Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Tak dawałeś do zrozumienia jak by tynk i styropian miał puścić tyle samo energii .. coś mnie się to nie wydawało ... to zapodałem przykłady.

Trzeba by było przerysować Twój przekrój przez fundament i wyszło by jaką przewodność ma piasek ... bardzo szybko zmieniając lambdę piasku ..

można by było do tego dojść ... jeśli zna się parę szczegółów.

 

Jakie szczegóły chcesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Fundament 10 x 14m. .Tradycyjny . Izolacja ścian fundamentowych 10cm.EPS 0,035. Sciany szkielet drewniany wypełniony celulozą 15cm .Drugie piętnaście to styropian EPS0,035 już poza obrysem betonu ław.W zasadzie taki układ powinno traktować się jak płytę z pionową opaską . Głębokość posadowienia stopy fundamentowej to 80cm . Góra chudziaka 30cm nad poziomem zero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym Pan to sprawdzał ... prędzej wróżył.
Jaki problem sprawdzic?

Jest konkretny obiekt ogrzewany elektrycznie z WM z odzyskiem ciepła i bardzo precyzyjnie ustawioną temperaturą + 20 st.C .

- Przy +10 st.C 2.3kWh / 24h

- przy 0 st.C 6,2 kWh/24h

- przy -10 st.C 19.9kWh/24h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proste w do osi domu fragment przekroju. 1m nad posadzką fragmentu ściany.

Jak masz jakąś opaskę i inne izolacje to też.

Bo może być tak iż w obliczu mas gruntu, dawanie w środku domu 30cm mija się z celem.

I ważna jest bardziej strefa brzegowa.

 

Ja to robiłem dla Krzysiek_BB i wyszła mi lambda piachu ok. 0,4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki problem sprawdzic?

Jest konkretny obiekt ogrzewany elektrycznie z WM z odzyskiem ciepła i bardzo precyzyjnie ustawioną temperaturą + 20 st.C .

- Przy +10 st.C 2.3kWh / 24h

- przy 0 st.C 6,2 kWh/24h

- przy -10 st.C 19.9kWh/24h

Pan jest dokładnie niepoważny.

Wyskoczy Pan niczym filip z konopi znamy tylko tylko parę wartości .. i mamy Panu wierzyć na słowo ? Pan nie raz już błądził niczym pijany zając w kapuście.

Ja też mam kaprys bardziej grzać .. i co to ma wspólnego z stratami budynku ? Tworzy Pan hipotezy niczym fakt "fakty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyskoczy Pan niczym filip z konopi znamy tylko tylko parę wartości .. i mamy Panu wierzyć na słowo ?

 

To co powinien potwierdzić te dane u miejscowego księdza żebyś uwierzył? a jaka jest pewność że twoje dane są prawdziwe? Takim podważaniem wszystkiego co ktoś tu napisze daleko nie zajedziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to robiłem dla Krzysiek_BB i wyszła mi lambda piachu ok. 0,4

 

Z całym szacunkiem,ale żeby lambdę gruntu policzyć w realu to ciut więcej danych potrzeba.W praktyce wręcz nie możliwe bo typowy inwestor ma w doopie czujniki i takie tam. Możemy jedynie dyskutować czy 30+ ma sens,a póki co wychodzi,że na terenach nie zagrożonych powodzią sensu nie ma. Ma za to sens dołożenie więcej na opasce pionowej.Ma sens zamontowanie lepszych okien.Ma sens dołożenie izolacji na ścianie czy dachu.W posadzce nie za nadto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan jest dokładnie niepoważny.

Wyskoczy Pan niczym filip z konopi znamy tylko tylko parę wartości .. i mamy Panu wierzyć na słowo ? Pan nie raz już błądził niczym pijany zając w kapuście.

Ja też mam kaprys bardziej grzać .. i co to ma wspólnego z stratami budynku ? Tworzy Pan hipotezy niczym fakt "fakty"

Niepoważne jest podawac nieprawdziwe dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co powinien potwierdzić te dane u miejscowego księdza żebyś uwierzył? a jaka jest pewność że twoje dane są prawdziwe? Takim podważaniem wszystkiego co ktoś tu napisze daleko nie zajedziesz.
To jest bardzo łatwo sprawdzic, że straty ciepła nie są proporcjonalne do różnicy temperatur - a różnice są tak duże, że trzeba naprawdę wiele złej woli by tego nie widziec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachowaj może dla siebie co ci wychodzi albo uważasz, że ma sens a co nie bo to już jest nie kabaret a teatrzyk jednego aktorzyny http://l.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/109.gif

 

 

 

NF15 już zwalczyłeś? Może wtedy wróć z radosną nowiną bo będziesz miał chociaż jeden argument...

 

Typowe.Merytoryki zero .Za to ple,ple,pierdu pierdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowe.Merytoryki zero .Za to ple,ple,pierdu pierdu.

 

Nydar skup się na RRŚ jeżeli wyprodukujesz coś takiego z drobnymi poprawkami w korzystnej cenie to pierwszego klienta masz, zostaw ten styropian i akumulację ta polemika nie ma sensu , trwa to już kilkanaście dobrych stron atakuje różne wątki rozprzestrzenia się jak choroba i coraz bardziej na Twoją niekorzyść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna dooopa Wy dalej sie sprzeczacie :) wrzućcie sobie na luz każdy niech zbuduje jak chce i wszystko bedzie OK ja ze swojego wyboru jestem zadowolony :) jest sobota mamy GOLD-y i jest OK :D
Święta racja - ale tu jest wątek dla tych, którzy chcą mie 0-20kWh/m2 rocznie - dlaczego oni nie mogą takich domów miec?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nydar skup się na RRŚ jeżeli wyprodukujesz coś takiego z drobnymi poprawkami w korzystnej cenie to pierwszego klienta masz, zostaw ten styropian i akumulację ta polemika nie ma sensu , trwa to już kilkanaście dobrych stron atakuje różne wątki rozprzestrzenia się jak choroba i coraz bardziej na Twoją niekorzyść.

 

:D.RSŚto jest korzyść oczywista,bo 4-5kWh /dobę.Natomiast izolacja od gruntu jest niewiadomą,na której jadą sprzedawcy.A że mam rację to świadczy chociaż by bezpardonowy atak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rachunki.jpg

 

To są moje dane. Na osi argumentów kolejne miesiące. Brakuje niektórych bo rozliczam się raz na 1-3 miesiące: zwykle co 2 m-ce w lecie i co 1-mc w zimie (chodzi o wysokość rachunku, a rozliczam się wspólnie z mamą. Mama nie lubi płacić dużo, ale nie przeszkadza jej tak bardzo, że płaci częściej - wiek swoje prawa ma).

Na niebiesko rachunki za gaz w PLN (taryfa W-3). Na czerwono różnica (dT) między temp. wewnętrzną a średnią temp. miesiąca, według zależności:

dT=-7*(Twewn.-(Średnia temp. miesiąca))+500 (w Kelwinach lub stopniach Celsjusza jakby ktoś chciał:D)

 

Dla nieuków: zależność pozostaje ciągle proporcjonalna; współczynnik proporcjonalności k=-7. (minus, bo normalnie im niższa dT, tym niższe rachunki, więc "fala" na wykresie wyszłaby w odwrotną stronę --- a 7 bo tak mi się podoba, a podoba mi się, jak coś widać i można porównać). Dalej: "+500" w matematyce to przesunięcie pionowe wykresu: z obszarów ujemnych w dodatnie - proporcjonalność na tym nie traci ani na jotę.

 

Ja widzę zależność proporcjonalną (te szczyty pokrywają brakujące doliny). Dane są empiryczne - moje.

 

Jak ktoś nie wierzy, to OK - typek, któremu nikt nie udowodnił oszustwa, ani głupoty ośmiela się profanować najświętszy majestat (aż mi ciary przeszły- a Wam?). Trudno nie wierzyć w nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...