Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

GWC inne niż rurowe załatwia sprawę rewelacyjnie.

 

:lol2: Zwłaszcza wilgotność i lambdę gruntu pod chudziakiem :bash:

Spadam dzisiaj .Organizm przestał trawić bełkot glazurnika-wróża.

ps. sprawę załatwia wentylacja wyporowa i 25m3/h /osobę+ co nieco IPR w ścianach działowych.( też nie kupisz w hurtowni)

Dobrej nocy wróżu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Taa... nydarowe rozwiązania wszystko i zawsze załatwią! A dlaczego? Bo nydarowe rozwiązania wszystko i zawsze załatwią! A dlaczego? Bo...

 

Gadka z tobą to jak ze ślepym o kolorach:) Przecież ty po tej swojej szkole specjalnej kompletnie nie możesz nic zrozumieć bo jak:D Spadaj zatem tchórzu...

 

Aaa... dawno miałem zapytać... nadal zawodowo zajmujesz się sprzedażą produktów/usług IPR? vel http://forum.muratordom.pl/showthread.php?208004-najlepsze-ocieplenie-poddasza&p=5577770&viewfull=1#post5577770

Czyżby nędzny handlarzyna najbardziej psioczył na EPS, PUR i inne wełny? Oj nieładnie, nie ładnie...

 

No i nie idzie się wyspać, bo trzeba być czujnym .

Chłopie słoma ci z buciorów wystaje coraz bardziej .Myślisz że jak obrazisz to będziesz mocniejszy?

Raz ci powiedziałem i powtórzę ostatni raz . Nie masz pojęcia o izolowaniu .Coś wyguglowałeś ,coś przy glazurze usłyszałeś jak uczelniany dr z dr w kiblu za potrzebą był,to i teraz mądrujesz.Tyle,że nie dosłyszałeś wszystkiego.I wychodzi jak wychodzi słomiana błazenada z odrobiną chamstwa.Taki masz styl .

Co do bredni o sprzedaży produktów i usług IPR,to znowu kulą w płot ,bo prywatnie,uważam że to iście mafijny sposób dystrybucji i mafijny system cen. Nie uzasadniony niczym bandytyzm.

 

 

ps. IPR - izolacja pochodzenia roślinnego . Nieskromnie powiem,że jestem autorem tego skrótu i dziękuję,że go przyswoiłeś jako obowiązujący.

A maszynkę do wdmuchiwania zbudowałem sobie tymi ręcami coby dystrybutorzy celulozy nie mieli jak mnie wydymać, a celulozę sprowadziłem sobie

z Litwy przy pomocy sympatycznej firmy z Suwałk.:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie słoma ci z buciorów wystaje coraz bardziej .Myślisz że jak obrazisz to będziesz mocniejszy?
Mnie Pan raczy cytować?

Mniejsza o to - jak Pan myśli, bo nie odpowiedział Pan - dlaczego Isomax nie działa ? Energia zbierana ze 100% powierzchni dachu i ścian - nie jest magazynowana w gruncie ograniczonym z 5 stron styropianem? Dlaczego dr Duda pozostał z GMC w "fazie projektu" Dlaczego nikomu nie przyniósł GMC wymiernych korzyści, bo i Pan nie wie, ile Pana dom "pali". Ja tylko z doświadczenia mogą powiedzieć, ze ponad 30kWh/m2 rocznie, że z 18 cm od gruntu, nie jest domem izolowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie to najzupełniej podstawowe pytania:

- ile kWh zużywa dom, w którym zamiast izolacji od gruntu ( 18 cm styro nie jest izolacja od gruntu) zastosowano GMC pod domem?

- Dlaczego GMC isomax z instalacją za 100 000 zł zbierającą ciepło z dachu i ścian domu - nie magazynuje ciepła w ilości mogącej mieć wpływ na ogrzewanie i by cokolwiek z tego ciepła przetrwało do sezonu grzewczego ? Gdzie wg Pana popełniono tam błąd.

Bo wg mnie - w liczeniu! Nie da się magazynować ciepła w nieizolowanym magazynie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uderz w stół a nożyce się odezwą... coś musi być na rzeczy, że się tak chłopina zagotowała... no i te zwalczanie EPS.
Szczerze... to mnie bardzo zaskoczył "atak" na EPS, który ma znacznie więcej zalet od XPS - jest wytrzymalszy na długotrwały nacisk, lepiej pozbywa się wody i jest sporo tańszy. Ktoś atakując EPS albo się na tym nie zna, albo ma tym interes.

Since the insulations thermal efficiency is directly proportional to its thickness, insulation compression from excessive overburden stress is detrimental. As a general guideline, allowable long-term compressive stresses for polystyrene insulation should be limited to only 30% of the rated compressive strength of EPS (of any density, and when EPS is used) and only 20% of the rated compressive strength of XPS (when XPS is used).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki błąd przeciez to nie termistor tylko cyfrowa transmisja bezpośrednio z czujnika przez port RS232 więc 0,2*C i dokładnie o tyle zmieniła się temperatura pod domem.

http://grzesiek21.republika.pl/ds9097e.gif

możesz i 100 takich czujników podpiąć każdy ma swój "MAC ADDRESS"

Możesz coś bliżej napisać o urządzeniu i aplikacji- może na priv, żeby tu jeszcze bardziej nie śmiecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do właściwości fizycznych, o izolacji nie mówi się w kontekście jej grubości a parametrów więc się zgodzę, że takie pisanie jest nieadekwatne.

Natomiast dla domów jak w temacie można mówić o izolacji wystarczającej lub nie.

Na swoje potrzeby przyjmuję, że wszystko, w zależności od stref, poniżej U=0,1 lub U=0,12 nie jest izolacją wystarczającą.

Samochód zatrzymujący się ze 100km/h na 100m - określimy, że nie ma hamulców - choć je posiada.

W 1990 roku (początki izolowania ) prof K. Żmijewski określił co to jest izolacja, jaka jest jej rola. Założył potem KAPE - Potem "jakimś cudem" KAPE pozbywa się prof. Żmijewskiego i zastaje podporządkowana Instytutowi Techniki Cieplnej. Od tej pory Izolacja staje się dekoracją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry przykład!:)

Potocznie nie ma.

Ale zgodnie z literą prawa to ma tylko słabe.

Dlatego najlepiej oceniać izolację (tak jak hamulce) po efektach... aktualnie to 30kWh/m2 rocznie za kilka tak będzie 0kWh/m2 rocznie. - ale to bez wspomagania PV się nie obejdzie. Tylko by PV i akumulatory były tanie ( czyli w miarę małe ) to rola izolacji w tym jest niepoślednia.

Podstawowy cel aktualnie - to przywrócić KAPE jej ideę powstania i zabrać ją ze szponów ITC!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego najlepiej oceniać izolację (tak jak hamulce) po efektach... aktualnie to 30kWh/m2 rocznie za kilka tak będzie 0kWh/m2 rocznie. - ale to bez wspomagania PV się nie obejdzie. Tylko by PV i akumulatory były tanie ( czyli w miarę małe ) to rola izolacji w tym jest niepoślednia.

Podstawowy cel aktualnie - to przywrócić KAPE jej ideę powstania i zabrać ją ze szponów ITC!

30 kWh rocznie? Toż to zbrodnia! Takie koszty! Tylko łajdak albo matoł proponuje dom który zużywa więcej niż 10 kWh/m2 rocznie. Ty sponsorze Gazpromu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest mój dream ale bez wsparcia administracyjnego nie do wdrożenia chociaż będę się przyglądał temu co wydłubie w temacie PV kol. Barth3z.
Od administracji doczeka się Pan najwyżej dodatkowego podatku - toć to monopolista w sprzedaży nośników!!!

Pan nie widzi, że tu chodzi o pogoń za króliczkiem a nie złapanie go!!!

Jakiś czas temu BOŚ BANK rozreklamował imprezę 100 000 domów samospłacajacych się. Były spotkania pokazaliśmy projekty ceny rozwiązania - gdy to poszło "do góry" - natychmiast kazano wstrzymać całą akcję! Gdy zobaczono, że to real, że można tanio budować komfortowe domy zeroenergetyczne -

Odwołano wszelkie spotkania i prezentacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokonałem zmian w projekcie. Teraz mam mieć dodatkowe docieplenie wieńca i nadproża 5cm (więcej już nie wejdzie, bo zbrojenie 15cm + po 2 cm oblane betonem), 30cm styro w podłodze i ścianach (w ścianach w 2 warstwach), oraz 60cm słomy na stropie (nawet się gość nie krzywił, także spoko). Ocieplenie murłaty też ma być - szkoda, że po zewnętrznej stronie, ale cóż. Mostek cieplny do ściany fundamentowej ogranicza tylko szkło piankowe, a to jest za drogie, natomiast coś, co ma lambdę podobną do BK jest dla nie tylko stratą kasy. Można obsmarować pierwszą warswę jakim abizolem i dać papę, chociać to i tak raczej działanie na wyrost. Potem test farelkowy i zobaczę czym będę grzał.

Muszę się jeszcze zdecydować na jakiś GWC na etapie fundamentów - żwirowy odpada, rurowy trochę chyba ryzykowny, glikolowy dość energochłonny i skomplikowany, a ponadto podobno mało wydajny.

Panele PV, solary i inne cuda może kiedyś, jak będą opłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszczędzanie energii powodem upadku akcji. Ale ja nie widzę problemu. Naprawdę - autonomiczne zasilanie z PV powietrznej pompy ciepła ( testowaliśmy mitsubishi z COP powyżej 3 do - 25st. szkoda, że było tylko -13... -14 chwilami. działało suuuuper) Takie cacko pobiera kilkaset Watt - i naprawdę można mieć w d... ustawy, sprzedaż kWh - autonomiczne chłodzenie i grzanie przy małych potrzebach ciepła - to jest strzał w 10-tkę. Widać to po panicznej reakcji sprzedawców ogrzewania!

Ale oni już tego nie zatrzymają!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry przykład!:)

 

Wg mnie kompletnie nie trafiony przykład. Tutaj nie ma żadnej analogii.

 

Pomysł jest zacny ale realizacja może być problemem w warunkach kilku/nastu dni pochmurnych, śnieżnych i poniżej 0stC. Możliwości PV wtedy spadają a potrzeby PPCi rosną więc jeśli w takich okresach trzeba się ratować energetyką zawodową to opłacalność przedsięwzięcia staje pod znakiem zapytania. To jest tylko moja obawa, policzonego tego jeszcze nie mam bo najpierw potrzebuję PPCi z rysunkiem jej krzywej grzania a to co się pokazuje to tylko wybrane punkty na tej krzywej, z których mało wynika.

 

A jeszcze lepiej, jak zasilisz inwerter panelami PV z pominięciem przetwornicy ;) Bezpośrednio napięciem stałym. Da się. Do tego łatwo baterie podłączyć. I wtedy byłby w pełni autonomiczny układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Coś jest nie tak z tymi COP'ami, bo skoro dom jest mniej izolowany to taka pompka podnosi sobie SPF dłużej pracując w wyższych temp. (wcześniej zaczyna sezon i później kończy). A w tabelach jest odwrotnie. Im mniejsze zapotrzebowanie tym SPF rośnie. Przecież im bardziej izolowany dom, tym okres grzewczy się skraca, a pompka jest załączana w o wiele niższych temp. NIższe temp. to niższy SPF. :wtf:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób, będę się przyglądał, będzie ok to też zrobię. I tę pandzinę na prąd;)

 

U mnie się nie opłaca przerabiać, bo i tak bedą robił dedykowany obwód na 230V z paneli PV. Poza tym jeśli rozbiorę klimę i przerobię zasilanie to gwarancję stracę...

 

I tę pandzinę na prąd;)

 

Właśnie kończymy drugą ;) Tamta ... powiedzmy, że ... miała mały uszczerbek na zdrowiu ;) Ale bebechy, wraz z bateriami udało się odzyskać w całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest głupie podejście!:)

Kto ma lepszą sytuację? Ten kto oszczędza powiedzmy nawet 50% tj. 2MWh/r. czy ten kto nie oszczędza nic a zużywa zaledwie 1MWh/r.?

 

Otóż to. Dlatego dla pasywnego lub niżej może się okazać, że SCOP ppci w okresie w którym ona pracuje, czyli mrozy jest rzędu 2... Ale TB zapewnia, że przy -15oC na zewn. ma COP= 3 więc się chyba opłaca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze... to mnie bardzo zaskoczył "atak" na EPS, który ma znacznie więcej zalet od XPS - jest wytrzymalszy na długotrwały nacisk, lepiej pozbywa się wody i jest sporo tańszy. Ktoś atakując EPS albo się na tym nie zna, albo ma tym interes.

 

,,Uderz w stół a nożyce się odezwą... coś musi być na rzeczy, że się tak chłopina zagotowała... no i te zwalczanie EPS."

 

Trudno podejrzewać kogoś o atakowanie izolacji czy raczej jej sensu , skoro w dachu mam 54cm a w ścianach 30cm .

Teraz chłopaki to już przesadzacie z wymyślaniem nieprawdopodobnego .

Od handlarza celulozą po zwalczanie EPSa. :D

A ja uwielbiam ten materiał bo jest wdzięczny,trwały no i tani . Gdybym nie miał szkieletora, to na pewno na ścianach przyklejone by było 30cm EPSa.A tak jest 15cm EPSa i 15cm celulozy.:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...