Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Proszę o namiar może być na priv. Oczywiście mówimy o xps lub co najmniej eps200 hydro.

Polecam kontakt do Ms. Blair Wei z Chin, bo XPS-a już ma od 62USD za 1m3 dla partii min. 100m3 w porcie Fangcheng. „Producenci domów” może tam kupują z tym wysokim rabatem . Tu link do niej:

http://www.alibaba.com/product-gs/958255897/XPS_board_cold_insulation_material.html?s=p

Za jakość produktu nie ręczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Polecam kontakt do Ms. Blair Wei z Chin, bo XPS-a już ma od 62USD za 1m3 dla partii min. 100m3 w porcie Fangcheng. „Producenci domów” może tam kupują z tym wysokim rabatem . Tu link do niej:

http://www.alibaba.com/product-gs/958255897/XPS_board_cold_insulation_material.html?s=p

Za jakość produktu nie ręczę.

 

Licząc kurs dolara z dzisiaj 3,06x62=189 zł, troche daleko do tych 120 zł TB, nikt normalny nie da 80% upustu na XPS, nawet Chińczycy nie zmieszczą sie w kosztach produkcji, a gdzie zysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki namiar?

Przecież to umowy handlowe. Rabaty są od 40 do 80% - Jnternet to drogi sklep.

Więc proszę nie pisać bzdur do zwykłych zjadaczy chleba. Nikt z nas takiej ceny nie dostanie i za tyle nie kupi. I myślę że nawet żadna polska hurtownia takiej oferty nie dostanie. Jeśli pan ma to proszę to jasno napisać i podać swoją cenę wraz z parametrami takowego a będzie się u pana cała krajowa budowlanka zaopatrywała:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licząc kurs dolara z dzisiaj 3,06x62=189 zł, troche daleko do tych 120 zł TB, nikt normalny nie da 80% upustu na XPS, nawet Chińczycy nie zmieszczą sie w kosztach produkcji, a gdzie zysk.

Chińczycy już się zmieścili z ceną 1km autostrady i na zdrowie im nie wyszło:D

Po za tym ciekaw jestem końcowej ceny po doliczeniu kosztów transportu, ceł i podatków bo wątpię żeby celnicy cały kontener przepuścili.

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent domów nie ale indywidualny inwestor nie znajdzie podłogowego po 120zł. Chociaż ten fasadowy za 120zł ma takie same parametry (wytrzymałość na ściskanie) jak najsłabszy podłogowy więc do lekkiej posadzki wystarczy.

 

 

 

Jakość/cena - 150zł za lambdę 0,04 i niestety ponad 200zł za lambdę 0,031. W fasadowych tak samo niekorzystna relacja.

W podłodze grubość nie gra tak roli jak na ścianach gdzie każde 10cm wpływa znacznie na gabaryty i estetykę budynku.

 

Poza tym 40cm też lepsze dla oszołomów, którym w styropianie coś się ma wykraplać!:D

 

 

 

4 choć widziałem już U=0,3 w 3-szybowych pakietach.

U ściany i podłogi zakładasz takie same. Przepływ ciepła jednak będzie różny. Pod podłogą masz około 8 st i z czasem więcej, za ścianą i minus 20. Co do wykraplania to przy styro od środka, niezależnie od przegrody trzeba bardzo dobrą paroizolację. W sumie tylko chyba te z aluminium się sprawdzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że zwykła wystarczy . Należy jedynie nie dopuszczać do temp. niższej pod izolacją posadzki jak 7,9oC.

Ciśnienie parcjalne pary wodnej przy 22oC i 40% wilgotności względnej to 10,58hPa. Takiemu ciśnieniu odpowiada 7,9oC i 100% wilgotności. A że gaz-para wodna nie szkodzi styropianowi,to temp> 8oC nie spowoduje kondensacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby komuś wystarczyło U=0,5 dla pakietu, to sprzedaje to Pilkington, ale nie pamiętam dokładnie który oddział. Dzwoniłem do Sandomierza, dostałem namiar kto od nich kupuje (na pewno jakiś oddział Kraków, ale to chyba nie to), zadzwoniłem na wskazany numer i dostałem cenę. Mają m2 po 120zł netto, wersja oczywiście 3-szybowa z low-E, można kupić w ilościach detalicznych, bo w Sandomierzu dają na TIR-y.

 

Zdaje mi się, że to oddział Skierniewice.

Edytowane przez Przemek Kardyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kszhu:

 

Producent domów nie ale indywidualny inwestor nie znajdzie podłogowego po 120zł. Chociaż ten fasadowy za 120zł ma takie same parametry (wytrzymałość na ściskanie) jak najsłabszy podłogowy więc do lekkiej posadzki wystarczy.

 

Oby ten „producent domów” miał konstruktora, który umie liczyć płyty fundamentowe i traktuje styropian nie tylko jako termoizolację, ale też jako element konstrukcyjny, i policzy tę warstwę dla 150kPa odporu gruntu. Wtedy nie może stosować byle jakiego materiału po 120 zł za 1m3, nawet po upustach, tylko przyzwoity, ale już po 350-400zł/m3. Dla inwestorów indywidualnych cena bliżej 420 - 450 zł/m3.

 

Jakość/cena - 150zł za lambdę 0,04 i niestety ponad 200zł za lambdę 0,031. W fasadowych tak samo niekorzystna relacja.

 

Znasz się dobrze na styropianach, więc na pewno znasz ten test i tekst z linku poniżej. Ale podaję go dla budujących, aby wiedzieć, na co zwracać uwagę przy wyborze styropianu na elewacje. Choć to zwalczana tu technika. Gospodarz wątku wybaczy.

http://www.tynki.info.pl/imgs_upload/aktualnosci/2014/styczen2014/15012014_jakie_sa_styropiany.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli g wysokie (>60%) i rejon nasłoneczniony to może wystarczyć. Inaczej to taki pakiet będzie miał U=1 a to oznacza duże straty.

 

 

 

Tak, dwie, trzy, cztery szyby albo jak pokazywał merkava nawet kilkanaście.

Okna najlepsze w ofercie jakie widziałem to Uw=0,6 ale ceny kosmiczne.

 

ale czy nie warto mieć klamki? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...