Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Może nie wiem. Ale R 20cm styropianu i tynku w ścianie jest takie samo.Mało tego ,przykleisz od środka na tynku grafen,to też będzie miał takie samo R jak tynk. Toż to jaja są.

 

Chcę Ci tylko powiedzieć, że wzór "lambda przez grubość razy gradient" to nie wszystko. Jest jeszcze opór przejmowania ciepła - pisał o tym merkava. Stąd różnica dla ściany i dla podłogi. Dlatego też trzeba wiedzieć jaki materiał jest za daną przegrodą - czy jest to powietrze czy piasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem..., dla ściany z 1mm styro czy z 1 mm grafenu U będzie prawie takie samo.
oczywiście że tak.

Ktoś zapomniał ... tym 1mm. dobry przykład.

20cm styropianu ... to nie jest 20cm stali . gdzie przy 1mm opór materiałów nie ma znaczenia bo 99% udziału mają opory przejmowania ciepła.

tak przy 20cm izolacji z EPS'a to stali musiało by być 285 metrów czystej stali !!!

 

ja wiem że Pan Tomasz działa niczym czarna dziura na materie ... ale to są jego tylko z zadka wyciągnięte hipotezy ... mijające się z prawą szerokim łukiem.

 

co mnie tam jakaś delta T obchodzi ... zlicza się pierwsze straty W/K a nie jakieś delty ... delta w Wrocławiu będzie inna a w Suwałkach inna ...

a dom 99,9% ten sam ... i jak tu porównać ... pierwsze trzeba zać Htr i Hve ... wyrażone w W/K a amica od prania mózgu Pan Tomasz ...

niech idzie do szkoły.

No no bo będzie że czajnik ogrzewa się parabolicznie :D

 

Chcę Ci tylko powiedzieć, że wzór "lambda przez grubość razy gradient" to nie wszystko. Jest jeszcze opór przejmowania ciepła - pisał o tym merkava. Stąd różnica dla ściany i dla podłogi. Dlatego też trzeba wiedzieć jaki materiał jest za daną przegrodą - czy jest to powietrze czy piasek.
te oporu przejmowania pokazują iż nie może być gorszej przegrody jak U 5,9 .

I w ceglanych ścianach to był pokaźny zastrzyk izolacji... 0,6m/0,77W/mK = R 0,779 ... teraz dolicz 0,17 =

0,94 m^2*K/W = 1,06 W/m^2*K tj U bez tego 1,28 W/m^2*K ... dość znacznie całe 0,24 ... to tak jak miedzy domem pasywnym 0,1 a domem zwykłym 0,3 i kawałek bo 0,34 ... teraz lepiej widać jak duża jest to różnica ... dodać jeszcze jedną pustkę powietrzną ...

i mamy U 0,8 około ...

opór pustki powietrznej 0,33 m^2*k/W a z powłoką 0,66 -0,7 zależy od powłoki niskoemisyjnej.

 

grunt w grubości choć słabą ma lambdę ... to jest go sporo ... nie jakieś 10cm tylko parę metrów ...stąd niczym fala termiczna przejdzie przez niego chwilę to trwa.

Brzęczykowski chce twierdzić iż grunt ... kradnie jak cygan ciepło i natychmiast oddaje gdzieś w las .

Wkładał kiedy ? łyżkę do kawy /zupy/ czegoś ciepłego? co od razu je - bło -ciepłem ? po paluchach ? czy chwilkę trwało ?

no jasne że chwilkę nawet przy stali trwało niczym fala termiczna przeszła przez stal/ srebro.

Zgodnie z hipotezą Brzęczykowskiego musi się to stać zaraz !

nikt gwoździa na gazie nie grzał ? co od razu się nagrzał? to samo tu ... chwilę musi trwać ... i wiąże się to z pojemnością cieplną ...stąd wodzie potrzeba 4,2 kJ /kg aby ruszyć 1litr wody o 1st ! ale Pan Tomasz ma w zadzie naukę ...

on wie że pierwsze dwa stopnie podnosi się liniowo ... potem wykładniczo ...

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę Ci tylko powiedzieć, że wzór "lambda przez grubość razy gradient" to nie wszystko. Jest jeszcze opór przejmowania ciepła - pisał o tym merkava. Stąd różnica dla ściany i dla podłogi. Dlatego też trzeba wiedzieć jaki materiał jest za daną przegrodą - czy jest to powietrze czy piasek.

 

Też mi różnica 0,13 i 0,04 do 0,17 i to występujące jako suma oporów.

Chodzi o to ,że tynk przekaże tyle ile pozwoli styropian.Skoro działa to w ścianie to dla czego nie w podłodze.Cuda,czy wytłumaczenie dla konieczności 40 ,ba 50cm w podłodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie wiem. Ale R 20cm styropianu i tynku w ścianie jest takie samo.Mało tego ,przykleisz od środka na tynku grafen,to też będzie miał takie samo R jak tynk. Toż to jaja są.

 

To generalnie jest bardzo logiczne. Jak masz opór wklepać osiłkowi, to jak przed nim stanie jakiś chuderlak, to też będziesz miał opory mu wklepać.

 

Wzór "lambda przez grubość razy gradient" jest prawdziwy i z tego wniosek, że należy ograniczać gradient. Można to osiągnąć np. budując dom w bloku mieszkalnym. Trzeba tylko pilnować sąsiadów, żeby na noc temperatury nie obniżali, bo to straty - wiadomo.;)

 

A jak już budujesz dom na jakiejś działce to tylko w lecie - uwięzisz ciepło w gruncie pod posadzką i już zawsze będziesz i miał straty na poziomie 0,0nic.

Edytowane przez Przemek Kardyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi różnica 0,13 i 0,04 do 0,17 i to występujące jako suma oporów.

Chodzi o to ,że tynk przekaże tyle ile pozwoli styropian.Skoro działa to w ścianie to dla czego nie w podłodze.Cuda,czy wytłumaczenie dla konieczności 40 ,ba 50cm w podłodze.

nie wiesz? bo tam działa funkcja wykładnicza ... Pana Tomasza ...On wie.

Grunt to chomik i wpier ... ciepło jak ziarno.

Cuda ... Kolego Nydar cuda TB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dajże jaką wykładnię dla18cm styropianu 0,035 dla 15,5oC pod chudziakiem i 21oC posadzki.Bo ja już ....

 

Musisz sobie grzałki powtykać w ten grunt i go rozgrzać do temperatury pokojowej. Wtedy masz gradient 0, więc i straty zero.

Te grzałki trzeba zasilić z generatora podłączonego do turbiny parowej, a parę będziesz miał podgrzewając wodę na piecyku na chrust leśny - najlepiej wodę z własnego ujęcia.

Pozostaje tylko kupić hektar działki, posadzić na nim las i wybierać co zimy cały chrust.

Wtedy masz tanio, jak się przyzwyczaisz to można powiedzieć że nawet komfortowo, a jak nie będziesz liczył energii to możesz się upierać że i za darmo.

 

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ... to będzie R 5,14 .U 0,19 strata będzie rosła do kw temp :D:lol2:

tak dla delta T 1 będzie 0,19 wata na 1m^2 dt 1 = 0,19 dt 2 = 0,76 W/K dt 3 1,71 dt 4 3,04 dt 5 =4,75 i dt 5,5 = 30,25 *0,19 =5,74 nawet ciężko mi coś z jednostką tego cuda :D

 

Co tak ogólnikowo. TB Ci powie, że tak się nie liczy. Dawaj dla dt od 0,1 do 20 ze skokiem co 0,1 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadnij do działu wnętrz.A nuż.Kreatywny jesteś.

Albo nie. Zostań tak sympatycznie z siebie ........ nia robisz (wpisz w nawias co pasuje). Zawsze to jakaś odskocznia od nudy rozmowy o gruncie:D.Kolesia zawołaj bo bez niego blado wypadasz.

 

Wnętrzem się zajmie żona - ona wie jako to kolor "mglisty poranek", więc niech się przyda. Też ma kobita swoją rację (zawsze!).

Że drania z siebie robię... trudno Ci dogodzić. Ale ja taki nie jestem. Słowo!

O gruncie to sam chciałeś, a teraz odskocznia? A ściany też niedobre? Może sufit?

O jakim kolesiu mówisz? Sam jestem. Ale Ty sobie poszukaj pomocy...

 

Idę spać - wieczorem się trochę przyjemniej zrobiło - tak jest korzystniej dla wszystkich.

 

Nie denerwuj się nydar. Po prostu śmieszą mnie Twoje rozwiązania, ale - może to działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...