Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja nie kumam. Przecież dość jasno dla mnie brzmi, że to nie jest rozwiązanie dla wszystkich, po co więc się czepiać? Skoro nydarowi działa i pasuje, to może jednak założymy, że jest to rozwiązanie dla niektórych i damy sobie spokój? W wątku o wentylacji hybrydowej tych przepychanek było też trochę a jak sie to czyta, to po prostu widać, że wynikają one albo z głupoty albo z chęci udowodnienia, że moja racja jest bardziej mojsza niż twoja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, czekaj - coś w tym jest....należy:

a) Wywalić ścieki z kibla - bo zimne,

b) Wywalić ścieki ze zlewu - bo tłuste (najlepiej wcale nie myć w zlewie),

c) Ścieki ze zmywarki mają tłuszcz rozpuszczony - tych nie wywalać,

d) Nie wywalać ścieków z prysznica i wanny.

 

I teraz te niewywalone ścieki (jakieś 70% całości) można spróbować odzyskać. Do odzyskania jest jakaś połowa energii (6 st z wodociągu -22 w domu - 38 w kranie). Czyli max. 0,7x0,5=35%

 

Przy miesięcznych opłatach za grzanie wody żywym prądem w I taryfie (strzelam z bani 150kWh) 80zł, do odzyskania jest 28 zł miesięcznie.

A jak to odzyskać? Postawić beczkę ze ściekami wewnątrz ogrzewanego pomieszczenia, poczekać aż osiągnie temp. pokojową i wylać do kibla.

Warte to zachodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli odzysk raczej bliżej 20zł/mc (maksymalnie). Nie ma sobie czym głowy zawracać.

Ale... bez pompy to więcej. Czyli 28 zł. SZALEŃSTWO!

Trzeba jeszcze wydać na "chemię" by się wymiennik nie zaszlichcił - może to być ta sama chemia co w jacuzzi http://www.chemiabasenowasklep.pl/bayroklar-spa-granulat-1kg-dezynfekcja-wody-aktywnym-tlenem-jacuzzi-wanny-spa-minibaseny-p-54.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jeszcze wydać na "chemię" by się wymiennik nie zaszlichcił - może to być ta sama chemia co w jacuzzi http://www.chemiabasenowasklep.pl/bayroklar-spa-granulat-1kg-dezynfekcja-wody-aktywnym-tlenem-jacuzzi-wanny-spa-minibaseny-p-54.html

 

Nie zaszlichca się. Przynajmniej w pierwszych dwóch latach eksploatacji .

No tak ale ty wiesz lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaszlichca się. Przynajmniej w pierwszych dwóch latach eksploatacji .

No tak ale ty wiesz lepiej.

Widziałem!!! Chcieliśmy to robić - 20 lat temu, ale lepsze efekty daje oszczędzanie wody! To jest mocno schizofreniczne - By się opłacało trzeba lać dużo cwu !!! To może mieć sens np. w straży pożarnej - gdzie idzie dużo ciepłej wody na odladzanie - Można też wystawić tłuszcz na balkon i potem go wylać przez kanalizację !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nydar podaj ile jesteś w stanie zaoszczędzić miesięcznie przy zużywaniu 10 m3 wody w PLN.
.

 

 

dokładnie tyle ile zaoszczędzi WM z rekuperatorem p-p.

W poście 6832 kol TB sprawnie to policzył przy tej ilości powietrza. U mnie wychodzi 50% bo powietrza mniej.

W PLN to grosze,zwłaszcza,że palę drewnem w kominku.

Czy warto? O ile warto stosować rekuperator p-p, to i RSŚ warto. Jeżeli rekuperator p-p jest nieopłacalny, to i RSŚ jest nieopłacalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

 

dokładnie tyle ile zaoszczędzi WM z rekuperatorem p-p.

W poście 6832 kol TB sprawnie to policzył przy tej ilości powietrza. U mnie wychodzi 50% bo powietrza mniej.

W PLN to grosze,zwłaszcza,że palę drewnem w kominku.

Czy warto? O ile warto stosować rekuperator p-p, to i RSŚ warto. Jeżeli rekuperator p-p jest nieopłacalny, to i RSŚ jest nieopłacalny

Nie da się wytrzymać w domu izolowanym a tym bardziej izolowanym jak w temacie, ogrzewanym kominkiem !!! Po co wiec o tym pisać?

Nawet 50% z 20kWh - to 10kWh - jak Pan może tyle z ścieków dziennie uzyskać jak tyle nie idzie na ogrzanie wody!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...