Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

10.50 za metr to 630 zł.

 

Cudne rehauy mnie nie interesują.

Nie pisałem o rehau. - ale tek jak kanały PE - nikt nie używa AROT - choć są identyczne jak te do wentylacji. tylko te do wentylacji są robione z "dziewiczego" plastiku Skąd Pan wie co będzie wdychał? To recykling łącznie z opakowaniami po truciznach itp.

My używamy tego np. takiej rury do gwc jest najpewniejsza i na 100% szczelna http://www.went-dom.pl/produkty/rekuperacja/gwc/gwc_rurowe/wymiennik_gruntowy_gwc_vallox/rura_kolektora_gruntowego_50mb/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Uprzejmie informuję Szanownego Pana ,że poniżej 15kWh/m2.

Ilość ta wynika z faktu, że nie było kilka dni nikogo w domu,w okresie gdy temp.zewnętrzna oscylowała wokół -2oC a +4oC. Z ilości zużytych kW przez grzałkę w buforze i dni nieobecności ,wynika,że poniżej 15kWh/m2.Wynika to również z faktu, że w ścianach 30cm izolacji a dachu łącznie 54cm.W posadzce 18cm ,ponieważ kłamstwem jest ,że grunt x6

Kazał mi Pan liczyć! Twierdzi Pan, że 18 cm styro od gruntu to nie kpina... a nie wie Pan ile kWh dom zużywa?

Pomijam koszt, bo wiem ile kosztuje palacz i magazyn.

to Pan jest cynicznym manipulantem... niedługo wejdzie zakaz używania paliw bez akcyzy a potem paliw stałych - Piszemy to o tanim komfortowym domu zużywającynm poniżej 20kWh/m2 rocznie. - to oznacza, że musi Pan spalać w sezonie poniżej 1 m3 drewna. --- zna Pan taki kominek co to potrafi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nikomu nie każę.Dalej twierdzę,że więcej jak 20cm izolacji od gruntu to durny pomysł.Wynika to z lambdy izolacji i różnicy temperatury nad i pod izolacją.Nic więcej nic mniej.Wiem również ile ciepła pożera mój dom,bo pokazuje to licznik poboru energii elektrycznej gdy bufor zasilam grzałką 1,5kW.

No i znam taki kominek co to potrafi. Znowu zonk. Hand made z blachy 10mm, coby nie kopcił i smolił.

Spalam przeszło 2m3 drewna,bo CWU potrzebuje więcej energii niż CO.

Palacz? Drogi kolego .Dzień bez rozpalenia w kominku to dzień stracony. Wiesz. Atmosfera i takie tam,ale pewnie nie zrozumiesz bo ty od precyzyjnego sterowania. A jak zapał do palenia zniknie ,to włączy się grzałka 1,5kW. Jak będzie przerwa w dostawie prądu to rozpalę,bo kominek ma funkcję ,,kaloryfera".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nikomu nie każę.Dalej twierdzę,że więcej jak 20cm izolacji od gruntu to durny pomysł.Wynika to z lambdy izolacji i różnicy temperatury nad i pod izolacją.Nic więcej nic mniej.Wiem również ile ciepła pożera mój dom,bo pokazuje to licznik poboru energii elektrycznej gdy bufor zasilam grzałką 1,5kW.

No i znam taki kominek co to potrafi. Znowu zonk. Hand made z blachy 10mm, coby nie kopcił i smolił.

Spalam przeszło 2m3 drewna,bo CWU potrzebuje więcej energii niż CO.

Palacz? Drogi kolego .Dzień bez rozpalenia w kominku to dzień stracony. Wiesz. Atmosfera i takie tam,ale pewnie nie zrozumiesz bo ty od precyzyjnego sterowania. A jak zapał do palenia zniknie ,to włączy się grzałka 1,5kW. Jak będzie przerwa w dostawie prądu to rozpalę,bo kominek ma funkcję ,,kaloryfera".

30 cm od gruntu to zupełne minimum dla ludzi z mała wiedzą. Zapraszam Pana na badanie - moze wtedy Pan zrozumie że przy 0 st.C i 0 st. grunt utrzymanie stałej temperatury elemrntu testowego w izolacji termicznej nienasiąkliwej i nie przewiewnej - zużyje 6 x więcej kWh? Przyjedzie Pan to zorganizuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Zawodowo rozpoznaję różne manipulacje." Chłopie ogarnij się albo odstaw to co łykasz.

No i o WM też pisałeś. Mózg nie nadąża za fantazją palców na klawiaturze?

Wejdź do jakiego składu z PVC. Widziałeś kogoś w maskach tlenowych? Najlepiej wcisnąć strach o zdrowie a potem sprzedawać takie samo badziewie tyle że z nalepką eko no i parę razy drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od tematu to jestem ciekaw jak rozwiążą sprawdzanie czy ktoś nie pali paliwem stałym? Taki piecyk rakietowy np spalin nie wydziela i komina nie potrzebuje.

 

Będzie działać jak zakaz uboju bez zezwolenia. Zawsze na święta mam nielegalną kiełbasę, za niedługo nielegalnie będzie jeszcze wędzona.

 

Co do wdychania: a co jemy? Więcej w tym trucizn niż natury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 cm od gruntu to zupełne minimum dla ludzi z mała wiedzą. Zapraszam Pana na badanie - moze wtedy Pan zrozumie że przy 0 st.C i 0 st. grunt utrzymanie stałej temperatury elemrntu testowego w izolacji termicznej nienasiąkliwej i nie przewiewnej - zużyje 6 x więcej kWh? Przyjedzie Pan to zorganizuję.

 

Chłopie jak chlasz ,to nie pisz ,,.Elemrnt ' nie podda się badaniom.Lambda /grubość x delta T . Tak jest a nie elemrnt badany w baraczku.Przepraszam w izolowanym baraczku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od tematu to jestem ciekaw jak rozwiążą sprawdzanie czy ktoś nie pali paliwem stałym? Taki piecyk rakietowy np spalin nie wydziela i komina nie potrzebuje.

 

Będzie działać jak zakaz uboju bez zezwolenia. Zawsze na święta mam nielegalną kiełbasę, za niedługo nielegalnie będzie jeszcze wędzona.

 

Co do wdychania: a co jemy? Więcej w tym trucizn niż natury.

 

A propo rakietowego piecyka. Sąsiad pyta ,,a gdzie ty masz tą butlę z gazem bo dymu nie widać". Tak mniej więcej spala handmade kominek suche drewno.Nie powietrzno suche,a suche.Wg. wizji kol. TB sprzedawcy kominków powinni wpaść w popłoch.Sprzedawcy drewna kominkowego również.

Oj manipulujecie ,manipulujecie Panowie sprzedawcy jedynie słusznych systemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od tematu to jestem ciekaw jak rozwiążą sprawdzanie czy ktoś nie pali paliwem stałym? Taki piecyk rakietowy np spalin nie wydziela i komina nie potrzebuje.

 

Będzie działać jak zakaz uboju bez zezwolenia. Zawsze na święta mam nielegalną kiełbasę, za niedługo nielegalnie będzie jeszcze wędzona.

 

Co do wdychania: a co jemy? Więcej w tym trucizn niż natury.

 

To proste - np. podatek kominowy.

Z paliwem rozwiązali! Może pan mieć swój olej rzepakowy czy spirytus i silnik do takiego paliwa, a jeździć na tym nie wolno. Podobnie będzie ze wszystkim co jest palone.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo rakietowego piecyka. Sąsiad pyta ,,a gdzie ty masz tą butlę z gazem bo dymu nie widać". Tak mniej więcej spala handmade kominek suche drewno.Nie powietrzno suche,a suche.Wg. wizji kol. TB sprzedawcy kominków powinni wpaść w popłoch.Sprzedawcy drewna kominkowego również.

Oj manipulujecie ,manipulujecie Panowie sprzedawcy jedynie słusznych systemów.

Bardzo dużo branż i ludzi udaje, ze coś takiego jak rok 2020 nie nastąpi - Polska zobowiązała się do budownictwa zeroenrgetycznego.. Znając naszych "rządzących" będzie to wprowadzane przez kasę (ekonomie)

Często słyszę : "mnie to nie dotyczy"!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CodeSnipper - naprawdę chcesz dużą część życia oddychać powietrzem, które przepływać będzie przez nie wiadomo co? Opinie na temat szkodliwości PVC są różne ale chyba nie warto przekonywać się na życiu własnym i rodziny, która prawdziwa, np. http://www.ujk.edu.pl/org/sknkalcyt/ourworks/21.pdf

 

Nie żebym się czepiał, ale tam nie ma nic o szkodliwości powietrza z takiego GWC. Jest sporo o właściwościach PVC - to fakt, w większości przypadków opisane słowami-kluczami w sposób: "wykazano, że może on przenikać..., istnieje możliwość uwalniania się go..., niektóre z nich mogą przedostawać się...,", - twierdzenie przez Was kierowniku kszhu, że powietrze przez GWC rurowe z PVC to trucizna jest manipulowaniem faktami ;)

Edytowane przez gentoonx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się czepiał, ale tam nie ma nic o szkodliwości powietrza z takiego GWC. Jest sporo o właściwościach PVC - to fakt, w większości przypadków opisane słowami-kluczami w sposób: "wykazano, że może on przenikać..., istnieje możliwość uwalniania się go..., niektóre z nich mogą przedostawać się...,", - twierdzenie przez Was kierowniku kszhu, że powietrze przez GWC rurowe z PVC to trucizna jest manipulowaniem faktami ;)

 

Ty małpiszonie masz takie i chwalisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miszczu stąpasz po cienkim lodzie!
Spytałem tylko Dlaczego Pan kłamie?

- Nie polecam od kilku lat GWC w ogóle - Wolę grzanie i chłodzenie małym inverterem - podobny koszt i zużycie kWh a nieporównywalny efekt.

-- jeżeli ktoś chce to doradzam dobrane do ilości powietrza - 10mb kanału fi 200 na każde 100m3/h

 

Odpowie Pan - dlaczego kłamie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się czepiał, ale tam nie ma nic o szkodliwości powietrza z takiego GWC. Jest sporo o właściwościach PVC - to fakt, w większości przypadków opisane słowami-kluczami w sposób: "wykazano, że może on przenikać..., istnieje możliwość uwalniania się go..., niektóre z nich mogą przedostawać się...,", - twierdzenie przez Was kierowniku kszhu, że powietrze przez GWC rurowe z PVC to trucizna jest manipulowaniem faktami ;)

Tu nie chodzi o PVC tylko o zanieczyszczenia z recyklingu. W rurach do wentylacji nie ma recyklingu - Nie udało się na kanały kanalizacyjne dostać wentylacyjnego atestu, jakiś powód musiał być! To dokładnie tak samo jak - rury AROT i Uniflex czy TTplast - Nie spotkałem - tu odważnego co by na AROT robił A TO TEN SAM MATERIAŁ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...