Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Wsyp Szwedzki piach do jednego wiadra, Polski do drugiego.... zapakuj po grzalce ( musza byc takie same ) i sprzedaj nam rewelacyjnego "news'a"

 

prosze napisze pan w koncu jakie mam straty do Polskiego gruntu majac 3cm izolacji. 80m2. Nie miga sie pan tylko szczerze odpowie.

 

Ile kWh ucieka mi do gruntu / rok ? Czy nie ma pan zadnego pojecia?

 

Ze swoją izolacją od gruntu bijesz ten temat na głowę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Do podgrzanie i utrzymania tej temperatury przez sezon - potrzeba 400kWh/m3 na stopień - to dane z geologii.

Może Pan to sprawdzić! Piach lepiej odbiera ciepło niż powietrze - wiec niech Pan do wiadra z 12 litrami piachu ( 1/83 m3 ) wstawi grzałkę 5 W - 1/83 415W i po godzinie.. po dwóch , po stu... temperatura piachu będzie taka sama - w otoczeniu gruntu TYM BARDZIEJ!!!

 

Przejrzał Pan I Pan Barth3z materiały o EPS od gruntu?

 

A z innej beczki.

Budujemy skrzynie ze styropianu o wym. wewnętrznym 100 x 100 x 100cm i grubości ścianek 18cm ,pakujemy do niego piach i całość zakopujemy na głębokość 3m do gruntu o stałej temp. 8oC. Podgrzewamy piach w tej skrzyni styropianowej do 9oC. Utrzymujemy ten stan przez rok. Ile na to energii zużyjemy? Dla ułatwienia podam że cyfra kręci się koło słynnego wiadra pomiarowego.

 

ps. I nie ma tam wody gruntowej,sprawdzałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z innej beczki.

Budujemy skrzynie ze styropianu o wym. wewnętrznym 100 x 100 x 100cm i grubości ścianek 18cm ,pakujemy do niego piach i całość zakopujemy na głębokość 3m do gruntu o stałej temp. 8oC. Podgrzewamy piach w tej skrzyni styropianowej do 9oC. Utrzymujemy ten stan przez rok. Ile na to energii zużyjemy? Dla ułatwienia podam że cyfra kręci się koło słynnego wiadra pomiarowego.

 

ps. I nie ma tam wody gruntowej,sprawdzałem

Tylko, że pod piachem w domu nie ma styropianu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z podłogami drewnianymi? stara konstrukcja w budynku około 100 letnim podłoga jedna deska a sufit deska pustka deska polepa i deska na wierzchu jeszcze liście.

...co za debile to wymyślili?

 

Gdyby nie ta pustka - toby byli debile. Grunt znacznie lepiej odbiera ciepło niż powietrze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że pod piachem w domu nie ma styropianu!

 

Tylko,że 100cm piachu to 10cm styropianu.W domu z tradycyjnym fundamentem mamy sarkofag styropianowy i piach poniżej ław. Dach chroni to i bardziej sucho.Mój dom przez 360dni w roku dzień w dzień generuje przepływ ciepła do gruntu ( w lecie również) . Jest tego +/- 1600kWh !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko bazując się na takich proporcjach izolowania, gdy damy 30cm od gruntu to na suficie powinniśmy dać nie wiem z 1m?

 

Mylisz się - moja żona chodzi w zimie w kozakach na wysokich obcasach i bez czapki. Ma długie włosy, co chroni przed wiatrem i twierdzi że jej ciepło.

BTW. Przepowiedziała też bardzo ostrą zimę w tym roku - ogólnie należy jej wierzyć we WSZYSTKIM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria TB:

 

Grunt przewodzi ciepło, ale jak się na nim postawi budynek, który odetnie ten grunt od temperatury powietrza i od promieni słonecznych, to temperatura ów gruntu pozostanie stała, bez względu na temperaturę gruntu poza budynkiem.

 

Wnioski:

1) Grunt nie przewodzi ciepła na boki

2) Nie ma sensu odcinać się od gruntu - skoro latem go nagrzewamy, to w zimie możemy to ciepło odebrać.

3) Izolacja od gruntu to strata sił, czasu i pieniędzy.

 

Czy popełniłem błąd w rozumowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytaj czy jak wyjdzie w bieliznie i szlafroku .... i w tych kozakach to czy bardziej zmarznie jej tylek czy stopy ;)

 

Pogadam z nią, ale czuję, że potraktuje mnie jak idiotę.

Ale to teoria dobra - laski w zimie w butach ze styropianu i bieliźnie. Dla odpowiedniego efektu trzeba by stworzyć 0,5m szpilki, ale kierunek słuszny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...