Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Panowie i Panie odwiert zrobiony ... w samego chudziaka niestety nie udało mi sie wwiercić ale przewiert zrobilem przez fundament na -50cm od wysokości posadzki. Piach tam suchy jak pieprz temperature mierze od godziny 16:30 i stoi jak drut na wartości 15,3*C.

Czyli jestem -50cm pod posadzką i 2m wgłąb ogrzewanego pokoju. Narazie zostawie pomiar niech ładuje sie do pliku i bedziemy widzieć czy ładowanie wylewki do temp ~ 25*C ma jakiś wpływ 0,5m niżej.....

odwiert_01.JPG

odwiert_02.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Krzysiek, a możesz zmierzyć temperaturę na głębokości 0,5m ale na zewnątrz - w odległości 4m od domu?

mogę ale nie dziś :) ..... miejsce czujnika

TEMP. ani drgnie 15,3*C plik prosto z czujnika, pomiar co 6 min czyli 10 na godzine

czujka.jpg

1E000003086AEC28.txt

Edytowane przez Krzysiek_BB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 2m od ściany i 50cm pod wierzchem podłogi czy chudziaka?

ps. masz kapitalne ławy:D kto leje pod kątem? dobrze, że budynek (chyba) nie wysoki bo byś miał jak ta w Pizie;)

chyba nie byłeś dawno w górach :) ławy mam lane w ziemi a w góre budowane z bloczków betonowych trzeba było jakoś zgubić 140cm różnicy poziomów na dlugości domu dlatego niemogłem mieć płyty fundamentowej, a chciałem ... nie martw sie dom stoi prościutko :) Czujka jest 50cm od gotowej docelowej podłogi lecąc od góry (gres + wylewka) -12cm nastepnie styro -10 i mamy -22cm i od tego w dół jeszcze 30cm (w tym chudziak i piach) razem dokładnie -52cm

EDIT budynek w kalenicy ma ~ 8m

Edytowane przez Krzysiek_BB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Rozrysuj to sobie chłopie:)

A jakieś argumenty poza nydarowym standardem typu "nie bo nie i już"?

Rozrysuj i policz tak jak ja rozrysowałem i policzyłem te ściany wcześniej.

...

Twoje ściany to inna bajka. Policz podłogę, strop wewnętrzny i ściany działowe budynku murowanego. Tanio nie będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym chcesz "czytać" te NTCe ale jak też jeszcze nie wiesz to kup sobie paczkę takich: http://www.conrad.pl/Czujnik-temperatury-NTC-MJSTS-502-3470-1-600-XH,-30-105%b0-C,-maks%2e-5-V-%2f-DC.htm?websale8=conrad&pi=284322&ci=SHOP_AREA_37353_0231030&otp1=tablink2 i "czytaj" omomierzem za naście PLN - na stronie masz prodsheet z tabelką temp-opór - nic prostszego i tańszego nie ma a w przyszłości każdą elektronikę do tego się podłączy do zbierania danych on-line.

 

Thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyguglałem takie coś - Cegła perlitowa elewacyjna CJ Blok CPE-6,5:

 

http://www.cjblok.com.pl/pl/9,81/10/perlitowe.html

 

W cenie katalogowej 3,44 brutto za sztukę. Na jeden pustak cokołowy ISOMUR Plus 600/240/113 w cenie 88,85zł wchodzi 10 takich cegiełek, co daje 34,40zł, czyli ponad 60% taniej.

Nie jest to jakieś super mocne, ale to "cegła" i ma 5Mpa, czyli więcej od BK.

 

Co myślicie o tym jako przekładce? Ma lambdę 0,22 izotropową i wsp. absorpcji wody co najmniej o rząd wielkości mniejszy od BK.

Edytowane przez Przemek Kardyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mówisz Krzysiek BB że jest suchy i ciepły:lol2::lol2::lol2:

U mnie też sucho i ciepło:lol2::lol2::lol2:

Wróżbici i tym podobni kawalarze wolą zimno i wilgotno :lol2::lol2::lol2:

Uwielbiam to forum i ich pseudo miszczów-wróżbiarzy.

 

A tak na poważnie to jak miszczowie sądzą ile to Krzysiem ma strat przez ściany nośne. No skoro na 50-tym cm ma 15oC to ? .

Ale jaja.

Bez kozery powiem że pod dom trzeba dać 40cm izolacji,nie ,50 a najlepiej 60 ,no i na to lawą przykryć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apeluję do ciebie nie pierwszy raz . Policz chłopie straty przez posadzkę przy 18cm izolacji i temp.pod nią 15,50C Ale ty nie wolisz pitolenie socjotechniczne i to w obrzydliwej spin technice.Izolacja jest ok . Jak najbardziej.Tyle że w niektórych sytuacjach czym więcej tym gorzej. W przypadku domu dopiero 50cm robi różnicę na in plus w posadzce ale w ułamkach watów.

Napisz że chcesz w ścianach czy dachu dać pół metra. Słowa złego nie powiem.A ty piszesz dla pisani i wprowadzasz forumowiczów w błąd. Sumienia nie masz? Albo to kompletny brak poznania problemu albo jakiś szemrany interesik ,skoro od rana do wieczora bredzisz o tym że czm zimniej tym cieplej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że w spin socjotechnice, kszhu do pięt nie dorównujesz a TB w innej lidze robi.

Ale gra gitara.

 

Interpunkcja...no mniejsza o to!

Wstawiam Ci rysunek - nie wiem czy zdołasz zinterpretować:

 

last_resort.jpg

 

Wydaje mi się, że z tym ekstremum lokalnym to nawet nie wiesz co się robi - spróbuj pod posadzkę wpompować... albo, zamiast chrustu po lesie szukać, do pieca rzuć.

 

Dałeś się na spin nabrać? Kszhu ma dom energooszczędny, TB robi co lubi czyli sukces odniósł, ja mam otwarte pole do działania, ale ty sobie napsułeś podłogę i teraz musisz w kominku codziennie hajcować. Ale... skoroś rad, to gitara!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argumenty kolego, argumenty a nie bełkot...

Usuń z całego domu izolację to na zewnątrz będzie cieplutki, że hej!

 

Nie trzeba kszhu .Trzeba racjonalnie.Tam gdzie trzeba czyli na dachu bo nieboskłon ,najwięcej ,na ścianach ciut mniej . Pod posadzką najmniej bo temp.stała +/-2oC przy śreedniej 16-19.

No i Przemka podszkol. Przy tobie bladziutko wychodzi.Ale młody jest .Pojętny.Uczy się.Tyle,że nie tego co w życiu mu się przyda.Taki wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt. O sobie nie wspominaj . Ty jesteś ewenementem . Miszczem schładzania tego co powinno być ciepłe.Propagatorem irracjonalnych pomysłów.Ty jesteś gościem który mówi że im grubiej i drożej przy okazji zimniej ,tym cieplej.

Dla mnie jesteś wróżbitą i to pierwszym Najjaśniejszej w zakresie antybudownictwa energooszczędnego.Głoś i nauczaj .ŚMIESZNIE JEST. Albo jesteś.Zresztą co mnie to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, a możesz zmierzyć temperaturę na głębokości 0,5m ale na zewnątrz - w odległości 4m od domu?

Zmobilizowałeś mnie :) dobrze ze do sasiadów mam spory kawałek bo by pomysleli że mnie po*&^%$#iło :D założyłem czujke zew jak pisałeś 4m od domu i -50cm w grunt :)

 

EDIT dodam jeszcze ze na zew. temp wynosi aktualnie +0,7*C

Chudziak nabiera temp po włączonym ogrzewaniu a poniżej stoi ja stało 15,3*C

grunt_zew_-50cm.JPG

pomiar_06-02-2014.jpg

Edytowane przez Krzysiek_BB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu pitolenie o,,O" izolacji .Typowy chwyt spin. Kszhu wmawia,że jestem wrogiem izolacji. On traktuje,że 18cm to zero .A 2+2 =ok. 4.

A że w ścianach mam 30 a w dachu 54 to kszhu delikatnie pomija.Pomija bo interesem jest wmówić nieświadomym inwestorom parę m3 izolacji niepotrzebnie,a właściwie na inwestora szkodę.Bo grubiej to zimniej a zimniej to większe straty.Absurd .Kszhu jest mistrzem absurdu. GWC pod chudziakiem jest jednym z przykładów na ,,inne"pojmowanie rzeczywistości.Tak ma i nikt nic na to nie poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmobilizowałeś mnie :) dobrze ze do sasiadów mam spory kawałek bo by pomysleli że mnie po*&^%$#iło :D założyłem czujke zew jak pisałeś 4m od domu i -50cm w grunt :)

 

Ja może i jestem okrutny wobec oszołomów,ale to co ty zrobiłeś to sadyzm .:D

Teoria kszhu,Przemka i TB legły w gruzach .Co za obciach.co nie oznacza ,że hydrze łeb nie odrośnie wraz z pitoleniem o wyższości tego nad tym.

Za to im płacą. Dziwadła z siebie robić muszą.Tyle że z większą finezją Panowie. Ludzie to czytają.Wstyd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...