Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Wiecie, widzę tutaj zmasowany atak na chcących ocieplać od wewnątrz. Nie jest przy tym ważne czy u siebie, czy kogoś.

Jak TB zaleca komuś i nie podaje dowodów, że będzie dobrze, to jest sprawa do mocnego zastanowienia.

Ale jak ktoś chce u siebie i zwyczajnie mówi odczepcie się - zrobię po swojemu, to może się odczepcie. Chcącemu nie dzieje się krzywda.

 

Tak sobie myślę, że skoro ludzie ocieplają od środka, to to chyba działa. Tylko od środka trudno docieplać istniejące domy - syf w całym środku, dużo pierdzielenia się z mostkami termicznymi, i... może presja producentów styropianu, bo na zewnątrz idzie go więcej.

 

Nie mówię, że wewnątrz jest lepiej, ale może nie jest źle?

 

Czy ty uważasz,że forumowicze to idioci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jestem przeciwnikiem dawania tak grubej izolacji ,która powoduje że tam jest zimno. A to przekonanie wynika z zależności strat od gradientu.

 

To wyobraź sobie, że za ścianą masz nieogrzewany garaż. Jak masz ścianę nie docieploną, to w tym garażu masz powiedzmy z 12C. Jak docieplisz ścianę, będziesz tam miał powiedzmy 10C. Na chłopski rozum oznacza to, że to ciepełko, które ogrzewało ten garaż, teraz zostało w środku.

Ty wolisz wywalić na zewnątrz i cieszyć się zmniejszonym gradientem.

 

Na tym wykresie z Psitherma widać co Twój gradient znaczy.

Aha... jakbyś tego sam nie dostrzegł, to jest tam cały układ termodynamiczny - czyli ta betonowa płyta z lewej strony grzeje CAAAAAAAŁY grunt. Wpływ jest wyraźny po prawej stronie - 30m dalej!.

Oznacza to, że stosunek strat 0cm styro do 50cm nie wynosi 3:1 tylko znaaaaaaaacznie więcej. Ale tyś rad! I gitara!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uciekasz od pytań?

To przypomnij gdzie tak napisałem? Jeśli mnie pamięć nie myli to zawsze piszę, że mnie grunt nie obchodzi bo jest nieprzewidywalny i nienagrzewalny małym domkiem energooszczędnym więc po to się od niego trzeba odizolować. Kumasz?

Nie kumam. Rozumiem. Potępiasz w czambuł tych którzy uważają, że w odpowiednich warunkach można uwzględnić grunt jako warstwę dającą opór cieplny. Potępiasz w dosyć niewybrednych słowach nie zastanawiając się najwyraźniej za bardzo nad tym na ile jest to prawdą. Moje pytania, choć nie dbałem zbytnio o ich sens są przykładem jak z oczywistych rzeczy można zrobić mętlik. Taki niestety wprowadzasz rozmawiając o właściwościach gruntu. Co do moich pytań to akurat nad dwoma bym sie na twoim miejscu zastanowił. Nie wiem do końca jak to jest z tym uzyskaniem PNB przy płytkim fundamencie ale zdaje się możesz mieć z tym kłopoty. Urzędnicy są różni. Te dwa problemy to jednak akustyka i osadzenie szyb. Nie wiem jak chcesz to uszczelnić od spływającej wody ale łatwe to nie będzie. Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tych potępiam a tych, którym się wydaje, że mają odpowiednie warunki bo stwierdzenie tego dla okresu życia budynku graniczy z cudem i kosztuje majątek...
Wszystko da się policzyć, także to.

 

Będziesz miał jeszcze sąsiadów zza płota, chyba, że są daleko.

Z tą uszczelką to nie łapię. Gdzie będzie szyba? jak będzie spływała woda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się widzi iż Nydar napakował grunt ciepłem z lata ... i teraz podtrzymuje to ciepło stratami z domu stąd tak długo tam siedzi wysoka temperatura.

U J-J jest 7-9 st jak napisał ... Ciepłomierz w posadzkę i będzie widać jak jest zasilany grunt.

Co innego jest ruszyć z miejsca, a co innego utrzymywać to miejsce. Nie jest też tak jak głosi guru TB. Z tym odbiorem ciepła.

Jest jeszcze aktywność termiczna pier ^2 z lambda ro i pojemności cieplnej i współczynnik wyrównania temp lambda przez cp ..antherm szkoda że nie daje demo takiego jak pieskowy term ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się widzi iż Nydar napakował grunt ciepłem z lata ... i teraz podtrzymuje to ciepło stratami z domu stąd tak długo tam siedzi wysoka temperatura.

U J-J jest 7-9 st jak napisał ... Ciepłomierz w posadzkę i będzie widać jak jest zasilany grunt.

Co innego jest ruszyć z miejsca, a co innego utrzymywać to miejsce. Nie jest też tak jak głosi guru TB. Z tym odbiorem ciepła.

Jest jeszcze aktywność termiczna pier ^2 z lambda ro i pojemności cieplnej i współczynnik wyrównania temp lambda przez cp ..antherm szkoda że nie daje demo takiego jak pieskowy term ...

Zlituj się . Nie mów mi ,że 2000kWh jakie pod chudziak wpakowałem latem 2012r. trzyma do dzisiaj . Nawet ten co ma szklankę do połowy pełną w to zwątpi. W lato 2013 nic nie ładowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze i wszędzie powtarzam, że wszystko da się zrobić tylko nie raz kasy i czasu na to brakuje:)

Dlatego wybieram te kilka PLN za m2 na dodatkową grubość EPS.

 

 

 

Na razie nie mam więc bardziej obawiam się tego http://www.youtube.com/watch?v=Vu7_GkxHvAw

 

Szyba będzie pionowo po lewej od tej uszczelki, przyklejona tam gdzie widać co nie co tej żółtej folii zabezpieczającej klej ("nienasiąkliwa pianka..."). Popatrz na zdjęcia w mojej historii, przyklejone do fix-ów ale jak ich nie będzie to do szyb.

Zginąć od meteorytu to honor ale od takiej kupy z samolotu? :)

To będzie wodę trzymać? W oknach uszczelki są klinowate i klejone zdaje się na silikon. Nie wiem też co się z tym będzie działo z czasem. Nie straci elastyczności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlituj się . Nie mów mi ,że 2000kWh jakie pod chudziak wpakowałem latem 2012r. trzyma do dzisiaj . Nawet ten co ma szklankę do połowy pełną w to zwątpi. W lato 2013 nic nie ładowałem.
no to sam mówiłeś ... iż pakujesz w grunt, wróżką nie jestem i nie wiem.

J-J ma 7-9 st ... Ty 15,5 ? to ostro grzejesz podłogę tylko czym

 

W oknach uszczelki są klinowate i klejone zdaje się na silikon.
? e... tam

wciskane w rowek proste nikt by się nie kalał klejeniem tego.

Prosty rowek i wciskasz tą uszczelkę alla wielokrotna strzałka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nydar jesteś? Wypowiedz się odnośnie tego:

 

To wyobraź sobie, że za ścianą masz nieogrzewany garaż. Jak masz ścianę nie docieploną, to w tym garażu masz powiedzmy z 12C. Jak docieplisz ścianę, będziesz tam miał powiedzmy 10C. Na chłopski rozum oznacza to, że to ciepełko, które ogrzewało ten garaż, teraz zostało w środku. Ty wolisz wywalić na zewnątrz i cieszyć się zmniejszonym gradientem.

 

Jesteś w jednej lidze z TB? On gotuje wywar mądrości - poczekam. A Ty? Potrzebujesz soku z gumijagód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele tych wypowiedzi bazuje na wydaje mi się ... na siłę chce zaprzeczyć nauce.

Jak się nie ma danych do opracowania naukowego, takiego który weźmie jakiś prof z oxfordu czy innego miejsca kultu wiedzy i powie iż

dane dają jakiś pogląd to można sobie pisać iż u mnie latają koty ... i sprzedają prąd.

Termometr pod posadzką i nad posadzką i w paru miejscach. Tak aby sprawdzić od czego temp gruntu rośnie, cały rok.

Utrzymanie gruntu w temp 15,5 st jest dziwne, ponieważ 10m niżej jest 8st .. i bądź co bądź jest dt .

z samego gruntu już nie ma co zatrzymać tego ciepła ... a jednak gdzieś jest trzymane ? pytanie co trzyma tą banie ciepła.

Lub może termometr jest władowany koło RSŚ ... mało prawdopodobne aby nas kolega Nydra aż tak chciał wy hoo .

Dla próżnej sławy ?

 

Takie dobre rzeczy przydało by się jakoś uszeregować, nadać wartość naukową ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,no to sam mówiłeś ... iż pakujesz w grunt, wróżką nie jestem i nie wiem.

J-J ma 7-9 st ... Ty 15,5 ? to ostro grzejesz podłogę tylko czym,,

 

 

Wygląda na to że tym co puszcza 18cm EPs 0,35 z posadzki 21oC.

Ale myślę też że te 2000kWh z solarów w 2012 podsuszyło na tyle grunt, że to co trwa latami zdarzyło się w pierwszym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że tym co puszcza 18cm EPs 0,35 z posadzki 21oC.

Ale myślę też że te 2000kWh z solarów w 2012 podsuszyło na tyle grunt, że to co trwa latami zdarzyło się w pierwszym sezonie.

a wiesz o co mnie chodzi ? oto abyś sobie to opracował, ponieważ zrobiłeś coś co jest inne niż wsio ... i teraz jest zgryz.

 

Programem do wskazania ładunku Q ciepła jakim jest therm 6,3 - 7,2 .. czy psi therm . nie zrobisz takiej symulacji czasowej ... jak rozeszła się ta bania z ciepłem.

Suchy grunt pojęcie też lotne...

 

Masz dane z środka domu, dane z kraju przy fu ?

 

Jakiej sławy? Po doopie kopią .Obelgami obrzucają. Ot sława.
a wiesz czemu bo nie położysz kloca z betonu ... betonu licz i opisu, wiem że ciężko.

Takich zagadnień nie uczą, uwierz. Liczenie belek żelbetowych słupów itp tak ... fizyka budowli jest w mglistym zarysie.

Podpowiadam co trzeba z tym fantem zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze tak ... proste okno z 5 szybami aby sprawdzić trwało to chwilę, pierwsze dojście do tego że takie ma być dzięki programom typu pilkington spectrum itp .. zakres norm przywłanych EN 410 EN 672 ... chociażby. Pojęcie tak wąskiego zakresu jakim są pustki powietrzne schodzi.

Co dopiero grunt pod domem w czasie. Nie liczyłem to nie wiem.

Proste liczenie na samo U takiej przegrody czy jakimś programem do ładunku Q ciepła ... nie rusza to dynamiki.

Tak samo jest z statyką w obliczeniach.

Tylko jest coś takiego jak wybocznie bifurkacyjne ... zależne od konstrukcji i sztywności itp ... i dach stoi sobie ... i nagle sruu ...

jak konar się łamie, nie ma czegoś takiego jak idealnie sztywny konar odgina się odgina ... lub jak jest spruchniały ... sruu

Skąd pod 18cm warstwą EPS'a 0,035 ... jest 15,5 st ? tu koty latające nie mają swojej bazy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...