Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Trudno pisać o czymś co nie istnieje. Tak, przy okazji. fajny temat misiu założyłeś. Takich jaj to tu na FM nie było chyba nigdy. Powinno to w zasadzie być w Hyde Cegła Parku ale nie będę się upierał. Tytuł tylko jest mylący bo domu "izolowanego" nikt nigdy nie widział i nie zobaczy. Może lepiej: "Jak pokonać matoła jego własną bronią"?

Czy Pan takim prostackim zachowaniem i ubliżanie dodaje sobie pewności, czy może punktów do własnego ego? Burackie chowanie się za nickiem i szczekanie z tej pozycji jest najgorszym wynalazkiem internetu. Takie mendy bez wyrazu mogą się bezkarnie powyżywać. Coś jak ZOMOwcy w stanie wojennym. Najgorsi byli mali i wredni, których bez munduru i pały nikt by nawet w d... nie chciał kopnąć.

Nie ukrywam się za nickiem i nikogo nie oszukałem ( dawno by to wyszło ), opisuję to co robię od ćwierć wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywamy tylko Pana retoryki...tyle ze nie klamiemy.

Przeciez niedawno dal nam pan przyklad leczenia swego ego...

Gdy szelki panu puszczaly.

Przerosniete ego, Ale moze da sie leczyc?

Pytal pan? czy jest pan wrogiem lekarzy?

Jak ktoś zachwala 3 cm styropianu od gruntu - czy jak Szanowny perm 0 cm - to albo kłamcy albo głupcy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłamstwo ma to do siebie, że się wcześniej czy później wydaje. Czy dom jest izolowany - łatwo sprawdzić. Jakie jest zużycie w kWh/m2 - również.

I jakoś od ćwierć wieku się nikt "oszukany" nie znalazł! Wg mnie oszukani są ci inwestorzy, co mają domy nieizolowane ( zużycie ponad 30kWh/m2) a powszechność oszustwa nie ma na to wpływu - Jak twierdzi dr. Duda - głupota lub łajdactwo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłamstwo ma to do siebie, że się wcześniej czy później wydaje. Czy dom jest izolowany - łatwo sprawdzić. Jakie jest zużycie w kWh/m2 - również.

I jakoś od ćwierć wieku się nikt "oszukany" nie znalazł! Wg mnie oszukani są ci inwestorzy, co mają domy nieizolowane ( zużycie ponad 30kWh/m2) a powszechność oszustwa nie ma na to wpływu - Jak twierdzi dr. Duda - głupota lub łajdactwo!

 

Oszukanym nie jest ten który ma powyżej 30 kWh/m2 i o tym wiedział, a ten który miał miec poniżej 30 a ma powyzej 30 i to znacznie.Kluczowe znaczenie ma swiadomosc faktu przed, a nie w ogóle zaistnienie tego faktu (30 kWh/m2). A to ze Pan uważa kogos za łajdaków lub głupców na podstawie własnej wymyslonej definicji domu izolowanego i wartosci 30 kWh/m2 trzeba pozostawic bez komentarza.

Panska definicja oszustwa i wszystkie Pana twierdzenia nalezą do rzeczywistosci alternatywnej w której Pan znajduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Pan takim prostackim zachowaniem i ubliżanie dodaje sobie pewności, czy może punktów do własnego ego? Burackie chowanie się za nickiem i szczekanie z tej pozycji jest najgorszym wynalazkiem internetu. Takie mendy bez wyrazu mogą się bezkarnie powyżywać. Coś jak ZOMOwcy w stanie wojennym. Najgorsi byli mali i wredni, których bez munduru i pały nikt by nawet w d... nie chciał kopnąć.

Nie ukrywam się za nickiem i nikogo nie oszukałem ( dawno by to wyszło ), opisuję to co robię od ćwierć wieku.

Misiu, przecież to jaja, jak cały ten temat i twoja postawa fachowca od siedmiu boleści. Inaczej jak żartując nie da się z tobą rozmawiać. Wypisujesz idiotyzmy i czekasz na reakcję. Taką sobie rolę wymyśliłeś. Ok, ale nie miej pretensji, że ktoś ciebie poważnie nie traktuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tozes sie zreflektowal :D

Teraz siedze na >10000m w izolowanym samolocie ;)

Takze kiepsko z filmikiem...

 

Ostatnie dni zimno, dzis rano mialem -18, -19* w porywach. PC pracowala bez zarzutu. 53* na kaloryferach ( obnizylem o 5* krzywa na wyjazd )

Podczas pracy zuzycie wachalo sie od 2.5-2.9kWh.

PC P/P nie wlanczamy od dluzszego czasu... Wisi i rachunki obniza :)

Obie pracowaly w -25* zima 2012...

Styczen / Luty byl wyjatkowo zimny.

 

Roczne zuzycie na CO i CWU to ca 7300-7500kWh dla naszego domu nieizolowanego ;)

Caly dom ca 13000kWh

 

Oszukaniec!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tozes sie zreflektowal :D

Teraz siedze na >10000m w izolowanym samolocie ;)

Takze kiepsko z filmikiem...

 

Ostatnie dni zimno, dzis rano mialem -18, -19* w porywach. PC pracowala bez zarzutu. 53* na kaloryferach ( obnizylem o 5* krzywa na wyjazd )

Podczas pracy zuzycie wachalo sie od 2.5-2.9kWh.

PC P/P nie wlanczamy od dluzszego czasu... Wisi i rachunki obniza :)

Obie pracowaly w -25* zima 2012...

Styczen / Luty byl wyjatkowo zimny.

 

Roczne zuzycie na CO i CWU to ca 7300-7500kWh dla naszego domu nieizolowanego ;)

Caly dom ca 13000kWh

 

...dziś będzie Ciebie ciężko przewyższyć:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę mieć i 30cm EPS i 1m piachu. Dowolne deszcze, wody gruntowe lub inne budowy/budowle EPS-owi nie zagrożą a z piachem różnie to może być.

 

Pociągnę tą lokomotywę ;)

 

kszhu, a co byś zrobił na moim miejscu (chodzi o płytę fundamentową) ?

Wrzuciłbyś 30cm XPS'a pod płytę ? Zwróć uwagę, że kosztowo moje 30cm XPS'a to ok. 60cm EPS'a u ciebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ja planuję na hipotetyczny przyszły domek 40cm EPS-a i to nie ze względu na koszty a parametry bo z tym XPS-em faktycznie na zachodnich forach piszą, że wilgotnieje lepiej niż EPS.

 

Czyżbyś już wiedział, że będziesz miał wysokie wody gruntowe ? bo chyba nie z kondensacji czy samej dyfuzji obawiasz się nasiąkania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Nie wiem, ja planuję na hipotetyczny przyszły domek 40cm EPS-a i to nie ze względu na koszty a parametry bo z tym XPS-em faktycznie na zachodnich forach piszą, że wilgotnieje lepiej niż EPS."

 

Wytłumacz mi proszę kszhu,nie abym zadymy szukał,podstawy do decyzji o daniu 40cm EPS-a.

Masz pod domem plusową temperaturę. Na ścianach dajesz 20-30cm , an dachu więcej,a otacza je choćby dzisiaj -17oC ( Kujawy). W nocy temp. nieboskłonu miała -48oC .Rano przy -17oC i 70% wilgotności ,a więc sucho jak diabli,skrobałem przednią szybę.Wynika z tego że dach miał niższą temp. niż -17oC o kilka stopni.

Wytłumacz mi proszę kszhu, jaki jest sens ekonomiczny tych 40cm pod posadzką, bo rozumiem,że w ścianach i dachu bez zmian skoro o tym nie wspominasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...