Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Jeżeli Pan uważa, że podstawianie katalogowych danych U, ze nie uwzględnianie odbiornika, ruchu powietrza zawilgocenia,, założenia, że ciepło płynie prostopadle i proporcjonalnie ( czyli to co robi Szanowny asolt - to "liczenie" to ja nawet nie chcę liczyć.

 

Zwrócił Pan uwagę na takie liczenie dr Dudzie?, on liczy w audytach dokładnie tak samo jak ja.

Dla niezorientowanych: dr Duda audytor nr 1 KAPE

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pan nawet czytać nie potrafi. Ja wyliczyłem "straty" i podałem jaki to procent całości.

Dla Pana nie ważne jest jaki zbiornik, jak zaizolowany, czy stoi w pomieszczeniu ogrzewanym, czy nie, ile jest rurek rozprowadzających ciepłą wodę, ile z tych rurek to celowe grzejniki, jaka jest temperatura wody w tym zbiorniku - nic nie jest ważne.

Pan robi tak: bufor -> sprawdzić w tabelce, bo liczyć się nie da-> 1000kWh straty. Aksjomat!

Rola izolacji jest marginalizacja roli ogrzewania - tu w tym wątku praktycznie do zera, gdy czytam o takim szkoleniu http://budenerg.itc.pw.edu.pl/ to już nóż się w kieszeni otwiera. Przecież to ewidentne oszustwo! a nie audyt czy liczenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrócił Pan uwagę na takie liczenie dr Dudzie?, on liczy w audytach dokładnie tak samo jak ja.

Dla niezorientowanych: dr Duda audytor nr 1 KAPE

Zwróciłem !!! Mało tego - napisałem do Niego, ze tacy jak Pan (Panie asolt) wypaczają zawód audytora, którego celem jest być kimś w rodzaju adwokata miedzy projektantem a inwestorem!!!

A Pan dr Duda umie liczyć - w przeciwieństwie do Pana!!! Program - to narzędzie jak kamera termowizyjna, czy wyrzutnia rakiet - gdy się ktoś nie umie tym posługiwać - robi więcej krzywdy niż pożytku. Pan, Panie asolt np "liczy" ścianę z bk ocieploną styropianem - a tego robić nie wolno!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróciłem !!! Mało tego - napisałem do Niego, ze tacy jak Pan (Panie asolt) wypaczają zawód audytora, którego celem jest być kimś w rodzaju adwokata miedzy projektantem a inwestorem!!!

A Pan dr Duda umie liczyć - w przeciwieństwie do Pana!!! Program - to narzędzie jak kamera termowizyjna, czy wyrzutnia rakiet - gdy się ktoś nie umie tym posługiwać - robi więcej krzywdy niż pożytku. Pan, Panie asolt np "liczy" ścianę z bk ocieploną styropianem - a tego robić nie wolno!

 

Proszę o odpowiedź dr Dudy (czy juz jestem na jego czarnej liście?) przy okazji, dr Duda wykonał obliczenia strat do gruntu korzystając z audytora OZC, mniemam ze inne straty tez wylicza za jego pomocą.

Skoro dr Duda nie raczy sie pojawic na forum, to moze Pan w jego imieniu odpowie jak dr Duda dyscyplinuje projektantów i inwestorów. Jak to technicznie wyglada, czy moze są to donosy do prokuratury, darmowe szkolenia dla niezorientowanych projektantów i audytorów, jak zmusza inwestorów do budowy tanich i komfortowych domów < 20 kWh/m2. Czy moze tak jak Pan rozsyła mailem ostrzezenie przede mną. Wiele razy pytałem nigdy nie uzyskałem odpowiedzi. Gdzie mozna zakupic program do wyliczania strat zgodny z Pana twierdzeniami? Chetnie sie zapoznam.

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Andrzeju - wysłać Panu korespondencje z zeszłego roku ? Bo osobistych spotkań nie nagrywałem!!

 

Chciałbym uzyskac oficjalne stanowisko dr Dudy, rozmowy przy kawie mnie nie interesuja, oraz stanowisko srodowiska akademickiego na temat tez i twierdzen dr Dudy (w domysle panskich)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rola izolacji jest marginalizacja roli ogrzewania - tu w tym wątku praktycznie do zera, gdy czytam o takim szkoleniu http://budenerg.itc.pw.edu.pl/ to już nóż się w kieszeni otwiera. Przecież to ewidentne oszustwo! a nie audyt czy liczenie!

 

Jakby Pan chciał podejść do tematu poważnie, to trzeba by było wziąć takiego jak ja inwestora, zaproponować jakąś izolację, do tego system grzewczy, pokazać koszty instalacji, zużycia energii, amortyzacji, podpisać się pod tym i położyć się na konsekwencjach!

A tak to jak mantra. Ktoś mądrzejszy to za Pana wymyślił, a Pan powtarza jak owieczka... żeby nie powiedzieć gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo chyba na końcu chodzi tak naprawdę o kasę a nie o to, że "moje jest najmojsze i już!"?:)

 

Tak, wszystkim oprócz TB chodzi przede wszystkim o oszczędność kasy (zapewniając komfort). Chodzi o kasę wynikającą z kosztów inwestycji w źródło/a ciepła oraz tą wynikającą z kosztów eksploatacji. Niestety, TB nie ogarnia takiego pojęcia jak ekonomia, bo u niego liczy się tylko 30cm. U niego długość jest miarą jakości ;)

 

PS: kszhu, o takich kablach mówiłeś? ;)

http://allegro.pl/wyprzedaz-przewod-grzewczy-25w-4m-kabel-grzejny-i3850250597.html

 

A tak na poważnie, to podaj link do tych przewodów za 700zł.

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym uzyskac oficjalne stanowisko dr Dudy, rozmowy przy kawie mnie nie interesuja, oraz stanowisko srodowiska akademickiego na temat tez i twierdzen dr Dudy (w domysle panskich)

Pan nie pęka !

 

 

W dniu 23 grudnia 2013 08:54 użytkownik Taniegrzanie napisał:

 

Cześć

 

Mirek, od jakiegoś czasu publikuję aktualną klasyfikację energetyczną

 

Klasa energetyczna

Ocena energetyczna

Zużycie na ogrzewanie na m2

A+

posiadający nadwyżki

sprzedający kWh

A

autonomiczny

samowystarczalny

B

pasywny

0-15 kWh/m2

C

izolowany

15-30 kWh/m2

D

nieizolowany

powyżej 30 kWh/m2

 

Uważam, że ta z lat 90-95

 

Klasa energetyczna

Ocena energetyczna

Zużycie na ogrzewanie na m2

A+

pasywny

Do 15 kWh

A

niskoenergetyczny

15-45 kWh

B

energooszczędny

45-80 kWh

C

średnioenergooszczędny

80-100 kWh

D

Spełniający (90’)normy

100-150 kWh

E

Energochłonny

150-250 kWh

F

Wysoko energochłonny

Powyżej 250 kWh

 

 

Jest bez sensu - doszły domy samowystarczalne i zarabiające !! Technologie się zmieniły ( powietrze pompy ciepła z bezpośrednim parowaniem i skraplaniem , PV itp. ) To tak szybko tanieje - jak płaskie telewizory.

 

Druga sprawa to zawód audytora!!! Nie podoba mi się "Sprzedawca certyfikatów" bo tak jest odbierany i kojarzony!!

 

To ma być adwokat inwestora w w uzyskaniu jak najlepszego wyniku (kWh/m2) za konkretne pieniądze. Powinien działać ( powtórzę DZIAŁAĆ) w 100% w interesie inwestora. To musi być jak adwokat - zawód zaufania publicznego a nie "dupek" sprzedający certyfikat.

 

 

By nie być gołosłownym - to mój mail do dr Dudy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby Pan chciał podejść do tematu poważnie, to trzeba by było wziąć takiego jak ja inwestora, zaproponować jakąś izolację, do tego system grzewczy, pokazać koszty instalacji, zużycia energii, amortyzacji, podpisać się pod tym i położyć się na konsekwencjach!

A tak to jak mantra. Ktoś mądrzejszy to za Pana wymyślił, a Pan powtarza jak owieczka... żeby nie powiedzieć gorzej.

Raczej to Pan nie czyta co napisałem. Piszę o izolacji i o systemach ogrzewania - właściwie tylko. Pokazywałem przykładowy kosztorys i...!!! pisałem wielokrotnie - domy izolowane są tańsze w budowie - dlatego skoro Pan to

pokazać koszty instalacji, zużycia energii, amortyzacji,

w tym wątku napisał - to nie czytał Pan !!! To dość powszechne, że się krytykuje nie znając - Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, TB nie ogarnia takiego pojęcia jak ekonomia,
Podstawą jest EKONOMIA - ekonomiczna izolacja termiczna to taka przy której nieekonomiczny jest centralny system ogrzewania. Chodzi i jak najtańsze komfortowe domy do 20kWh/m2 .Nie izolując domu - wyda się więcej na budowę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawą jest EKONOMIA - ekonomiczna izolacja termiczna to taka przy której nieekonomiczny jest centralny system ogrzewania. Chodzi i jak najtańsze komfortowe domy do 20kWh/m2 .Nie izolując domu - wyda się więcej na budowę!

 

Takie slogany to dzieci w przedszkolu mogą rzucać.

Poważny człowiek potrafi to uzasadnić podając konkretne rozwiązania.

Póki co można Cię zakwalifikować tylko do tej pierwszej grupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to Pan napisał:

Chciałbym uzyskac oficjalne stanowisko dr Dudy, rozmowy przy kawie mnie nie interesuja, oraz stanowisko srodowiska akademickiego na temat tez i twierdzen dr Dudy (w domysle panskich)

a gdy Pan poznał to:

To jest tylko zdanie dr Dudy, nie jest ono obowiazujacym prawem, gdy bedzie to sie do niego dostosuję. Prywatne opinie dr Dudy mnie nie interesują

 

Podobnie było z 30 cm styropianem od gruntu - napisał Pan, że dr Duda jest dla Pana autorytetem... a gdy Pan poznał jego stanowisko

Biorąc dodatkowo pod uwagę, że z wszystkich przegród jedynie ocieplenie podłogi na gruncie jest z przyczyn ekonomicznych niewykonalne, stosowanie cieńszych warstw ocieplenia niż 30cm jest dla inwestora ekonomicznym absurdem. Zatem z punktu widzenia etyki projektant, który nie przedstawia inwestorowi tego rachunku, albo o nim nie wie czyli jest głupcem, albo mu się nie chce czyli jest łajdakiem.

zmienił Pan zdanie!!!

 

Pan uważa, że coś takiego http://budenerg.itc.pw.edu.pl/ to jest normalne??? Czy wypaczenie??? Dla mnie to parodia nauki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co doktor Panu odpisał - bo to jest ważne? To co Pan myśli, to już wiemy.

Kable + pompa kosztują więcej niż mój system z buforem.

Same kable są droższe w eksploatacji niż mój system z buforem. Kszhu takie ma i nie pierdzieli głupot, że to takie tanie w eksploatacji.

Koszt budowy domu "izolowanego" jest większy od nieizolowanego o koszt izolacji.

Prosiłem Pana prywatnie o ofertę i mnie Pan spławił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłem Pana prywatnie o ofertę i mnie Pan spławił.

 

Widocznie dlatego ze mnie oficjalnie nie potepiłes i nie przyznałes TB racji. Na ofertę TB trzeba sobie zasłuzyć (trzeba być głupszym od TB, frajerem, baranem do strzyżenia, itp) .

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...