Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Wolę, od każdemu co innego mówiących nazw (tu pasywne - gdzie IBP dopuszcza całkowite zużycie 120kWh/m2) liczby. Akurat w przypadku wody, dom ma niewiele wspólnego - bo ja będę jej zużywał w każdym domu tyle samo.

Co innego się opłaca przy zużyciu do 40litrów cwu/osobę dziennie co innego przy 100litrach co innego przy 1000 litrach dziennie na osobę.

UE podaje, że przeciętny jej obywatel zużywa dziennie 35l cwu - teraz proste pytanie - jakie Pan planuje zużycie ?

 

Dla mnie dom pasywny to dom zużywający nie więcej jak 15kWh/m2 rok.

Dwie dorosłe osoby i dziecko, na razie +/- 100l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

...

Nie, między wierszami znajduję ciekawe informacje.

...

Możesz podać jakie? Co Brzęczkowski takiego napisał co nie byłoby wcześniej oczywiste? To, że trzeba ocieplać? Zrozum, w tych jego pokręconych teoriach wszystko się miesza. Prawda z nieprawdą, Pomysły już wykorzystywane które Brzęczkowski sobie przywłaszczył z jego osobistymi które wywołują tylko śmiech. To jeden wielki mętlik. To tak jakbyś zbierał strzępki podartych książek uważając, że coś się z tego można dowiedzieć. Można ale skąd wiesz co jest prawdą a co fantazją? On nic z tego co pisze nie jest w stanie uzasadnić. Już to wystarczy by go poważnie nie traktować. Tak też, prędzej czy później robią ci którzy z nim rozmowę podejmowali a byli to często ludzie o dużo większej wiedzy niż moja czy twoja. Jak ma sens rozmowa z pajacem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma Pan 100% racji - a wg Pana po 24 latach - wyszłoby, że robię inaczej niż piszę, że ktoś jest oszukany?

 

Jakbym komuś powiedział, że jak chce z rodziną przejechać z Mielca do Warszawy, to powinien iść do salonu (najlepiej mojego salonu), kupić samochód, zarejestrować, ubezpieczyć, zrobić prawo jazdy, zatankować i pojechać, a ten to zrobił i wszyscy by dojechal, to czy byłoby to oszustwo? Przecież to sama prawda!

Ale mógłbym pomyśleć nie o sobie, tylko o nim... że chyba chce w miarę tanio. Wtedy wydatek na bilety, chociaż wyższy niż na paliwo raczej byłby na miejscu prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym komuś powiedział, że jak chce z rodziną przejechać z Mielca do Warszawy, to powinien iść do salonu (najlepiej mojego salonu), kupić samochód, zarejestrować, ubezpieczyć, zrobić prawo jazdy, zatankować i pojechać, a ten to zrobił i wszyscy by dojechal, to czy byłoby to oszustwo? Przecież to sama prawda!

Ale mógłbym pomyśleć nie o sobie, tylko o nim... że chyba chce w miarę tanio. Wtedy wydatek na bilety, chociaż wyższy niż na paliwo raczej byłby na miejscu prawda?

Może inaczej - gdyby Pan pisał wszędzie, ze samochody kupione u Pana palą do 3 l/100km... to wyszłoby by na jaw oszustwo? Czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli 35 w UE to 100l na wszystkich.

Ogrzanie 35 lirów wody do temperatury prysznicowej - to 1kWh

Przyjmijmy, że osoby u Pana są poza domem 1 miesiąc w roku - - to na ogrzewanie wody potrzebuje Pan 1000kWh - czyli około 600zł rocznie - więc najekonomiczniej będzie założyć termy pojemnościowe 10-15 litrów z grzałka minimum 2kW pod zlewem w kuchni i w łazienkach. Tak by uniknąć transportu wody rurkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej - gdyby Pan pisał wszędzie, ze samochody kupione u Pana palą do 3 l/100km... to wyszłoby by na jaw oszustwo? Czy nie?

 

Gdyby to było oszustwo to by wyszło!

Ale dlaczego inaczej, skoro właśnie tak?

Pan pisze "Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie".

Może i są to "komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie", ale tanie to są tylko w eksploatacji. Nie napisze Pan przecież jako handlowiec "Drogie w budowie, ale tanie w eksplatacji komfortowe domy...". To się nazywa wprowadzanie w błąd i jest czym innym niż zwykłe oszustwo.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Erystyka

 

Polecam szczególnie punkty 1, 2, 13, 15, 16, 20, 21. Reszta dla ambitnych.

Edytowane przez Przemek Kardyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyszłoby to przez 24 lata czy nie?

 

O właśnie - z humorem, to mi się podoba!

 

Jeszcze raz: jakby to było oszustwo, to by wyszło, ale to tylko wprowadzanie w błąd.

Jak wiadomo nikt nie jest zadowolony ze stanu swojego portfela, ale ze stanu swojej mózgownicy - każdy! Więc kto się przyzna, że dał się przez Pana wprowadzić w błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśli Pan, że decydujący się na nasze ogrzewanie inwestor nie patrzy na licznik? Ci co do nas trafiają studiują zużycie i to jak! A ponieważ od 24 lat robimy włącznie elektryczne ogrzewanie ( inne do domów izolowanych się nie nadaje) to bardzo łatwo nawet laikowi przeliczyć zużycie na m2 .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśli Pan, że decydujący się na nasze ogrzewanie inwestor nie patrzy na licznik? Ci co do nas trafiają studiują zużycie i to jak! A ponieważ od 24 lat robimy włącznie elektryczne ogrzewanie ( inne do domów izolowanych się nie nadaje) to bardzo łatwo nawet laikowi przeliczyć zużycie na m2 .

 

Ale do mnie Pan to pisze? Ja pytam o koszty budowy, a nie eksploatacji.

Przecież dla Pana koszty eksploatacji to sprawa wtórna - ważne, żeby dużo sprzedać i nie oszukać. Wprowadzanie w błąd to zwykła reklama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo, komercyjne wykonanie będzie droższe ale mam to dokładnie policzone wg można by powiedzieć szalonej koncepcji i wychodzi niewiarygodnie tanio. Są pewne ograniczenia bo tej samej metodyki nie da się zastosować do parterówki i wieżowca ale się da. Teraz nie ale może wieczorem czy w weekend założę temacik i coś opiszę wstępnie.

 

Czekam niecierpliwie. Daj znać jak coś będzie.

Czy Twoją metodę da się zastosować w domku murowanym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do mnie Pan to pisze? Ja pytam o koszty budowy, a nie eksploatacji.

Przecież dla Pana koszty eksploatacji to sprawa wtórna - ważne, żeby dużo sprzedać i nie oszukać. Wprowadzanie w błąd to zwykła reklama.

Koszty budowy są niższe - co łatwo policzyć ! To porównanie kwot! Jak to ukryć czy oszukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty budowy są niższe - co łatwo policzyć ! To porównanie kwot! Jak to ukryć czy oszukać?

 

Według Pańskiego kosztorysu mój dom wyjdzie co najmniej 350 tyś (nie wiem czy nie netto, bo b/d)

Według zwyczajnej technologii (20-20-30cm styro) i z wykorzystaniem ekip budowlanych w takim samym zakresie (do SSO, tynków, i izolacji) - 270 tyś brutto.

Ma Pan rację - to łatwo porównać jak się trzeźwo myśli i dlatego tak mało jest domów "izolowanych". Albo ktoś to zrobi sam, bo się nauczy od mądrych i życzliwych ludzi, albo da się orżnąć - jak ma kasę to ma to w doopie i cieszy się, że ma rarytas.

A dodatkowo Pan chce pakować następne m3 styro w podłogę, kable w I taryfie, itp., kompletnie nie przejmując się tym, że ktoś może nie chcieć domu szkieletowego. Trzeba się uprzeć, żeby zrobić tak, jak Pan doradza bo to w poprzek wszystkiemu normalnemu. A jak Pan to uzasadni trzeźwo myślącej osobie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jak pierwszy raz dowiedziałem się o ocieplaniu od wewnątrz to też odpadłem. Ale zobaczyłem, że tak robią m.in. w bardziej cywilizowanych od nas rejonach świata. Poczytałem, policzyłem efekty i koszty stwierdzam, że ma to sens. Ma sens też dobra paro jak i wiatro-izolacja prawidłowo zastosowana w szczelnym domu, gdzie wilgoć i wiatr potrafi robić wielkie spustoszenie.

 

Czy moze widziałes jak to robią w przypadku domów murowanych, dwukondygnacyjnych murowanych, z zelbetowymi stropami, podciagami, słupami a czesto tez zelbetowymi schodami. Czy tam również była zastosowana izolacja od wewnątrz i czy to faktycznie jest duzo tansze od tradycyjnego ocieplania z zewnątrz. Ok 95% domów tak sie w Polsce buduje. Twoje obserwacje mogą byc bardzo cenne bo dotychczas TB nie przedstawił wiarygodnych dowodów ze takie własnie ocieplenie jest w przypadku tych własnie budynków tansze i efektywniejsze. Nie mówimy o szkieletowcach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moze widziałes jak to robią w przypadku domów murowanych, dwukondygnacyjnych murowanych, z zelbetowymi stropami, podciagami, słupami a czesto tez zelbetowymi schodami. Czy tam również była zastosowana izolacja od wewnątrz i czy to faktycznie jest duzo tansze od tradycyjnego ocieplania z zewnątrz. Ok 95% domów tak sie w Polsce buduje. Twoje obserwacje mogą byc bardzo cenne bo dotychczas TB nie przedstawił wiarygodnych dowodów ze takie własnie ocieplenie jest w przypadku tych własnie budynków tansze i efektywniejsze. Nie mówimy o szkieletowcach.
zdjecie_duze.jpg Która kondygnacja?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się! Dlatego powtarzam:

 

 

 

Ja przed rozpoczęciem budowy obecnego domu najpierw dosyć długo rozważałem zasoby w funkcji ograniczeń aby w ogóle rozpocząć koncepcję projektu. Nie wszystko da się zawsze i wszędzie. Nie wyobrażam sobie natomiast hurra-optymistycznego podejścia typu kupujemy ładną działeczkę, przyjemny projekcik i budujcie mi a co wyjdzie to będzie.

 

Problem jest ze TB ma klapki na oczach, wg jego wizji wszyscy mają miec parterowego szkieleciaka. Wszyscy inni którzy chcą miec inaczej są moze zaczne od początku:

oszukanym inwestorem, oszukujacym audytorem, łajdakiem projektantem. Jezeli kogos pominąłem prosze o uzupełnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]239183[/ATTACH] Która kondygnacja?

 

Jest to zapewne dwukondygnacyjny budynek budowanyn i finansowany przez niezbyt zamoznego inwestora i ten 20-30 tanszy koszt wybudowania zapewne nie do pogardzenia.

A powaznie nie widziałem jeszcze takiego budynku o którym pisałem wykonanym w takiej technologii (izolowanie od srodka) a duzo juz budów widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]239183[/ATTACH] Która kondygnacja?

 

Dwudzieste ósme piętro, stary budynek do termoomodernizacji - najtaniej to zrobić od środka (taki jest mój typ). A czy najlepiej - kto zapłaci za taaaaaakie rusztowanie?

 

A może to tylko izolacja jednego piętra?

Edytowane przez Przemek Kardyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...