oC.

Można sobie sprawdzić ile ciepła w Wh ucieka przez izolację do gruntu 30cm . Można sobie sprawdzić ile wilgoci wyparuje na skutek tych strat.Można obliczyć jak będzie temp. pod chudziakiem i ile w związku z tym zyskaliśmy dodatkowej izolacji w postaci suchego piasku.

A że kszhu ma teraz ok.10oC ,to tylko świadczy o tym że rozpoczął się proces wysychania pospółki . Co roku będzie miał wyższą temperaturę ,co nie będzie oznaczało ,że straty będzie miał większe. Gdyby miał temp.pod chudziakiem taką jak metr od fundamentów na głębokości 100cm,by oznaczało jedynie że piach pod chudziakiem nie wysycha,a to jest możliwe jedynie w budynku posadowionym na bagienku.

Edytowane przez nydar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy maja racje . Nie odpowie pan na niewygodne pytania.

Pan nie wie a na dodatek po prostu klamie ze od 25 lat zajmuje sie domami izolowanymi wedlug wlasnej urojonej definicji.

...

 

nie odpowie, bo nie umie

nie kłamie - TB święcie wierzy w brednie które wypisuje, jakbyś tak jak TB żył w innej rzeczywistości do tego w odmiennym stanie świadomości też byś taki był :)

 

na szczęście tylko my żyjemy w Matrix'ie, ale TB nas wyzwoli :lol2: , tylko Agenci tacy jak wy mu przeszkadzają i wszyscy to Smith :bash:

 

pytanie który z pary TB i Sunrise to Neo, a który Morfeusz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''A program jak każda maszyna - takie daje wyniki jakie dane do niego się wprowadzi. Na szczęście do takich programów są biblioteki z gotowymi parametrami.''

Otóż to .Dałeś dane to i wyniki wyszły jakie wyszły.48 bez vatu.

Co do meritum. Każda ilość energii powoduje zmianę stanu skupienia wody w określonym środowisku.Wynika to z różnicy ciśnienia parcjalnego pary wodnej .

Karolek kiedyś zapodał dane o potędze kapilarnego podciągania wilgoci. To jest kilkanaście cm. Jeżeli masz wodę gruntową na poziomie 200-300cm, to wpływ kapilarnego podciągania wilgoci jest pomijalny. Natomiast istotne jest ciśnienie pary wodnej pod budynkiem i bezpośrednio pod chudziakiem.

Jeżeli w jednej i drugiej temperaturze ,ciśnienia się różnią,to następuje przepływ pary wodnej .Normalnie to następuje z wyższej temp. do niższej. Z racji jakiś tam strat przez izolację z środowiska 22oC do niższego jakim jest grunt,przepływ jest oczywisty. W kierunku zimniejszego gruntu.

Przepraszam ,że tak łopatologicznie ale odnoszę wrażenie że nie wiesz o czym mówimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz ,albo głupka udajesz. Na głębokości 100cm od poziomu zero jest 5,1oC .Metr wyżej pod chudziakiem jest 16oC. Nie w poziomie .Wyżej o 100cm.To co piszesz o słońcu i glebie.Masz piasek i pod skorupą spalonego słońcem gruntu jest wilgoć.Dla czego? I znowu kłania się fizyka której nie rozumiesz. W skwarze słonecznego dnia,pojemność wilgotnościowa powietrza jest wyższa od wierzchniej warstwy gruntu.Grunt wysycha i staje się izolatorem .Skwar przestaje dochodzić do głębszych warstw gruntu.To chyba proste i oczywiste dla wszystkich.No może z wyjątkiem ciebie.

Co do drugiej części postu to bardzo chętnie poddam swój dom takim badaniom. Podaj na priwa tel. do ludzi którzy przeprowadzają takie badania. Skontaktuję się w poniedziałek i umówię na dogodny termin.

Jestem zwarty i gotowy:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''A program jak każda maszyna - takie daje wyniki jakie dane do niego się wprowadzi. Na szczęście do takich programów są biblioteki z gotowymi parametrami.''

Otóż to .Dałeś dane to i wyniki wyszły jakie wyszły.48 bez vatu.

Co do meritum. Każda ilość energii powoduje zmianę stanu skupienia wody w określonym środowisku.Wynika to z różnicy ciśnienia parcjalnego pary wodnej .

Karolek kiedyś zapodał dane o potędze kapilarnego podciągania wilgoci. To jest kilkanaście cm. Jeżeli masz wodę gruntową na poziomie 200-300cm, to wpływ kapilarnego podciągania wilgoci jest pomijalny. Natomiast istotne jest ciśnienie pary wodnej pod budynkiem i bezpośrednio pod chudziakiem.

Jeżeli w jednej i drugiej temperaturze ,ciśnienia się różnią,to następuje przepływ pary wodnej .Normalnie to następuje z wyższej temp. do niższej. Z racji jakiś tam strat przez izolację z środowiska 22oC do niższego jakim jest grunt,przepływ jest oczywisty. W kierunku zimniejszego gruntu.

Przepraszam ,że tak łopatologicznie ale odnoszę wrażenie że nie wiesz o czym mówimy.

Popełniasz błąd logiczny. Przepływ pary wodnej nie jest tożsamy z zawilgoceniem. Nie jest tożsamy z pogorszeniem właściwości izolacyjnych. Coś się uparł?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś rozumiał co piszę to może byś się nie wygłupiał aż tak bardzo. Maszyna/algorytm zrobi to co chce od niego użytkownik. Ale jak użytkownik nie rozumie danych to później podaje wyniki, że całe forum pęka ze śmiechu. Nie rozumiesz danych to dlatego posługujesz się nimi jak małpa brzytwą.

Gdybyś rozumiał to co się dzieje w gruncie to nie pisałbyś głupot, że mając przy krawędzi domu 5stC chcesz bez grzania mieć 5m dalej w poziomie 16stC albo masz piasek który nie chłonie wilgoci choć w najgorętsze lato, kilkanaście cm pod spaloną słońcem skorupą ziemi jest wilgoć! Takich anomali nie ma na świecie.

 

Choć to proste to nie policzysz tego bo nie umiesz dlatego mam propozycję następującą. Na PWR prowadzi się wiele różnych projektów w tej tematyce. Postaram się aby w ramach jakiegoś zrobiono badanie tych anomalii jakie masz pod domem - badanie od zewnątrz, żadnych szkód, nawet śladu nie będzie, pod wieżowcami grunt bada się to i takie coś się wykona. Pójdzie to w koszty jakiegoś projektu i też z tego coś dostaniesz w ramach gratyfikacji więc nie tylko będziesz miał sławę ale i pieniądze. Jeśli jednak okaże się to kłamstwem będziesz zmuszony pokryć wszystkie koszty (nie małe) i może wtedy znikniesz z tego forum wraz ze swoimi bzdurami.

Idziesz na taki układ? Jutro będę się z kimś widział to można będzie zająć się organizacją aby do wiosny zdążyć. OK?

 

Kszhu, ja tam lajkonik jestem, ale patrząc na chłopski rozum, to nydar pisze sensownie na temat przejmowania przez piasek roli izolacji.

Jakiś czas temu chyba Perm zapodał jakąś pracę na temat ucieczki ciepła przez nieizolowaną podłogę hali. Pomijając szczegóły przesłanie było takie, że po pewnym czasie temperatura pod podłogą się stabilizuje na wyższym poziomie niż 10 *C. Oczywiście taka temperatura może to świadczyć o dużych stratach przez podłogę, ale może też świadczyć jak pisze nydar, że rolę izolatora pełni w jakimś stopniu podbudowa. Warunkiem tego jest brak wody w stanie ciekłym w tej podbudowie.

 

Rozumiem, że nie zgadzasz się z taką tezą, i nie wierzysz, że piasek, lub inny materiał niepodciągający wilgoci może wyschnąć i stać się izolatorem. Możesz mi jakoś łopatologicznie wyjaśnić dlaczego Twoim zdaniem taka sytuacja jest niemożliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popełniasz błąd logiczny. Przepływ pary wodnej nie jest tożsamy z zawilgoceniem. Nie jest tożsamy z pogorszeniem właściwości izolacyjnych. Coś się uparł?

 

Może .Ale przepływ pary wodnej to kondensacja w obrębie zewnętrznych ścian nośnych ,odparowanie i wyparowanie w obrębie ścian wewnętrznych .W normalnym domu niezauważalne.W 1,5L i owszem. Zresztą chodzi o ok. 1000kWh/140m2.

Co do wpływu na izolację termiczną ,to podałem link z badaniami.Na styropianie badań nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o podciąganie wody tylko o przepływ pary wodnej. Suchy piasek w paroizolacji może i tak ale nie w wilgotnym środowisku. Ilość energii dostarczana z domu jaką trzeba dostarczyć do utrzymania takiej temp. w piasku niczym nie odizolowanym jest bardzo duża. A między tym piaskiem a domem jest jeszcze 18 czy też 20cm izolacji styropianowej (nydar sam się z tym mota).

 

Nie rozumiem tylko jednej rzeczy - dlaczego tego nie sprawdzi - to jest proste a rozwiewa dużo wątpliwości. Tu nie ma co się rozwodzić i liczyc na podstawie bzdurnych danych bo znowu wyjdą straty przez posadzkę 48kWh/dobę:)

 

No i okazało się że jesteś maluczki.18-20cm.No i co ?Przeklawiszowałem się.Takie to ważne? Jaki błąd? Śmieszny jesteś.W kółko pier...lisz o tych 48kWh.Znowu zonk. Podałeś takie dane,to tak wyszło.Twoje pier...nie to jak polskie obozy koncentracyjne.Ten sam sznyt.

Podaj gamoniu telefon do tych speców od badań. Do póki nie podasz to zamknij p..sk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może .Ale przepływ pary wodnej to kondensacja w obrębie zewnętrznych ścian nośnych ,odparowanie i wyparowanie w obrębie ścian wewnętrznych .W normalnym domu niezauważalne.W 1,5L i owszem. Zresztą chodzi o ok. 1000kWh/140m2.

Co do wpływu na izolację termiczną ,to podałem link z badaniami.Na styropianie badań nie ma.

Są badania. Sorpcja dla EPS, XPS i wełny jest na poziomie tak niskim, że nie trzeba jej uwzględniać w obliczeniach. Kondensacja wymaga spełnienia pewnych warunków. Temperatura plus wilgotność względna. Pod ziemią odizolowaną od atmosfery warunki do skroplenia są incydentalne. Tam nie ma kondensacji o ile nie zakłócisz przepływu pary np folią pod EPS czy XPS. Poza tym, masz rację, że piasek w stanie suchym to izolator. Ale też nie masz racji. To kwestia umowna. Styropian tez przewodzi ciepło. Wełna też, stal jak najbardziej. Możemy tylko mówić o właściwościach danego materiału. Porównaj dane EPS z aerożelami. Powiesz, że EPS to przewodnik?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ,nie znam się ,zarobiony jestem .Panowie tak od rana do nocy.Ja z doskoku. Wiem tylko,że wełna zawilgocona w folii nie wyschnie.

Ty ciągle o kondensacji a ja ciągle o wilgotności względnej bliskiej 100%.Zapodaj jakie dane że taka wilgotność nie ma wpływu na lambdę

Mam w d,..ie ściany i dach bo potrafię nad nimi zapanować.Enigmą jest posadzka.Tam zawsze jest constans warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałeś argumentów ale nigdy nie robiłeś z siebie takiego kompletnego dna:D Jeszcze "przeklawiszowałem się"... co jeszcze głupszego wymyślisz?

Jeszcze raz, może teraz odpowiesz - gdzie podałem dane, że wyliczyłeś te sławne straty przez posadzkę??? JA TEGO NIGDZIE NIE PODAŁEM! Ubzdurałeś sobie jak całą resztę! Jak nie to udowodnij a nie rzucasz się jak ostatni cham.

 

 

 

A widziałeś piasek suchy pod ziemią? I to jeszcze cały czas suchy? Niezaizolowany?

Ja odczytuję twoje słowa tak.....A zresztą co z id...tą rozmawiać. Fizyka szkoły powszechnej.Zajrzyj.Może coś wpadnie do pustej głowy.A z tym chamem to nie przesadzaj. Aż taki nie jesteś.Kontrowersyjny to tak .Ale nie cham .Prostak jesteś i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszny jesteś.W kółko pier...lisz o tych 48kWh.

.Twoje pier...nie to jak polskie obozy koncentracyjne.

Podaj gamoniu telefon do tych speców od badań. Do póki nie podasz to zamknij p..sk.

 

.A zresztą co z id...tą rozmawiać.

.Prostak jesteś i tyle.

 

nydar czy mi się wydaje czy w dupie ci się poprzewracało od tego grzania piachu pod domem?

sprawdź poziom ppm w domu bo może przesadziłeś z dozowaniem o2 i masz przyduchę, a jeśli to nie jest powodem twojego chamstwa to znaczy że ty po prostu burak i prostak jesteś....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...