Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Szanowny Panie !!! Nie robią tego za darmo. Może Pan sprawdzić jak dużo osób pisało prace, czy zajmowało się przemianami wilgotnościowo temperaturowymi w przegrodach !!! A przecież w przegrodzie termicznej z definicji nie może być ruchu powietrza czy wody. Ludzie żyją też z prostytucji, czy kradzieży, co przyjmuję do wiadomości, ale specjalnego entuzjazmu to u mnie nie wywołuje. A wie Pan ile bzdurnych opracowań wykonuje się na zlecenia posłów RP?

 

Może Pan podać moc w kW jaką che Pan ten grunt ogrzewać ? pokazałem już Panu, że 60kW na metrową warstwę piasku pod 100m2 domem - nie ogrzeje się więcej jak o st. przy ciągłej pracy tych 600W/m3.

Pan poda dane - ile piasku suchego i moc źródła.

 

A tak skwitował to TB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Taki ma styl.

Zauważ jaki to problem obliczyć cokolwiek w materiałach ziarnistych .Nie idzie znaleźć danych o temperaturach pod posadzkami niepodpiwniczonych domów ,czy wilgotności piachu a wydaje się to niezwykle ciekawe .No bo trędy mówią 20,30 a nawet więcej izolacji pod posadzkę a tak naprawdę nikt nie wie czy to ma sens. O ile prawdą jest,że przy 20cm mam 16oC a przy 30-tu cm będę miał 12oC ,to jaki sens jest pakować więcej izolacji skoro U takie same? A może 20cm to też za dużo? A może optymalna grubość? Nikt nic nie wie. Czeski film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tej pracy kol TB wyraził się dobitnie kilka stron temu. Pisana na zamówienie ( taki sens był) .

 

mrTB to przede wszystkim pisze posty na wlazne zamowienie

cos jak A72 zarzucal doradcom z firm, ze sa kompletnie niewiarygodni.. no i wyszlo, ze sam potajemnie rozkrecal biznes wiec znal temat od podszewki..

 

ale do mrTB czuje jakas absurdalna sympatie.. w koncu nikt tak nie porusza tlumow i nikt tak nie jednoczy obozu izolowania od zewnatrz!

 

a sam mrTB uwielbia role don Kichota.. zatem wilk syty i owca cala! redakcja tez zadowolona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

izolowania od zewnatrz!

wilk syty i owca cala!

1- Rolą izolacji termicznej jest marginalizacja roli ogrzewania ( najlepiej do zera) -

2 - nad "izolacją" w Polsce pracuje Instytut Technik Cieplnych utrzymywany przez monopolistę w sprzedaży nośników

3- Izolacja też chce sprzedawać swoje wyroby

JAK TO POGODZIĆ?

Dawać izolację tak, by nie izolować ! Np. za murem, czy najmniej od gruntu.

 

Czyli

Wilk ( rynek grzewczy) syty i owca (rynek izolacji) cała - ale juhasa ( inwestor) wieś już nie ujrzała!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo łatwo widać na liczbach - domy izolowane kończą się na 30kWh/m2 rocznie - Proszę zobaczyć ile domów postawionych w okresie gdy pojawiła się izolacja na rynku - ma izolację a izolowanymi nie są.

Przecież to "zasługa" ITC opracowania - jak przykleić izolacje by nie izolować itp.

Liczby mówią same za siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki ma styl.

Zauważ jaki to problem obliczyć cokolwiek w materiałach ziarnistych .Nie idzie znaleźć danych o temperaturach pod posadzkami niepodpiwniczonych domów ,czy wilgotności piachu a wydaje się to niezwykle ciekawe .No bo trędy mówią 20,30 a nawet więcej izolacji pod posadzkę a tak naprawdę nikt nie wie czy to ma sens. O ile prawdą jest,że przy 20cm mam 16oC a przy 30-tu cm będę miał 12oC ,to jaki sens jest pakować więcej izolacji skoro U takie same? A może 20cm to też za dużo? A może optymalna grubość? Nikt nic nie wie. Czeski film.

Szanowny Panie - materiał ziarnisty - nieporównywalnie lepiej będzie izolował w podłodze niż w dachu czy nawet ścianie. Wynika to z transportu ciepła przez konwekcję. i nie są to różnice nieszczące się w 100% wartości. Dlatego liczenie materiałów sypkich jest pozbawione sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tylko jak styro jest w środku i kiedy jest folia. Wtedy bezwzględnie jest 20% mniej wody w styro, ale styro jest 4 razy lżejszy.

Jak ocieplenie jest na zewnątrz to nawet w wartościach bezwzględnych lepiej wychodzi wełna. I folia goowno tu daje.

Praktycznie nigdzie na świecie nie izoluje się ścian styropianem - nawet Niemcy ( zawsze źle izolowali ) http://www.welt.de/finanzen/immobilien/article109699115/Waermedaemmung-kann-Heizkosten-in-Hoehe-treiben.html

http://www.eike-klima-energie.eu/climategate-anzeige/fassadendaemmung-energetische-volksverdummung/

Fassadendämmung = Energetische Volksverdummung!

Skoro i tak musi być paroizolacja - to lepsza wełna.

 

Tu- http://www.thermisol.se/produkter/isolering/fragor-och-svar/grunder - nawet przy piance ( 30 cm ) obawiają się wilgoci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem ,że jest beznadziejna. Jeżeli zastosujesz paroizolację- spowalniacz dyfuzji w dachu, to masz opór dyfuzyjny od największego do najmniejszego ,o ile zastosujesz od zewnętrznej strony opóźniacz o bardzo małym Sd, który ma raczej nie dopuścić do przedostania się skroplin do izolacji.

Natomiast jeżeli położysz izolację ze styropianu np.15cm na krokwie od góry , to robisz sobie kuku,ponieważ zakłócasz przepływ pary wodnej .Zamiast w warstwach Sd duże, małe i bardzo małe,robisz duże, małe i bardzo duże.

 

A jaki ty masz uklad warstw ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz o wiele bogatszy o wiedzę
Szanowny Panie kszu - przecież nie ma tam 3 cm styropianu - odkąd wprowadzono styropian na rynek nikt tak nie izolował podłogi... "na boska przy -20" !!!! Mamy tu sklepy z ogrzewaniem podłogowym 100-120W/m2 i przy 5 cm styropianu nie byli w stanie w ogóle dogrzać pomieszczenia - powyłączali to i grzeją promiennikami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wkręcania swoich produkcików to ty tutaj jesteś i dlatego mógłbys wykupić płatny profil:)

Ale po kolei, najpierw odrobina wiedzy - okna są tak dobre i tak dobrze osadzone, że nie podgrzewa ich energia z mieszkania/ścian i dlatego z zewnątrz są tak chłodne, że osadza się na nich wilgoć. Gdyby było odwrotnie, tzn. generowały nadmierne straty, to byłyby z zewnątrz ciepłe i punkt rosy by nie wystąpił czyli para by się na nich nie wykraplała na zewnątrz. Jak czegoś nie rozumiesz w tym procesie to daj znać.

 

inne_okna_1.jpg

 

inne_okna_2.jpg

 

inne_okna_3.jpg

 

inne_okna_4.jpg

 

inne_okna_5.jpg

 

Nie jesteś pierwszy, który zrzuca błędy osadzenia okien na stalowych mostkach termicznych na producenta okien. Pomyśl spokojnie, okna się produkuje według sprawdzonej technologii, która gwarantuje energooszczędność w każdym dcm ramy. Jeżeli błąd produkcyjny jest u Ciebie to też jest w tysiącu okien wyprodukowanych dotychczas. Na takie coś żaden producent nie może sobie pozwolić. Na Twoich zdjęciach termowizyjnych wewnętrznych widać wychłodzenia wzdłuż osadzenia ram w murze. Te wychłodzenia mają charakter pulsacyjny tak jak zamontowane są kotwy mocujące ramę w murze. To powinno Ci dać do przemyślenia. To widać wyraźnie nad drzwiami tarasowymi. We wszystkich tych miejscach masz na murze temperaturę powyżej 21*C a w miejscach wychłodzenia ok. 16*C. Różnica 5*C jest bardzo duża. Szczególnie wychłodzony jest pas nad drzwiami terasowymi w połączeniu z sufitem (5 zdjęcie). Na ścianach gdzie schodzi dach nie dałeś murłaty i masz cienką warstwę ocieplenia nad wylaną belką wieńcową. O tych wszystkich błędach już Ci pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie nigdzie na świecie nie izoluje się ścian styropianem - nawet Niemcy ( zawsze źle izolowali ) http://www.welt.de/finanzen/immobilien/article109699115/Waermedaemmung-kann-Heizkosten-in-Hoehe-treiben.html

http://www.eike-klima-energie.eu/climategate-anzeige/fassadendaemmung-energetische-volksverdummung/

Fassadendämmung = Energetische Volksverdummung!

Skoro i tak musi być paroizolacja - to lepsza wełna.

 

Tu- http://www.thermisol.se/produkter/isolering/fragor-och-svar/grunder - nawet przy piance ( 30 cm ) obawiają się wilgoci.

 

WOW!

 

A ja miałem w końcu lat 90-tych rachunki za gaz około 700zł miesięcznie w zimie i temp. 16st (miałem dużo par grubych skarpetek:)). Grzaliśmy tylko 1 piętro - na górze była spuszczona woda z kaloryferów. Było bidnie i zimno, a żeby wytrzymać siedzieliśmy w kuchni i grzali palnikami na kuchence, przy zamkniętych drzwiach i kratkach went. Bez komentarza - to moi rodzice tak "załatwiali".

Potem poszedłem do pracy, zarobiłem trochę grosza, wymieniłem, kocioł (z 75% sprawności na 106% - teoretycznie), okna i dałem 12cm styro na ściany (samemu - taniej). Instalację CO zostawiłem starą, choć radzili mi ją wymienić.

Teraz grzeję obydwa piętra, temp. ok. 19-21 st. i wczoraj dostałem rachunek za gaz 1100zł za 2 miesiące. Na gazie gotujemy i gazem grzejemy wodę w CO.

Wychodzi na to, że rachunki za gaz spadły o 22%. O ile podrożał gaz w tym czasie? Nie wiem - chyba z 3 x.

Myśli Pan, panie TB, że jakbym nie dał tego styropianu, to rachunki byłyby jeszcze mniejsze? Co to qrwa za mądrości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW!

 

A ja miałem w końcu lat 90-tych rachunki za gaz około 700zł miesięcznie w zimie i temp. 16st (miałem dużo par grubych skarpetek:)). Grzaliśmy tylko 1 piętro - na górze była spuszczona woda z kaloryferów. Było bidnie i zimno, a żeby wytrzymać siedzieliśmy w kuchni i grzali palnikami na kuchence, przy zamkniętych drzwiach i kratkach went. Bez komentarza - to moi rodzice tak "załatwiali".

Potem poszedłem do pracy, zarobiłem trochę grosza, wymieniłem, kocioł (z 75% sprawności na 106% - teoretycznie), okna i dałem 12cm styro na ściany (samemu - taniej). Instalację CO zostawiłem starą, choć radzili mi ją wymienić.

Teraz grzeję obydwa piętra, temp. ok. 19-21 st. i wczoraj dostałem rachunek za gaz 1100zł za 2 miesiące. Na gazie gotujemy i gazem grzejemy wodę w CO.

Wychodzi na to, że rachunki za gaz spadły o 22%. O ile podrożał gaz w tym czasie? Nie wiem - chyba z 3 x.

Myśli Pan, panie TB, że jakbym nie dał tego styropianu, to rachunki byłyby jeszcze mniejsze? Co to qrwa za mądrości?

W 1990 roku za 1kWh prądu można było kupić 1 m3 gazu. W 1995 za 1kWh było 0.55m3 gazu a dziś za 1kWh jest 0.2m3gazu.

Trzeba było wyrzucić gaz a nie wierzyć ciepłownikom w 106%

W ogrzewaniu centralnym izolacja nie ma tak dużego znaczenia, bo płacimy za ciepło wytworzone - nie odebrane . System taki nie produkuje małych ilości energii ( w sezonie zużycie nawet w 45m2 mieszkaniu - jest 800-900m3. Mniej nie "potrafi"

Dlatego gazowego -ogrzewania nie daje się do domów izolowanych.

Dlatego ciepłownicy tak zwalczają izolację

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z magla, kolego, z magla. Brzęczkowski swoją wiedzę czerpie z magla. Wiadomo, że przychodzą tam na pogaduchy sami mądrzy więc Brzęczkowski korzysta.

Gdyby Pan trochę pomyślał, to wiedziałby Pan, że w 1990 gdy otwierałem sklep z izolacjami i odzyskiem ciepła z wentylacji - tematu izolacja - na politechnikach i w budownictwie nie było!!!! Nie było !!! Nie było też netu.

A teraz - niech się uczą izolować. Izolacja domu kończy się na 30kWh/m2 - dalej to ciemnota i brak wiedzy o fizyce budowli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1990 roku za 1kWh prądu można było kupić 1 m3 gazu. W 1995 za 1kWh było 0.55m3 gazu a dziś za 1kWh jest 0.2m3gazu.

Trzeba było wyrzucić gaz a nie wierzyć ciepłownikom w 106%

 

A co to ma do rzeczy? Z tego wynika, że w 1990 gaz był 9 razy tańszy od prądu, w 1995 5 razy tańszy, a dziś jest tańszy o kilkadziesiąt procent.

Pan mi udziela rady, choć o nią nie prosiłem, a nie odpowiada na pytanie, które zadałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogrzewaniu centralnym izolacja nie ma tak dużego znaczenia, bo płacimy za ciepło wytworzone - nie odebrane .

 

A czym się różni ciepło wytworzone od odebranego w domu w wewnątrz którego jest te źródło ? Non stop powtarzasz, że są straty na przesyle, ale tymi stratami też grzjeesz, więc co za różnica ?

 

System taki nie produkuje małych ilości energii ( w sezonie zużycie nawet w 45m2 mieszkaniu - jest 800-900m3. Mniej nie "potrafi"

 

To tak jak twoje kable 100W/m2 w domu pasywnym ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...