Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

'"Sodomia i gomoria"

Mój dom będzie na płycie z 30 cm XPS-10cm i EPS-200 - 20cm a być może na płycie Izodomu - Jest świetna.Góra najprawdopodobniej z Silikatu + 30 cm styro

(myślałem o całym systemie Izodom 2000 ale jest bardzo drogi)Będzie miał proste ogrzewanie podłogowe elektryczne i klimatyzator LG który się będzie włączał i wyłączał wtedy kiedy będzie potrzeba , a jak będzie za gorąco to będzie chłodził bo to przecież klimatyzator Okna takie jakie będą potrzebne, wybór jest szeroki. Od pożaru się ubezpieczę co robię od zawsze A żeby nie spłonąć czy się zaczadzić zamontuję czujniki. Wszystkie te kłótnie dotyczące 1st pod domem więcej czy mniej sa bez sensu z punktu widzenia rocznego budżetu na użytkowanie domu a tym bardziej budżetu rodziny. W domu w którym mieszkam obecnie jest dach blaszany nieocieplony i marnuje się tam strasznie dużo ciepła i to chciałbym w nowym w możliwie najefektywniejszy i najprostszy sposób wykorzystać. No ale jest to chyba niemożliwe bo jak ktoś tu napisał nie jest to wątek dla ludzi budujących domy Energooszczędne choć temat wątku o tym właśnie mówi. Budowę zaczynam w lato i chciałbym jeszcze liznąć jakiejś wiedzy tylko już nie wiem gdzie?

Izodom daje trochę więcej izolacji od spodu . Po co taka ogromna akumulacja przy tak precyzyjnym ogrzewaniu?

http://www.isover.se/konstruktionsl%C3%B6sningar/konstruktionsdetaljer/k-c3-207+platta+p%C3%A5+mark+-+ytterv%C3%A4gg

Ps. A haiterami nie należy się przejmować, to zwykła swołocz kryjąca się za nickiem. Jest od tego filtr.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Na głębokości 1.1 jest teraz +4.... Pod styropianem 20 cm w wyburzonym budynku 120m2 0 st.

 

Bzdury ! To jest najgorsze w Brzęczkowskim. O ile może snuć swoje teorie, o tyle pisanie o odczytach "realnych" jakie tu przytacza całkowicie go dyskryminuje jako człowieka z którym można rozmawiać o budownictwie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D:D:D. Miszczu dał głos. 90 % domów budowanych w Polsce ma taką izolację, ale co tam.

 

Powiem wiecej, ponad 99% nowych domów murowanych ma taką izolację, nie spotkałem sie praktycznie z przypadkiem aby inwestor w nowym budynku murowanym nie dał takiego ocieplenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izodom daje trochę więcej izolacji od spodu . Po co taka ogromna akumulacja przy tak precyzyjnym ogrzewaniu? .

Izodom w podstawowej wersji ma 25cm Periporu to coś jak XPS i dodatkowe płyty jak się zamówi. Supre się to montuje tylko oni zakładają folię pod ociepleniem - to chyba nie jest dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Nie rozumiesz więc jeszcze raz. Normy dla gruntu (gęstość, lambda, wilgotność) przyjmuję takie jakie są podane a nie najlepsze, które może czasami będą. Grunt "suchutki, cieplutki" wiecznie nie będzie

A skąd to wiesz? Źródełko wybije? Co może się zdarzyć z piaskiem przy niskim poziomie wód gruntowych czy przy skutecznym odwodnieniu? Płytkim ławom się nic nie stanie ale podbudowa raczej na pewno zamoknie. Nie widzisz niekonsekwencji? Buduje ktoś fundament. Sypie do środka piasek niech będzie nie suchy a o lambdzie 0,8. Daje na zewnątrz ław odwodnienie i izolację na ściany fundamentowe. Może ten piach potraktować jak 5 cm styropianu (średnio)? Może. Norma pasywna to średnio 30 cm kiepskiego styropianu. Dajesz w takiej sytuacji 25 cm i masz podłogę do domu pasywnego. Wg ciebie to niemożliwe, bo ten piasek może zmienić swoje parametry. Możesz napisać jak to się może stać? Pomijając niespodziewane źródełko które ominie odwodnienie, zamoczy piasek ale nie podmyje ław. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barth, pokaż te okna.

 

Nie projektowałem okien/pakietów szybowych dla domu z 30cm izolacją od wewn. :) Może kszhu chodzi o ten post, ale ty go też znasz.:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?220370-Dom-pasywny-murowany-105-m2-w-cenie-zwyk%C5%82ego&p=6193940&viewfull=1#post6193940

To jest instalacja która równie dobrze może być wykonana w wersji kszhowej budynku.

 

EDIT: Tak jak kszhu pokazał powyżej. Tak samo bedzie od wewn. Tylko jakieś węgarki z XPS wkleiłbym w zewnetrzną ramę okienną.

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie projektowałem okien/pakietów szybowych dla domu z 30cm izolacją od wewn. :) Może kszhu chodzi o ten post, ale ty go też znasz.:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?220370-Dom-pasywny-murowany-105-m2-w-cenie-zwyk%C5%82ego&p=6193940&viewfull=1#post6193940

To jest instalacja która równie dobrze może być wykonana w wersji kszhowej budynku.

 

EDIT: Tak jak kszhu pokazał powyżej. Tak samo bedzie od wewn. Tylko jakieś węgarki z XPS wkleiłbym w zewnetrzną ramę okienną.

Tak jak jest na tym rysunku to będzie tylko około 6 cm styropianu plus ramka. Mało!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończcie już z tymi centymetrami - naprawdę ta różnica w cenie nie jest warta tej dyskusji. Można się nie bać i dać mniej, lub mieć obawy i dołożyć 2 tysie. Ale dać za mało, a potem przekonywać, że tak jest NAJLEPIEJ to przegięcie.

Mnie dalej interesuje ta przekładka między ścianami fund. a zewnętyrznymi. Isomur, szkło piankowe (skąd tanio wziąć) i co jeszcze?

 

I ostatnia sprawa - w temacie nie jest określone, czy to zużycie 0-20kWh energii elektrycznej czy cieplnej. Załóżmy, że cieplnej i odpuśćmy sobie na chwile te pompy i klimatyzatory.

JAK UZYSKAĆ DOM O TAKIM ZAPOTRZEBOWANIU CIEPLNYM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izodom w podstawowej wersji ma 25cm Periporu to coś jak XPS i dodatkowe płyty jak się zamówi. Supre się to montuje tylko oni zakładają folię pod ociepleniem - to chyba nie jest dobre.

25 cm + od 6 do 12 cm ( podstawowa wersja to 31cm - ale ważny jest współczynnik przenikania ... XPS - raczej do gruntu się nie używa - peripor to EPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończcie już z tymi centymetrami - naprawdę ta różnica w cenie nie jest warta tej dyskusji. Można się nie bać i dać mniej, lub mieć obawy i dołożyć 2 tysie. Ale dać za mało, a potem przekonywać, że tak jest NAJLEPIEJ to przegięcie.

Mnie dalej interesuje ta przekładka między ścianami fund. a zewnętyrznymi. Isomur, szkło piankowe (skąd tanio wziąć) i co jeszcze?

 

I ostatnia sprawa - w temacie nie jest określone, czy to zużycie 0-20kWh energii elektrycznej czy cieplnej. Załóżmy, że cieplnej i odpuśćmy sobie na chwile te pompy i klimatyzatory.

JAK UZYSKAĆ DOM O TAKIM ZAPOTRZEBOWANIU CIEPLNYM?

Ale to jest podstawa domu izolowanego - o tym jest temat. Nie zbuduje Pan domy izolowanego na 20 cm styropianu choćby nie wiem jak izolować pozostałe elementy - stąd ta walka wrogów izolowanie o izolację od gruntu - TAM NIGDY NIE BĘDZIE MOŻNA POPRAWIĆ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tych rzeczy, tak to już w hydrosferze bywa, że woda podchodzi, odchodzi, przepływa, wybija, znika i naprawdę nie mam zamiaru się doktoryzować w tym temacie.

Chcesz ryzykować aby zaoszczędzić "grosze" w skali budowy na dodatkowe cm EPSa to proszę bardzo, ja za te "grosze" mam święty spokój.

Rozumiem, że u ciebie też taka sytuacja może mieć miejsce? Co wtedy z twoim płytkim fundamentem? Co ze styropianem? Nie martwi cię to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moge spytac o jakiej mocy bedzie ten klimatyzator i.e PC?

Bo tu TB ostro promuje Toshibe 350W. Ponoc dziala nawet jak jest zimno, niezaleznie od temp zewn pobiera 350W. Ostatnio odkryl ze Mitsubishi tez dzialaja przy ujemnych temperaturach. To bardzo dobra informacja dla forumowiczow.

Dlatego ciekaw jestem mocy i modelu LG

 

Klimatyzator będzie taki żeby ogrzał salon, kuchnię i przedpokój do temp 22st przy temp zew -5 , -10. A te kilka dni z niższą temp dogrzeje podłogówka. Będzie montowany za 7-8 miesięcy to nie wiem jeszcze co się urodzi na rynku. Trzeba to będzie przeanalizować może większy na ograniczonej mocy będzie ekonomiczniejszy nie mam jeszcze wiedzy na ten temat.

http://server.mmc.bg/MMCpublic/%D0%A1%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D1%80%2022_11_2013/URURU%20SARARA%20R32/FTXZ_2_2014%20copy%202.pdf

http://www.wentylacyjny.pl/924-49-234-rekuperatory-miejscowe-w-ofercie-ask.html

http://www.aleklima.pl/klimatyzatory/lg/klimatyzatory-nascienne-lg/klimatyzator-scienny-h09ak-lg-prestige-komplet,p992747239#.UvH_IT15PSt

Wybór już teraz jest duży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dowolnie kombinować z grubością, nic nie stoi na przeszkodzie poza wyobraźnią albo raczej jej brakiem i czarnowidztwem:)
Tak, tak. czarnowidztwo. :) Dalej nie rozumiem. Co to znaczy kombinować z grubością? Schować bardziej szybę w styropian? Na ile? 10 cm? Jak ją wymienisz, w razie czego? Jak takie coś uszczelnisz z zewnątrz? Jak odprowadzisz wodę spod uszczelek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ostatnia sprawa - w temacie nie jest określone, czy to zużycie 0-20kWh energii elektrycznej czy cieplnej. Załóżmy, że cieplnej i odpuśćmy sobie na chwile te pompy i klimatyzatory.

JAK UZYSKAĆ DOM O TAKIM ZAPOTRZEBOWANIU CIEPLNYM?

Domy izolowane nie da się ogrzewać inaczej jak bezpośrednio - czyli elektrycznie.

A tu bez żadnych "sprawności 109%" kWh - to kWh.

Mnie dalej interesuje ta przekładka między ścianami fund. a zewnętyrznymi. Isomur, szkło piankowe (skąd tanio wziąć) i co jeszcze?
By się pozbyć tych kłopotów i poprawić komfort przez zmniejszenie akumulacji - tak należy izolować ściany Isover izolacja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domy izolowane nie da się ogrzewać inaczej jak bezpośrednio - czyli elektrycznie.

A tu bez żadnych "sprawności 109%" kWh - to kWh.

By się pozbyć tych kłopotów i poprawić komfort przez zmniejszenie akumulacji - tak należy izolować ściany [ATTACH=CONFIG]240845[/ATTACH]

 

A da się inaczej? Bez płyty fundamentowej i ocieplenia wewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimatyzator będzie taki żeby ogrzał salon, kuchnię i przedpokój do temp 22st przy temp zew -5 , -10. A te kilka dni z niższą temp dogrzeje podłogówka. Będzie montowany za 7-8 miesięcy to nie wiem jeszcze co się urodzi na rynku. Trzeba to będzie przeanalizować może większy na ograniczonej mocy będzie ekonomiczniejszy nie mam jeszcze wiedzy na ten temat.

http://server.mmc.bg/MMCpublic/%D0%A1%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D1%80%2022_11_2013/URURU%20SARARA%20R32/FTXZ_2_2014%20copy%202.pdf

http://www.wentylacyjny.pl/924-49-234-rekuperatory-miejscowe-w-ofercie-ask.html

http://www.aleklima.pl/klimatyzatory/lg/klimatyzatory-nascienne-lg/klimatyzator-scienny-h09ak-lg-prestige-komplet,p992747239#.UvH_IT15PSt

Wybór już teraz jest duży

Zrobi Pan kanałówkę - i będzie taniej, ciszej i lepiej - a tej zimy ( -14 st. najniższa temperatura ) kanałówka 2kW LG w 20 letnim domu 280m2 załatwiła sprawę w 100% - ani razu elektryczne grzejniki w pokojach się nie załączyły!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...