Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Na pewno zapach będzie przyjemny -

 

Faktycznie nie jest to dobre. Dlatego pisze "jakim". Takim nieśmierdzącym np. typu folia w płynie, albo jak nie to Abizol OD ZEWNĄTRZ ściany konstrukcyjnem, pod styro. Wilgoć w ścianach wewnętrznych pozostanie i w domu będzie bardziej stabilna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wymieniłem 3

 

Może taki wierszyk:

 

wuj się żeni

 

Wuj szukał bratnią duszyczkę

Trafił na biuro matrymonialne

Może tu odnajdę

Taką jak ja nieudaczniczkę

Oferta była…. jedna

Beata z fotką słabej jakości

Mina wuja dość niewybredna

I targają nim wątpliwości

- no… ale ona jest ślepa!

To wada? Z za biurka pada

Cóż Pan, to zaleta

Włos Panu już wypada

Urody Pan raczej mizernej

Nie oceni tego Beata

Nawet w poświacie niedzielnej

Tak…, no ale kulawa!

Jakaż to wada?

Toż to wspaniała sprawa

Gdzie Pan chce tam wpada

Ale do tego jeszcze niemowa….

No tu nie wytrzymała i szlus

Urzędniczka przerwała w pół słowa

Przecież to ogromny plus!

Patrzy facio na lico dziewczęcia

Bez większego zachwytu niestety

Ale pryszczata… jak widać ze zdjęcia

A Pan co! Chciałby mieć same zalety!!

 

Wymienił Pan tak naprawdę wady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie jest to dobre. Dlatego pisze "jakim". Takim nieśmierdzącym np. typu folia w płynie, albo jak nie to Abizol OD ZEWNĄTRZ ściany konstrukcyjnem, pod styro. Wilgoć w ścianach wewnętrznych pozostanie i w domu będzie bardziej stabilna.

Dlaczego ma być stabilna - wychodzi troszkę wilgoci - spada troszkę opór cieplny - to wchodzi troszkę więcej wilgoci i spada dalej opór cieplny - a więc i więcej... i robi się taki "generator" do wiosny.

Pan te zmienne, dynamiczne U uwzględnił w obliczeniach? Oraz to, że wewnątrz H2O produkowane jest non stop!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wymienił Pan tak naprawdę wady!

 

To znaczy fajnie się zostawia mostki termiczne, które trzeba obrobić (to jest trudniejsze od nieobrabiania). Okna od wewnątrz tak samo się obrabia jak od zewnątrz. Te mostki coś dają dobrego?

A może to ma być INACZEJ. Wtedy spoko - jest na lewą stronę. Fajnie się na to patrzy z boku - fenomen, ale na dłuższą metę nie kręci, a i wygoda raczej wątpliwa.

Powtarzam pytanie: folia w płynie od wewnątrz, albo abizol pod styro od zewnątrz będą OK?

A co do tej folii pod ocieplenie na strop to żałować parę stówek nie zamierzam.

Jesteś Pan rad?

Teraz Pana proszę o zaległe odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ma być stabilna - wychodzi troszkę wilgoci - spada troszkę opór cieplny - to wchodzi troszkę więcej wilgoci i spada dalej opór cieplny - a więc i więcej... i robi się taki "generator" do wiosny.

Pan te zmienne, dynamiczne U uwzględnił w obliczeniach? Oraz to, że wewnątrz H2O produkowane jest non stop!?

 

Przecież to jest bełkot! "...wychodzi troszkę wilgoci (...) to wchodzi troszkę więcej wilgoci..." - PERPETUM MOBILE!

H2O jest usuwane przez wentylacje - o czym sam Pan przypomina non stop!

A te zmienne to jakoś przynajmniej próbuję przełożyć na język dla mnie zrozumiały. Nie potrafię patrząc na równanie różniczkowe z kilkoma zmiennymi ocenić zachowania materiału. Nie widziałem też go w akcji w KAŻDYCH warunkach. A Pan widział?

Co do tej amerykanckiej strony ze skutkami kondensacji - w wełnie mineralnej, która CHŁONIE wilgoć i przy dużej wilgotnośći wewnątrz, BEZ wentylacji mechanicznej. Czy to różnica?

Edytowane przez Przemek Kardyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. do PC nie mam zaufania w niskich temp. ale, że jestem racjonalistą to nie wykluczam, że pokręcę się koło tematu i sprawdzę jak to się sprawdza przy dłuższych ujemnych temp. Tylko, że to nie spełnia mojego kryterium "komfortu" bo trzeba co jakiś czas robić przeglądy no i jest to urządzenie mechaniczne, które może "paść" dlatego kable to podstawa a jak kable to super-izolacja.

Dokładnie jak Pan - NIE MIAŁEM ZAUFANIA Naczytałem się o spadającym na łeb COP o włączających się grzałkach . Ale... W sklepie musiałem zrobić klimę to bez invertera nie ma sensu. W mieszkaniu również ( wszystkie okna wychodzą na Aleje Jerozolimskie) - to zrobiłem. Przyszła zima a to chodzi... i grzeje było - 23 a to chodzi i grzeje ( a grzałki w ogóle nie ma) . No to pomyślałem - ciepłownicy mnie kolejny raz w balona robią.

Jak policzyć COP przy -20?

Wpadłem na prosty pomysł -

założyłem podlicznik do mojej toshiby i ustawiłem 22 st.C - 5min.. 10 minut.. trzyma 22 st i pobiera 280W-300W

Podłączyłem grzejnik konwekcyjny przez autotransformator

Włączyłem go wyłączając toshibę -

700W - temperatura powoli spada - przy 900W była stabilna - 22st.C

Dla mnie to wystarczający argument, że grzeje i to przy mrozach z COP koło 3. Katalogowy COP 5.8.

 

Teraz pytanie - dlaczego przy COP 3 mam nie dogrzewać powietrza w mieszkaniu domu sklepie itp w którym jest ogrzewanie podłogowe? Dlaczego nie zmniejszyć rachunków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy fajnie się zostawia mostki termiczne, które trzeba obrobić (to jest trudniejsze od nieobrabiania). Okna od wewnątrz tak samo się obrabia jak od zewnątrz. Te mostki coś dają dobrego?

A może to ma być INACZEJ. Wtedy spoko - jest na lewą stronę. Fajnie się na to patrzy z boku - fenomen, ale na dłuższą metę nie kręci, a i wygoda raczej wątpliwa.

Powtarzam pytanie: folia w płynie od wewnątrz, albo abizol pod styro od zewnątrz będą OK?

A co do tej folii pod ocieplenie na strop to żałować parę stówek nie zamierzam.

Jesteś Pan rad?

Teraz Pana proszę o zaległe odpowiedzi.

Żadna izolacja nie ma mostków termicznych - bo to warunek by była izolacją.

Zarówno to:

to nie jest izolacja.jpg

jak i to:Balkon1.jpg to nie jest izolacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumie Pan - że wilgoć w izolacji wpływa na jej parametry, więc i w wyliczeniach tę dynamikę parametrów należy uwzględnić?

 

Człowieku - rozumiem, choć nie wiedziałem takiego przypadku. Daj Pan zatem receptę. Czy folia w płynie, albo Abizol od zewnątrz ściany konstrukcyjnej, pod styro załatwia sprawę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu niech Pan odpocznie, nie galopuje jak dwuletnie PRY wszystko będzie dobrze, kiedyś będziemy mieszkać w domach energooszczędnych.

A wilgoć, parę, dyfuzję, konwekcję, wilgotny styropian, nowości GWC, i izolację od gruntu zostawmy w spokoju.

 

Moje pytanie jest o wiele ważniejsze, a mianowicie, dlaczego parują mi okulary gdy układam wełnę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku - rozumiem, choć nie wiedziałem takiego przypadku. Daj Pan zatem receptę. Czy folia w płynie, albo Abizol od zewnątrz ściany konstrukcyjnej, pod styro załatwia sprawę!

Skuteczna paroizolacja to paroizolacja od wewnątrz. A suche tynki wymyślono właśnie z powodu paroizolacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...