Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Spokojnie, daj się ludziom wyspać, nie jesteś pępkiem świata żeby jechali jak do Mekki!

Zobaczymy co się da zrobić ale najpierw musisz odp. na pytanie którego tak unikasz mistrzu 48strat:-)

 

Cały czas myślałem ,że jesteś nieświadomy.A tu okazuje się że jesteś ...No cóż..Telefon podaj.Obiecałeś.

Chyba że to jak zwykle. Zonk. Chałupa czeka na pomiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nydar czy mi się wydaje czy w dupie ci się poprzewracało od tego grzania piachu pod domem?

sprawdź poziom ppm w domu bo może przesadziłeś z dozowaniem o2 i masz przyduchę, a jeśli to nie jest powodem twojego chamstwa to znaczy że ty po prostu burak i prostak jesteś....

 

Nie wiem o co ci chodzi,ale jak masz coś wnikliwego do tej dyskusji,to powiedz.Frustracje można zneutralizować nie koniecznie na FM.Można pobiegać,albo takie tam.Chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś piasek suchy pod ziemią? I to jeszcze cały czas suchy? Niezaizolowany?

 

Widziałem. W starym budownictwie u rodziców w piwnicy była posadzka z cegieł położonych na piasku. Te cegły były juz powyszczerbiane i kiedyś naprawiałem tą posadzkę betonem usuwając częśc cegieł. Piasek pod nimi był tak suchy, że można było wsypać do klepsydry. Niestety nie powiem do jakiej głębokości bo dołów nie kopałem, ale fakt pozostaje faktem.

 

To nie chodzi o podciąganie wody tylko o przepływ pary wodnej.

Właśnie. jak na piasku jest styropian, na styro folia, a wyżej 20cm betonu, to dyfuzja pary wodnej z wnętrza jest mocno ograniczona. Jeśli temperatura nawet kilku centymetrów piasku się podniesie, wilgotność powietrza między jego ziarnami spadnie i ta warstwa będzie stanowiła dodatkową izolację. Ten proces będzie trwał i warstwa suchego piasku powinna być coraz grubsza (do pewnego momentu, ale nie jestem pewien jakiego :D).

 

Panowie Kszhu i Nydar - po co aż tak ostro. Przecież można normalnie rozmawiać, najwyżej każdy z Was zostanie przyswoim zdaniu i tyle. A Wy się tłuczecie, jak byście walczyli o złote gacie.

 

Sławek, tak czytam Twoje posty w tym wątku i widzę, że strasznie lubisz mącić. Jak można komuś dowalić to jesteś pierwszy. Dolewanie oliwy do ognia to Twoje hobby? Jednego i drugiego poniosło, a Ty się jeszcze wpie... zamiast kolegów uspokoić.

 

 

Dobranoc wszystkim :bye:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasek suchy, o temp. 16stC, niczym nie podgrzewany od prawie 1,5 roku a metr pod nim już tylko 5stC i wilgoć? Jakim cudem te dwa światy obok siebie nie dążą do wyrównania?
Masz tam jakieś piwko? Łyknij, rozluźnij się. Przytul kobietę, nie myśl o piasku. To w końcu izolator. No nie, to nie izolator. A co to izolator? A no nikt nie wie. A piasek tak? A piasek nie! Jak nie jak tak? A tak to! Łyknij, przytul, zapomnij. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kszhu, ja tam lajkonik jestem, ale patrząc na chłopski rozum, to nydar pisze sensownie na temat przejmowania przez piasek roli izolacji.

Jakiś czas temu chyba Perm zapodał jakąś pracę na temat ucieczki ciepła przez nieizolowaną podłogę hali. Pomijając szczegóły przesłanie było takie, że po pewnym czasie temperatura pod podłogą się stabilizuje na wyższym poziomie niż 10 *C. Oczywiście taka temperatura może to świadczyć o dużych stratach przez podłogę, ale może też świadczyć jak pisze nydar, że rolę izolatora pełni w jakimś stopniu podbudowa. Warunkiem tego jest brak wody w stanie ciekłym w tej podbudowie.

 

Rozumiem, że nie zgadzasz się z taką tezą, i nie wierzysz, że piasek, lub inny materiał niepodciągający wilgoci może wyschnąć i stać się izolatorem. Możesz mi jakoś łopatologicznie wyjaśnić dlaczego Twoim zdaniem taka sytuacja jest niemożliwa?

To Pan się z tą pracą zapozna a nie z "przemyśleniami" Szanownego perma! - Tam chodzi o KLIMATYZACJĘ hali produkcyjnej . Zimą jest tam 14-16 st. i tyle ma być, dzięki zyskom z maszyn. A główny problem to lato - gdzie podłoga 16 st.C pod halą aż prosi się by dać tylko opaskę dookoła ze styropianu.

Nie da się postawić domu izolowanego bez 30 cm styropianu od gruntu - a najlepiej jest dać 40 cm! po prostu się nie da!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już o tym pisałem przy okazji " ładowania " GWC pod domem.

 

100m2 kolektora na dachu x 600W/m2 = 60kW

100m3 suchego piachu pod domem 100m2 ( 10x10m ) .

 

Daje nam to 600W /m3 - czyli 7,2 W na 12 litrów.

 

Mogę każdemu z Panów wysłać grzałkę 7.2 W - niech sobie wstawi ją do wiadra i zasypie 12 litrami najsuchszego na świecie piasku . Niech włączy i zostawi na dowolnie długi okres - temperatura nie wzrośnie powyżej błędu pomiarowego.

 

Po co teoretyzować! Piach to stały i ogromny odbiornik ciepła z domy a nie magazyn, czy izolator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Pan się z tą pracą zapozna a nie z "przemyśleniami" Szanownego perma! - Tam chodzi o KLIMATYZACJĘ hali produkcyjnej . Zimą jest tam 14-16 st. i tyle ma być, dzięki zyskom z maszyn. A główny problem to lato - gdzie podłoga 16 st.C pod halą aż prosi się by dać tylko opaskę dookoła ze styropianu.

Nie da się postawić domu izolowanego bez 30 cm styropianu od gruntu - a najlepiej jest dać 40 cm! po prostu się nie da!

Bzdura!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]234376[/ATTACH]

Jak widać na tym wykresie z geologii (GMC )

Do podgrzania 1m3 piasku o wilgotności 0% i utrzymania tego stanu - potrzeba 350kWh !

Bzdura! Ten wykres pokazuje pojemność cieplną gruntu w stosunku do zawilgocenia. Gdzieś ty tam misiu wyczytał o tym ile trzeba kWh dla podgrzania i utrzymania? Po kiego się odzywasz jak nic z tego nie rozumiesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już o tym pisałem przy okazji " ładowania " GWC pod domem.

 

100m2 kolektora na dachu x 600W/m2 = 60kW

100m3 suchego piachu pod domem 100m2 ( 10x10m ) .

Daje nam to 600W /m3 - czyli 7,2 W na 12 litrów.

Mogę każdemu z Panów wysłać grzałkę 7.2 W - niech sobie wstawi ją do wiadra i zasypie 12 litrami najsuchszego na świecie piasku . Niech włączy i zostawi na dowolnie długi okres - temperatura nie wzrośnie powyżej błędu pomiarowego.

 

Po co teoretyzować! Piach to stały i ogromny odbiornik ciepła z domy a nie magazyn, czy izolator.

Bzdura! Wyliczenia godne przedszkolaczka. Misiu, zajmij się tym co potrafisz. Nie wiem, polerowanie pokali?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co ci chodzi,ale jak masz coś wnikliwego do tej dyskusji,to powiedz.Frustracje można zneutralizować nie koniecznie na FM.Można pobiegać,albo takie tam.Chyba.

 

chodzi mi o to, że w swoim zaślepieniu własnymi teoriami zaczynasz się zapominać i być agresywny i chamski...czy to aby nie frustracja właśnie?

ogarnij się chłopie bo każąc komuś zamknąć pysk nie udowodnisz słuszności grzania piachu pod domem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już o tym pisałem przy okazji " ładowania " GWC pod domem.

 

100m2 kolektora na dachu x 600W/m2 = 60kW

100m3 suchego piachu pod domem 100m2 ( 10x10m ) .

Daje nam to 600W /m3 - czyli 7,2 W na 12 litrów.

Mogę każdemu z Panów wysłać grzałkę 7.2 W - niech sobie wstawi ją do wiadra i zasypie 12 litrami najsuchszego na świecie piasku . Niech włączy i zostawi na dowolnie długi okres - temperatura nie wzrośnie powyżej błędu pomiarowego.

 

Po co teoretyzować! Piach to stały i ogromny odbiornik ciepła z domy a nie magazyn, czy izolator.

To naprawdę jest proste dzielenie i mnożenie.

Ktoś chce grzałkę 7,2 W do grzania wiadra piachu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek, tak czytam Twoje posty w tym wątku i widzę, że strasznie lubisz mącić. Jak można komuś dowalić to jesteś pierwszy. Dolewanie oliwy do ognia to Twoje hobby? Jednego i drugiego poniosło, a Ty się jeszcze wpie... zamiast kolegów uspokoić.

 

jestem pierwszy w tępieniu idiotyzmów głoszonych przez sunrisa i nie widzę w tym nic złego z wręcz przeciwnie a wpie... się żeby uspokoić nadmiernie podnieconego swoją wizją nydara bo widzę, że chyba już argumentów do dyskusji mu zabrakło i postanowił współdyskutantów wziąć na huki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dobrą radą TB będę
O bardzo przepraszam!! Tu muszę przyznać, że to nie mój pomysł. Szanowny Pan perm zaproponował omijać trolli czy ido... czy jedno i drugie. Ponieważ ten pomysł Szanownego perma akurat przypadł mi do gustu, więc powyższe staram się czynić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ja piszę o grzaniu piachu pod domem? Ja piszę jedynie że piach pod chałupą po czasie zaczyna schnąć i staje się izolatorem z lambdą 0,4W/mK.

A dlaczego się tak dzieje? Ano dla tego że różnica temp. pod chudziakiem i na 100cm głębokości powoduje różnicę ciśnień pary wodnej. Trwa to latami ,ale jest faktem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam chodzi o KLIMATYZACJĘ hali produkcyjnej . Zimą jest tam 14-16 st. i tyle ma być, dzięki zyskom z maszyn. A główny problem to lato - gdzie podłoga 16 st.C pod halą aż prosi się by dać tylko opaskę dookoła ze styropianu.

 

Oczywiście że TB ma rację , trzeba trochę popracować w hali produkcyjnej żeby to zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...