Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Najpoważniejsza różnica, bo niby tak się nie da

To chyba Panowie nie czytają co piszę? Przyklejanie izolacji od zewnątrz muru na fundamencie nie jest izolacją! Lub, pisałem: izolacja termiczna za mostkiem do gruntu! to nie jest izolacja.jpg

Natomiast - coś takiego : izolacja fundamentów.jpg czy to co ma j-j może Pan znaleźć w moich postach.

Izolacja te termos. Proszę więc nie wypaczać moich wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj miauczy ten kot, aż uszy bolą:

Na pytanie dlaczego ściany zewnętrzne należy ocieplać tylko od wewnątrz (nie chodziło o fundamentowe);

 

Murator musi oszukiwać. To oczywiste. Żyją z reklam. Izolacja praktycznie reklam ma niewiele dlatego przeniesienie kosztów budowy domu z "ogrzewania" na izolację nie leży w interesie muratora. W domach izolowanych nie montuje się żadnych centralnych systemów ogrzewania, nawet pomp ciepła czy solarów. Czy piszą o tym w Muratorze?

Proszę też poczytać na w/w forów ile te domy palą nawet 4-5 m3gazu dziennie! to horror. Tam są jeszcze tacy co dają od gruntu i w ścianę tylko 20 cm izolacji!

 

 

 

i jeszcze z tego samego wątku:

 

To proste! W fizyce nie ma czegoś takiego jak izolacja termiczna za odbiornikiem ciepła... by zimna nie wpuścić!

 

Fizyka jest jedna. Nie ma czegoś takiego jak skuteczna izolacja za odbiornikiem ciepła . Każdy kto tak ma wie to po rachunkach. Domy zużywają ponad 120kWh/m2 rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby wieloletnia edukacja przyniosła efekt i można ocieplać ściany zewnętrzne od zewnątrz - dla jasności, ściany zewnętrzne nie stykające się z gruntem, czyli wszystkie ściany oprócz fundamentowych.

Można je ocieplać od zewnątrz ?

 

I jeszcze raz tam odpowiadał Pan na pytanie dotyczące ocieplenia ścian zewnętrznych (w rozumieniu takim jak wyżej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby wieloletnia edukacja przyniosła efekt i można ocieplać ściany zewnętrzne od zewnątrz - dla jasności, ściany zewnętrzne nie stykające się z gruntem, czyli wszystkie ściany oprócz fundamentowych.

Można je ocieplać od zewnątrz ?

 

I jeszcze raz tam odpowiadał Pan na pytanie dotyczące ocieplenia ścian zewnętrznych (w rozumieniu takim jak wyżej).

Zawsze Tak było - pisałem, "za stałym odbiornikiem ciepła", czy " za murem na fundamencie" lub umieszczałem przekrój z podpisem "to nie jest izolacja"

Natomiast płytę fundamentową jak najbardziej popieram - mniej izolowanie fundamentów ( styropian również pod ławą ) ale to też jest izolacja - jest ciągłość. A Pan doskonale wie o czym pisałem i piszę - uwagi Pana to złośliwość a nie jak u Szanownego asolta - tylko nierozumienie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A są takie? Ściana zewnętrzna na czymś chyba stoi, raczej na fundamencie a ten w gruncie.

 

 

 

To chyba nie ma znaczenia. Znaczenie ma to ile osób na m2 przypada bo to ma wpływ na zyski bytowe.

kszhu nie generalizuj - u mnie nie stoi na gruncie. Na gruncie leży styropian. Problem polega na tym że niektórzy a w szczególności TB uważa że jedyna słuszna metoda to ławy i zwykły fundament a potem wali ten sam rysunek jak i swoją formułkę co kilka stron zupełnie bez sensu. A są inne rozwiązania.

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A są takie? Ściana zewnętrzna na czymś chyba stoi, raczej na fundamencie a ten w gruncie.

.

 

No a jak Wieszcz głosi(ł) 1mb fundamentu to straty do gruntu 400kWh/rok (wcześniej była mowa nawet o 4.000kWh/mb) bo aby ogrzać 1m3 gruntu o 1 stopień ............. (6 lat pomiaru licznikiem)

 

Ale nich tam ściany zewnętrzne stoją na bloczkach ze szkła spienionego lub na takim jak wkleił TB - to można ocieplać od zewnątrz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze Tak było - pisałem, "za stałym odbiornikiem ciepła", czy " za murem na fundamencie" lub umieszczałem przekrój z podpisem "to nie jest izolacja"

Natomiast płytę fundamentową jak najbardziej popieram - mniej izolowanie fundamentów ( styropian również pod ławą ) ale to też jest izolacja - jest ciągłość. A Pan doskonale wie o czym pisałem i piszę - uwagi Pana to złośliwość a nie jak u Szanownego asolta - tylko nierozumienie !

 

Proszę nie robic ze mnie durnia, u Pana następuje stopniowa ewolucja poglądów od calkowitej negacji ocieplenia zewnątrz do dopuszczenia tej izolacji w niektórych przypadkach. Ewolucja ta dokonała sie takze dzieki mnie poprzez podawanie przykładów zaprzeczajacych panskim tezom. A ponieważ i inni sie właczyli do tej batalii i jak mogą tak sie starają aby pokazywać wszystkie sprzecznosci w panskich wypowiedziach to Pan musi stopniowo korygować swe poglądy. Pisanie o tym "zawsze tak pisałem" to tylko nieudolna próba przykrycia zmiany poglądów, jezeli nie faktycznej to przynajmniej na pokaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.jpg

2.jpg

 

ot taki prosty fundament, 1,2 m w ziemi i 10cm po zewnątrz czy w narożniku 16,9 st to źle ? przy -5 st? czy to aż ucieknie 400kWh /mb :D

W pierwszym obrazku mamy wartość ładunku ciepła out z uwzględnieniem ładunku od gruntu ... bez tego jest wartość 21 wat .. na dt 25 st ...

czyli mamy mb takiej przegrody policzony plus powierzchnia wycinka to 1m do góry nad ziemię i 2,08m w głąb domu ...

czyli takim wycinkiem około 0,9 wata na stopień ucieka ... 21/25 st ..

Widać jaki mostek jest i owszem ... ale nie taki jak chce Pan Tomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

130m3/h da się ustawić na centrali .

 

a co mnie to obchodzi?

Podpowiem : da się nie tylko na tych, które Pan ma w swojej ofercie, na wielu innych też - i co z tego?

 

ja się pytam jak Pan zmierzył 30m3/h w kuchni, skoro jak Pan twierdził wielokrotnie tego nie da się zmierzyć.

 

A może zmienił Pan zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]240404[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]240405[/ATTACH]

 

ot taki prosty fundament, 1,2 m w ziemi i 10cm po zewnątrz czy w narożniku 16,9 st to źle ? przy -5 st? czy to aż ucieknie 400kWh /mb :D

W pierwszym obrazku mamy wartość ładunku ciepła out z uwzględnieniem ładunku od gruntu ... bez tego jest wartość 21 wat .. na dt 25 st ...

czyli mamy mb takiej przegrody policzony plus powierzchnia wycinka to 1m do góry nad ziemię i 2,08m w głąb domu ...

czyli takim wycinkiem około 0,9 wata na stopień ucieka ... 21/25 st ..

Widać jaki mostek jest i owszem ... ale nie taki jak chce Pan Tomasz.

 

Ja bym tam nie wierzył tym obliczeniom, to program pisany przez informatyków dla ciepłowników i z natury rzeczy nie jest nic warty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam nie wierzył tym obliczeniom, to program pisany przez informatyków dla ciepłowników i z natury rzeczy nie jest nic warty.

Dla mnie to też czary fundamentu mam po obrysie domu nie wliczajac garażu 40cm i długość 50mb x 400kWh = 20'000 kWh :)

Przy mrozach zrobiłem kilka termowizji i wiem gdzie doszczelnić :)

EDIT okna MS 3 szyby te pozostawiaja duzo do życzenia

IR00065555.jpg

IR000671111.jpg

Edytowane przez Krzysiek_BB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez dociągnięcia izolacji.jpg tu widzimy klasykę czereśniackiego izolowania ! niedociągnięcie izolacji do końca ławy i brak izolacji posadzki.

Nie ma tu szału, bo jest tylko 10cm izolacji na ścianie, i zero na gruncie. Akurat z takiego tak zrobionego domu piszę :mad: no cóż na wszytko nie można mieć wpływu... czereśniactwo od "izolacji" wiedziało lepiej.

 

z izolacją kompletną.jpg tu izolacja jest tylko przerwana murem zjazd z ładunkiem ciepła z 75 wat na 30wat .. co daje z 3 wat na stopień do

troszkę ponad 1 wata .. dt 25 st .

 

PSI therm 2d 2012 .. jak by się o program kto pytał... to najgorsi bo teutońscy ciepłownicy i informatycy robili :D w celach edu można i nawet trzeba pokazać.

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A posadzkę? jaką masz ? czyli jest do gruntu 15cm i poniżej 10cm i 60 głębiej ?

Sciana 15 cm, fundament 10cm podłoga 10cm a grubość wylewki 12cm :)

aha fundament 60 w ziemi + 50 nad oczywiscie ocieplenia bo lany na -130cm

 

EDIT jakoś tak

xxx11.JPG

Edytowane przez Krzysiek_BB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie robic ze mnie durnia, u Pana następuje stopniowa ewolucja poglądów od calkowitej negacji ocieplenia zewnątrz do dopuszczenia tej izolacji w niektórych przypadkach. Ewolucja ta dokonała sie takze dzieki mnie poprzez podawanie przykładów zaprzeczajacych panskim tezom. A ponieważ i inni sie właczyli do tej batalii i jak mogą tak sie starają aby pokazywać wszystkie sprzecznosci w panskich wypowiedziach to Pan musi stopniowo korygować swe poglądy. Pisanie o tym "zawsze tak pisałem" to tylko nieudolna próba przykrycia zmiany poglądów, jezeli nie faktycznej to przynajmniej na pokaz

Przecież Pan się na tym nie zna - to po co pisze???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...