Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Się powtórzę - warunek aby ta "warstwa" była przewidywalna, tzn. obfite deszcze, których grunt nie jest w stanie odbierać, jakaś długa i okrutna zima lub sąsiedzka budowla zaburzająca warunki wodne itp. nie zmienią drastycznie parametrów tego piachu.

Postawisz dom na czymś takim?

 

Ależ oczywiście, że piach musi mieć stabilne warunki, dlatego biorę tylko 1metr. Wydaje się, że jednak wersja Thomasa Brinkmanna (nie mylić inicjałów !!! ) z pionową opaską jest bardzo dobrym pomysłem. Przy takiej realizacji płyty fundamentowej mamy metrową warstwę izolatora w postaci suchego piachu.

 

... ale zawsze można do tego dołożyć jeszcze opaskę poziomą ;)

 

Najlepiej wybuduj sobie dom na litej skale... oczywiście nieizolowany od dołu bo U kilkunastu m skały jest lepsze niż kilkudziesięciu cm EPS:)

 

Czy u ciebie wszystko musi być albo czarne albo białe ? Nie ma nic pośrodku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Najlepiej wybuduj sobie dom na litej skale... oczywiście nieizolowany od dołu bo U kilkunastu m skały jest lepsze niż kilkudziesięciu cm EPS:)

 

Najlepiej wcale nie budować domu bo U powietrza to dopiero jest mega. Proponuję tylko paroizolację z każdej strony i w środku osuszacz, żeby nie było za wilgotno. Podłogę można zrobić na poduszce powietrznej - tanio wychodzą dmuchane materace z TESCO, ale mają wadę - nie da się na nich dać kabli grzewczych. Do tego butla z tlenem i pochłaniacze Co2 jak na ISS albo Mirze i będzie dom izolowany tanim kosztem.

Ktoś ma lepszy pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łopatą, powoli, mało:

 

-pod płytę fund. 13x13x0,4m=67,6m3 EPS 200, po 270zł, to 18252zł

-między ściany fund. zostaje 127m2*0,2m=25,4m3 EPS 100, po 180zł, to 4572zł.

 

I jeszcze tylko troszeczkę:

Dlaczego tylko 30 tyś za CO. DA SIĘ DROŻEJ. Ale ja chcę taniej i umiem CO na PEXach i lubię podłogówkę i ją chcę. Mogę to zrobić za 8-10tyś. Ile kosztują kabelki?

Proszę bardzo - 8-10 zł to Pana robota niech Pan nie wmawia, że pracuje za darmo - Paliwa stałe wykluczam - niedługo bedą zakazane - a doprowadzenie gazu... Po za tym nie da się funkcjonować przy centralnym w domu jak w temacie! I centralne nie potrafi w sezonie zużyć 2000kWh!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo - 8-10 zł to Pana robota niech Pan nie wmawia, że pracuje za darmo - Paliwa stałe wykluczam - niedługo bedą zakazane - a doprowadzenie gazu... Po za tym nie da się funkcjonować przy centralnym w domu jak w temacie! I centralne nie potrafi w sezonie zużyć 2000kWh!

 

8-10 tyś samemu. Firma to zrobi za 15k. Ile kosztują kabelki z firmowym montażem?

 

Kto mi zakaże palić drewnem? Coś Pan o tym wie? Jak tak to proszę napisać, a nie brzęczeć. Ale ja nie o paliwach stałych, tylko o CO na prąd w II taryfie - ono potrafi zużyć mniej, ale jak zużyje nawet te 2000kWh, kosztujące 700zł to będę zadowolony.

 

Czym się różni grzanie podłogi ciepłą rurką z wodą od grzania podłogi ciepłym kablem? Dynamiką? Wyłączam pompę i zostaje w obiegu niechby 300L wody. Wiem ile ma energii i mogę wyłączyć pompę wcześniej. Mamy XXI wiek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzanie 1m3 piachu własnym ciałem z 0*C do 10*C to 4W a 0,3m3 styropianu to 0,09W. Dodając jeszcze 20% piachu wychodzi 4,8W, czyli zapotrzebowanie ciepła jest 53,3 x większe. To czuć wyraźnie siedząc raz w norze z piachu a potem z EPS'a. Wolę to drugie.

 

Ja nie pytam co kto woli, tylko liczę jak suchy piasek wpływa na straty z domu i zastanawiam się, czy jest jakiekolwiek uzasadnienie zwiększać izolację z 20 do 30cm mając metrową podbudowę z suchego piasku.

 

Czemu co niektórzy posługują się skrajnymi przykładami jak "nora", "otwór w skale" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem pod-nie-tą

 

Jestem ciałem

Właściwie tylko

Czy tak chciałem

Słabość jest chwilką

To od słodkich

Nie ! Nie pieszczot

Serniki, pączki, miodki

Ciarek przeszywa mnie brzeszczot

Krzyków nie znoszę

Nawet rozkosznych

O ciszę wnoszę

Spokoju nie patroszmy

Tak wiem, żem wad paletą

I to w dużym ciele

I wiem, że jestem pod-nie-tą

Aniele!

 

^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym się różni grzanie podłogi ciepłą rurką z wodą od grzania podłogi ciepłym kablem? Dynamiką? Wyłączam pompę i zostaje w obiegu niechby 300L wody. Wiem ile ma energii i mogę wyłączyć pompę wcześniej. Mamy XXI wiek!

 

On nie zrozumie. Dla niego tożsama jest izolacja kabla i izolacja ściany. Dla niego wkładka w drzwiach to zamek rycerski i odwrotnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzialem rozne modele strat ciepla do gruntu. taki optymalny pomiedzy potrzebna moca obliczeniowa, a dokladnoscia wynikow przypadl mi do gustu jeden gdzie srodkowa czesc domu ma straty do stalej temp. nizszej o 2-6K od sredniej powietrza w regionie, a czesc brzegowa ma straty do sinusoidalnie zmiennej temperatury dobowej (i chyba sezonowej) zewnetrznej powietrza. Opory modelowane w zaleznosci od posadowienia i rodzaju izolacji. jak znajde to podrzuce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On nie zrozumie. Dla niego tożsama jest izolacja kabla i izolacja ściany. Dla niego wkładka w drzwiach to zamek rycerski i odwrotnie :)

Wystarczy sprawdzić, że niezależnie od izolacji przy CO gazowym domy zużywają nawet ponad 8000kWh a przy paliwach stałych minimum 15000kWh. W domach izolowanych sprawdza się tak naprawdę tylko ogrzewanie elektryczne - o czym się Panowie na 100% przekonają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TB jest tym statkiem, który rozcina fale. Musi być posmarowany tym paskudztwem od spodu, co nie wygląda dobrze, ale jakby paskudztwa nie było, to by nie było pod-nie-ty! To wkurza bezrozumne płotki jak ja, ale co ja poradzę, że jestem budującym dom a nie sprzedawcą. Poza tym ostatnio faktycznie jestem jakiś taki nabuzowany, ale myślałem że to od braku snu i hektolitrów kawy, a tu proszę - do dzięki TB, który jest podnietą.

Szwedek - Ty jest pewnie tym pasażerem na gapę.

....o czym artysta myślał myśląc...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TB jest tym statkiem, który rozcina fale. Musi być posmarowany tym paskudztwem od spodu, co nie wygląda dobrze, ale jakby paskudztwa nie było, to by nie było pod-nie-ty! To wkurza bezrozumne płotki jak ja, ale co ja poradzę, że jestem budującym dom a nie sprzedawcą. Poza tym ostatnio faktycznie jestem jakiś taki nabuzowany, ale myślałem że to od braku snu i hektolitrów kawy, a tu proszę - do dzięki TB, który jest podnietą.

Szwedek - Ty jest pewnie tym pasażerem na gapę.

....o czym artysta myślał myśląc...???

 

och inzynier to nie skumales.. ale nie martw sie mam podobnie.. powiem tylko - nie trawestuj mysli artysty.. artysci tego nie lubia.. wiem cos o tym bo mam swoja artystke..

 

napisze Ci po inzyniersku:

 

pod-nie-tą =/ pod-nie-ty =/ pod-nie-ta

 

 

poza tym zajrzyj na skrzynke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy sprawdzić, że niezależnie od izolacji przy CO gazowym domy zużywają nawet ponad 8000kWh a przy paliwach stałych minimum 15000kWh. W domach izolowanych sprawdza się tak naprawdę tylko ogrzewanie elektryczne - o czym się Panowie na 100% przekonają.

 

Prosze o takie same wyniki dla podłogówki wodnej elektrycznej z buforem dla II taryfy i sterowaniem pomieszczeniowym,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o takie same wyniki dla podłogówki wodnej elektrycznej z buforem dla II taryfy i sterowaniem pomieszczeniowym,

Co ma II taryfa do ilości kWh - poza tym, że zwiększa ich zużycie?

Instalacja o której Pan napisał jest droższa, a więc "zabiera" kasę z izolacji

Ogrzewanie pośrednie zawsze więcej zużywa i jest gorzej sterowalne

Dlatego zapewne nikt takiego ogrzewania jeszcze w domach ( jak w temacie ) nie założył.

Po co Panie Andrzeju - pisać to o historii budownictwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma II taryfa do ilości kWh - poza tym, że zwiększa ich zużycie?

Instalacja o której Pan napisał jest droższa, a więc "zabiera" kasę z izolacji

Ogrzewanie pośrednie zawsze więcej zużywa i jest gorzej sterowalne

Dlatego zapewne nikt takiego ogrzewania jeszcze w domach ( jak w temacie ) nie założył.

Po co Panie Andrzeju - pisać to o historii budownictwa?

 

Pan chyba nie rozumie, że izolacja ma służyć oszczędzaniu pieniędzy, a nie kilowatogodzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...