Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

...To żaden problem - słońce porusza się po nieboskłonie więc pozostaje zrobić taki opak, który będzie zasłaniał okna latem i nie zasłaniał ich zimą. Trygonometria chyba ze średniej jak nie z podstawówki 8-mio letniej.
Okap nie wystarczy, muszę przysłonić całą konstrukcję od góry. Planowałem 3m szerokości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Perm przyjęto do realizacji :)

Wyzwanie ponieważ to co jest na rynku działa w większości kategorii tylko nie najważniejszej izolacji termicznej.

Ramy te na polskim rynku są kiepskie. Nie jakieś ze względu na materiał tylko na filozofię produkcji tylko psim swędem.

Pierwsze były ramy 3 komorowe .. no tak aby czasem okno miało coś izolować !!

zgroza mam takie okna i szybę 1.1 jak się stanie przy nich gdy na polu jest -20. To jak byś stanął przy otwartej zamrażarce gdy są upały.

Tak wielki jest kontrast .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perm przyjęto do realizacji :)

Wyzwanie ponieważ to co jest na rynku działa w większości kategorii tylko nie najważniejszej izolacji termicznej.

Ramy te na polskim rynku są kiepskie. Nie jakieś ze względu na materiał tylko na filozofię produkcji tylko psim swędem.

Pierwsze były ramy 3 komorowe .. no tak aby czasem okno miało coś izolować !!

zgroza mam takie okna i szybę 1.1 jak się stanie przy nich gdy na polu jest -20. To jak byś stanął przy otwartej zamrażarce gdy są upały.

Tak wielki jest kontrast .

Dzięki serdeczne. Mam awersję na plastik :) Szczególnie pod domem. Racjonalne argumenty nie skutkują. Stąd pomysł.

 

Ramy myślałem sam. Wszystko co z drewna będę robił sam choć przeraża mnie trochę ogrom pracy. Czyli szyby lepsze niż te standardowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym samym kontekście planuję swoją nast. budowę. Nie interesuje mnie reanimacja umierającego ani rasowanie innego złomu.
Co wcale nie oznacza, że zainteresowani tematem "Historia budownictwa" nie mogą otworzyć odpowiednich wątków i pisać tam: "Jak to drzewniej bywało"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramy myślałem sam. Wszystko co z drewna będę robił sam choć przeraża mnie trochę ogrom pracy. Czyli szyby lepsze niż te standardowe?
jak zagłębisz się w to jakim materiałem jest drewno to zobaczysz iż okna da się budować z drewna co szło na opał.

Jadę na skład kupuję metrówki opałowe za grosze i obrabiam.

Drewno musi być klejone warstwowo.

Na dom biorę same deski z tartaku i to calówki ... tylko do szalunku 32 mm

 

No i tylko fantazja mnie ogranicza jaką ramę zrobię z takiego drewna.

Uwielbiam dłubać w drewnie, mam już troszkę maszyn.

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo J-J paswyność jest prawdziwa potrzeba mu mało grzania ... !! a nie osiągnięta sztucznie przez pompę ciepła.

można założyć 30kW pompę i grzać kostkę ceglaną.

Można ... tylko nie można powiedzieć iż jest pasywna.

 

Pasywność to produkt ekskluzywny, niczym mercedes ... choć i mały fiat też auto ... człowiek lubi mieć wyznaczane granice itp .

 

Jeśli ktoś nie patrzy na dom globalnie iż jakieś działanie będzie miało inne skutki to niech się nie zabiera za budowę.

Kto nie miał w ręku łopaty ten nie wie co to jest rozdrobnienie każdego etapu.

Bo jedyny pryzmat to koszt materiału ... przy obróbce mechanicznej czy wykonywaniu detali z metalu .. koszt materiału wynosi 10-20%

to w porywach ..

To nie sztuka pozornie oszczędzać, tylko ze zdrowiem wyjść z budowy.

 

Bardzo dużo osób wie z czego dom budować .. ale poukładać to w etapy już nie ...

I chyba trzeba skoncentrować się na pojmowaniu budowy jako takiej.

 

Jeśli zrobię ławy ... to i tak mnie nie minie wylewka w środku .. płyta załatwi sprawę od razu.

Myślenie o oszczędzaniu na materiale trzeba zostawić toyocie .. tam nie popuszczą ni grama za dużo.

Czasem jest lepiej wydać 2500 zł za kubik drewna klejonego niż tyrać prze 1 miesiąc i wydać znacznie znacznie więcej ...

a zdrowia czasem ciężko jest zwrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Panu, Panie Tomku życia starczy, to doczekamy domów produkujących 30kWh/m2*rok. Wtedy będzie Pan mówił,

"Nie zbuduje się domu energetyzowanego, jeśli.... a już 30 lat temu były domy produkujące nawet poniżej 10 kWh/m2*rok i jako pierwszy o nich pisałem..."

... głupoty:p

Nie interesują mnie już domy 30... tyle zużywa każdy właściwie dom - uszczelniony, z dobrym reku i bez centralnego. To 3 x więcej niż np u j-j. tak się budowało 20 lat temu. Ja wiem, że jest to nieosiągalne przy centralnym - bo tam się oszukuje na sprawności systemu, ale jak Pan centralne wyrzuci - to będzie Pan miał koło 30!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że jest to nieosiągalne przy centralnym - bo tam się oszukuje na sprawności systemu, ale jak Pan centralne wyrzuci - to będzie Pan miał koło 30!
jakie oszukiwanie na sprawności ! weź się Pan nie błaźnij.

Sprawność kotła węglowego to około 60-75% * sprawność przesyłu* sprawność regulacji* (ewentualnie bufor) i wyjdzie iż całe C.O ma sprawność

40% .. co jednak z tego... jeśli węgiel jest tani !

A Pańskie rozwiązanie musi być tańsze to znaczy iż jak jest EU 30 kWh to prądem wyjdzie 32 kWh ... tyle prądu trzeba dać aby zapewnić ogrzewanie...

ale przy węglu trzeba 2,2 tyle niż prądu ... teraz przeliczenie kWh prądu i kWh węgla ... i wygrywa węgiel i zostawia prąd w tyle.

Pan proponuje natomiast oszustwo w postaci nie grzania !!!! zagrzejemy jak będzie trzeba ...

może i jest to sposób na obcięcie rachunków za prąd ... ale jeśli wszystkie kable się włączą ... nowoczesne liczniki wiedzą .. bardzo dużo ...

i był przyłącz na 5 kW a nagle jest 20 kW to jak.

 

Pompa ciepła ta co Pan zapodaje nie raz to też zemsta ciepłowników .. bo jak może mieć 520 % ..

tak samo jak piec gazowy ma 110% ...

jeśli punktem odniesienia jest idealna pompa ciepła to jest tak .. już to Panu pisałem w jednym poście.

to było by 11% dla gazu 52% dla Pańskiej pompy i 4% dla węgla i 2% dla prądu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile Pan liczy za obsługę kotłowni?

Gdzie Pan spotkał dom wielkości 150m2 który obleci ro 1200 kg węgla?

 

Nie ma droższego ogrzewania niż węglem ! A komfort żaden. Poza tym w mojej okolicy kominy już "zaplombowane"

 

Może nie 150m2 tylko 110, i może nie 1200kg tylko 1500, ale Piczman na tym forum opisywał, że tyle spalił w I sezonie. Zima nie taka, jak teraz.

 

Potem zmienił dostawcę węgla i było już lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile Pan liczy za obsługę kotłowni?

Gdzie Pan spotkał dom wielkości 150m2 który obleci ro 1200 kg węgla?

 

Nie ma droższego ogrzewania niż węglem ! A komfort żaden. Poza tym w mojej okolicy kominy już "zaplombowane"

ale Ja Panu podaję przykład ...

Pan bardzo sugeruje iż ktoś pomija fakt tego iż system nie potrzebuje Eu 30 a .. ponad 60 ... właśnie ze względu na sprawność .

Jak dom wedle Pana izolowany ma być nie izolowany a oszukany to dziękuję.

Czysty prąd jest najdroższy.

Nie mówię akurat o węglu, ale spalanie biomasy jest bardziej czyste ... a tak jak u mnie się pali to nie widać różnicy między gazem a drewnem.

Widać to po kominie ! sadzy zero !! czyste spalanie .

Grzejąc to samo czystym prądem wyszło by grubo poza 10kzł !!!!! a tak wychodzi 3 -4 tyś zależy od zimy.

Cóż tak jest i tylko można to polepszyć.

A polepszenie nie polega na założeniu kabli i grzaniu raz dziennie 10 min ..

I trąbić na całą Polskę iż ma się dom pasywny bo zużywa się 0-20 kWh .. przez oszukiwanie na grzaniu.

stąd te kable 100w/m^2 !!! aby w 2 -3 min zrobiło się ciepło .. na 1 godzinę przebywania w pokoju .. potem może być nawet zero w pokoju ...

taki system oszukiwania Pan proponuje.

Z pompą ciepła ... do której jakimś cudem się Pan przekonał ... wiem jak Pan psioczył na pompy na FB ...

I teraz ta pompa może chodzić no stop ... nie potrzeba acis .. czy jak tam ...

 

Rozumie Pan jaka jest różnica między domem izolowanym obcym dla Pana a domem oszukanym przez Pana ?

 

Pan ładując w kable i beton ... bardzo dużo traci na rozpraszaniu energii w betonie.

Niczym sam beton zacznie grzać cenne minuty biegną !! ale nie to cygan grunt kradnie ciepło ....

Nie to Pana chory system ogrzewania kradnie prąd na startowaniu od np 16 st ponieważ pomieszczenie się tak wychłodziło.

 

Izolacja ma zapewnić iż kable włączone 24h nie zjedzą prądu więcej niż 15 kWh .. rok m2.

Ciężko pojąć ? Pan grzejąc raz na dzień 10min zrobi z każdego dom od 0-20 kWh...

komfort zerowy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko 1 tona węgla daje 9 000 kWh !! kosztuje koło 700-800 zł ..

prąd 5 tyś ! to już trzeba być tępym ... aby teko nie skumać ...

licząc sprawność pieca i układu wyszło by 2x tyle ale to jest 1500 zł ... całe nic.

jeśli ogrzewanie prądem wychodziło by 2x tyle nie ma problemu .. ale wychodzi 3x tyle .. z tego przykładu biorąc ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie opłaca się domów o bardzo małym zużyciu grzać węglem.

Komin problem, dostarczanie opału itp .. ale jeśli jest to smok który potrzebuje papu cóż.

System TB opiera się na grzaniu 10min na dzień ... jak 90% domu nie jest użytkowane to tam nie ma ogrzewania.

Ot to jest te 0-20 w domach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...