Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

(0,2-0,1)*(20-8 )*100=0,1*12*100=120 kWh powinno sie jeszcze uwzglednic strefe brzegowa ale zakladajac izolacje pionowa fundamentu....

 

 

o tyle sie bedzie roznil jeden dom od drugiego a jaki to sie ma do całości to zlezy od reszty budynku wiec nie da sie powiedziec jaki to udzial

 

Wynik powinien być w watach!!!!

Edytowane przez BrodowskiG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nijak sie mają do twierdzen TB, cały ten program dopłat opracowany przez ciepłowników w interesie lobby energetycznego, po prostu spisek. Pod płaszczykiem budownictwa pasywnego i energooszczednego ci przebiegli ciepłownicy chcą realizowac swe niecne cele, ale TB zachowuje rewolucyjną czujność i twierdzi ze te wymagania nie gwarantują wybudowania domu izolowanego.
I są na to dowody!

Jak operator proponuje mi smartfona za 1 zł + VAT - domyślam się, że będę mu za niego zapłacić w abonamencie.

Jak dostawca gazu wstawia mi zbiornik za złotówke...

Jak monopolista od nośników energii oferuje dopłaty do kolektorów czy "oszczędzania" energii - to wiem, że będę to musiał oddać z nawiązką.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialne doświadczenie i liczenie obrazujące całą obłudę liczącego!

 

Straty przez posadzkę, lambdę, wilgotność itd. teoretyzuje do 4-tego miejsca po przecinku a, że chałupę ma pasywną wymyślił sobie bo grzałka w jakimś wybranym momencie tyle pokazała. Przecież to jest kpina jakaś. Jaka była wtedy temp., jakie nasłonecznienie itp. itd. to nie ważne:D

 

Ja z ostrożności o swoim nie powiem czy jest pasywny czy energooszczędny co najmniej przez najbliższe 3 lata a tu nydar grzałeczką podgrzał przez kilka nieznanych dni i już ma:D

 

 

 

Może w tym, że uczciwie badał to kilka lat?

Może w tym, że zajmuje się podobną tematyką zawodowo?

Może w tym, że podaje wiarygodne dane?

Może w tym, że nie łże aby pokazać, że to co ma jest najlepsze?

 

:D Ty naprawdę musisz się leczyć.

Kolektory słoneczne a GMC to jednak inna tematyka.A o doświadczonym w temacie GMC dla potrzeb domu nie można powiedzieć o nikim.

Jedyny doświadczony to ty jesteś w zakresie GWC pod chałupą pracującego w funkcji zimowego wychładzcza gruntu,bo wg,twojej teorii ,czym zimniej tym cieplej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze sie nie rozumiemy... Ile kWh bedzie potrzebowal jeden a ile drugi.

Prosciej nie potrafie.

 

I nie doczekasz się odpowiedzi bo to zbyt skomplikowane dla wróża a fusy nie liczą po przecinku .

Jak policzysz wg. normy (tzn.8oC) to wyjdzie z 100kWh z hakiem .Jak policzysz wg. faktycznych temp.panujących pod izolacją,to różnic nie będzie żadnych.

Zajrzał do kubka z fusami i pisgnoł kilkaset kilowatów. Normalnie geniusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suchy grunt nieporównywalnie mniej rozprasza ciepło jak powietrze.Suchy grunt jest IZOLACJĄ.
I tu się zasadniczo różnimy. Nawet suchy grunt lepiej rozprasza ciepło niż mroźny wiatr . Ponieważ jedno i drugie ma tyle zmiennych, że wole licznik od liczenia, symulacje w realu niż w ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nydar myślę iż sprawa jest bardziej złożona ... stąd nie można brać tylko tego co pod podłogą ...

Musiał byś zmienić ogrzewanie na inne niż podłogi ... i pozwolić zmierzyć czas...[/quote

 

A dlaczego? Przecież sprawa jest idealnie czytelna. Posadzka ma 21oC . Co za różnica czy od grzejnika czy od podłogówki?

Znamy temp.w stopniach C na powierzchni posadzki i w piachu tuż pod chudziakiem.Znamy parametry styropianu. Nie będziesz miał lepszych warunków do policzenia innej przegrody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz mi brak slów to może tak, grunt ma różną lambde, w zależności od tego jaki to jest grunt głębokość rozchodzenia ciepła może wynosić od ok. 30 centymetrów do ponad 2 metrów. nie moge znalezc tabelki z danymi. skoro jest głębokośc i lambda to można wyliczyć opór ziemi i przyjąc ją jako warstwę przegrody.

poniżej tej przegrody z gruntu jest 8 stopni, czyli np. 2 metry poniżej ocieplenia, to co jest powyżej (czyli od miedzy dołem ocieplenie a dwoma metrami w ziemi) potraktuj jak warstwa przegrody

 

PS te 15 stopni to jest wewnatrz przegrody a nie na brzegu , bo brzeg przegrody jest na glebokości 2 metrów odnoszac sie o przykładu

Edytowane przez BrodowskiG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stuknęła 500-tka a tu dalej grunt i grunt. Proponuje ten temat zakończyć tak:

 

Kto jest za tym, że nydar ma rację, niech napisze: nydar ma rację, a kto myśli, że się myli, niech napisze, że się myli. Ze względu na dynamiczność :D tego wątku proponuję 5 stron na oddawanie głosów. Na początku strony 505 podsumujemy wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz mi brak slów to może tak, grunt ma różną lambde, w zależności od tego jaki to jest grunt głębokość rozchodzenia ciepła może wynosić od ok. 30 centymetrów do ponad 2 metrów. nie moge znalezc tabelki z danymi. skoro jest głębokośc i lambda to można wyliczyć opór ziemi i przyjąc ją jako warstwę przegrody.

poniżej tej przegrody z gruntu jest 8 stopni, czyli np. 2 metry poniżej ocieplenia, to co jest powyżej (czyli od miedzy dołem ocieplenie a dwoma metrami w ziemi) potraktuj jak warstwa przegrody

 

PS te 15 stopni to jest wewnatrz przegrody a nie na brzegu , bo brzeg przegrody jest na glebokości 2 metrów odnoszac sie o przykładu

 

Zaraz miszczu .Miszczu jest zarezerwowane. To był taki rewanż za czajnik z wrzątkiem .

Mam pytanie,aby móc dalej dyskutować . Czy znasz i wiesz co oznacza Rt=(R1 + R2)/2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stuknęła 500-tka a tu dalej grunt i grunt. Proponuje ten temat zakończyć tak:

 

Kto jest za tym, że nydar ma rację, niech napisze: nydar ma rację, a kto myśli, że się myli, niech napisze, że się myli. Ze względu na dynamiczność :D tego wątku proponuję 5 stron na oddawanie głosów. Na początku strony 505 podsumujemy wyniki.

 

A nie prościej mu bana załatwić? Wiesz grupowa deklaracja 30+ że gada od rzeczy powinna załatwić sprawę. A wtedy jakie 30,40-ci to na pograniczu .50 to jest to.TB z wiadrami wyskoczy,kszhu zaizoluje od środka .Będzie grała gitara na nutkę ogłupiania inwestorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej mu bana załatwić? Wiesz grupowa deklaracja 30+ że gada od rzeczy powinna załatwić sprawę. A wtedy jakie 30,40-ci to na pograniczu .50 to jest to.TB z wiadrami wyskoczy,kszhu zaizoluje od środka .Będzie grała gitara na nutkę ogłupiania inwestorów.

 

Nikt nie chce z Ciebie robić męczennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpadlem na ten wzor ale z niego nigdy nie liczylem, a moze wytlumaczysz swoj poglad wlasnie na czajniku? juz mnie palec boli

 

Szkoda bo to może nie do liczenia,a bardziej do zrozumienia co i dla czego.Jak sam widzisz nauczyciel ze mnie kiepski skoro nie potrafię przekonać do wydawało by się oczywistych rzeczy. To nie jest mój pogląd ,to wynika z zasad przepływu ciepła,a o czajnikach już ci kol.forumowy wyjaśnił.Lepiej bym tego nie zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...