Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Właśnie dostałem wstępne rysunki do mojego projektu od konstruktora. Jak zatwierdzę, to taki będę miał projekt. Widzicie jakieś rażące błędy, które uniemożliwiłyby podstawienie domu energooszczędnego?

 

[ATTACH=CONFIG]241550[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]241551[/ATTACH]

 

 

Fakt to dom energooszczędny w 100% możesz zrobić lepsze ocieplenie murłaty zyskasz z 300kWh/rok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wstawiam jeszcze rzut parteru.

 

ledwo widoczny.jpg

 

Na razie nic bardziej szczegółowego, bo to rysunki wstępne i gość nie będzie rysował na gotowo, bo po co? Muszę powiedzieć, że tak chcę, to będą szczegóły.

 

3cm ma być cofnięty wieniec względem reszty ściany, żeby dodatkowy styro wsadzić - nie bardzo się da chyba bardziej, bo się musi zbrojenie zmieścić. Tak samo nadproża, o ile nie da się zastosować prefabrykowanego (drzwi tarasowe).

Ocieplenie murłaty mu każe wrysować. Chyba między krokwiami i od środka na murku. XPS pod murłatą mi stanowczo odradzał.

Dom w podstawie ma mieć 13,2x13,2m. Uparłem się na strop Terriva lub jakiś taki to mam. 8-mio metrowe belki troche drogo by wyszły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak się kto uprze;) A co tam nad tym stropem ma być?

 

Poddasze...:D....nieużytkowe. Po prostu nie chcę skrzypiącego drewna, płyt GK (tego szczególnie nie), problemów ze szczelnością itp. Jestem trochę bardziej retro - choć w mojej okolicy nie kojarzę tak grubo ocieplonego domu. Pytałem w różnych pracowniach projektowych i też nic nie wiedzą. Mój konstruktor generalnie się nie wypowiadał i określił to jako kwestia gustu. Cenowo raczej nie wyjdzie znacznie drożej, a znam ludzi, którzy narzekają na brak drugiego lanego stropu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem wstępne rysunki do mojego projektu od konstruktora. Jak zatwierdzę, to taki będę miał projekt. Widzicie jakieś rażące błędy, które uniemożliwiłyby podstawienie domu energooszczędnego?

 

[ATTACH=CONFIG]241550[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]241551[/ATTACH]

na pierwszy rzut oka - to komin! Wyklucza dom energooszczędny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poddasze...:D....nieużytkowe. Po prostu nie chcę skrzypiącego drewna, płyt GK (tego szczególnie nie), problemów ze szczelnością itp. Jestem trochę bardziej retro - choć w mojej okolicy nie kojarzę tak grubo ocieplonego domu. Pytałem w różnych pracowniach projektowych i też nic nie wiedzą. Mój konstruktor generalnie się nie wypowiadał i określił to jako kwestia gustu. Cenowo raczej nie wyjdzie znacznie drożej, a znam ludzi, którzy narzekają na brak drugiego lanego stropu.

 

Poddasze nieużytkowe i skrzypiące drewno :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam komin ssie? Razy sześć?

Komin kosztuje 2000zł. Jak nie będzie potrzeby, to ścmieciucha nie wstawię. Poza tym serio planuję test farelkowy.

A te narzekania ludzi, którzy nie lali drugiego stropu to chyba nie są znikąd.

 

Strop liczyłem Terriva wychodzi jakieś 12 tyś. + 2,5 tyś tynkowanie. Strawię!

 

Może nowa metoda ograniczania wydatków - wyburzyć kominy w starych domach?

Edytowane przez Przemek Kardyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem wstępne rysunki do mojego projektu od konstruktora. Jak zatwierdzę, to taki będę miał projekt. Widzicie jakieś rażące błędy, które uniemożliwiłyby podstawienie domu energooszczędnego?

 

[ATTACH=CONFIG]241550[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]241551[/ATTACH]

 

Olbrzymia ilość ścian fundamentowych , Zrób symulację dla strat przez te ściany przy +9 i przy wyższych temp. w obrębie fundamentu.I nie rżyj jak koń a rozważ umieszczenie pod chudziakiem jakiego pexa. Ciut więcej jak u mnie bo i dom większy.Odpuścisz jaką imprezę i będzie na pexa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olbrzymia ilość ścian fundamentowych , Zrób symulację dla strat przez te ściany przy +9 i przy wyższych temp. w obrębie fundamentu.I nie rżyj jak koń a rozważ umieszczenie pod chudziakiem jakiego pexa. Ciut więcej jak u mnie bo i dom większy.Odpuścisz jaką imprezę i będzie na pexa.

 

Tylko tyle... Robię dom redundantny, to i PEX-y wsadzę. Jak mi kiedyś odbije i solary założę, to będę miał co z ciepłem zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olbrzymia ilość ścian fundamentowych , Zrób symulację dla strat przez te ściany przy +9 i przy wyższych temp. w obrębie fundamentu.I nie rżyj jak koń a rozważ umieszczenie pod chudziakiem jakiego pexa. Ciut więcej jak u mnie bo i dom większy.Odpuścisz jaką imprezę i będzie na pexa.

 

Zastanawiam się cały czas nad energooszczędnością i pasywnością w domach i dla mnie pex pod chałupą odpada dla obu domów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...