Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie bardzo rozumiem pytanie - ściany na chudziaku... może Pan to ciut jaśniej?

 

Sciany fundamentowe,między nimi chudziak ,izolacja przeciwwilgociowa. Ściany nośne,między nimi izolacja ,paroizolacja i właściwa posadzka..

Pytanie brzmi,czy jest praktykowany sposób na odcięcie ścian od dyfuzji do izolacji pod posadzką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fundament.jpg

 

Tak ma być?

Niebieskie to folia, zielone styro, szare beton.

Pomarańczowe to to coś zamiast szkła piankowego. Co? Zwykły BK 400, cegła perlitowa? Co jeszcze może być?

Ocieplenie zewnętrzne ścian planuję tylko pow. gruntu (podłoga będzie 1m powyżej gruntu).

Będzie dobrze?

Jak słabo widać, to folia ma być dookoła styropianu z każdej strony i pod ścianami nośnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie szkoda tego wyniesienia? Nie jestem szczególnym fanem piwnic, ale tu aż się wciska.

 

Nie dają pozwolenia na piwnicę. 4 lata temu teren służył za polder. Były wysadzone wały i całość pływała.

Niby ludzie podostawali odszkodowania, wały zostały pobudowane tam, gdzie ich brakowało (na wysokości fabryk, które były ratowane kosztem domków) i sytuacja nie powinna się powtórzyć, ale ja wolę dmuchać na zimne.

Działkę podnoszę 0,5m (tania była bardzo, więc się opłaca), a dom dodatkowo 1m. Ludzie co mieszkają dookoła nie pamiętają powodzi od czterdziestego któregoś. No oprócz 2010 roku, ale jak pisałem - było to CELOWE zalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, chodzi o to, że niby dyfuzja ze ścian do izolacji bo izolacja dotyka ścian.

I owszem ale wymyślono już dawno temu coś takiego jak folie paroszczelne i porządne wentylacje.

 

Kol. nydar to dysfunkcyjny typ dla którego "czym gorzej tym lepiej":)

isover.fr.jpg jest normalnie izolowana ściana - skąd dokąd ta dyfuzja? Ze ściany do wełny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta , fundament... te kwestie najlepiej omówić ze zorientowanym projektantem.

A styropian wodę chłonie minimalnie, ale kondensacja z dyfuzji pary - to nie chłonięcie wody, woda jest "produkowana" wewnątrz .

 

czyli można fundamenty izolować styropianem EPS 70? i zostawiĆ goły w ziemi? i jak podczas ulewy będzie wsiąkać woda w grunt to w ten styropian nie i nie pogorszą sie jego właściwości izolacyjne???

 

NO BEZ JAJ :bash:

 

a właściwie sorki

 

PRZECIEŻ NAPISAŁEŚ TO DLA JAJ - I WIELE INNYCH RZECZY TUTAJ :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]235009[/ATTACH]

 

Tak ma być?

Niebieskie to folia, zielone styro, szare beton.

Pomarańczowe to to coś zamiast szkła piankowego. Co? Zwykły BK 400, cegła perlitowa? Co jeszcze może być?

Ocieplenie zewnętrzne ścian planuję tylko pow. gruntu (podłoga będzie 1m powyżej gruntu).

Będzie dobrze?

Jak słabo widać, to folia ma być dookoła styropianu z każdej strony i pod ścianami nośnymi.

 

A paroizolacja ścian?

A ogrzewanie - aktywne i precyzyjne - czy dom zero?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie zarządzisz ryzykiem to Twoja sprawa, ale ja bym podszedł do sprawy poważniej - klimat raczej się rozbujał i nic nie wskazuje na stabilizację. Oglądałeś i czytałeś?:

 

http://domy.lipinscy-projekty.pl/tereny_zagrozone_powodzia/

 

Tak jak napisałem to było CELOWE działanie i w dodatku wnioski z niego wyciągnięte nie pozwolą rządzącym na powtórzenie tego błędu - wybudowali wały.

Klimat się zmienia - jak nie woda, to tornado, albo gradobicie. Nobody's safe!

A te domy to dobre - jak się chce chodzić po schodach. Ja buduję parterówkę bo schodów nienawidzę. Te 6 schodków na zewnątrz mogę stolerować z ledwom bidom. To tyle. Dzięki za radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli można fundamenty izolować styropianem EPS 70? i zostawiĆ goły w ziemi? i jak podczas ulewy będzie wsiąkać woda w grunt to w ten styropian nie i nie pogorszą sie jego właściwości izolacyjne???

 

NO BEZ JAJ :bash:

 

a właściwie sorki

 

PRZECIEŻ NAPISAŁEŚ TO DLA JAJ - I WIELE INNYCH RZECZY TUTAJ :lol2:

Gdzie Pan to wyczytał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimat się zmienia - jak nie woda, to tornado, albo gradobicie. Nobody's safe!

A te domy to dobre - jak się chce chodzić po schodach. Ja buduję parterówkę bo schodów nienawidzę. Te 6 schodków na zewnątrz mogę stolerować z ledwom bidom. To tyle. Dzięki za radę.

Mamy podobne odczucia - poza tym każdy może na wózku wylądować - czego oczywiście nikomu nie życzę.

W tym domu nawet przy wejściu schodów nie ma. Gładki rozmrażany podjazd. [ATTACH=CONFIG]235019[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]235020[/ATTACH]dom2.JPG

A 40 cm styro w podłodze i 40 wełny w ścianie i dachu jest - i to dom z zeszłego wieku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Pan to wyczytał ?

 

Tutaj

 

Płyta , fundament... te kwestie najlepiej omówić ze zorientowanym projektantem.

A styropian wodę chłonie minimalnie, ale kondensacja z dyfuzji pary - to nie chłonięcie wody, woda jest "produkowana" wewnątrz .

Edytowane przez gentoonx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A paroizolacja ścian?

A ogrzewanie - aktywne i precyzyjne - czy dom zero?

 

Nie no paroizolacji ścian nie planuję Po co? Żeby mi wilgoć nie wnikała w ściany albo pod styropian? Styropian myślę okleić folią, a ściany odparują dzięki wentylacji. Co do tej folii dookoła styro to nie jestem przekonany. Faktycznie wilgoci będzie trudno się tam dostać, za to wydostanie się będzie praktycznie niemożliwe - będzie się zbierać i doopa. Może od spodu dam bez folii...

Ocieplenie daję od zewnątrz a w środku tynki. Ludzie tak robią nawet w domach pasywnych.

Ogrzewanie centralne elektryczne - jak stracę coś na przesyle, to gdzie ta strata pójdzie? Do innego pomiszczenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no paroizolacji ścian nie planuję Po co? Żeby mi wilgoć nie wnikała w ściany albo pod styropian? Styropian myślę okleić folią, a ściany odparują dzięki wentylacji. Co do tej folii dookoła styro to nie jestem przekonany. Faktycznie wilgoci będzie trudno się tam dostać, za to wydostanie się będzie praktycznie niemożliwe - będzie się zbierać i doopa. Może od spodu dam bez folii...

Ocieplenie daję od zewnątrz a w środku tynki. Ludzie tak robią nawet w domach pasywnych.

Ogrzewanie centralne elektryczne - jak stracę coś na przesyle, to gdzie ta strata pójdzie? Do innego pomiszczenia!

 

No to wpadłeś - zaraz ci dowali :bash:

 

same błędy :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj

Nie widzę nic o EPS 70 o chłonięciu wody z deszczu ( proszę gazu - pary nie mylić z wodą - deszczówka - to inne stany skupienia .

Z wilgocią z kondensacji dyfuzji pary jest inaczej. Nawet XPS jest pod tym względem gorszy od EPS - choć wody się nie boi.

Dlatego w fundamencie - hydroizolacja jest między murem a styropianem fundament.jpg

certyfikat http://tjenester.byggforsk.no/prodok/ntg/2258/2258g.pdf

i instrukcja http://www.isola.no/assets/Norway/Installation%20instruction/PlatonXtra_montering.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...