Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Więc proszę nie pisać bzdur do zwykłych zjadaczy chleba. Nikt z nas takiej ceny nie dostanie i za tyle nie kupi. I myślę że nawet żadna polska hurtownia takiej oferty nie dostanie. Jeśli pan ma to proszę to jasno napisać i podać swoją cenę wraz z parametrami takowego a będzie się u pana cała krajowa budowlanka zaopatrywała:mad:

Nie dla zwykłych a bogatych!

Jak ktoś ma kasę kupować indywidualnie i składać samemu dom - to zwykły zjadacz nie jest. Np. nie stać mnie składać sobie zegarek czy samochód - kupując części ma allegro. Wyjdzie słabo i drogo.

Jak Pan myśli - po ile kupuję centrale wentylacyjne skoro sprzedaje je w sklepie gdzie są opłaty - 15-20% taniej niż na allegro?

Jakim cudem - płyta fundamentowa pod dom z 40 cm styropianem w kosztorysie jest po 300zł /m2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kszhu - zastanów się tylko jak będziesz robił obróbkę szpalet i malował ściany, to czy nie opaćkasz od razu szyb skoro będą bez ram. I jak stwierdziła moja żona - będzie to wyglądać jak w baraku u pijaków, gdzie zamiast okien jest powtykane byle co. Ramy okienne jednak robią lepsze wrażenie niż same szyby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest akurat prosty temat - rekuperator odbierze tyle, że z reszty już nic nie zostanie.

 

 

 

Spokojnie, są uszczelki, listwy dylatacyjne itp. itd. - nie ja pierwszy i ostatni. Co do estetyki to nie dyskutuję - jednym podobają się masywne ramy, listwy, szprosy, innym przeszklone ściany.

Duże okno na parterze, kwiatki na parapecie - żaluzje we wnęce - nie tylko cena jest zaletą fiksów . Lepiej dołożyć do szyby niż zbędnej ramy zawiasów,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 choć widziałem już U=0,3 w 3-szybowych pakietach.

żeby gaz był nawet z jowisza nic da ! przy 3 szybach są tylko dwie powłoki Low E ... i tego nie da się przeskoczyć.

Poszukaj danych ITB o szybach jedno komorowych 4/16/4 z argonem i powłoką ... po badaniach nie jest to 1,1 ... jak deklarują ale 1,3 ...

1,2 w porywach.

myślę że jak dwukomorowa szyba osiągnie 0,5 będzie bardzo dobrze. wystarczająco dobrze.

Zwiększanie ilości szyb ... przerabiałem ślepa droga, dla okien od południa. Od północy nie przeszkadza może być 10 szyb.

Pasuje aby okno ładnie też puszczało energię słoneczną.

 

Z takiego założenia wychodzę. Zwłaszcza, że nie widzę potrzeby otwierania okna - ma naświetlać a wietrzyć ma wentylacja; w razie jakiejś tragicznej awarii są zawsze drzwi.
Oczywiście, tylko pasowało by zrobić wentylację naturalną, nie mylić z

tą przez cegły tj kominy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U = 0,3 około 600 zł m2 za samą szybę. Za połowę tej kwoty U =0,5 z argonem.

Na jak długo jest ta gwarancja na argon czy krypton? Z biegiem czasu te gazy szlachetne się ulatniają, a i jakość wykonania pakietu będzie odgrywać rolę. Najpierw wg. producenta jest 0,3 potem 0,6 a w końcu jest tylko powietrze i o,9. To po co przepłacać jeżeli pakiety są zamontowane bezpośrednio w ociepleniu. Tej szyby się nie wymieni bez prucia ścian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. To że z GWC masz wilgotne powietrze ,to dowód na to że wysycha piach pod chałupą:lol2:

Tylko nie zepsuj tego zraszaniem ,będziesz miał cieplej.

 

Obawiam się, że u kszhu ta wilgoć będzie zawsze. Pod chudziakiem położył folie, więc gdzie ta wilgoć ma uciec ? A zraszacz akurat tutaj nie przeszkadza, bo jest pod folią.

 

Spokojnie, są uszczelki, listwy dylatacyjne itp. itd. - nie ja pierwszy i ostatni. Co do estetyki to nie dyskutuję - jednym podobają się masywne ramy, listwy, szprosy, innym przeszklone ściany.

 

Jestem ! ;)

tutaj można oglądnąć dom z 40cm izolacją ścian i oknami bez ram (ramy ukryto w izolacji):

http://www.modrastrecha.sk/blog/mio23/album/nulovy-dom-bez-komina-som-ufo/16289781/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby gaz był nawet z jowisza nic da ! przy 3 szybach są tylko dwie powłoki Low E ... i tego nie da się przeskoczyć.

Poszukaj danych ITB o szybach jedno komorowych 4/16/4 z argonem i powłoką ... po badaniach nie jest to 1,1 ... jak deklarują ale 1,3 ...

1,2 w porywach.

myślę że jak dwukomorowa szyba osiągnie 0,5 będzie bardzo dobrze. wystarczająco dobrze.

Zwiększanie ilości szyb ... przerabiałem ślepa droga, dla okien od południa. Od północy nie przeszkadza może być 10 szyb.

Pasuje aby okno ładnie też puszczało energię słoneczną.

 

 

 

Oczywiście, tylko pasowało by zrobić wentylację naturalną, nie mylić z

tą przez cegły tj kominy

Przecież starty oknem to głównie podczerwień, więc trudno tu o współczynnik dla czegoś nieprzeźroczystego - To bez sensu!!! A, ze ITB to podaje to tylko obciach.

Co do argonu... W pakiecie szyb nie może być wilgoci, by się zima od wewnątrz wykraplała, Gazy szlachetne nie mają wilgoci, używa się ich do pakietów szyb - technologicznie nie izolacyjnie! Do jednej z szyb dodaje się tlenku srebra - przepuszcza on światło widzialne odbija sporo podczerwieni - tlenek srebra decyduje o stratach a co jest w komorach, nie ma znaczenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jak długo jest ta gwarancja na argon czy krypton? Z biegiem czasu te gazy szlachetne się ulatniają, a i jakość wykonania pakietu będzie odgrywać rolę.
Racja stąd zrobiłem okno na samym powietrzu i zlazłem poniżej 0,5 z formatką 25x25cm

 

Przecież starty oknem to głównie podczerwień, więc trudno tu o współczynnik dla czegoś nieprzeźroczystego - To bez sensu!!! A, ze ITB to podaje to tylko obciach.
No dobrze Panie Tomaszu tylko właśnie nie gaz a powłoki metaliczne odbijające podczerwień sprawiają iż okno ma swoją izolację.

 

Co do argonu... W pakiecie szyb nie może być wilgoci, by się zima od wewnątrz wykraplała, Gazy szlachetne nie mają wilgoci, używa się ich do pakietów szyb - technologicznie nie izolacyjnie!
Suche powietrze też da się wtłoczyć :D

 

Do jednej z szyb dodaje się tlenku srebra - przepuszcza on światło widzialne odbija sporo podczerwieni - tlenek srebra decyduje o stratach a co jest w komorach, nie ma znaczenia!
Zgadza się to co nie raz pisałem nie dwa ! wpływ gazu jest marginalny ! 10-15 % lepiej niż na powietrzu ...

może i warto .. ale piszę o tym aby paniki nie było jak by się gaz ulotnił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takiego założenia wychodzę. Zwłaszcza, że nie widzę potrzeby otwierania okna - ma naświetlać a wietrzyć ma wentylacja; w razie jakiejś tragicznej awarii są zawsze drzwi.

To tyż racja, bo zeszłej zimy ludzie byli bez prądu przez 1 miesiąc, a tej zimy poniektórzy są już przez 2 tygodnie. Dobrze jest drzwi zostawić otwarte aby się nie poddusić przy temperaturze -20*C. Tylko tlenek węgla zbiera się pod sufitem więc trzeba tak jak w kurnej chacie wziąć w garść ścierę i dobrze ruszyć zużyte powietrze jak to się kiedyś robiło z muchami na wsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych okien a same pakiety U=0,3 - najprościej, najszybciej, najtaniej i najlepiej.

 

Nie warto ślepo patrzeć na U. To nie jest najważniejszy współczynnik w szybie. Tutaj masz info o najlepszej szybie na rynku:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?192585-Folia-na-okno&p=6301894&viewfull=1#post6301894

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze Panie Tomaszu tylko właśnie nie gaz a powłoki metaliczne odbijające podczerwień sprawiają iż okno ma swoją izolację.
Gazu za oknem jest od groma! Produkowałem okna na początku lat 90-tych z profili Plastmo - jak Pan sobie wyobraża sklejanie uszczelki i pracę w -20 st. by miedzy szybami nie było wilgoci? Jakie znaczenie na U przy niecałym centymetrze grubości i przepuszczaniu podczerwieni!!!

Gaz jest technologiczny nie izolacyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś wierzy informatyką, że znają się na izolacjach i ch programy mają sens ( na przykład podawanie U dla czegoś przeźroczystego - ( przypominam, z definicji lambda musi być constans) niech sobie wstawi - w parterowym domu z bk 24 cm + 10 cm styropianu 100% takiej ściany zamiast okien i policzy.

Zapotrzebowanie... wzrośnie!!! Jaki więc problem przyjąć, że okno ma 0.2W/m2 xK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj a Pan spiera się o to samo, czy ja piszę inaczej ? piszę że jest to udział marginalny w poprawie izolacji.

Ale jest.

Nie, ja nie piszę o sklejaniu samemu szyb, to jest nie potrzebne, od tego są awtamaty. Zamawiam formatkę i dopiero taką wstawiam.

Co zespolone w fabryce to nie u józia w szopie.

Moja formatka była ręcznie robiona i z powietrzem U 0,47 dokładnie. Mała formatka i obrzeże bez izolacji na obrzeżu.

Ramka alu między szybami.

A wilgoć ? chyba proszek w ramce ? nie jest od tego ?

 

Zapotrzebowanie... wzrośnie!!! Jaki więc problem przyjąć, że okno ma 0.2W/m2 xK
oj jak by Pan się choć troszkę wiedzą pokalał to by Pan wiedział i nie pisał głupot.

Pewnie że się liczy U ekwiwalętne.... i przy dobrej szybie wychodzi grubo poniżej zera czyli np -0,5 U ... jak by patrzeć na pryzmat zysków.

Jak by Pan to wiedział ? ale skąd Pan tylko sądy wydaje.

 

Nazywa się to współczynnikiem Ur i dla każdego miesiąca można wyliczyć.

Sezonowo wychodzi na - dla okien południowych, okien z ramą gdzie nawet 50% to rama.

Stąd słabszy wynik.

Dla maja Ur wychodzi w okolicach -5 W/m^2*K tak że jak Pan widzi to się liczy.

Tylko Pan jest mocno nie doinformowany o tym.

Nie znam Pan kompletnie tego co Pan atakuje. Pierwsze aby coś zaatakować trzeba to poznać.

Inaczej kolejny raz Pan się ośmiesza z swoimi hipotezami.

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazu za oknem jest od groma! Produkowałem okna na początku lat 90-tych z profili Plastmo - jak Pan sobie wyobraża sklejanie uszczelki i pracę w -20 st. by miedzy szybami nie było wilgoci? Jakie znaczenie na U przy niecałym centymetrze grubości i przepuszczaniu podczerwieni!!!

Gaz jest technologiczny nie izolacyjny

Brawo misiu! Dbasz o to byśmy się nie nudzili! Mówisz, że okna tez produkowałeś? Z profili Plastmo? I sklejałeś uszczelkę między szybami? :D:D:D. Dawaj misiu! Napie..alaj! Przynajmniej jest się z czego pośmiać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...