Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dom ma 20 lat i nie wiem jak był ocieplany - wiem jakie miał zużycie - 5500 zł za poprzedni sezon za gaz - to wychodzi około 16000kWh - czyli dom nie był izolowany.

 

Skąd przeliczenie ze 5500 zł to 16000 kWh, czy ten dom miał pomiar ciepłomierzem za kotłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz dobrze, że w praktyce wartości które przytacza TB są nierealne ..
To ile Pan rekuperatorów w praktyce założył?

Zapraszam - puki mrozy - zobaczy Pan, że bez grzałki i gwc temperatura powietrza świeżego za wymiennikiem jest o niecały 1 st. niższa od tego w pomieszczeniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad 60kWh/m2... gorzej to sobie nikt po 90 roku nie budował! Jeżeli zużycie było większe to już wina źle dobranego ogrzewania.
widać jesteśmy znowu u punktu wyjścia.

Buduje się domy grubo ponad 100 ... teraz ... nawet projekty są ładnie do tego dostosowane ... z pompą ciepła jest poniżej 120 kWh... a

ty inwestorze martw się jeśli dasz gaz ... bo do m ma Htr 214 i Hve 178 W/K a EP ... zobaczcie http://www.archipelag.pl/files/Project/n40hh9h0aeq04q/File/LorenzoG2.pdf plus masa mostków ...

I po co trajkotakć iż nikt nie buduje więcej jak 60...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad 60kWh/m2... gorzej to sobie nikt po 90 roku nie budował! Jeżeli zużycie było większe to już wina źle dobranego ogrzewania.

 

Nie interesują mnie domniemania, pytam jeszcze raz skad ta wartośc. Jest Pan fanem pomiarów, a tym konkretnym przypadku mamy jeden pomiar, choc nie wiadomo co z gotowaniem i cwu, nie mamy tego drugiego. Pan znalazł na to sposób, Pan tak po prostu sobie przyjął, przyjął tak aby uzasadnic swoje twierdzenia, a jak tak z temp. w tym budynku przy graniu gazem było w całym 20 oC czy tylko w niektórych pomieszczeniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydajność jest określona - 50m3/h każda łazienka i 30m3/h kuchnia!

3 łazienki i kuchnia 180m3/h - centrala pobiera 19W . Wymiennik RS160.

Przecież ja podałem dane ze stanu faktycznego - jakie było zużycie kWh przy ogrzewaniu gazowym i ile wychodzi teraz!

 

Przecież sam Pan wielokrotnie pisał że się tak nie da, że anemostaty na instalacji stosowane w domach mają tylko dwa stany albo 0m3/h, albo maxm3/h jak wskaźnik paliwa w maluchu, tylko pełno-pusto, skąd ma Pan te wartości? Jak Pan to zmierzył? Sam Pan pisał że nie da się zmierzyć.

 

Co to za manipulanctwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norma na wentylację to co innego - zbyt silna wentylacja też jest zła - więc norma w przypadku wentylacji oznacza ile ma być a nie minimum .

 

Czyżby:

2.l.2. Strumień objętości powietrza, wentylacyjnego dla mieszkania określony jest przez sumę strumieni powietrza, usuwanych z pomieszczeń wymienionych w 2. 1. 1b).

Strumienie te, niezależnie od rodzaju wentylacji, powinny wynosić co najmniej:

 

 

I jeśli określenie "co najmniej" nie jest tożsamy z "minimalny", to możecie do mnie mówić "stara cioto".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież sam Pan wielokrotnie pisał że się tak nie da, że anemostaty na instalacji stosowane w domach mają tylko dwa stany albo 0m3/h, albo maxm3/h jak wskaźnik paliwa w maluchu, tylko pełno-pusto, skąd ma Pan te wartości? Jak Pan to zmierzył? Sam Pan pisał że nie da się zmierzyć.

 

Co to za manipulanctwo?

130m3/h da się ustawić na centrali .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczekamy sie przedstawienia normalnego domu <20kWh/m2 potwierdzonego albo obliczeniami albo istniejacego naprawde a nie tylko w fantazji TB

 

Takie domy istnieją realnie (choćby J-J) ale, o zgrozo nie odpowiadają koncepcji TB - czyli może ich nie ma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całości - w odniesieniu do interpretacji zapisów normy.

 

Reszta to tylko odwracanie kota ogonem - ale miauczy ..........

Mimo wszystko czepia się Pan szczegółów ( słówek ) a sam Pan doskonale wie, że jest różnica między minimum na izolację i minimum na wentylację.

Poza tym, już się kiedyś zakładaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...