Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Rekuperatorem - mogę zmniejszyć zużycie ( pod warunkiem sterowalnego systemu ogrzewania) o 4000kWh - uszczelnieniem - trudno określić ale na ogół to jest od 1000 do 3000kWh - czyli jeszcze trzeba z 10000kWh zrobić niecałe 4000 - a tu sprawę załatwiła 2kW ppci - przeznaczona do klimatyzacji.

 

...

 

To co powyżej prezentujesz to dopiero wróżenie z fusów. Już sam rekuperator dający 4000kWh jest mocno naciągane. To wszystko powyższej to teoria w ogóle nie odnosząca się ani to tego budynku, ani jego zapotrzebowania na energię. Zapomniałem, że Ty patrzysz i już wiesz ile ten budynek "ciągnie"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

3600kWh x 0.53 zł = 1900zł - czyli 3 x taniej .

Tylko nie liczyłem i audytu nie zrobiłem !

No właśnie ale niech Pan zejdzie tak z energią użytkową.

Na razie jest to manipulacja energią końcową i nie świadczy o budynku izolowanym.

Sztuka jest zrobić dom bez aktywnego grzania. A nie manipulacja chałupą co nie spełnia wymagań WT 2014 ... czy 2008 starej.

Tylko czemu ma służyć dorabianie etykiety iż taki dom jest izolowany.

Miarą komfortu termicznego jest temperatura ścian np.

Można każdy dom ogrzać pompą ciepła gruntową, tylko nadal pozostanie domem gdzie "ciągnie" od ścian.

Kiedy najlepiej mieszka się w domu ? a od połowy kwietnia do połowy maja i od końca sierpnia do połowy października.

Nie trzeba ani grzać ani chłodzić.

Własnie na tym polega sztuka budynku pasywnego, aby z sam siebie trzymał jak najdłużej ciepło.

 

Pan sugeruje iż pudrowanie lenina to jest jednoznaczne jak by był żywy.

To samo Pan oferuje do zimnych ceglanych chałup .

 

 

To co powyżej prezentujesz to dopiero wróżenie z fusów. Już sam rekuperator dający 4000kWh jest mocno naciągane. To wszystko powyższej to teoria w ogóle nie odnosząca się ani to tego budynku, ani jego zapotrzebowania na energię. Zapomniałem, że Ty patrzysz i już wiesz ile ten budynek "ciągnie"...
no no :) może być hangar jak na A380 i powie też 4000 kWh i domek 50m^2 wyjdzie to samo :D

Właśnie jak by Pan rozumiał po co się liczy to by Pan wiedział iż trzeba

Wydać wartość którą można będzie porównać do innego domu.

Tak mogę sobie mówić iż mam komputer za 1Mkzł ... bo on dla mnie jest tyle wart.

To samo prezentuje Pan Tomasz - dla niego rekuperator daje 4MWh oszczędności .. nie ważna wydajność ... itp

Wywróżone z fusów i ma być.

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste pytanie. Jeśli pomieszczenie ma mieć wysokość (docelową) 2,7m, to ile musi mieć (wybudowane) przy dociepleniu stropu 30cm od "góry" (na stropie), a jaką przy ociepleniu "od dołu" (sufitu) - wszak izolacja musi być ciągła (zasada termosu)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co powyżej prezentujesz to dopiero wróżenie z fusów. Już sam rekuperator dający 4000kWh jest mocno naciągane. To wszystko powyższej to teoria w ogóle nie odnosząca się ani to tego budynku, ani jego zapotrzebowania na energię. Zapomniałem, że Ty patrzysz i już wiesz ile ten budynek "ciągnie"...

Jakby było naciągane - to by się w praktyce nie sprawdziło!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co powyżej prezentujesz to dopiero wróżenie z fusów. Już sam rekuperator dający 4000kWh jest mocno naciągane. .

 

Niekoniecznie - jeśli zakładana wymiana powietrza jest ponad 200m3/h w ciągu całego okresu grzewczego, a sumaryczna sprawność reku jest większa niż 80%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste pytanie. Jeśli pomieszczenie ma mieć wysokość (docelową) 2,7m, to ile musi mieć (wybudowane) przy dociepleniu stropu 30cm od "góry" (na stropie), a jaką przy ociepleniu "od dołu" (sufitu) - wszak izolacja musi być ciągła (zasada termosu)

 

Już tego nie wałkuj - zamiast pustak na stropie można go dać pod stropem i na jedno wychodzi. W ogóle ZAŁÓŻMY, że cenowo na jedno wychodzi, że wszystkie ściany wewnętrzne są działowe, że podłoga jest tylko do ocieplenia itp, itd.

Co wtedy będzie się złego działo? Ktoś gdzieś z jakiegoś powodu izolował od wewnątrz. Dlaczego to takie zło i jak sobie z tym poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo prezentuje Pan Tomasz - dla niego rekuperator daje 4MWh oszczędności .. nie ważna wydajność ... itp

Wywróżone z fusów i ma być.

Wydajność jest określona - 50m3/h każda łazienka i 30m3/h kuchnia!

3 łazienki i kuchnia 180m3/h - centrala pobiera 19W . Wymiennik RS160.

Przecież ja podałem dane ze stanu faktycznego - jakie było zużycie kWh przy ogrzewaniu gazowym i ile wychodzi teraz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekuperatorem - mogę zmniejszyć zużycie ( pod warunkiem sterowalnego systemu ogrzewania) o 4000kWh - uszczelnieniem - trudno określić ale na ogół to jest od 1000 do 3000kWh - czyli jeszcze trzeba z 10000kWh zrobić niecałe 4000 - a tu sprawę załatwiła 2kW ppci - przeznaczona do klimatyzacji.

 

Opłaty za gaz 1000 zł - czyli 5500 zł w sezonie - czyli zużycie 16000kWh - minus 5000-6000kWh odzysk i uszczelnienie - to 10000kWh z inverorową pompą ciepła pozwoliło zejść na około 3600kWh x 0.53 zł = 1900zł - czyli 3 x taniej .

Tylko nie liczyłem i audytu nie zrobiłem !

 

Jezeli dom nie był ocieplany to nie miał 16000 kWh a conajmniej 2000 kWh. Dokładniej mozna to oszacować mając wiecej danych, które sa bardziej tajne od strefy 51

Jezeli koszt gazu był faktycznie 5500 zł to ten dom nie był w całosci ogrzewany do 20 oC (łazienki 24 oC) a tylko niektóre pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydajność jest określona - 50m3/h każda łazienka i 30m3/h kuchnia!

3 łazienki i kuchnia 180m3/h - centrala pobiera 19W . Wymiennik RS160.

Przecież ja podałem dane ze stanu faktycznego - jakie było zużycie kWh przy ogrzewaniu gazowym i ile wychodzi teraz!

 

A dlaczego kuchnia tylko 30 m3/h ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy się sprawdziło, to tylko Ty wiesz.

To tak samo jak wskazywanie własnych artykułów bo obalania czyiś argumentów :)

Przecież przed sezonem - inwestor przestraszony wpisami - napisał do HenoKa ( jest to w tym wątku, bo HenoK wrzucił to) - gdyby się nie sprawdziło - napisał, by ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie - jeśli zakładana wymiana powietrza jest ponad 200m3/h w ciągu całego okresu grzewczego, a sumaryczna sprawność reku jest większa niż 80%

 

Po pierwsze 200m3/h, czyli 8 osób ?

Po drugie 80%, bez GWC ? czyżby grzałką rozmrażał a prąd do grzałki miał za free ?

Po trzecie - jaki pobór energii mają wentylatory przy przepływie 200m3/h (jaki spręż ?).

Czyżby energię do grzałki i wentylatorów miał za free?

 

Wiesz dobrze, że w praktyce wartości które przytacza TB są nierealne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli dom nie był ocieplany to nie miał 16000 kWh a conajmniej 2000 kWh. Dokładniej mozna to oszacować mając wiecej danych, które sa bardziej tajne od strefy 51

Jezeli koszt gazu był faktycznie 5500 zł to ten dom nie był w całosci ogrzewany do 20 oC (łazienki 24 oC) a tylko niektóre pomieszczenia.

Dom ma 20 lat i nie wiem jak był ocieplany - wiem jakie miał zużycie - 5500 zł za poprzedni sezon za gaz - to wychodzi około 16000kWh - czyli dom nie był izolowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom ma 20 lat i nie wiem jak był ocieplany - wiem jakie miał zużycie - 5500 zł za poprzedni sezon za gaz - to wychodzi około 16000kWh - czyli dom nie był izolowany.

 

A że sezonu zimowego do końa 2013 roku nie było, to TB przypisał oszczędności zmianom jakie dokonał - (4000kWh samo reku) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo a 30cm tez norma?

 

Czy nie mozna miec 50m3/h... mi sie wydaje ze tylko lajdacy daja 30 m3/h....

i to ma byc nie zalezne od powierzchni?

 

Czy ktos ma kuchnie 5m2 czy 30m2?

 

Szanowny Panie - norma na izolację oznacza, że gorzej nie należy ! Norma na wentylację to co innego - zbyt silna wentylacja też jest zła - więc norma w przypadku wentylacji oznacza ile ma być a nie minimum .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...